Taky vaše dítě v noci nespí a budí se každé 2 hodiny?

zdenka561983
3. led 2012

Ahoj muj syn má 1 rok a pořád se v noci budí.Nekdy se stane že večer usne na 1 hodinu a pak už nechce jit spát...A vnoci to je taky tak bud se probudí a nechce spát že si v postýlce hraje a pak usne ale musímmu dát mlíko pak usne...jinak řve a řve...
Jak to dělate vy v noci aby jste nemuseli dávát mlíko .....(příkrm)

zuzanalhotska
3. led 2012

@zdenka561983 ahoj Zdeni, ja jsem taky jedna s rocnim nespavcem, kojim a dcerku mam peknyho zavislaka na mlicku... a uz 13 mesicu jsem se nevyspala, vstavame kazde 2 hodiny, momentalne mame za sebou noc, kdy dcerka nespala od 0:30-3:00, zbytek noci buzeni v 2-3h intervalech...uz mi nejak dochazeji sily...spat chodi v 9:30, vstava mezi 7-8...usinani problem, uz se nam jeden cas darilo odbourat uspavani u prsa / na vstavani v noci se tim nic nezlepsilo/, ale pred mesice se zuby prisla vesti rozmrzelost a vecer se nedari a nedari usnout...Dneska jsem mela fakt krizi, manzela jsem nakonec vyslala do obyvaku na sedacku a ja k Emicce vstavala kazdych pet minut na konejseni az nakonec asi po hodine place usnula....prestavat kojit nechci, dcerka ma dle vseho nesnasenlivost bilkoviny kravskeho mleka, takze me mlicko bude jeste nejakou dobu potrebovat...takze si moc rada prectu, co poradi ostatni...

dagina
3. led 2012

Jsem na tom podobně, kojím co dvě hodiny, první dcera to samé, takže jsem se již 3 roky nevyspala. Trochu se to zlepšilo kolem roku a půl (u první dcery).
Naštěstí po napití hned usne, představa, že by si chtěla v noci hrát mě děsí, ale i to jsem s první dcerou zažila.
Asi budeš muset vydržet a zároveň užívat, jak moc tě tvá dcera potřebuje. Za chvíli to bude jinak.... . Ale věřím, nevyspání je hrooooooooooooozné 😠 .

hamma
3. led 2012

I my to máme tak. Kolem roku to bylo asi nejhorší a od té doby je to vždycky chvíli lepší (budí se třeba jen dvakrát), ale pak přijde rýma nebo další zuby a zase raději ani nepočítám, kolikrát se probudí. Mám ho u sebe v posteli, po ruce mám nachystanou lahvičku s mlíkem a tak jenom zašátrám a nakrmím ho a naštěstí většinou zase hned usne. Zjistila jsem, že čím míň to řeším, tím víc jsem v pohodě a věřím, že jednou přijde doba, kdy se zase budu moct vyspat 🙂.

crca
3. led 2012

Děvčata uklidním Vás 😀 koukněte mě do pasu kolik je těm mým tarantulkám a do teď se mě holka budí 3x-4x za noc 🙄 kluk tak 1-2x,takže z té noci nic není 😖 Je pravda,že nikdy si nechtěj hrát 😀 prostě se vzbuděj,brečej,vztekaj se-to na ně nesmím ani sáhnou,to je ještě horší ☹ nevím proč to tak je,bylo období asi před 2 měsíci kdy spali relativně normálně.Teď prostě usnou +- 20.00hod a ve 21.30-45hod jak hodinky a holka začne ☹ To už musí být,že vydrží do 23.00hod 🙄 Dám jí mlíko,ona si cucne,dá mě flašku,lehne a spí zase tak ty dvě hodiny....takže flašku mlíka má na noc celou 😅 To mlíko neřeším,ale prostě to neustálé vstávání a někdy toho mám fakt plné kecky 😔 ještě se mě za tu dobu nestalo,aby spali celou noc 😠 😅

