Týdenní holčička nechce být v postýlce

partyzanka91
29. kvě 2014

ahojky, jak jsme s Miškou od úterka doma tak zjišťuju že nemá ráda postýlku. Když jí tam po nakojení uložím (předtím jsem jí nechala ve zvýšené poloze) na bok na polohovací podložku tak se začne kuckat, poplakávat, je neklidná. Nejlépe po nakojení usne když jí nechám po svém boku na posteli a například na polštáři kde leží zády, tak je moc spokojená. Pokud takto usne a dám jí do postýlky za chvilku se rozfňuká. Jenže na tom polštáři v posteli a k tomu na zádech prostě spát nemůže. Musí mít pod sebou tvrdé, musí ležet na boku a v posteli při spaní bych jí mohla zalehnout takže si na tu postýlku prostě musí zvyknout, ale jak nejlépe na to?

lenicka07
29. kvě 2014

@partyzanka91 Ahojky, nech jí prostě spinkat u sebe, asi potřebuji tvou přítomnost. Neboj, nezalehneš jí. Nemusí spát na tvrdém, klidně může spinkat vprostřed velkého měkkého polštáře či peřinky, kde bude mít "hnízdečko", pocit bezpečí... vyhledej si k tomu stránky Evy Kiedroňové (Něžná náruč rodičů). Taky mě napadá (nepochopila jsem z tvého příspěvku jestli má matraci v postýlce v rovině) jestli třeba když spí na polštáři u tebe nemá hlavičku ve zvýšené poloze a v postýlce je pak na rovině... mohl by ji i trápit reflux. My jsme dětem nechávali matraci v postýlce trochu ve zvýšené poloze (jako to měli i v porodnici) a většinou v zavinovačce a mírně opřené o bok postýlky. Při prvním dítěti jsem se bála nechat ho spát vedle sebe (ale byl to strach úplně zbytečný), což jsem zjistila až při druhém, a tam jsem si společné spaní fakt užívala. Taky jsem nejdřív měla pocit (vlastně vůbec nevím proč) že dítě musí nutně spát ve své postýlce 🙂 Pak jsem ocenila výhody společného spaní, jako třeba naprosto bezproblémové kojení v polospánku...

partyzanka91
autor
29. kvě 2014

@lenicka07 Jo to je přesně ono taky bych tu matraci měla ráda na šikmo jako ten vozíček v porodnici. Je tam taková polohovací podložka s mantinely na suchý zip. Zkusila jsem jí podložit polštářem aby byla našikmo ale v jednom místě se podlamovala a to malé vadilo

katyxq
29. kvě 2014

https://www.modrykonik.cz/spolecne-spani 😉 ... doteď s tebou byla nonstop, ty jsi záruka, že bude prospívat, že budou uspokojeny její potřeby, její jistota v životě, tvoje tělo (jeho vůně, tep srdce, pohyby) je idéalní prostředí pro její rozvoj
... pokud potřebuješ polohovat, tohle je supr http://obchod.teplodomova.cz/B2C-ESHOP/DETI/PEL... (spaní na tvdém není pro miminko fyziologické 😉)

buldrik
30. kvě 2014

Moje mala taky na zacatku postylku bojkotovala. Nejradsi spala se mnou vecne prisata na prsu 😀 pak jsme ji nechavali asi mesic spat v kocarku a kdyz ji byly cca 2 mesice tak jsme ji postupne naucili na postylku.
Pecovatelka nam rekla, ze novorozenata se muzou citit nazacatku v postylce jakoby "ztracena".
Neboj se ji mit u sebe, nezalehnes ji. A je to bajecny pocit mit mimco takhle blizko.
Jediny co jsem nepochopila - proc musi spat na boku a ne na zadech ? Doporucena poloha je prave na zadech.

jancip
30. kvě 2014

@partyzanka91 Syn má dva roky a taky nechce být v postýlce🙂 Takže spí s námi. Neboj, nezalehneš ji. A je určitě lepší, když ucítí Tebe a bude spokojená, než když budeš dodržovat zásady některých pediatrů (nakloněná a tvrdá matrace) a bude nespokojená.

