Usíná jen u prsu. Jak ji to odnaučit?

brisalek
26. říj 2009

Chtela bych poprosit o rady a prispevky maminky, ktere maji podobne ditko🙂.

Mala (jsou ji 3 mesice a dva tydny) usina prakticky jen u prsa. Vyjimecne staci noseni, jednou usnula sama v postylce kolebanim, ale jinak musi mit prso a cucat jako zivy dudlik. Chtela bych ji to odnaucit, protoze obcas pije i po pul hodine. Kdyz vidim, ze je unavena, tak dostane napit, ale neusne a za chvili znova... a tak dokola treba 4x, protoze jinak nespi treba 5hod a je pak unavena a uplakana jeste vic.
Kdyz spi v kocarku tak se nekdy za hodinu vzbudi a zase chce jen k prsu.
Vecerni usinani je pul a 1,5 hod u prsu nez ji prendam do postylky. v noci se napije a spi pekne hned a vstava tak 1-3 za noc. Dokud jsme ji zkouseli uspavat jinak bylo to nekolik hodin place.☹

Kazde usinani je s placem(ne revem ale takovym knouranim, fnukanim, plakanim) nez usne. Vidim, ze chce jen spat, ale nic jineho nez prso nezabere.
Mala je hodne citliva, vyzaduje dost pozornost a kdyz jsem zkusila nechat ji chvilku plakat(1-2 min) byl z toho takovy plac, ze jsem ji nemohla utisit 10min.

Prosim maminky "vseznalky", ktere pisi skoro do kazdeho tematu a budou psat, ze oni jsou "dokonale" a tohle jejich dite nikdy nedelalo, protoze oni mely rezim....ABY NEPSALY!!!!

Chtela bych jen rady a zkusenost maminek, ktere si to prozily a mohou poradit jak na to🙂).

brisalek
autor
28. říj 2009

Dekuji vsem za prispevky. Zaznelo tady parkrat---mozna spis jsem z toho ja vycitila, aby se nekdo neurazil🙂---ze chci male " ublizovat" kdyz ji to budu " odnaucovat. Ja si spis myslim, ze chyba bylo ji to nechat. Ano je to moje prvni, byla jsem z toho trochu vydesena, nechtela jsem aby plakala, mela jsem pocit, ze mlicka neni dost a tak jsem delala vse proto, aby nemela hlad a mlicka se delalo vic a vic....Ono to bylo nejjednodussi a nejpohodlnejsi nechat ji u prsu. Nemyslim to nijak spatne vuci nikomu(nekdy je tady nekdo trochu haklivy, nechci aby neco z toho vyznelo spatne), jen si myslim, ze to byla chyba a to co mi doporucovala dr. 10-15 min kojeni a pak strcit dudlik asi byla pravda.

Ale myslim si, ze ji vic " ublizuje", ze nema oddeleno spani a piti (nekrkne si a usne, hodne casto blinka, skyta...tim je take casto nespokojena), podle dr. se i prepiji...A hlavne co bude kdyz dojde mlicko...nechce pit s lahvicky, neumi jinak usnout nez pri cucani, kde porad neco tece, jak by usnula potom???
Takze zbyva jen doufat, ze se to nestane a ze jak pisi nektere z vas se to casem zlepsi.