ankava
3. led 2012

u nás je to podobné, roční dcera spí celkem dobře od osmi do půlnoci, když se probudí, tak jí většinou stačí vrazit dudlík, ale po půlnoci se vzbudí a vyžaduje kojení, no a pak je každý den jiný, někdy se budí po hodině a zůstává vzhůru, když jí nevyhovím, někdy jí ukonejším dudlíkem, někdy, když jsem moc unavená, tak jí vezmu do postele a nakojím... jindy pak spí až třeba do pěti...
Trochu se to teď zlepšilo, když jsem jí začala učit samotnou usínat, je to sice s řevem, ale ty noci, co sama usnula, tak vydržela spát až do půl druhé. Dál je situace stejná. Já věřím, že se to zlepší, až jí jednou odstavím, ale zatím to chci ještě vydržet. Jednou se snad zase vyspím 🙂

ivular
4. led 2012

Ahoj holky, podobných témat je tu víc, tak už se možná trochu opakuju, ale nedá mi to nepřipojit se do klubu maminek závisláčků 😉 Náš malý usíná zhruba v jedenáct večer, do dvou spí relativně dobře, ale pak se budí cca každou 1,5 hod. a nad ránem snad každých 20 minut. Od narození trpěl silnými kolikami a to jeho nespaní dodnes přisuzuju bolení bříška, protože ho trošku zklidní jen nahřívání bříška a kojení. Z tohoto důvodu spí malý se mnou v posteli - což taky není výhra.
Jak v tu noc neustále pije, tak mám naopak pocit, že je přepitý a že mu tím dost zatěžuju žaludek. Já mám totiž mateř. mléko dost silné a mám ho pořád hodně, proto se mi nezdá, že by měl hlad. Spíš jakoby tím opravdu řešil, že ho tlačí prdíky. Taky je trochu problém, že mu bude už 11 m a pořád se nenaučil pít z láhve. Nikdy neměl dudlík a pořád nechápe, že má sát a ne kousat (kouše i pítko). Co vám budu povídat, od jeho narození jsem nespala dýl než 3 hodiny v kuse 😅

dablikolik
4. led 2012

Tak koukám, že nesjme jediní kdo v noci nespí. Naše zlatíčko se od narození v noci budí. Stačí dát dudlík nebo napít, ale teď má období, že je schopná být v noci 2h vzhůru a vztekat se.

tarasa
4. led 2012

ahoj maminky, měli jsme to samé, Matěj do 18 měsíc byl schopen se vzubudit i 10x za noc. Chodil spávat kolem 22-23h a to rovnou s námi do postele, když byl v postýlce, tak byl do hodiny vzhůru a řval a řval. Spával jen tak 7-8h za noc. přes den spal max hodinu, pak jsem si ho musela vzít do postele aby se vyspal a dalo se "přežít" odpoledne. Pak jsem si přečetla knížku - Dětský spánek v otázkách a odpovědích - Jennifer Waldburgerová. Začala jsem se tím řídit a náš nespavec 4. noc od začátku nácviku prospal celou. Teď jsme na tom tak, že většinou prospí celou noc, spí 11-12h a přes den si schrupne 2 hodiny a to ho pak většinou musím jít budit 🙂 takže knížku vřele doporučuju!

maruja
4. led 2012

ahoj holky, tak my jsme měli s malou stejnej problém. V noci buzení přesně po dvou hodinách. Na 16 měsících jsem se rozhodla přestat kojit a přečetli jsme s manželem knížku od španěla Estivilla a fungovalo to od té doby se v noci sice budila ale uměla usnout sama. Teď ji jsou tři a spí od 20:00 do 8:00 takže super 😉
chce to pevné nervy, manžel mě musel první dny držet abych tam nešla, když řvala jak tur 😀

