Usínací rituál místo dudlíka. Poraďte maminky

andulinka
10. pro 2011

V pondělí odevzdal můj 2,5letý syn dudlík čertovi pro malé čertíky v pekle. Od té doby se o něm nezmínil, ale hrozně špatně usíná a celkově je rozhozený - rozjívený, neposlušný.
Maminky, podělte se o usínací rituály vašich dětí bez dudlíku. Díky a krásné mateřství.

marecek4
10. pro 2011

my dudlíka neměli,ale zas se pomalu loučím s mým vlasovým porostem-od malička mě musí při usínání mít vedle sebe a mnout si vlasy mezi prstíkama,panenka bohužel nestačí,Honzík měla takto žmoulací rožky na polštáři a holky to nijak neřešily-byl dudlík byl a pak najednou nebyl,takže rituál víceméně žádný krom pohádek

kooblich
10. pro 2011

no my sme skončili s dudame přes dne už v jednom roce a na noc dva měsíce na to. Byl to hodinovej řev před spaním , ale odnaučil se a ani si na něj nevzpomene. Spát chodí před devátou aby nejpozději o devíti spal. Uděláme mu mlíčko,pustíme ukolébavku na kolotoči malej pije a já nebo manžel ho oblíkáme. Když dopije vyčistím mu zoubky a Picin si vleze do pelíšku. Většinou do deseti minut spí. Hlavně má rád na spaní chladno.

zuzi82
10. pro 2011

My omezili dudlík přes den v roce a když byl malému rok a pět měsíců, tak jsme ho vzali i na noc. Museli jsme každou noc do pokojíčku a hledat dudel pod postelí a malý řval, tak jsme se obrnili a vzali definitivně. Trvalo docela dlouho, než se večer úplně srovnal. S dudlíkem vždycky lehnul, já přečetla pohádku a on třeba i u ní usnul. Bez něj mi u pohádky skákal po postýlce. Pak jsem odešla a on si lehnul a v pohodě usnul. Od té doby, co dudel není, v noci k němu nemusíme. Nakonec jsme došli k závěru, že řval jen proto,že ho ručkou vyhodil z postýlky a jak to klaplo o plovoučku, tak ho to vzbudilo. A teď už i u pohádky leží a poslouchá. Takže moje rada je, dej mu čas. On se časem srovná a bude večer klidnější. 😉

luthien.k
10. pro 2011

Taky radím dát mu čas, my jsme také nedávno teprve oddudlili 😅 a měla jsem i strach, že odpoledne přestane úplně spát, trvalo to skoro 14 dní, kdy bez dudla nemohl usnout, ale už se srovnal a nevadí mu to. Chce to vydržet 🙂

ellaell
10. pro 2011

Já se přes den dudlík od půl roku snažila nedávat, pokud ho syn vysloveně nevyžadoval. Proč mu ho také dávat, když ho vysloveně nepotřebuje? Ale měl ho děsně rád. Vždy se na něj děsně smál 😀
A teď na roce jsme ho odbourali díky rýmě i v noci. 🙂 Nemohl dýchat nosem a dudlat tedy pořádně nešlo, tak jsem mu ho prostě přestala dávat 🙂 Pak se ale musí člověk pořádně zatvrdit, aby mu ho nedal, když už ta rýma není a při usínání pokňourával. Trvalo to ani ne týden 🙂 🙂 🙂 A jsme bez dudlíku 🙂
Jinak na usínání mu vždy pouštím hrací lišku ještě po mě 🙂 Hraje ukolébavku a než ji dohraje, tak obyčejně spí. Ale s usínáním jsme si předtím užili své, než jsme vymysleli tento způsob.

kkomtesa
10. pro 2011

My jsme byli kamarádi s dudlíkem už od porodnice (původně jsem si myslela, že ho malému dávat nebudu, ale pak mi ho dala sestřička, když řval, ale až o den později přišla sestřička, která konečně řekla, že je hladový, a místo glukosy nám dala cizí mléko a rázem se to vyřešilo! /přikrmovali jsme cizím jen jeden a půl dne v porodnici, pak už jsem měla a mám dost/), a když se mrňous začal plazit (v necelých 7M), tak ho najednou během pár dní přestal úplně potřebovat, a dnes už jsem i poslední z kočárku umyla a dám do skříně🙂
Jinak na usnutí hrajeme a zpíváme mravenečka (Mravenčí ukolébavka) a pak když chce, si mrňous hraje sám na hrací ovečku, a je spokojený, a do půl hodinky usne.

1999
14. led 2012

nám je 18.měsíců a přet měsícem jsem mu dudlík sebrala na noc ale dávala. Jen malej je naučenej v nosi mě držet za ruku.Jednou když usínal to masím u něho bejt tak chtěl dudlík tak jsem mu ho dala a pak chtěl ruku já mu řekla že bud bude mít ruku nebo dudlín .Tak chvilku zapřemýšlel a pak mi dal dudlík odté chvíle jsme už uplně bez dudlíku.

klaraemma
14. led 2012

u nás obě holky mají plínku-šmudlinu, s tou usínají. Starší dcera měla dudlík asi do 1,5, přes den ne, jen na usínání a i tak nebyl problém jí ho vzít, mladší je bez dudlíku úplně, nikdy ho nechtěla, jen má tu "šmudlinu".

lukza
15. led 2012

tak u nás zabralo to nahradit pitím držel si pítí a semtak ho ocucal byla to lahev s pítkem pak v noci pil tak dvakrát když si
zpoměl na dudana a tak po týdnu jsme odbourali aji to pití takže paráda🙂) a to dudana jsme odbouralive 21měsících a to hlavně proto že přišel na svět druhý syn a jak to viděl u brášku začal ho zase tahat celej den tak jsme ho pak najednou vzali.a přes den ho něměl od toho když začal chodit takže od cca 13měsícu měl dudana jen na spaní jak odpolední tak noční a pak jsme v 21měsícu t´ho teda odbourali uplně