Usíná jen u prsu. Jak ji to odnaučit?

brisalek
26. říj 2009

Chtela bych poprosit o rady a prispevky maminky, ktere maji podobne ditko🙂.

Mala (jsou ji 3 mesice a dva tydny) usina prakticky jen u prsa. Vyjimecne staci noseni, jednou usnula sama v postylce kolebanim, ale jinak musi mit prso a cucat jako zivy dudlik. Chtela bych ji to odnaucit, protoze obcas pije i po pul hodine. Kdyz vidim, ze je unavena, tak dostane napit, ale neusne a za chvili znova... a tak dokola treba 4x, protoze jinak nespi treba 5hod a je pak unavena a uplakana jeste vic.
Kdyz spi v kocarku tak se nekdy za hodinu vzbudi a zase chce jen k prsu.
Vecerni usinani je pul a 1,5 hod u prsu nez ji prendam do postylky. v noci se napije a spi pekne hned a vstava tak 1-3 za noc. Dokud jsme ji zkouseli uspavat jinak bylo to nekolik hodin place.☹

Kazde usinani je s placem(ne revem ale takovym knouranim, fnukanim, plakanim) nez usne. Vidim, ze chce jen spat, ale nic jineho nez prso nezabere.
Mala je hodne citliva, vyzaduje dost pozornost a kdyz jsem zkusila nechat ji chvilku plakat(1-2 min) byl z toho takovy plac, ze jsem ji nemohla utisit 10min.

Prosim maminky "vseznalky", ktere pisi skoro do kazdeho tematu a budou psat, ze oni jsou "dokonale" a tohle jejich dite nikdy nedelalo, protoze oni mely rezim....ABY NEPSALY!!!!

Chtela bych jen rady a zkusenost maminek, ktere si to prozily a mohou poradit jak na to🙂).

musko
26. říj 2009

No, moj prvý syn zapával po kojení cca do 2 rokov.... Keď bol unavený, tak aj s tým poplakávaním. Ale mne to v podstate vyhovovalo, preto som tak dlho kojila 😉 - 23m, ukojila som ho k spánku a bolo. Tiež nemal cumlík, ani ho nechcel. Druhý mi pri kojení nezaspáva, zaspáva potom - buď na rukách, alebo v kočíku, postieľke či šátku 😉
Časom sa to asi zlomí, tak skús vydržať. Keď bude staršia, zabaví sa inak a unaví sa viac a možno zaspí aj bez kojenia.

martulikk
26. říj 2009

Ahoj Brisalku 😉 , jsem zvědavá jestli existuje nějaká rada, která opravdu pomůže... taky by mě to zajímalo. Večer mi usínání u prsu nevadí, ale přes den bych nějaký "fígl" potřebovala. Když si chci přes den aspoň psychicky odpočinout, tak jí po kojení nechám spát v náručí, jakmile jí totiž položím do postýlky, hned se aktivuje a začne hystericky řvát (to prostě ani není pláč) 😒 Jediné místo, kde dokáže sama usnout, je kočárek, se kterým se jede venku. Známí nám radili jezdit s ním doma přes prahy 😀 no, u nás to nezabralo... asi to bylo tou "domácí" atmosférou... venku je prostě venku.

brisalek
autor
26. říj 2009

Ahoj martulikk 🙂 ja jsem taky zvedava jestli nekdo poradi. My neusnem ani v kocarku, musimji tam dat spici nebo skoro spici🙂, ale uz se zlepsilo to, ze kdyz se vzbudi, tak se pohoupanim nebo jezdenim da nekdy uspat. Mam takovy pocit, ze ty nase racice🙂 jsou dost podobne🙂

evabelk
26. říj 2009

Co by za takové prso daly maminy, co nekojí 😉 spousta neví, jak mimčo uspat. Ty třeba zase musí chovat, aby jim dítě usnulo. Známá tak chovala do 2 let věku dítěte- říkala, že to byla katastrofa! Spoustě známých usínají miminka jen u prsu, mně taky 🙂 je nám 7 měsíců....kámoška kojila 22 měsíců, musela to ze zdrav. důvodů ukončit a malou teď uspává 4 hodiny!!! Ségře malá přestala usínat u prsu ve 4 mšsíccíh. Já bych tomu nechala volný průběh, nic špatného na usínání miminka u prsu nevidím! Já teda ale nemám problém, dát pak spící dítě do postýlky nebo i kočárku 😀