jancip
30. kvě 2014

@buldrik No, úplně "správně" je na boku. Spaní na zádech se nedoporučuje kvůli možnému vdechnutí zvratků.

anetka1701
30. kvě 2014

Nevím, proč nemůže spát s tebou?? Mně to přijde děsně sterilní - "na polohovací podložce, na tvrdym" - nedivím se jí, že nechce být sama bez maminky :o( Nech jí být s tebou, je to pro ní přirozený, příjemný a cítí se dobře. V postýlce je sama, necítí maminčino teplo a stýská se jí....

hagyhagy
30. kvě 2014

@partyzanka91 predstav si ze byla 9mesicu u svoji maminky pekne v teplicku v brisku. Slysela vselijake zvuky a hlavne citila maminku a ted lezi v prazdne postylce ktera voni uplne jinak neciti tam ani maminku neslysi ani ty zname zvuky.. jednoduse ma strach ze kde to je toto neni to na co bylo zvykle.. chapes? Je treba jen si zvyknout. Moje mala jako takove male mimi jak pises taky necgtela byt v postylce, uspala sem ji narukach pri kojeni a v postylce mela muj vrch z pyzama aby me citila a muj polstarek na kterem spim bylo zo lepsi ale stale to chtelo trening u maminky vzdy bude jen u maminky 🙂 miminka uklidnuje tlukot srdce 🙂 chce to jen trpelivost a trening maminky i miminka 🙂 drzim palce.. fakt je treba vzit se do kuze toho miminka a predstavit si co zazivalo a jake je to ted ono je malinke a nechape to 😉

buldrik
30. kvě 2014

@jancip poloha na boku se zas nedoporucuje kvuli moznymu pretoceni na brisko, ktery je pro tak maly mimco nebezpecny
Ohledne vdechnuti zvratku mi doktorka rekla, ze anatomicky je mimco uzpusobeny tak, ze se neudusi
Koukam, ze ani ti lekari v tom nemaji jasno 😀
Nam mala spi na zadech, vetsinou si natoci hlavicku na stranu.

jancip
30. kvě 2014

@buldrik Takže v podstatě dítě nemá jak spát 😀 Na břichu ne, na zádech ne a na boku taky ne 🙂 (Na bok je dávali u nás v porodnici)

anetka1701
30. kvě 2014

víte co? Obě dcerky mi od narození spaly na břiše :oD Dřív běžná poloha na spaní, teďka se zase nedoporučuje... Ale holky tak být chtěly, tak jsem je tak nechávala a spinkaly krásně :o)

irennn
30. kvě 2014

Nijak,nech ji berušku u sebe...přes den v šátku nebo si pořiď hacku plus...a v noci si udělejte k posteli tzv. balkon...přiražte postýlku do stejné výšky vaší postele,abys mohla být u ní co nejblíž,ucítí tvou přítomnost a můžeš kdykoliv kojit a dát jí prso na dudlání...my to tak praktikujeme dodnes od narození...přes den mi spí jen v hacce,v kočárku už neusne...a v noci spíme všichni společně...malý se ke mně už pěkně připlatí a drží se mě skoro celou noc..spím nahoře bez a kdykoliv je potřeba strčím mu prso,on si podudle a spíme dál....

https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/album/dav...
https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/album/dav...

Je to super pro upevnění vazby, úplně cítím jak se mi vždycky nalívají prsa tím,jak ho mám blízko u sebe...a když se nakojíme a on se odcucne a odkulí...tak já si zase přelezu k sobě, měla jsem ho tak téměř od narození i na monitoru dechu a když mi usnul nad ránem na bříšku díky monitoru jsem se nebála a navíc jsem ležela tšsně u něj,tak jsem na něho ještě koukla....

hojda
30. kvě 2014

Naší malá se moc líbilo na velkém péřovém polštáři, nebo na kojícím polštáři, dala jsem ho postýlky a ležela na něm.