jirkulka
28. říj 2009

Zdravím vás, jsem na tom úplně stejně. Malý má teď 2 a půl měsíce..Usíná mi také samozřejmě jen u prsa a někdy v kočárku. I když je přes den sebevíc unavený a např. před hodinou pil,tak nepomůže ani nosení. Vidím na něm,jak se vzteká, tře si očička, pláče. Nosím ho třeba 20 minut a bez efektu..Většinou pak strká ručičky do pusiny,tak mu zkusím ještě nabídnout prso a on si tak 3x potáhne a spinká.Usíná mi také v náručí a já ho pak opatrně přenáším do postýlky. To,aby usnul sám v postýlce se mi ještě nikdy nepodařilo a to těch snah bylo opravdu hodně.Mnoho dr. totiž radí, že vložení dítěte do postýlky, když už spí je bez efektu, že je potřeba ho tam uspávat. Rozhodla jsem se na nic nenaléhat. Měli jsme i problém s tím,že malý nechtěl spát v postýlce vůbec. I po usnutí u prsa a přenesení se mi tam po 5 minutách vzbudil a šílený pláč.Párkrát se mi ze začátku stalo, že jsem s ním usla v naší posteli a pak svoji nechtěl ani vidět.Uspávání a přenášení někdy i 5x dokola které trvalo od 19-21h.Brala jsem si ho teda na noc k sobě - většinou až od půlnoci do rána. Také bylo mnoho rad,že je největši hloupost brát dítě k sobě,ale my se s malým oba krásně vyspíme a věci, že to nejde odnaučit jsou podle mě hloupost..Je to 2 týdny a malý už je úplně jiný. V postýlce už spinká přes den i 2 hodiny 2x denně a v noci klidně i celou noc,ale někdy se chci potulit,tak si ho po půlnočním kojení vezmu k sobě a není problém.My máme teď problém s tím uspáváním. Jedině prso a kočárek. Dudlíka taky nechce.Takže tak..Vidím,že je nás takových hodně..Já jsem váha,takže moje rozhodování jak postupovat bylo šílené,ale nakonec jsem se rozhodla nedbad na rady doktorů,ale řídit se srdíčkem a malý je spokojený,určitě ne rozmazlený a věřím,že přijde čas, kdy bude opět vše jinak a toho prsa se ty dětičky pustí..

beponka
28. říj 2009

Ahoj holky,
tak nám bude za chvíli 9 měsíců a usínáme doma jedině u prsa. přes den ještě v kočárku.
a v noci jsme takový závislák, že se budíme co 2 hodiny a chceme prso a tak malou necháváme spát s náma a já jen vyndát prso a spím dál. jinak bysme nespal nikdo.

jirkulka
28. říj 2009

Jako problém v tom usínání u prsa vidím to, že potom je těžko dát mimčo odříhnout. Párkrát jsem si ho přehodila přes rameno,samozřejmě se začal vztekat, že ho budím a nenechám v klidu. Nosila jsem ho pak půl hodiny a zase ho musela uklidnit a uspat u prsa. Jak to teda holky děláte, když malý usne u prsa. Necháváte ho pokaždé odříhnout?

meleri
28. říj 2009

jo to si taky vzpomínám že jak měl malý reflux, tak skoro pokaždé usnul u prsa, a pak sem ho musela dávat odříhávat, a skoro nikdy si neříhnul protože se nevzbudil, a pak se tak za hoďku dusil zvratky.. 😖 bohu díky za to že už to mám za sebou!

romankav
28. říj 2009

Já jsem syna odříhávat dávala jenom přes den - někdy se vzbudil 😅 Přes noc jsem ho ukládala na bok, aby v případě, že si ublinkne, nehrozilo udušení. Ale on ani přes noc moc nespal (budil se po max. 3h)..
beponka: taky jsem k tomu došla, protože když synovi rostly v devíti měsících zuby, budil se každou hodinu a to po 14dnech vzdá každej 😝

meleri
28. říj 2009

romanko,

tak si představ že nám doktorka zakázala ho dávat na bok, a museli jsme ho dávat na záda..jenže sem na to prděla a dávala ho na bok, spalo se mu daleko líp...
malý spal dobře, když spal s náma jakékoliv spaní v postýlce odmítal..budil se v 11 večer a pak ve 4 ráno, ale tomu už je konec...ted se budí snad co hodinu, rostou mu zuby.. ☹

kutcher
28. říj 2009

Ahojky malemu je 15 mes. a priznam se, ze jeste ted usina u prsa a musim uz s tim zacit neco delat, a jsem si na 100% jista, ze to pujde jen s placem. Nemeli jsme nikdy dudlik, takze i to hraje proti nam. A nejhorsi asi bylo, kdyz se budil kazdou hodinu az hodku a pul. Vcit se do sveho miminka, kdyz te cumla, vi ze jsi u ni a navic z toho tece ta dobrota, nam strasne pomohlo, kdyz jsem k nasi manz. posteli poridili 3. postel, koupili 2 zabrany a spi jakoby s nami a pritom ve svym - nesnasel ty dreveny ripstole. Ted knukne 1x za noc a ani se nezvedam, jen sklopim zabranu... vi, ze jsem u nej, tak je to lepsi.

kutcher
28. říj 2009

Jo a s tim rihanim malych deti: rozespale nebo spici dite si temer nikdy nekrkne. vzdycky, kdyz jsem mela strach, aby neblinkal, tak jsem mu v postylce, ktera ma mit zdvihnutou matraci, coz mate urco vsechny, nechala polohovaci valecky a sup s nim na bok, pak na druhej a bylo po starostech.