aponchie
26. říj 2009

tak zatim je mala ..ja bych to tak nechala..zkus na to kaslat a proste to tak brat,ze tak usina mozna uvidis casem ,ze se to zlepsi ..ale prijdou dalsi eskapady zuby prdy separacni uzkost..je toho hodne takze do tech 2let cca je to vicemene o poskytnuti pece diteti jakou vyzaduje ono..neni treba ho cvicit apod. 😎 je to narocne,ale prejde to

meleri
26. říj 2009

ahoj taky to tak máme, teda někdy si ještě po kojení hraje nebo mu čtu a až pak usne, ale dost často mi usne u prsu.

a dudlík nechce?

kristufka
26. říj 2009

Ahoj tak naše malá je na chlup stejná. Akorát s tim, že teprve tak v těch 3 měsících u prsa usínat začala a musím říct že já za to byla štastná (nepočítám večerní kojení - to u prsa usíná prostě celý život 😀 ) do 3 měsíců chudinka vůbec nespala, ve dvou měsících spala třeba 3 hod denně a předtim řvala klidně i hodinu. Nezabíralo nic, kočárek, chování, nic. Teď je malinký půl roku a už usíná v daný čas. Spinká 3x denně. Usíná u prsa, ale nevadí mi to. Jsem ráda, že se vyspí, že se netrápí konečně. Mě to neobtěžuje. Dudlíčka začala brát cca ve 2měs a v 5 měs ho sama přestala chtít. Takže už jen prso. Taky jsem přemýšlela nad tim jak to bude dál, jestli se to odnaučí ale ted jsem fakt ráda, že je něco co jí uspí... 😅

lamarika
26. říj 2009

Ahojky, tak já nevím jestli pomůžu, ale napíšu jak to bylo a je u nás. Malej ze začátku usínal sám od sebe, ale pak najednou přišel zlom a začal vyžadovat pouze prso (shruba mezi druhým a třetím měsícem). Když bych ho nenechala usnout u prsa, tak věřím tomu, že by klidně brečel 4 hodiny a dýl. Jakmile ucítil, že ho odendávám od prsa do postýlky, začal celý koloběh na novo, takže jsem musela vždycky čekat dokud nebude tvrdej (uspávání trvalo běžně 2 hodiny). Začala jsem mít strach, že kdybych nemohla z nějakýho důvodu malýho dát spinkat, tak že by si s ním manžel neporadil, tak jsem ho začala odnaučovat. Postupně jsem ho odrhávala od prsa dřív a dřív (ze začátku si třeba 3 minutky pokňoural - opravdu jenom pokňoural, né poplakal). Teď už nakojím a dám do postýlky, malej se zavrtí, někdy si i pohraje a usne sám. Pokaždý neusne hned na poprví, tak si ho znovu vemu, pomazlím se s ním, dám mu cucnout a zpátky do postýlky. Při odnaučování nám moc pomohlo, že měl v postýlce šmudlu (maňásek s dečkou) na šmudlinkování, kterýho jsem nosila v podprsence aby z něho cítil můj pach. Někdy ještě ve dne usne u mě (tak jednou až dvakrát za 14 dní), ale nedávám ho od sebe. Nechám ho ať si na mně pěkně spinká. Takovejch momentů už moc nebude.

Nám tenhle postup moc pomohl, ale co zabírá na naše dítě nemusí na to vaše. Tak vám držím palečky ať dojdete k nějakému kompromisu, který bude vyhovovyt vám i dítěti.

martulikk
26. říj 2009

Holky, mě nevadí to, že mi usne u prsu, problém je, že jinak neusne... a když už teda usne u mě, tak jakmile jí chci přendat, je okamžitě vzhůru a začne brečet (hodně)... takže přes den téměř nespí...

lamarika
26. říj 2009

martulikk: a začne brečet i když ji přendáváš až když je vytuhlá?