martina_z
30. kvě 2014

@partyzanka91 Spani na tvrdem neni pro novorozence prirozene. Potrebuje podobme podminky jako mela v deloze- mekkou teplou perinku, zavinovacku, pelisek, mamu u sebe, pokud vsem zucastnenym vyhovuje spolecne spani. Moje deti spi ve svych postylkach u nas v loznici naprosto bez problemu, holcicka momentalne na ergonomickem polstari Cocoonababy...vetsinou mi teda vytuhne u prsa a pak ji dam do toho hnizdecka. , kde v noci spi 4-5hodin. Kdyby spala u nas, nevyspime se nikdo: vyzkouseno, neosvedcilo se, nevyhovuje.

martina_z
30. kvě 2014

*myslim 4-5h v kuse, ne celou noc dohromady 🙂 Na 3 tydny stare plne kojene dite myslim dobry.

speedygon
30. kvě 2014

Jak tu bylo zmíněno, na zádech se někdy nedoporučuje kvůl vdechnutím zvratků, ale také sem někde četla, že anatomicky to je u miminka nemožné...na boku ano, proti přetočení na bříško se dá miminko různě fixovat, což tazatelka má....Tomíka sem dokonce nechávala spinkat na bříšku, když mu to vyhovovalo.
Lenička spinkala v postýlce do prvních zoubků, takže asi půl roku, s prvním zoubkem začala vyžadovat spaní u mě a vydrželo jí to do cca 2.5 let. Ano, naruší to intimní život, ale zase se vyspíte vy i dítko. Tomík zase postýlku nechce od narození, sem tak v ní usne, ale to je jen sporadicky. Už neřeším, nechávám to na něm. Než v noci xkrát být vzhůru, raději, ať je u mě.

curdibilka
30. kvě 2014

Za sebe tedy určitě nedoporučuji učit spát s rodiči, teď je to nehybné miminečko, ale jakmile začne lézt, kopat, převalovat se, tak se nevyspíte. Zkus ji v postýlce obložit z každé strany nějakou dekou, ať nemá pocit prázdna kolem sebe nebo ze začátku zkus nějaký košík, kolíbku...

jaja01k
30. kvě 2014

Mně Romča taky ze začátku v postýlce nechtěl být. Usnul jedině u mě. Takže já spala vsedě, lehnout si mi nedovolil, to byl hned řev 😅 , a malý na mně. Teď jsou mu necelé čtyři měsíce a s postýlkou není problém 🙂

nicole_1
30. kvě 2014

Jak píšou ostatní, určitě nemusíš mít strach,že ji zalehneš, pokud nejsi kuřačka nebo alkoholička, tak naopak společné spaní je skvělý, ale musíš to tak cítit a chtít, a není pravda, že až bude větší tak se nevyspíte, starší syn začal spát sám v posteli od 3 let a ten mladší od 4 let a nevadilo mi to, horší je když přijdou oba naráz, to se už nevyspím, ale ten čas tak strašně letí, že si člověk musí užívat každou chvilku, ale u prvního jsem měla taky ze začátku strach ho mít u sebe, všichni mi to rozmlouvali, že dítě nepatří do postele, takže jsem se první 4m nevyspala,druhý šel do postele rovnou v porodnici 🙂 i psycholožka mi řekla, že spaní s dětmi v posteli je výborný 🙂

killi
31. kvě 2014

@partyzanka91 malá taky nechtěla být v postýlce už porodnici a já ji nenutím. V postýlce za celou dobu spala v noci 2x a to, když měla rýmu, aby měla zvýšenou polohu. Je nám spolu v posteli dobře. Malá je klidná, spokojená a já ji nemusím přendávat na na kojení z postýlky. 😉

favofrenki
31. kvě 2014

@partyzanka91 můžeš zkusit pevně zavinout. Ale opravdu pokud vidíš že vedle tebe je jí nejlépe tak jí tak nech. U prvního jsem to taky řešila že musí být v postýlce. Druhý synek nespal v porodnici a pořád chtěl sát jenže já padala únavou tak jsem si ho dala do postele. Doma jsme pak jakou dobu spali na gauči a i manžel si všiml že když spím vedle malého spí klidněji. Ani mé chrápání ho nebudilo 😀. Pak chvilku spal v postýlce a teď opět cítím že chce být hodně se mnou. Zalehnutí jsem se bála taky dokud je maličká můžeš ji mít na úrovni hlavy a když je větší tak po usnutí se odsunu kousek dál. Potřebuji prostor a bojím se že jsem tak unavená že bych se nevzbudila.