majinek
19. únor 2013

Ahoj nám jsou 4,roky a máme asi od vánoc problém se spánkem jdeme spát po 20.hod a první křik je kolem 10 hodiny no nevím jak už to řešit,ale zkusilajsem ho nedávat odpoledne spát po obědě a docela to zabralo jen asi dvakrát nám v noci zabručel a prý se má dítě pořádně utahat,ale co v takovém počasí jako je toto ,možná až začně jaro tak to půjde líp bereme homeopatika ,ale mě připadají jak kdybychom je ani nebrali,tak snad se to zlepší i Vám všem přeji aby jste na tu lumpíky našli nějaký ten návod někdy jsou moc chytří nad náma 😎

katschka
19. únor 2013

ahoj všem, tak náš nejstarší spal krásně. Od porodnice spinkal v noci pět hodin v kuse a pak se dospal nějakými třemi - čtyřmi hodinami a přes den spal taky krásně. Mladší synátor spal příšerně. Měla jsem ho v posteli, páč se budil co hodinu až dvě do osmi měsíců. Tak jsem neměla sílu přendavat ho z postele do postele a kojila jsem ze spaní. V těch osmi měsících jsem se zasekla, že už bylo dosti šílených nocí a šla jsem na pár nocí spát do obýváku a u syna byl manžel, který mu dal čajík, když se probudil a tím ho odnaučil budit se. Naštěstí to synátor neřešil ječením. No a naše nejmladší prdelka se budí taky téměř pořád. Někdy víc někdy míň. Ale většinou je minimálně 3x do noci vzhůru. S tím, že si kolem půl druhý, půl třetí má potřebu popovídat, tak jsme hodinu vzhůru. Plánuju to s ní udělat jako s Nikym. Jo a ještě mam zkušenost, že čím hůř děti spí přes den, případně nespí vůbec, tím hůř spí v noci.

kyschu
8. dub 2014

My jsme měli podobný problém. Přes den hlavně kojím a na noc, aby se mimi lépe vyspalo jsem se rozhodla pro dětskou výživu Hami hajaja. A musím říci, že je to vážně lepší. V noci se malý už tolik nebudí a já i on se lépe vyspíme. A tak přes den máme oba mnohem lepší náladu.

verisek91
28. lis 2014

maminky mě se malá budí nejméně 20x ,jsem z toho nešťastná,vždycky po dvaceti minutách,někdy i po pěti,zařve,dám ji čaj a je klid...a pak zas to samý,furt to samý dokola až do rána...

kh
28. lis 2014

Bohuzel, budou mu skoro dva roky. Ale nemam silu nechat vyrvat. V lepsi dny jen v 5 rano, sice pak uz neusnu, ale aspoň spim skoro v kuse (ja uz se i budivam v tech jeho intervalech, i když spi...)

tedyn
28. led 2015

Dobrý den mohu se zeptat nemáte někdo knihu ke stáhnutí?? náš malý taky už 14 dní nespí, budí se každou hodinu, hrozné.Budu vděčná za každou radu, děkuji Jana

umnataly
16. únor 2015

Jano, na ulozto.cz najdete spoustu knížek ke stažení. Z těch o spánku je to:
Každé dítě může dobře spát
Dětský spánek v otázkách a odpovědích
Nejšťastnější batole v okolí - četla jsem zatím jen tuto. Jsou tu skvělé tipy, ale řekla bych spíš pro starší batolata, která už mluví. Na první dvě knížky se chystám- chválily je ženy v diskuzích.

mahonyk
30. pro 2015

ahojky maminky chci se zeptat mam syna co mu je 1 a 3mesice a furt me breci a nespi chci se zeptat co mam delat je brebaleny a na jedeni a furt jenom breci nehraje si nic poradte to mam delat dekuji

terezas4
30. pro 2015

pěkné čtení o dětském spánku tu http://www.prosimspinkej.cz/ 😉 , se starší dcerou nám pomohlo přemístit ji k nám do postele, mladší s náma spí od narození....vyspíme se všichni do růžova 😵

