Uřvané, nespící dítě. Pomožte prosím

cinky
25. črc 2013

Ahoj! Jelikož už jsem hodně zoufalá, tak jsem se rozhodla obrátit se na vás.
Doufám, že podobná diskuze tady není - nemám vůbec čas něco hledat.

Mám dnes dvouměsíčního chlapečka, který má problém přes den spát.
Už v porodnici spal mnohem méně než má první dcera. Do jeho třech týdnů se to ještě dalo. Občas spal i hodinu vkuse, tak jsem se mohla starat o tehdy ještě ani ne dvou letou dcerku. Ale kolem jeho třech týdnů se vše změnilo a malý začal mnohem více plakat, a přes den usnul jen na rukách či v babyvaku. Kočárek od té doby úplně bojkotuje, tak ho nosím v šátku či na rukách. Doma to vypadá jako po výbuchu atomové bomby. Sotva stihnu uvařit. Nejvíc mě ale trápí, že se nemůžu věnovat prvorozené. Je sice strašně hodňoučká, krásně si vyhraje sama a je už i dost samostatná. Co jí taky zbývá, chudince ☹ Každý den se kvůli tomu trápím a cítím se dost na dně. Hladový by být neměl, příbírá přes kg za měsíc, ale skoro pořád přes den pláče. Jde na něm vidět, že chce spát a nejde mu to. Zkusila jsem zavinovačku (i zázračnou), plenku přes pusinku, dát na bříško, muchláčka postříkaného MM i různé zdroje bílého šumu. Občas zabere fén, ale ne na dlouho. Ani v autě většinou neusne. Prostě pořád jen řve.

ev.ka
3. srp 2013

a neni to proste jen tim vedrem?

jancip
3. srp 2013

@cinky No, nepřetržité řvaní přestalo naštěstí brzy - někdy ve 3 nebo 4 týdnech, kdy jsem začala právě takto uspávat a začala dávat laktobacily na bříško. Nevím, co mělo větší efekt. Pak pokud měl nepřetržitou pozornost, neležel na zádech nebo na břichu, tak skoro neplakal. Takto složitě jsem uspávala asi do 4m, pak jsme to zkoušeli postupně odbourávat a od 6ti m usínal sám, ale ne dlouho, asi tak dva měsíce, kdy pak přišla separační úzkost a nemohla jsem ho nechat usínat samotného, jinak neskutečný řev (už stačilo ale jen s ním ležet v ložnici, což je doteď)..... Dnes se přikláním k tomu, že ten pláč byl opravdu tím, že neuměl usínat, protože všechno moc vnímal (doteď je oproti svým mnoha vrstevníkům extrémně aktivní a zvídavé dítě, což neříkám jen já, ale i maminky v okolí).

titanie
3. srp 2013

Ahojky🙂Tak moje dcera nespala prvních 6 měsíců téměř vůbec.Ani v posteli,v sedačce,v kočárku,prostě nikde.Ječela naprosto strašně každý denBěhem šestinedělí spala přesně 20 minut denně,ani o chlup víc...S kočárkem jsme nemohli ani vyjet,protože řvala tak hrozně,že vždycky přestala dýchat,zmodrala a bylo třeba ji strčit pod studenou vodu,aby se lekla a zase se nadechla.V čem je rozdíl,že téměř nespala ani v noci.BYlo to naprosto příšerné období,byla jsem naprosto vyřízená.Nikdy se nepřišlo na to,proč tomu tak bylo.Doktorka ji označila za neurotické,nespící dítě a řekla,že to mám vydržet.Jak,to už neřekla🙂)Dnes,po sedmi letech,máme problém se spaním stále..Nemá potřebu spánku téměř vůbec,usíná někdy kolem půl druhé v noci..Jinak kolem jedenácté...Prostě pořád bojujeme.Takže,hlavu vzhůru,vždycky může být hůř🙂))

cinky
autor
3. srp 2013

@ev.ka ne. Jak jsem už psala, tak to trvá od jeho cca třech týdnů.
@jancip tak probiotika mu dávám od jeho měsíce... A zvidavy je už teď, tak to bude asi tak samo jak u vás 😀no, doufám, že se naučí usinat sám co nejdříve. Dcerka taky od půl roku usíná sama. Knížku nejšťastnější miminko v okolí jsem si už objednala, tak se třeba něco zajímavého dočtu. Ještě mám jednu o spani, ta ale radí nechat vyřvat, což já nechci.
@titanie děkuji za povzbuzení! Tak on naštěstí občas přes den spí a v noci je to úplně bez problémů. To mě právě mate a zaráží.