marecekavendulka
31. kvě 2014

@partyzanka91 jestli v tom není problém,tak ji nech spát u sebe,já to tak dělám taky..chlap se musel odstěhovat do obýváku,v ložnici teď vládnou ženy 😀.Pokud ji budeš mít u sebe,tak to i podpoří laktaci,neboť malá vlastně bude pořád u prsu.A kontakt s maminkou je pro ni k nezaplacení 🙂Proč by nemohla spát na zádech?Tomu nerozumím..právě že na zádech by spát měla..Jestli máš strach že ji zalehneš,tak ji aspon odendej tedy postranici u postýlky a postýlku přisuň k velký posteli.

petule12
31. kvě 2014

@partyzanka91 vse uz bylo receno 😉 take mala nechtela byt v postylce, tak je se mnou v posteli a je nam dobre 🙂

lenkalenulka
31. kvě 2014

Zkus perovou perinku, mekkou zavinovacku.. je jeste malicka spat na rovnem si musi zvyknout.., kazdy prck je jiny, ja bych ji klidi na polstari nechala, miminku j na nich nejlip-normalne celym telickem na nej dat az ma mekoucko, cim bude vetsi bude vic papat vic spinkat pak usne kdekoliv🙂

irennn
31. kvě 2014

@curdibilka rozhodně s tebou nesouhlasím.... https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/album/dav...
https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/album/dav... malý spí od narození s námi...už se dost pohybuje a tak jsme to zařídili takto a jsme všichni spokojení...kdo chce,tak si řešení najde, proto bych hned netvrdila, že je to nevýhoda, že se nikdo nevyspí...vyspíme se krásně,pohodlně,nevstávám na kojení ani přebalování,jen vytáhnu prso

curdibilka
31. kvě 2014

@irennn Píšu jenom svůj názor, nesouhlasit můžeš, ale to je asi tak vše. 😉 Já prostě jen uznávám to, že má mít každý svůj prostor a soukromí a tak mi to vyhovuje - nic víc, nic míň. Každý ať si to udělá, jak chce.

nae
31. kvě 2014

@partyzanka91 Kúp si toto: http://prislusenstvi-ke-kocarkum.heureka.cz/bon... Výborná vec. V postieľke mi malý nechcel spávať, tak som si toto dala do postele vedľa mojho vankúša. Také malé miminko je na tom vlastne celé (nielen hlavička). Hlavičku som mala "poistenú" buď polohovacími valčekmi, alebo zloženými plienkami. Takto mi spával na chrbátiku maximálne spokojný (a zavinutý) až skoro do polroku (potom bol už viac pohyblivý a skĺzaval z toho, tak už som ho mala bez toho vedľa seba).

betelgeuzz
31. kvě 2014

první dceru jsem se snažila dávat do postýlky (byla přiražená k mojí a bez postranice), ale bylo to s pláčem, v noci se budila, bylo to spíš trápení. Nakonec jsem ji rovnou brala k sobě do postele a vyspaly jsme se obě. 🙂 Ani manžel se nestěhoval, spal na své půlce postele a ani ho nerušilo noční kojení. Druhá dcera spaní se mnou nevyžadovala, nevím, na kolik za to mohla jiná povaha, nebo to, že jsem do postýlky dala velký polštář, na kterém spala. Polštář byl od kraje do kraje, takže nemohla někam zapadnou, spala pěkně na zádech zapadlá do toho polštáře a spala tak do doby, než se začala přetáčet.
a že by nemohlo spát dítě na zádech jsem ještě neslyšela.