verinikki
30. pro 2015

Tak asi jako přes kopírák-malá má 1 rok, kojím přes den dvakrát, ale přes noc je to v častých intervalech. Přes den spí kolem poledne cca dvě hodky. Večer usíná kolem deváté. Do půlnoci spí a pak je vzhůru co hodku až dvě, takže si ji přendávám k nám do postele. Nemám už sílu ji v noci uhajávat, vždy ji nakojím. Teď začalo selhávat i to a zůstává vzhůru. Bohužel jsme ji navečer uhajávali v šátku (od porodnice chodila spát až kolem jedné, a to uhoupáním, protože být s ní dýl vzhůru a čekat, až sama usne jsem nedávala) a uhajávání houpáním teď v noci vyžaduje-zabíralo, když si ji dal přítel na břicho a rukou ji houpal-když byla menší, tak tak usnula hned, ale teď má už deset kilo a navíc s ní musí drndat pořád, jinak se vzbudí. Dalším problémem je, že od mala strašně při usínání řve, když se budí tak taky, když je v polospánku, tež - je to šílené, takže ji občas musím v noci vzbudit rozsvícením, jen aby neječela-pak je okamžitě v klidu a vysmátá.
Chystáme se tež na usínací metodu řízeného vyřvání☹ Nemám z toho radost, protože to pro ni bude hrozné, ale jinak už to dál nejde. Máme teď kolem sebe spoutu známých, kteří mimčo nechali od malička v postýlce, nic jiného neznalo a rozhodně pro ně není žádné trauma spinkat a usínat samo, neprotestuje ani neřve. Občas si říkám, že jsme to měli taky tak dělat, na druhou stranu malá měla často koliky, hodně plakala, takže v šátku jí bylo dobře a asi bychom pak taky chodili spávat ve tři ráno, no prostě je to složité a teď už jsme tam, kde jsme, no.

viola1987
22. lis 2016

Ja bych potrebovala radu a nebo aspon podporu, me holka do 4mesicu se budila 2× max 4 za noc, ale od 4mesicu se zacala budit 8× za noc a to jsem odstavila aby lip spala, zkusila na tri tydny do vlastniho pokoje abych ji nerusila, zkousela jsem i ten kontrolovany plac, ale ona hned jak jsem odesla v postylce stala a mela takovy hysteraky ze to tiseni trvalo dyl nez samotny ten pobyt mimo mistnost. Navic vzdycky kdyz reknu ze se jde spat zacne řvát. Co mam dělat? Holce je 17 mesicu

mininek
7. led 2017

Dobrý den,
mám dotaz máte některá z Vás děti po sobě 1,3 měsíce ???? Pokud jste tu některá co máte takto blízko děti po sobě, jak to máte se spaním obou dětí ? S oběma spíte vy a nebo to máte rozdělené , s jedním vy a s druhým manžel / přítel / Zajímalo by mě, jak to kdo zvládá. Děkuji.

pincola
7. led 2017

@verisek91 mám to stejně!!!!

kika_21
7. led 2017

@viola1987 A myslíš, že ji nějak rušíš? Já mám malého v ložnici-jsou mu tři a říkává, že je dobře, že když přijdeme spát, je už potom brzy ráno.Většinou ale neslyší ani rozkládání gauče.🙂

viola1987
26. led 2017

@kika_21 no, holka mi zacala chodit spat nejdrive v deset, pak jednou hlidal pritel, ve tri ctvrte na devet ji dal spat razne bez debat a od te doby ji dame do postylky v ten cas razne a ona tam usne, ale budi se, tak si ji vezmem k sobe, ale ja se proste nevyspim, ona se strasne roztahuje kope do me, ze ji proste rusim, musi mit prostor a to se proste ve trech nevejdeme. Ona se vzbudi a zkontroluje si jestli s ni nekdo je a kdyz ne vzbudi se a vola. Ona ma taky jen ism zubu, ted mela rymu, kdo vi, cim to je ze se ty deticky porad budí.

