Usíná jen uhoupáním v lehátku 😞

sylvka
2. led 2010

Ahojky,jsem hotová.jako mamka prvního mimča jsem udělala spoustu chyb.za tu největší považuju to,že můj syn (16měsíců) se nechá uspat jen v houpacím lehátku.nikde jinde.jenže z lehátka odrůstá,lehátko je zničené a taky špinavé(nejde dobře vyprat).krom toho se blíží léto a já nechci na dovolenou tahat metr dlouhý,špinavý lehátko.dneska jsem ho teda zkusila uspat se sunarem na posteli a děs ☹ řval,řval až se poblil...zlobil...asi za hodinu usnul vyčerpáním.chtěla bych aby usínal klidně se mnou,ale na posteli...jak na to????jsem zoufalá...díky

berenika39
2. led 2010

sylvka, no hezký 😉 😉 😉 , ale není konec světa... 😉 😉 jediný co mě napadlo je, vzít to lehátko, nějakou jeho milovanou hračku, plyšáka, co já vím, a prostě jako že ted na lehátku spí medvěd, a prcek že má prostě už svojí (tvojí), postel, že lehátko je jenom pro miminka a hračky a tak. A nebo mu pokud máš možnost udělat úplně nový jeho samostatný spaní se vším, co má rád, třeba i s tím lehátkem, at při usínání houpe medvěda....
Neber mu to lehátko úplně, ze dne na den, třeba at poo spí v něm a večer v postýlce, zkus dohodu, u nás už to celkem funguje - když budeš bez kvílení oblečenej, bude venku u baráku pejsek 😉 😉 (ten tam je furt, že jo 😀)...
Petr (je stejně starý) ted začal mít takový to odobí kdy vláčí plyšáky a krmí je, dává na záchod, pusinkuje...tak jestli to máte podobně, využij toho, je to tedy malá zrada 😉 😉 😉 , ale účinná - my se učíme takhle víc pít......s medvědem...

sylvka
autor
3. led 2010

ber,díky moc,ale martínek bohužel nemá žádnou oblíbenou použitelnou hračku(jen koš a pračku),no ale zkusim to.odpo ho chci dát spát taky bez houpání,tak jsem zvědavá 🙂

prchalka
3. led 2010

Ahoj,
máme děti stejné staré. Moje metoda taky není nejlepší zrovna, večer je po mlíku unavená, tak jí jen pohoupu na rameni a usne většinou hned, ale po obědě, i když by byla unavená na spaní a hodně, asi by vedle mě jen tak neusnula, několikrát jsem to zkoušela a vstávala, dělala kraviny, pak už i brečela, vztekala se, lezla mi za krk atd.. Takže ji poo vezmu na klín, sednu si na kraj postele v pracovně, kde je zataženo, trošku začnu drncat nohou, hladíme si ruce a sem tam ji trošku houpu a jde to. Taky možnost, i když vím, že není nej.. Za chvilinku spí, zas tak násilný to není 😉 Sama by mi neusnula asi ani do 16h odpol.. 😖
Jinak jste borci, že jste to doteď vydrželi v lehátku. Nebo musíte koupit nějaký obří 😀
My taky nemáme žádnou oblíbenou hračku, všechny jí slouží jen k rozhazování kolem sebe, i když.. panenky ráda má, ale jsou to ty plastovky, s těma se třeba muchlat nedá!

katzi
3. led 2010

Sylvko,jj, lehátko. Známe i u nás - teda teď už ne, ale jako menší mimi spala přes den jen tam. Já měla z toho věčnýho drncání na stehni svaly jak kulturista 😀 My jsme šli tak postupně - přes den lehátko, večer jsem učila na postýlku (za pomoci různej hracích kolotočů, koukání do lampičky, prostě aby nevytušila, že ji chci nedejbože uspat 🙂 Jak se naučila usínat večer v postýlce (pochopitelně vždy za mojí asistence, sama nee), tak pak jsme přešly na usínání v postýlce i přes den. Ale byl to běh na dlouhou trať.
Tvůj prcek je už docela velkej a ten návyk bude asi už hodně zajetej, tak bych mu to možná skoro zatím už nechala do doby než pobere ještě trošku víc rozumu a bude se mu dát víc ledasco vysvětlit. Třeba zatím houpat s tím lehátkem na vaší manželské posteli, ty ležet vedle něho a postupně on vedle tebe na posteli a lehátko prázdný 😉 Že bys ho naučila usínat úplně samotnýho v postýlce to už by byl teď asi hodně nadlidskej výkon.