jancip
4. srp 2013

@cinky To vypadá, že to bude u vás to stejné jak u nás. Jakmile syn usnul, tak už spal celkem pěkně. Dokonce od 2 do 6 měsíců spal celou noc, pak se to sice zhoršilo, ale nic dramatického. Usínání ale pořád nic moc. Syna dávám večer spávat až v 9 večer a stejně tam musím ještě tak hodinu ležet, než usne. Vím, že existuje metoda, kdy se dítě nechává po určité intervaly plakat, ale to se mi nelíbí.

ev.ka
4. srp 2013

@cinky však je taky vedro už skoro pět týdnů! mě přijde, že když v noci spí, tak mu není to vedro...

jancip
4. srp 2013

@ev.ka Vedrem to taky může být, ale nemusí. Já mám únorové dítě a měli jsme to stejně. Já jsem si to vysvětlovala tak, že v noci, když byla tma, bylo těch podnětů na rozptylování mnohem méně jak přes den.

cuddle
4. srp 2013

zdravím Vás včera jsem narazila na toto téma - malý 4,5 měsíce spinkal hezky, vzdy po mličku vytuhl a rovnou usnul, jen jsem ho prenesla, posledni dobou, se vzteka jen se priblizuju k postylce, nejdriv pomahal cajik u ktereho usnul, ale posledny dny take mozna i tim horkem, jak je unaveny, pretazeny proste padne cajik a on fnuka, fnuka a zacne se vztekat - musela jsem parkrat uspat na rukach, ale 7,5 kg se uz docela pronese - tak jsem dnes zkusila kdyz cajik nezabral, pozici na brisko, chvilku jeste koukal na zviratka na mantinelu a po 5ti minutach je vytuhlej na brisku a spinka bez jedineho breknuti - aleluja 😀
mame monitor, ale stejne ho asi jeste jak usne otocim a uviidme jestli mu to treba je prijemnejsi 🙂

nasekuratko
5. srp 2013

@helulicek u nas to taky doktorku vubec nenapadlo. Dokonce nereagovala ani na to, ze mel ridkou zelenou zapachajici stolici, krece v brisku, zvracel proudem xkrat denne... do toho ten plac, problemy s kojenim. Vsechno bylo diky alergii. Ale co uz, clovek to bohuzel nevrati. ☹ I kdyz bych moc rada..

lucifereeek
10. srp 2013

@cinky tak u nás nepomohlo vůbec nic, malá přes den skoro pořád plakala a já s ní, bylo to hrozně psychicky náročné, a jediné co pomáhalo bylo nosit na rukách ale s tím jsem si upletla na sebe bič, protože nošení vyžaduje i teď a usíná jedině na rukách :( Některé dítě se uklidní, ale jiné prostě pláče a pláče, přes den spala hrozně málo a i teď to tak je, dr. mi řekla, že to musím brát jak to je, že některé dítka jsou prostě uplakané, já doufám, že druhé dítko bude klidnější a poznám taky co to je když dítě spí třeba i 2hodinky v kuse 🙂

cinky
autor
10. srp 2013

@jancip tak já taky dávám děti spát pozdě. Dcerka chodí dokonce až kolem 10. Tak, si sama zvolila režim, tak to neřeším.
@ev.ka když píšu, že to vedrem není, tak to tak asi je, ne? My bydlíme ve starším rodinném domě a ty se vyznačují chladkem. Doma máme fakt příjemně. A už druhý den máme venku zimu a je to to samé.
@jancip s vaší teorií souhlasím. Asi fakt nemá tolik podnětů.
@cuddle já jsem taky jako miminko spala na bříšku a žiju. I dnes spím na bříchu ráda.
@lucifereeek tak mě hodně pomohla knížka Nejšťastnější miminko v okolí. Opravdu jsem spoustu věcí pochopila a jeho metoda opravdu zabírá, ale ne na dlouho.
Díky té knize mi došlo, že malému prostě chybí ten čtvrtý trimestr. Uvidíme jak to bude dál.