vlastovka385
8. lis 2009

Holky, tak se hlásím, abych přidala nejčerstvější zkušenost. Tibor pořád usíná u prsu, ale poslední týden usne kolem půl osmé a za hodinu až dvě se probudí s hrozným pláčem a řve, dokud ho nezvedneme na ruce. Pak se uklidní a kouká, ale jakmile ho chceme zase položit, tak opět řev. Tak ho nosíme, dokud se úplně neuklidní, pak ho položíme a už třikrát se mi stalo, že pak usnul sám, Někdy hned, někdy se ještě chvilku převrací. Prso jsem mu poprvé nabízela, ale nechtěl, takže vím, že sám usnout umí. Jenom nevím, co je důvodem toho buzení, dřív to nedělal, spával od té půl osmé až do dvou nebo dokonce do tří.

jirkulka
8. lis 2009

Ahoj, teď to máme s tím buzením stejné. Dříve mi malý usnul kolem 20h a vzbudil se kolem 1-2h a pak kolem 5h. Teď asi poslední 4 dny se budí co 3h,takže v 11h,ve 2h a ve 4h už pak ani nechce spát,takže jsme všichni nuceni vstávat. Nevíím čím to může být. Jo a mám ještě jeden dotaz, vím,že sem asi nepatří,taak doufám, že neva. Jak často koupete svoje drobky?Prý pravidelné koupání usnadňuje usínání.Máte s tím zkušenost?Někdo říká,že tak časté koupání není potřeba.Jo a usíná vám mimi u televize? mi ji máme v ložnhici.Ze začátku spával v tichu, pak ale nemiohl zaspat, pustili jsme mu tam potichu telku a spal jak zabitý. Od té doby nevíme co dělat, protože někdy ho televize uspí, jindy ruší.

rimmel
8. lis 2009

jirkulka my sme prvych aspon 4 mesiace kupali kazdy druhy den a to IBA vodou, obcas samon na vlasky atd..teraz kazdy den koli "rutine"....a tiez iba cistou vodou, pripravky pouzivame iba tak dvakrat do tyzdna..

myslim si ze tvoje babatko je este male a fakt ze zaspi hocikde plus neni to zdrave pre pokozku umyvat denne, straca tym prirodzenu ochranu, maz, pokosky a tym sa zbytocne vysusa a ty potom musis natierat olejmi ci kremikmi..my sme napr ani raz kremik ci olej pouzit nemuseli..resp ano, dvakrat :D

moj tiez zaspaval pri telke nakolko dlho kojil a ja som s nim vzdy pri telke v obyvacke sedela ale ako je starsi, kojim ho ku spanku uz iba v izbe nech ho tam nemusim potom prenasat...

rob ako jemu vyhovuje, ak to telka jednu noc rusi, odid atd ale bolo by fajn uspavat ho stale tym istym sposobom,pridava mu to istotu, ze vie co nasleduje, co sa deje....a cim starsi bude tym viac sa moze rozrusovat takze mozno by bolo fajn telkove uspavanie zrusit? fakt neviem, to zavisi od babatka neboj casom zistis co je naj a najdete si ten vlastny rytmus 🙂

xmata
31. črc 2010

ahoj, chtěla bych obnovit tuto diskuzi a poprosit maminky, které tu byly, jestli se jim podařilo najít nějaké řešení. díky

ivika18
1. srp 2010

@xmata, tak nám se podařilo přestat s uspáváním u prsa až když jsme přestali kojit v 16 měsících, dokud jsme kojili, tak ani náhodou 😉

ivika18
1. srp 2010

tím ale v žádném případě neradím přestat kojit, spíš se s tím smířit 😉

zuzik_p
1. srp 2010

xmata, ja jsem prestala nechat dcerku usinat ve 3 mesicich (v tomto veku je podle odoborniku idealni navodit spankovy rezim, i co se tyka vlastni postylky). Kdyz uz usinala, tak jsem ji odstavila, nechala odrihnout, cimz se probrala a pak ulozila do postylky a byla tam s ni celou dobu dokud neusla. Matysek ma ted idealni vek, pozdeji uz to pujde vice a vice ztezka.