sylvka
autor
3. led 2010

Ahojky,holky já to asi nedokážu...teď jsem se snažila ho uspat jinak a ani omylem.řval,zlobil....jsem s nervama úplně hotová ☹ prchalko,houpání na kolenou u nás nic,zlobí,slejzá ☹ katzi,přesně,už to má hrozně zajetý(jsem strašná husa,že jsem ho to učila) 😖 ☹ ☹

ined77
3. led 2010

sylvko 🙂 ...já malého odpolko uspávám za chůze na rameni.dám mu do ručky medvídka na spinkání,on mi bucne na rameno,šeptám mu takovou naši spinkací říkanku a za chvilinku spinká.v leže bych ho asi taky neuspala.
nic si nevyčítej,ono se to časem poddá 😉 .
a je dost unavený?v kolik vstáváte?

prchalka
3. led 2010

Koukám, že bezzubky zubatý se slejzaj i tady 😀
sylvka: Malá teda někdy taky nechtěla a vzpínala se, musela jsem jí prostě někdy držet víc a dýl, vyspat se prostě musí, i když někdo by mi na to zase řekl, že je to týrání, že děti mají spát, kdy samy chtějí, jinak z toho budou mít trauma - někde jsem to tu četla, ale jak tak koukám, asi bychom neuspaly normálně ani jedna. Je blbý, že jste na to už moc zvyklý, stejně jako zbytek dětí, každý uspává po svém a nedej bože jim to měnit 😖 Jsem měla pocit, že jsem takhle divná jenom já se svýma metodama uspávání. No a nebo mi spala v kočáru, ale teď v zimě to nejde ☹

mariii
3. led 2010

Tak u nás sa taky uspává zásadně houpáním 🙂 . Pro dítě je ale houpavý pohyb přirozený, takže z toho nedělám tragédii. Dávám si malou do šátku´, u toho si dělám co potřebuju a potichu ji zpívám, vždy mi u toho usne, pak ji dám do postýlky, tak 5 minut houpám a spíme klidně téměř celou noc 🙂 Taky jsem se ze začátku pokoušela malou uspat v postýlce v tichu a tmě, ale trvalo to hodiny a pak se i často s brekem budila. Takhle nám to vyhovuje oběma, i když tak kolem roku a půl už chci přejít na učení spaní v klidu ve vlastním pokoji. Jsem zvědavá jak nám to půjde 😀

sylvka
autor
3. led 2010

Holky,díky moc.ani nevíte jak,jsem vám vděčná za pomoc.odpo jsem úplně propadla tomu,že jsem nemožná,když moje dítě ani samo neusne.byla jsem tak hotová že jsem už na něj začala bejt hnusná,tak jsem ho radši dala mámě 😅 on si to užil a já stonásobně,hrozně mi to prospělo to odpo bez něj,byť jsem uklízela... 😝 marii,to jsem ráda že taky uhoupáváš,že nejsem sama.jak máš dítko staré?no dneska jsem před lehátkem klekla a vydrbala ho,když to vypadá že se s ním ještě nějakou dobu nerozloučim 😖 teď teda usíná zase v lehátku,se sluchátkama v uších a narvala jsem mu plyšáka.časen snad jak tady někdo píše,si ho dam do postele s diskmenem a usne.jinak spí skvěle,je vzhůru v noci 2krát na sunar a přebalení,sunar vypije převalí a spí.nechápu že to tak nejde i večer 🤐 no a chrní do 8-9hodin,takže těch 12hodin 😉

prchalka
3. led 2010

sylvka: Nejsi nemožná, ale taky jsem měla takový stavy, vím jaký to je ☹ Taky bych chtěla uspávat jinak, jen s ní lehnout, ale máme zajetý, co máme a jinak by mi neusla, tak co mám dělat? Věčně to trvat nebude, tak to ještě těch pár měsíců snad vydržím! Když nám to spolu nešlo jen tak vedle sebe, a to už opravdu řvala i z únavy, taky jsem byla taky hnusná, unavená, naštvaná a pak je mi to líto dost dlouho.. Je to někdy náročný!
On teda usne a pak ho přeneseš do postýlky a pak spí v klidu? Teda a s diskmenem, to koukám 😀 Třeba tohle si u nás taky neumím představit, malá všechno z hlavy strhává, sponky, nějakou srandu, naštěstí čepici už né a diskmena by teda taky asi nesnesla 😅 To je zas malej šikula.. A po tom mlíku asi zase zabere, že je rozespalý, my to máme většinou taky tak. Máme už 4 měsíce neklidné noci kvůli zubům a jak pak dám k ránu mlíko, tak se víc zklidní a usne.