silviasaaa
1. zář 2013

Ahoj moja malá mi tiež strašne zle spávala ale mi sme to mali opačne cez den v pohode 1 hodinu ale ako mala spat v noci tak nebolo toho . Do pol roka som spávala tak 2-3 hodiny a nič nepomahalo. Teraz ma 3 roky a konečne už 2 mesiace spím celu noc. Inak 3-4 krat sme boli hore či na mlieko alebo čaj.

aliamira
3. říj 2013

@cinky ...máme to uplne stejne ja uz take nevim co mam dělat mam 2 tydenniho chlapecka a nechce vubec spinkat taky jenom kdyz ho chovat a jak mile ho poloziv tak rve jak tur,hlad nema,prebalenej je...uz nevm co by mu mohlo bejt

cinky
autor
4. říj 2013

@aliamira tak ho prostě chovej. Poříd si šátek a nos ho co nejvíc. Malý je od třech měsíců úplně zlatý. Takže se nošení vyplatilo. A spíš s nim v posteli?
@silviasaaa tak moje starší dcerka se taky občas budí. Má 2 roky a taky jí občas mléko dám. To ale jen když se vzbudí až k ránu... Dnes třeba spala 11 hodin v kuse u sebe v pokojíku, ale včera přišla k nám. To neřeším. I dospělí taky někdy hůře spí.

aliamira
9. říj 2013

@cinky ano spim s nim v posteli protoze on by jinak prorval celou noc..takhle usne u prsa

leni78
9. říj 2013

Mě obe děti jen tak nespaly, u druhého jsem to řešila mandukou. Co se týče dětí, otoc si to. Mimi te potřebuje víc, mez starší. Však to taky krásně přijala, hraje si, nic ji nechybí. Vyrvavat nenechavej. Bude to teď těžší no, me to taky čeká 🙂

granta
16. lis 2013

Mám dva kluky, do tří měsíců jsem chovala, vozila v košíku, nosila v šátku, zapínala vysavač, vozila v kočárku, houpala v kolíbce, ... prostě vyzkoušela skoro všechno, ale s usínáním to byla hrůza. Chápala jsem ale, že tak malinké miminko ještě nemá režim a snažila jsem se maximálně přizpůsobit - kojení jak si řekli, spát kdy chtěli, chovat,.... Ve třech měsících jsem oba z košíku pro miminka přemístila do postýlky a během tří dnů jsem je oba naučila spát. Položit miminko do postýlky v místnosti, kde budou pravidelně usínat, když miminko začne plakat dudlík, pohladit, tiše promluvit, odejít.... opakovat třeba 30x než drobek tvrdě usne. Oba mí synové od tří měsíců spí opravdu krásně, naučili se to za 3 dny! Budili se jen na krmení. Všichni jsme spokojení. 🙂 🙂 Teď můj už téměř tříletý syn spí celou noc od cca 9 hodin do 7:30, po obědě spí každý den min. 2 hodiny. Mladší syn (3 měsíce) usíná sám v postýlce, budí se v průměru 2x za noc na kojení. Takže myslím, že problémy se spaním jsme vyřešili. Všem maminkám přeju pevné nervy a ´hodně štěstí při učení jak si usnout. 😉

consti
8. pro 2013

Ahoj, tak teda když čtu některé příspěvky, tak se nestačím divit. Musí to být hrozné 😅 . My máme se spánkem taky problémy. Respektive s usínáním a do toho ho asi trápí prdíky nebo koliky. No skoro každou noc ho uspávám tak 3 hodiny, někdy i víc, usíná klidně až kolem druhé hodiny v noci a pak jak kdy, někdy spí 3 hodiny, což teď, po přečtení některých příspěvků, je teda luxus, někdy hodinku a půl a pak zase vše nanovo. Přes den pak usne jen tak jednou, někdy dvakrát a dá zase tak ty 3 hodiny. Do jeho 3 týdnů spal krásně, teď už je to teda horší, ale jak tu jedna z vás psala, vždy může být hůř. Všem přeji pevné nervy, holt to budeme muset vydržet 😅 😕 .