kaatulkaa
7. srp 2010

Tak já se k této diskuzi také přidávám. Do 1. měsíce spal malý krásně a pak přišel zlom. Začal v postýlce a při jakémkoliv jiném uspávání než u prsa plakat. Nevěděla jsem , kde jsem udělala chybu, ale pak mi to došlo. V té době začal hodně blinkat a po ultrazvuku nám přišli na reflux. Podle doktorky má stále v pusince nepříjemnou chuť a tak to chce zapít mlékem. Na jednu stranu si říkám tak co, není to žádná hrůza, ale na druhou stranu to někdy příjemné není. Za 1 vím, že se tak přechlastává, a za 2 tko není jednoduché, když jsme v obchodě, na návštěvě,... cumlík totiž nechce ☹ Snažila jsem se zvolit variantu nechat plakat v postýlce, ale maminky tvr%dačky, které řeknou, že si zvykne pravdu nemají. Malý si nezvyká, by naopak začíná plakat čím dál tím víc, takže jediná varianta utišení a uspání je prso. Zatím bojujem a asi ještě budem. Všem maminkám se stejným "trápenímů přeju pevné nervíky 🙂

kali.kal
13. zář 2010

Zdravím všechny 🙂
Děkuji za toto téma 🙂 Trochu sem se uklidnila, když vím, že v tom nejsem sama. Pořád doufám, že se to časem zlepší 🙂
Malá mi v postýlce sama usnula jednou - dodnes nechápu jak. V autě usnula taky jednou. Jinak usíná jen u prsa - v náručí. A přendávání do postýlky projde jen někdy, asi ještě nemám vychytanou dobu, kdy ji přesunuju. V kočárku neusne vůbec a když ji tam přendám spící, abych se aspoň trochu prošla, tak se mi do 15-ti minut vzbudí a je řev.

ivika18
13. zář 2010

@kali.kal to máme podobný, ale teď jak už je trochu větší, tak usne i v autě, ale většinou až po řevu, kočár vůbec a když náhodou, tak stejně je za chvilku s řevem vzhůru, jinak jenom prso, prso, párkrát se podařilo, že usnul sám v postýlce. A šátek, ten je zaručený. A starší mi usínal u prsa až skoro do roku a půl a pak jsme odstavili ze dne na den v pohodě a vzal to úplně v pohodě, takže to neřeším

kali.kal
14. zář 2010

@ivika18 : já sem právě doufala v šátek, ale zatím moc nefunguje ☹ Když ji zavážu řvoucí, tak se uklidní v jednom z deseti pokusů a když ji uvážu hodnou, tak je do 15-ti minut řev. Ale zkouším dál, pořád doufám že se to zlomí a já budu moct aspoň něco doma udělat 🙂

hanule05
14. zář 2010

Tak já nevím, mně nepřijde divný uspávat dítě u prsa, kor když je to takhle malé mimino jako u kali.kal nebo u kaatulkyy.

Mám taky malou dcerku a usíná mi u prsu a nemám s tím teda žádý problém. Když vidím, že chce spát, dám jí napít a ona usne, tak ji nechám spát ve velký posteli nebo jí přenesu do postýlky, když se probudí, tak pak třeba jdeme ven. V kočárku se jí taky nelíbí, protože chce vidět ven, tak jí dávám na břicho, na zmuchlanou deku, hlavou ke mně a malá čučí ven a je spokojená, přijdeme domů, napapá se a většinou usne. A tak to děláme a oběma nám to vyhovuje.

Doma uklízím většinou, když spí (spává asi tak půl hodinky) nebo jí dám do houpátka nebo si leží na dece a já můžu chvilku něco dělat, moc dlouho teda ne, protože si sama dlouho hrát nevydrží.

U starší dcerky jsem to dělala taky tak a nějakej měsíc (už nevím přesně) začala sama usínat ve svojí postýlce, dala jsem jí tam, dala pusu a odešla a dcerka za chvilku usnula.