brisalek
autor
27. říj 2009

Holky me to nevadi, ze vecer usina u prsu - naopak si u toho hodinu odpocinu. A samo jsem rada , ze usne i pres dne, protoze pred tim skoro nespala...
Dudlika nechce, nechce ani zadnou flasku(zkousela jsem dat odstrikane mleko). A narozdil od martulikk me mala usne, kdyz ji prendam kamkoli(teda z 99%).
Me jde o to, ze neusne jinak a kdyz se venku vzbudi v kocarku tezko ji pri 0 stupnich budu vyndavat a kojit a pak nastane krik. A hlavne nema oddelene papani od spani. Rikaji nam ze se prepiji(pribira 200-300 za tyden) a ze z toho blinka... A vlastne se neumi poradne napit, protoze takhle pije i za pul hodiny nebo hodinu...jen si cucne a chce zase za hodinu. A taky to co pise lamarikk, ze ho nemuze pak uspat nikdo jiny a kdyz jdu treba male koupit oblecky ona doma s tatkou breci a breci, protoze prso neni.

Lamarika mooc dekuji za rady. A kde se koupi te manasek.

vlastovka385
27. říj 2009

My to máme taky tak, do 3 měsíců na rukách a od té doby u prsu. Jinak usne v kočárku a v autě, ale doma jenom u prsu. Zkusím taky ten postup, uvidíme. Díky za radu.

martulikk
27. říj 2009

lamarika: jojo, v náručí (myslím po kojení) hezky vytuhne - zrovna jako právě teď 😀 - ale jakmile se hnu, že jí položím do postýlky, tak spustí ☹ nevím, má asi nějaké senzory nebo co...

brisalek: jestli, je ten manasek to, co myslím, tak ho najdeš skoro v každé hračkárně... my třeba máme 2 z Tesca, ale zatím jen "dekorují" postýlku... ale když říkáte, že se dají využít už teď, tak to zkusím...

romankav
27. říj 2009

brisalek: tříměsíční mimčo je opravdu ještě hodně malé a vyžaduje přítomnost maminky. Není to samostatný člověk, kterého někam položíš, řekneš mu, že seš vedle v místnosti a ať klidně spí.. 🙂 Prostě je to mimčo, musí se to naučit a taky naučí, ale až ve starším věku. Ve třech měsících bych to fakt nelámala přes koleno (zaručený recept nechat mimčo vyřvat nefunguje u všech dětí stejně). Ten řev, jakmile se od ní hneš měl v minulosti opodstatnění 😎 primáti taky nemůžou nechat mládě spát někde odděleně, něco by ho spapalo..

brisalek
autor
27. říj 2009

romankav, nechat vyrvat jsem ji nikdy nchtela nechat...jen jsem jednou proste musela neco udelat i kdyz knourala a chtela vzit, tak zustala 1_2 min sama v lehatkua videla na me a stejne plakala.To co pises ty jsem nikdy nechtela-polozit, ract at spi ?????

Ona kdyz usne u prsa a prendam ji do postylky nebo kocarku na balkon tak klidne spi i tri hodiny, takze o tom co pises ty to asi nebude🙂. Jde o samostatne usnuti- myslim kdyz sedim a mam ji v naruci nebo lezi v postylce a ja ji mam u prsu, nebo houpanim a vozenim v kocarku....atd, atd. (Tak jako spousta jinych deti).

Martulikk me se takhle budila tak pred vic nez mesicem...ted uz ma doby, kdy chce spinkat-rano okolo 8-9, pak mezi 11-12 a to ji pak muzu prendat kam chci(akorat nekdy oblekani do kocarku nas vzbudiú, vy jste mladsi tak se to treba zlespi a promin uz jste asi lvice, vid🙂.

No a dnes jsem ji nakojila a nesla do postylky a ona se jeste probrala a koukala, tak jsem ji houpala, hladila po tvaricce a drzela za rucicku a ona usnula🙂)))...asi o 15 min dle nez kdybych ji znova dala k prsu,ale usnula a spinkala tech 30-50 min jako kazde rano.

vlastovka385
27. říj 2009

Já si za to můžu asi trochu sama, protože kojím doma převážně vleže a to se mu krásně usíná, myslím, že tak polovinu mléka vypije v polospánku. Dřív jsem kojila vsedě, ale kolem 3 měsíce jsme absolvovali bojkot kojení, kdy se byl schopen nakrmit jenom vleže, jinak totální řev. zkusím začít víc kojit vsedě a uspávat až potom, uvidíme.