sylvka
autor
3. led 2010

no on si to taky tahá z uší,ale když je tam něco co ho zajímá(když se zamiluje kůň) tak je hodnej.ano ušíná v houpátku,pak ho přenesu do postýlky a tam spí tak do půlnoci,pak ho přebalim,sunar a dám ho k sobě,ale to mi nevadí...jsem ráda že ho mám u sebe.jen to usínání je problém.já se jen bojim že ho takhle budem houpat třeba do dvou let,to bych nerada i když si říkám,že třeba pak už bude vnímat čtení atd...

prchalka
4. led 2010

sylvka: Někde jsem četla, že jste začali chodit nedávno, my taky. Myslím, že od jara by mohlo být líp, budou běhat venku, doufám, že budou víc unavený a snad to půjde líp i s tím usínáním. Taky kolem těch dvou let už doufám třeba opustíme tyhle rituály, když budou mít už svou vlastní postýlku atd.. No třeba si to maluju 😅 😀 A některé děti už ve 2 letech ani poo nespí..
Já si malou taky beru v noci k sobě, špatné spí kvůli zubům a když začne brečet, tak sama by už v postýlce neusnula ☹

iloha
4. led 2010

holky, my máme se spaním trable snad pořád..................s věkem to tedy není lepší ani náhodou, řvát dokážou mnohem déle a hlasitěji, takže raději řev teď než později. ☹
Když byla malá, tak jako vaše děti začala spát sama v pokojíčku, bez keců se šlo kolem půl osmé do hajan, byla pohádky a já nebo manžel šel pryč a prostě sama usnula. Vůbec jí nenapadlo, že může slézt z postele a jít za námi. To přišlo až po dovolené těsně před druhým rokem. Tam jsme všichni chodili spát - nebo spíše my se koukali na tv nebo četli a malá šla spát, Protože víc místností nebylo. A ona si velmi rychle zvykla. Přestala spát po obědě a večer do pokojíčku nejde sama ani náhodou, říkám pohádky, písničky atd....nejdříve zpívá nebo "recituje" se mnou a pak většinou řekne, že už dost, že je unavená a chce ruku a pak usne. Ale jakmile se v noci probudí, tak volá abych přišla. Zkoušeli jsme, že bude uspávat taky někdy tatínek, ale to je po 10ti minutách hysterický záchvat, že chce maminku a vydrží třeba i 3 hodiny, pak nemůže vůbec skoro dýchat a další hodinu trvá než se uklidní. Plyšáci, panenky a jiné věci, pohádky na CD nic nepomáhá. Prostě si tam musím sednout a ona ve většině případů do půl hodiny usne. Když uspávala moje mamka, tak tam chuděra seděla 2 hodiny než Terezka usnula, ale naštěstí bez řevu.
Takže já bych raději být vámi nepovolila a když řev trvá "jen hodinu" tak bych se snažila vydržet. Všude píšou, že se to ze dne na den snižuje. U nás tedy spíše prodlužuje. Navíc začala chodit jeden den v týdnu do školky, takže přece jen nemám to srdce každý den "hrát" sousedům tříhodinové divadlo 😖

prchalka
4. led 2010

Ještě jsem si vzpomněla, že jsem ji vlastně do těch 11m uspávala na balonu. Jak ale začly problémy se zuby, začala na balonu vřískat a vzpínat se, vůbec tam nechtěla, takže to uspávání v náručí děláme tak 3,5 měsíce, takže taky u nás byla změna, ale ne tak razantní!

ined77
4. led 2010

sylvka 🙂 ...já jsem také dlouho uspávala v náručí,jenže to muselo být za chůze a poplácavat zadeček 😅 .malý trpěl hodně a hlavně dlouho na prdíky,takže u nás také nehrozilo položit a jít,už proto,že míval opravdu veliké bolení 😢 .
později,asi v 9 m už jsem u toho mohla i sedět 😀 ...je to všechno takový vývoj.nám teď hrozně pomohlo,že malý už spává jen jednou denně.když měl ještě spánky dva,tak to bylo taky někdy na hlavu,hlavně odpoledne.to jsem s ním jezdila na spánek ven,jenže dopolko spinkal třeba jen 30 minut,tak jsem z toho byla docela hotová 😝 .jeden spánek máme ale teprve tak 14 dní a protože vstáváme okolo 6.30,tak po o už je malý utahaný a usne do dvou minut.a je i fakt,že spinká daleko déle,než při spáncích dvou...akorát tedy někdy spí v postálce jen třeba hodinu a další 1,5 na mě.ale to mi až tak nevadí,mám u sebe už nachystanou knížku,tak mám aspoň čas číst.večer už jsem k.o. 😅
aspoň že malého můžeš dát chvilku na pohlídání,já nemám komu a tatínka máme věčně v práci,tak už toho mívám taky někdy na hlavu a je to vidět i na malém 😒 .
a už mi cvrček pláče,papa