kika_21
26. led 2017

@viola1987 Někde jsem četla, že by měly usínat a mít to pod svou kontrolou-tzn. do postýlky nejít uspané jinde-tak to udělal tvůj přítel. Jinak také nespím, když mám někoho z dětí v posteli-neusnu, hlídám je, není to ono. Ale pokud někdo zvládá a je to malé dítě, proč ne. Ono se to poddá, usínání jste zvládli, tak to je hlavní. Uspávat já třeba 😴nestíhám, potřebuju večer už dělat jiné věci.

viola1987
26. led 2017

No ja ji taky uspavala v postylce ale obvykle hodinu dve, bylo to silene na hlavu, cely hodiny travit koukabim do tmy, kdyz dite spi vykrocit a ve dcerich plac a uz stala v postylce

kika_21
26. led 2017

@viola1987 Mám dojem, že děti hodně zpracovávají ve spánku denní události a to i takové, kterým nevěnujeme pozornost. Četla jsem synovi Malého Bobše, byla tam Klekánice. Vrtalo mu to hlavou, i když jsem tu postavu bagatelizovala. Pak asi za týden seděl v noci na postýlce a ukazoval s pláčem před sebe. Prý tam je Klekánice.Ve vesnici, kam jezdíme , zvoní v šest večer zvony-také občas řeknu, že zvoní kvůli Klekánici-ani si neuvědomím, že to je hloupost. On je pak vyplašený.Spolu s tím, že děti u nás často mladšího straší čertem, hejkalem apod. se nedivím, že občas vyvádí.😨 Ty události mohou být i hádání doma, moc dojmů, nevhodná poznámka typu ,,já si tě vezmu domů, když neposloucháš " na ulici, filmy, které nechápou, uječené pohádky...Asi nejlépe funguje stálý stejný nebo podobný režim, klid, trvání na nutnosti spát, bývám proto večer už na menší protivná-končí zábava a spíme...

viola1987
27. led 2017

@kika_21 dekuju za otazku k zamysleni, dite se snazime vubec nicim nedesit, prijde mi to kontraproduktivni, ujecene pohadky nesnasim, tak nevedeme a na filmy, kterym nerozumi koukame...

pryclova84
7. říj 2017

@kika_21 S manželem se teď dost hadame, myslíte že nespavost s tím může souviset? Doma máme í dost dusno 😔

mindy2013
25. kvě 2018

my měli knížku kazdé dítě můze dobře spát a základní rady jsem pouzila a starší spí od roka celou noc a mladší od 10 měsíců.
Základní rady: rituály večer před spaním, dále už u dvou měsíčního mimča jsem se snažila at 2 hodiny před večerním spaním nespí, at ho uspí unava a né já kolíbáním a podobnými zlozvyky, do 5 měsíců měli oba zavinovačku a usínali s dudlíkem, v pohodě se ududali. Já z vlastní iniciativy dávala dětem před večerním spaní po kojení i trochu UM. Byl to jeden z večerních rituálu a vydrželi díky tomu spát az do 1h ranní. Kdyby miminko plakalo, pohoupat, uklidnit a polozit, nepolozit spící, at se naučí usínat sám, unavou. V noci to samé, kdyz se vzbudí v běznou krmící domu, nakrmit, polozit, dudlík, at se ududá sám. Kdyby plakalo, uklidnit, ale neuhopat k spánku, at se ududá sám. Kdyby se miminko vzbudilo mimo krmicí dobu, tak dudlík a nebo uklidnit a polozit.
Děti jsem krmila max 3× za noc, spíše 2×. V půl roce začít snizovat dávky mléka postupně a nebo zkracovat dobu kojení. At se odnaučí noční hlad. U druhého dítěte jedno krmení odpadlo takhle uplně přirozene. Dostal dudlík a byl spokojeny a nebo se nebudil vůbec. Poslední noční krmení jsme odbourali náhradou 60ml mléka za čaj. Budit se na čaj se prckům nechtělo🙂 samozřejmě neslazeny čaj🙂
Za mně prostě platí spokojená maminka rovná se spokojené miminko a maminka je spokojená, kdyz je vyspaná a dá se to prcky naučit🙂