Takže to nijak nehrotím, takhle malý miminka (teda asi většina) prostě potřebujou k usnutí mamku, až budou starší, tak se to naučí i bez ní.

hanule05
14. zář 2010

nějak mi vypadla slova, chtěla jsem napsat: u starší dcerky jsem to dělala taky a nějakej měsíc před rokem začala usínat......atd.

kali.kal
17. zář 2010

@hanule05 : ještě než jí byl rok? to je dobré 😉 Je to šikovná holka 😀 Máš pravdu, naše malá je zatím fakt malá 🙂 Pořád doufám, že po šestinedělí bude líp a po třech měsících ještě líp 😀

kaatulkaa
22. zář 2010

Jé, teď se dívám, kolik jsem v tom mém příspěvku nasekala chyb 😒

Je pravda, že náš malý je ještě malý 😀 tak by to uspávání u prsa nemuselo vadit, ale nastal u nás další problém. Byla a jsem nemocná (jen nějaká chřipajzna) a díky horečkám jsem byla KO, no a manžel mi chtěl chvíli ulehčit a že malého pohlídá a netrvalo dlouho a nesl mi ho - vztekal se až se zalykal a chtěl ani ne ke mně, ale hlavně k prsu.
No a hlavně jak jsem psala je to nevyhovující ve městě, na návštěvě,... 😒
Teď bude mít 4 měsíce a někde jsem četla, že učit návykům, co se spaní týče je nejlepší ve 3 měsíci, tak se na to vrhnem 😉 Prý miminko, které je zvyklé usínat u prsa a vzbudí se v noci, tak nedokáže jinak usnout, než zase u prsa a když se pak budí třeba po hodině, tak je to "paráda" 😀

nutelka
5. říj 2010

Ahojky, mám téměř roční holčičku a potřebovala bych radu, jak ji naučit usínat, spát v postýlce, a kdyby byla i rada na odnaučení od nočního kojení, resp. živého dudlíku, byla bych moooc vděčná. 😅 😖

Do 7 měsíce usínala sama v postýlce, budila se kolem 1 hod a kolem 4 hod, kdy už jsem si ji vzala k sobě, aby k ránu nebudila brzo brášku. Nikdy nedudlala na prázdno, vždy jak přestala pít, tak jsem ji dala od prsa.

Od 7. měsíce zlom. Přestala chtít dudlík, který do té doby měla jen v kočárku nebo na usínání. Začala usínat jen u prsa, poté jsem ji spící přenesla. Do hodiny je vzhůru, znovu ji uspím a chvíli trvá než mě pustí (jakmile usne, odpojím ji a ona se vzápětí budí, hledá...), poté ji dávám zpět do postýlky. Jakmile jdu spát (kolem půlnoci), tak se vzbudí a už chce jít do postele ke mně. V postýlce se okamžitě budí a já, abych se vyspala, tak si ji k sobě vezmu a ona se ještě několikrát vzbudí, začne říkat ne ne ne a hledat prso, které by ji zase uspalo.

Pokud je venku škaredě, tak takto uspávám i přes den. Ze zdravotních důvodů bych měla co nejdříve ukončit kojení a docela se děsím, jak to bude probíhat. 😕

Jinak už jsem ji před pár dny zkoušela nechat vyřvat, chodila jsem za ní co 2 min., pohladila, řekla, že bude spinkat, položila...no vydržela 45 min. brečet.

Nyní mám nějakou virózu a když jsem s ní v posteli musela absolvovat noc při 39 horečce, tak jsem si řekla dost. Lituju, že jsem si ji navykla spát se mnou. ☹ Vím, že bez řevu to nepůjde, ale potřebovala bych nějakou osvědčenou radu, jak postupovat. Uspávat v postýlce asi přes den i v noci, manžel chodí na noční, tak každý den ji uspávat nemůže. Syn byl na UM a usínal sám, takže pohoda, jen ta naše lalina zlobí. 😀

Díky moc za rady.

mkalimero
6. říj 2010

Ahoj holky,čtu vaše dotazy..a chci se s váma podelit o moje skušenosti. Mám 8.měsíční holčičku.Take od začátku sme usínali u prsa i teď někdy. Dudlík nechce. Také mně napadlo jak to bude dál, jestli se to odnaučíme, jestli ji budu muset uložit ke spaní jenom já,atd...Nevím jestli vám to pomůže,ale "za pokus" to stojí..Poradila mi to moje maminka a zabralo to. Když jdeme spát, dám ji prso, ještě předtím ji dam kolem hlavičky plínku na stranu, v prípadě, žeby se odtrhla od prsa a mlíko by teklo všude kolem. Malá se napapá a když má dost, tak ji otočím zády k sobě na bok. Udělám jí "Titanic" já tomu tak říkam 🙂 Malá jsi drží plínku oboma ručičkami, někdy se s ní hraje, přitulí se k ní, občas cucá prstíky,spíš olizuje a já jí buď spívam, nebo jenom tak ukolébam a ona pak spokojeně usne. Pak ji můžu v klidu přendat do postýlky. Je to moje první a také jsme mněla obavy jak to budeme zvládat..Nejdůležitejší asi je když jsem já v klidu,tak i malinká je. Už se mi to párkrát potvrdilo a samozřejmně také musít pořád koukat co jím,aby jí to zbytečne nenadýmalo a nedělalo nějaké problémy. A teď když už přecházime na jídlo,méně kojím,tak obzvlášť.Hold je to někdy moc vyčerpávajíci pro nás a někdy je nám do pláče,nebo máme vztek, když náš mrňous pláče a nevíme co s ním dál, ale když chceme aby naše deti byli v klidu a spokojené musíme začít u sebe.
Skoušeli sme to také s manželem jestli on jí tím spůsobem uspí,na bok,plínka,kolébaní..a šlo to..malé vůbec nevadilo,že u ní nejsme já. Podle mně asi potřebuje cítit někoho blízkeho vedle sebe..
Tak vám držím prsty,přeji hezký den.. 🙂