prchalka
5. bře 2010

Sylvka, včera jsem si vzpomněla - pokročili jste nějak s usínáním?? Zkusilas to na něj jinak? 😕

sylvka
autor
6. bře 2010

prchalko ahoj,už jsem zvítězila 😉 😉 😉 nejdříve jsem ho vzala na postel i s lehátkem,občas houpla,když bylo nejhůř.cca.po 3 týdnech jsem mu tam dala místo lehátka peřiny a zpívala a zpívala-no a už to bylo 😝 je teda fakt,že uspávání se nám protáhlo na někdy i hodinu,ale usne a spí sám odpo až dvě hodiny 🙂 jsem hrozně ráda,že to lehadlo nebudu tahat v létě po dovolenejch 😵 ale chtělo to tu trpělivost,no....díky holky za rady.

prchalka
6. bře 2010

sylvka: Tak docela fajn, no oni chtěji svůj čas a nebo se my nemáme bát zkusit něco nového, nezajetého, i když s tím mám taky problém a nechci si přidělávat zbytečnou práci a bulení, že.. My ho třeba máme víc, než dost 😅 😀

sylvka
autor
8. bře 2010

prachalko,to mi povídej,u nás rostou zuby,rýma,plus asi počínající období vzdoru(není to jen slušnější výraz pro rozmazlenost? 😅 )takže řev pořáááád 😝 má jediný štěstí že spí po obědě 2 hodiny,že naberu nové síly 🙄 přesně taky něco nerada měnim,např.do 13měsíců se koupal ve vaničce pro mimina,protože jsem tak byla zvyklá(on taky)no pak už se tam opravdu nevešel a já pochopila,že stejně bude muset do vany 😀

mapris
8. bře 2010

ahojte,
nestíhám přečíst všechny vaše příspěvky, ale řeším podobný problém... Mojí dceru učíme spát samotnou teď a stojí to za to... 😠 😒 Ale rozhodli jsme se vydržet a nevyměknout... No a malého to učím taky. Od narození byl zvyklý, že usínal sám v postýlce, byla jsem ale měsíc v nemocnici, a co jsem doma (cca 4 týdny) tak ho uspávám doma na rukou, tak jsem si řekla dost a taky "trénujeme". Večer ho po vykoupání a nakrmení položím do postýlky a jsem u něj... První tři dny řval.. Ale furt jsem ho hladila, dávala dudlíčka a zpívala... Teď už jen občas brekne, protože mu vypadne dudlík. Teď se snažím, aby usínal i přes den v postýlce (odpo spí v kočáru), a taky se vzteká, chce na ruce, ale rozhodla jsem se nevyměknout... Miluji své děti a udělám pro ně všechno, ale nehodlám si odrovnat záda... Zdravotně na tom nejsem nejlíp...
I vy to naučíte svoje děti... Musíte mít ale "sílu" a odhodlanost a nejlepší je, abyste na to byli dva... (mám na mysli manžely) Tím je to snažší 😀

apfele
9. bře 2010

ahoj Sylvko 🙂

hele klídek, u nás úplně to samý 😀 Jeníček usne jen v lehátku, ale zatím jsem to neřešila, do lehátka se ještě vejde 😀 no... neboj oni až poberou větší rozum bude líp... 😵 do pubenty ty naše dětičky uspávat snad nebudeme 🙂

sylvka
autor
9. bře 2010

ahoj ap,my už to máme za sebou,martínek usíná vedle mě bez lehátka,dalo to měsíc práce,ale stojí to za to 😀 včera spal po o tři hodiny a vpůl devátý večer byl zase tuhej 😉 snad se nám ten spánek začíná lepšit 😵

apfele
9. bře 2010

tak to gratulace 🙂 u nás se čeká až malému dorazí jeho nová velká postel 😀
tři hodinky po o závidím, my spíme max. hodinu 😅

a jak se jinak máte? Když tak napiš do IP... at tady admini nepíšou, že odbočujeme od tématu 😀