martulikk
27. říj 2009

brisalek: jojo jsme 🙂 ale jen o 3 dny 😉 fakt ti závidím, že malou můžeš přes den aspoň uspat (byť jakkoliv)... náš Buřtíček dokáže usnout přes den (a navíc sám) jen v tom kočárku nebo autosedačce, ale jak jsem už psala, musíme být venku a v pohybu... třeba sednout si někde na limču fakt nehrozí 😀

už tady v posteli polosedím-pololežím přes hodinu... malá mi spinká v náručí asi třičtvrtě hodiny a fakt mám už dřevěnou ruku i zadek 😅

romankav: já mám malou hrozně ráda v náručí a nepotřebuju jí odkládat jen tak... ale docela bych se aspoň nasnídala nebo si třeba došla na záchod 😉 jo a taky se mi tu dopralo prádlo... no, jsou prostě chvíle, kdy bych potřebovala, aby prďolka spinkala sama ☹ přes den jinak vůbec nespí a to je někdy fakt náročné

brisalek
autor
27. říj 2009

koukam, ze jak myslim na to prso tak pisu kraviny....lezi v postylce a ja ji drzim zaruku NE mam u prsu 🙂)

martulikk
27. říj 2009

😀 😀 😀

brisalek
autor
27. říj 2009

Navic romankov, nazacatku jsem dost jasne prosila ty, co nemaji s timhle zkusenost jen chteji polemizovat a filozofovat nebo poucovat at nam nepisi ! Chci jen zkusenost tech, ktere vi o cem mluvim a chapou jak to myslim🙂.

vlastovka385
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
meleri
27. říj 2009

holky sem ted četla v jedné knize, že dítě má úplně jinak fáze hlubokého spánku, než dospělý a že má prostě problémy do něho přejít..prý je dobré počkat kolem 20 min. po té co usne, a až pak odejít že do té doby prý je v té fázi lehkého spánku a může ho cokoliv probudit.. nevím co je na tom pravdy, jen jsem to četla v jedné knize Být rodičem ve dne i v noci....

vlastovka385
27. říj 2009

Tak jsem nakojila, dala ho odbrknout a když jsem ho položila, tak ještě koukal, tak jsem ho pohladila a řekla, že má spinkat a světe div se, otočil se na bok a usnul. Tak snad to půjde.

balca
27. říj 2009

Ahoj holky, nase mala (taky rak) je tez dost citliva/vztekla/urvana... asi tomu kazdy rekne jinak. Spousta lidi si mysli, ze male miminko place jen kdyz mu neco je a ze nemuze byt rozmazlene. Ale ja si myslim, ze uz kolem 3 mesicu dite vnima dost dobre a taky chape, jak si rict o to co chce. Par prikladu: ve 2 mesicich jsme poprve zjstili, ze kdyz ji vezmem sterchatko, zacne se vztekat, kdyz je nahata a pak ji natahnu dupacky, zacne brecet, tatinek s ni dela letadlo, prestane, polozi ji a zase rvani. Proste si jasne umi rict co se ji libi a co ne. Ale asi chapete, ze nevzdy se tomu miminku da vyhovet. To bysme ho cely den nosili jen na rukach a hrali si s nim, taky by musela byt jen nahata...Zkratka si myslim, ze jsou veci, o kterych musi rozhodovat rodic a ne dite. To by nam za chvilku prerostla pre hlavu. Takze jsou chvile, kdy ji odlozim do postylky a necham ji si hrat s hrazdickou, nebo kdyz vidim, ze je ospala, dam ji spat. Ji se to treba nelibi, ale verte ze si nekdy chvili, nekdy dyl pobreci (a ze ona opravdu rvat umi, fakt se vzteka, az doruda) a pak je klid a je zase nejhodnejsi. Vim, ze mnohym z vas se nelibi, metoda nechat dite vyplakat. Ale prece nejde, aby se maminka ani nenajedla, nedosla na zachod. Na vecerni usinani jsme aplikovali metodu: vykoupat, nakojit, rict doboru noc a spinkat. Asi po 3 dnech, kdy si pobrecela, ted vecer (az na vyjimky, to jsem pobliz a ona me sleduje az usne, nebo ji pohladim, chytnu za ruku), usina velice dobre a rychle. Zkratka vi ze plac jako vynucovaci prostredek nema cenu.