lena27
7. říj 2010

malej také usínal u prsa, ale trvalo to i hodinu. pak jsem řekla dost. změnili jsme režim. nakojím, jde se koupat, pak si ještě 10minut hrajeme a jde do postýlky kde si taky ještě hraje se zavěšenýma medvídkama jak jsou na kočárek. a taky plínku má na šmudlání. když usne odendáme hračky

hanule05
18. říj 2010

ahoj,
trochu to tady obnovím. Já paní chytrá 😅 ještě před měsícem jsem tady rozdávala "moudrosti", že to vlastně nevadí, když dítě usíná u prsu, no a po měsíci jsem z toho na prášky....

Během měsíce se to zhoršilo, malá nechce spát bez prsu ani přes den, když vidím, že je ospalá, tak ji vezmu do ložnice, dám ji napít a ona během chviličky usne, no ale když ji chci vzít prso, tak se hned probudí a hledá (zkoušela jsem ji oblbnout dudlíkem, ale mrška se nedá), tak ji dám zase prso, aby zabrala a pak zase vezmu a tak to vyzkouším tak třikrát čtyřikrát, ale když vidím, že to nikam nevede, tak vstaneme. Dcerce ta chvilka přerušovanýho spánku asi stačí, protože pak je zase úplně čilá a vydrží další dvě hodinky nespat, zato já melu z posledního, nemám vlastně ani chvilku volna. Ještě štěstí, že starší chodí do školky.

Dneska večer jsem uspávala od půl devátý do deseti, zkoušela jsem vzít párkrát prso - malá ihned vzhůru, pak jsem zkoušela uhoupat v náručí - tůdle nůdle. Pak už jsem ji v zoufalství položila do postýlky a hodila přes ní plínku - a světe div se - usnula. Po chvíli jsem ji tu plínku zase sundala, mám strach, aby se do ni nezamotala a neuškrtila se. Tak teď doufám a modlím se, aby to s plínkou takhle fungovalo pořád, ale jak ji tak znám, byla to dnes pouze výjimka, příště se takhle nachytat nenechá 😝

hanule05
19. říj 2010

ahoj, tak ráno druhý pokus s plínkou - a zadařilo se - usnula 😉

zase mi usnula u prsu - třikrát jsem jí ho vzala - vždy řev, pak už jsem to nevydžela a šup s ní do postýlky, sice se vztekala, ale hodila jsem jí na hlavu plínku a odešla jsem pryč - akorát se překvapeně nadechla, jak jí foukl vítr do nosu - pár vteřinek se tam ozvývala, ale plínku si z obličeje nestáhla, no a pak už jsem viděla, že spí a tak jsem jí tu plínku radši vzala, mám strach, aby se jí něco nestalo.

Tak kdyby to takhle fungovalo, tak by to bylo naprosto super.

kali.kal
25. říj 2010

@hanule05 : tak sem vyzkoušela tvůj trik s plínkou, ale bez úspěchu. ☹ Zkusím zase později a uvidíme, jestli to zabere 😉

Včera sem ji uspávala od půl osmé do půlnoci. Už sem toho měla plné kecky ☹ Pořád do kola: dát k prsu, nechat cucnout, počkat až usně, pomalu odpojit od prsu, nenápadně přenést do postýlky a doufat... A po 10-ti minutách zapla čidlo, zjistila, že je sama, probudila se a začala řvát. A tak zase znovu. ☹