Úplněk a jeho vliv na spánek dítěte

miriska
20. bře 2011

Spí vaše děti špatně při úplňku?
Našemu Sašíkovi je skoro půl roku. Běžně spí od 22 do 7 a mezi 2 a 4 se budí na kojení, bez pláče, jen se napapá a zase většinou usne bez větších problémů. Občas se stává, že se v noci budí s pláčem i 4x za noc a ráno kolem 5h. už nechce spinkat. Všimla jsem si toho, že to vždy trvá pár dní a je to v době kolem úplňku. Máte někdo tuto zkušenost? Dá se s tím něco dělat?

mihaulka
20. bře 2011

@miriska Tak s tím zkušenost nemám, ale když je úplněk, nemůžu spát já, ale možná si to jenom namlouvám a pak nespím 🙂

marinka
20. bře 2011

My jsme dneska měli na houby noc, malá si udělala noční dýchánek, spala jsem 4 hodiny..Myslím,že to bylo úplňkem, protože už se takto nebudí, že by byla úplně probraná a chtěla si hrát. Nevím, jestli se s tím dá něco dělat, spíš bych řekla, že ne 😒

miriska
autor
20. bře 2011

@mihaulka Já si myslím, že to na spánek působí, že si to nenamlouváš...

@marinka taky si myslím, že se s tím nedá nic dělat. zkusím se na to víc zaměřit kolik dní to trvá a jestli je to jen při úplňku. on třeba někdy vstává ve 4 a už nechce spát, ale do těch 4 normálně spí a neplače, když se probudí, ale teď je to katastrofa. budí se co 2 hodiny s pláčem ☹ já doufám, že dnešní noc bude lepší, dvě takový už mě stačily...

kalo
20. bře 2011

Úplněk na děti určitě působí, jsou citlivé. Jsem učitelka a to máte vidět třídu dětí 2 dny před a pak 2 dny po úplňku...nesoustředění a mnohem živější. 🙂 A na spánek taky působí - spí hůř. Na dospělé, kteří jsou citlivější, působí taky..jak na chování tak spánek... 😉 O tom není sporu...

ined77
22. bře 2011

@miriska 🙂 ...u nás to bylo podobné....když se malý hodně budil, zpětně jsem si uvědomila, že byl v té době úplněk 😉 .
takže o jeho vlivu jsem přesvědčená 😉 ..paradoxně mi dnes přijde, že při úplňku spí naopak už tvrději 😅 ...nebo je to věkem 😅.

weri1
24. bře 2011

já mám pocit že na syna úplněk působí

camelinka
12. pro 2011

ahojky, ozivuji diskuzi, vsimla sem si ze kdyz je uplnek, mala od pulnoci skoro nespi ☹ ☹ ☹ . jen doufam ze nebude casem namesicna jako ja kdyz sem byla dite 😅

maciik
12. pro 2011

Taky jsem vypozorovala, že kolem úplňku jsou u nás v noci manévry... ale tenhle úplněk jsme přežili v pohodě.. (a teď jsem to určitě zakřikla a v noci bude řvát jak tarzan 😀)