makak21
27. říj 2009

Ahojky...tak se přidám 🙂 My jsme cca do 3-4měsíců usínali v pohodě, kdykolik a kdekoliv 😅 pak mi jednou či dvakrát usnul u kojení a já byla nadšená, že nemusíme nijak uspávat, jen přendat do postýlky a spinkal v pohodě 😵 no a u prsa uspávám dodnes 😅 nijak to nehrotím...večer většinou vytuhnu s ním a přes den u prsa usne a já mám hodinu až dvě volno, nebo spím s ním 🙂 NIkdy jsem neměla chuť nechat ho vyřvat, i když mi to občas pije krev 😅 ale není to nic, co by mě "obtěžovalo" a co se týká toho, že nemůže uspávat nikdo jiný, tak věřím, že by se nějak zadařilo 😉 ono každé dítě je jiné, ale každý rodič taky...někdo to bere tak, že si z něj dítě dělá dudlík (pak k tomu ale nemělo nikdy dojít) a někdo to bere tak, jako třeba já, že je to prostě jen a jen naše chvíle 😉 nehrotím to, jednou to určitě přestane a tak si to musím užít 🙂

romankav
27. říj 2009

vlastovka385: tos mě pobavila 😀 Myslím že na urážení opravdu konik není.. 😉 S usínáním u kojení jsem měla taky dost velký problémy, pokud ti vadí můj názor, diskutuj tam, kde se dá uzavřít seznam hostů.

lamarika
27. říj 2009

brisalek: já jeden koupila v hračkářství, ten má v kočárku, protože jsme bezdudlíkáři a pořád musí něco žužlat. Druhý jsem koupila v obchodě s děckým oblečením a tak. Jsou různí a i cena je dost různá, ale do 200,- v pohodě pořídíš 😉

kadlecova.misa
27. říj 2009

ahoj brisalku..myslim že to odnaučit snad ani nejde.. 😀 moje malá,bude mít 7 m, dřív jinak než v náručí neusla vůbec, teď mi usne bud u prsa-vyjímečně, za což jsem ale ráda, nebo v kočárku...kdy "obíhám " celou vesnici..i přes to ,že večerní usínání je úplně v pohodě, kdy usíná sama..proč ne tedy přes den? já nevím..ty mimča se pořád mění..asi byt to nelámala. 😀 😝

jenniffer
27. říj 2009

Brisalek, u nás bylo něco podobného. Synek neuměl první 3 měsíce usnout jinak než u prsu a po kojení byl velmi opatrně přesunut do postýlky. Někdy jsem ho ale musela mít u prsu hooodně dlouho, než usnul. A někdy ani to prso nezabralo. 😠 Pak mi tchyně poradila fígl s plínkou. Teď usínáme tak, že po kojení Daníka položím do postýlky, on samozřejmě spustí řev, já mu nacpu dudlík do pusy a přes očička nebo klidně i celý obličej mu položím zmuchlanou látkovou plínku. K tomu ho ještě někdy držíme chvíli za ručičku. 😉 Celá "procedura" uspávání trvá max. 5 minut, pak usne a je klid. 😵 U nás to funguje za předpokladu, že je synek opravdu unavený jen neví, jak usnout. Není třeba se bát, že by se tou plínkou udusil. Je prodyšná, takže se přes ní krásně dýchá a my mu ji pro jistotu po usnutí zase sundáváme. 😉 Jinak náš brouček u večerního usínání musí mít naprostou tmu a ticho. 😉

timbouctou
27. říj 2009

Ahoj, tak náš malý první tři měsíce života absolutně a kategoricky odmítal přes den spát jinde naž na mém či tatínkově břiše. Žádné odložení se neobešlo bez strašného řevu, leda v kočárku spal sám. PO 4. měsíci usínal sám aspoň večer, přes den pořád na prsu. Idylka skončila přesně v půl roce růstem zubů. Od té doby usínal pouze u prsa a to jedině v poloze, že jsem ho kojila vleže 😀 Pak jsem ho odnesla do postýlky. To taky fungovalo jen do asi 15. měsíců, kdy jsem, zblblá zdejší propagandou, pokusila se dítě naučit samo usínat. Od tohoto pokusu už spí jen se mnou v posteli. Jestli tohle někdy skončí jen bůh ví 😀 😀