Usne jen u žužlání prsa. Máte osvědčenou radu?

pavcav
24. kvě 2011

Mám pětiměsíčního chlapečka, který usne jen když mu dám prso ☹ Ještě v kočárku a v autosedačče usne sám, ale doma ne! Zkoušela jsem vydržet a nechat ho vyplakat, ale nakonec zase vyhrál, je to jediný co ho dokáže uspat ☹ Dudlíka nám odmítá akorát se mu zvedá z něj žaludek. Je to dost náročný a vyčerpávající a většinou usnu s ním i já, takže ani postýlku pořádně neužije 😢 Nemá někdo osvědčenou radu?

valentynkaa07
24. kvě 2011

Ahoj, žádnou zázračnou radu bohužel nemám, jen zkoušet dávat ten dudlík, vytrvat, třeba zkusit jiný druh, my jsme našli vhodný až na třetí pokus, nejdřív jsem jí přeučila z prsa na dudlík, ale ted chce být stejně u mě v posteli, takže musím ještě naučit spát v postýlce 😠 to teprv bude řev 🙂

el267
24. kvě 2011

@pavcav ahoj, mám úplně stejný problém, jak popisuješ. 😖 Dudlíky jsem taky vyzkoušela všechny druhy, co snad existujou, neúspěšně.Taky ho vyplivuje a občas se i poblije. Zkouším to dál, ale naději si nedávám. Fakt je zajímavý, že to prso malá vyžaduje jen při usínání doma.Hlavně večer.V kočárku, na ruce, v houpačce a v autosedačce ho nevyžaduje 😉. Já taky uspávám na postely a pak překládám do postýlky, tam je do dalšího kojení, pak jí zase přeložím a do rána je klid.
Takže taky ráda uvítám rady maminek 🙂 🙂 Už mě to užužlávání nebaví 😀

marton
24. kvě 2011

@pavcav Ahojky,musela jsem se nad tvým příspěvkem smát 🙂 .Dělám totéž u jednoho z dvojčat.Dudlík ani náhodou,zvedá mu žaludek.Zatímco druhý spinká sám s dudlíkem.Jelikož jsem stejně uspávala i prostředního syna,tak to teď neřeším,protože vím,že to není napořád.To jsi ale slyšet nechtěla,viď?Tak snad jen fakt nechat plakat a konejšit.Ale to není moje zkušenost 😀 .

pavcav
autor
24. kvě 2011

To jsem ráda, že to nedělám jen já 🙂 Marton to si mě uklidinila, že už jednu zkušenost máš a teď to neřešís... A jak a kdy začal malej usínat sám? Musim se pochlubit, dneska jsem malýho nemohla uspat i když se furt mudloval a žužlal mě , ale když skoro dvě hoďky nezabíral, tak jsem ho nechala v posteli a šla pryč, párkrát na něj jukla a pak USNUL ÚPLNĚ SÁM 😀 😀 😀 Mám z toho obrovskou radost to se mi stalo poprvé 🙂 Tak uvidíme jak zítra...

werry
24. kvě 2011

tak já mám taky pětiměsíční miminko a od malinka usíná u prsa, do 3 měsíců nechtěla dudlíka, teď ho má právě jen na usínání a krizové situace, chtěla sem jí naučit usínat "normálně", ale jakmile jsem ji položila do postýlky, tak hysterickej řev - takže znova prso a pořád do kola, musím zaklepat, teď večer sice usne u kojení,ale po přendání do postýlky spinká do dalšího kojení, cca 3 hoďky. V kočárku a autosedačce usne hned, doma nám hodně pomáhá dudlík, plenka přes obličej a v obýváku, kde spí přes den, máme cestovní postýlku s vloženým lůžkem, takže se s tím dá houpat, když už vidím, že je unavená, dám dudlíka, přehodím plenku a " houpu", občas si u toho pobrečí, ale když je fakt unavená, tak usne sama, chtěla bych jí to taky odnaučit, říkám si - co budu dělat, až nebudu kojit? 😨 🙂

ffiinnkkaa
25. kvě 2011

My jsme uspávali houpáním v lehátku. Když to pak začal i vyžadovat v noci řekla jsem dost. V šesti měsicích už je dost v uvazovách starý aby usínál sám. Tak ho položím pohladím a odcházím. Pokud brečí přijdu za chvíli zase ho pohladím a odcházím tak tam jdu třeba třikrát čtyřikrát..ale časem se to naučil a usíná už většinou sám. A v noci? Už jí spí skoro celou noc 🙂

beponka
25. kvě 2011

tak já jsem uspávala u prsa do 20 měsíců 😀 po obědě i večer 😎 postýlku jsme vůec nevyužili a do dnes malá spí s náma. z mého pohledu je jedno jeslti jí uspávám že jí dám prso, nebo že jí čtu pohádku. stejně s ní člověk být musí.... mě to tedy nikdy nevadilo a dokonce pak ani nebyl problém s tím přestat kojit. prostě jednou večer usnula únavou ještě před prsem a už ho nikdy nedostala....

kalo
25. kvě 2011

Chudáci prsa 😀 Ty pak budou vypadat 🙂 Bohužel radu nemám, kromě toho, co tu už holky psaly....

marton
25. kvě 2011

@pavcav ahojky,vůbec si nepamatuji jak dlouho jsme takhle uspávali,ale z duše mi mluví Beponka 😉 .Kluci taky spí s náma,spali i ti starší.Oni se časem odstaví sami.Kojila jsem každé dítě přes dva roky,dvojčata už ale teď mají i Nutrilon a Kalo na prsa to nemá vliv 😀 .Třeba to včerejší usnutí je první vlašťovka 🙂 a když ne,tak nezoufej je ještě malinkej.I když vím,že se mnou spoustu maminek nebude souhlasit.Jasně,že je super,když dítě usíná samo,ale ne u každého dítěte to jde.Naše dvojčata jsou toho příkladem.I když existuje knížka,že se každé dítě naučí usínat samo... 🙂

pani_haf
25. kvě 2011

@pavcav Ahoj, můj syn má 16 měs a usíná stejně, večer ho položím do postýlky a usne, nicméně v noci, jak se vzbudí-tak to jen s prsem v puse. Neřeším to, do 18-ti leto to dělat nebude 😀 😀

pavcav
autor
25. kvě 2011

Tak dneska slavím již druhý úspěch, trošku jsem malýho ošálila a když myslel, že dám prso tak jsem mu vrazila dudlík a usnul 😀 jenže teď mě prokoukl a podruhé už se nedal 😖
Já vím, že to nebude trvat věčně, ale jelikož se docela často po krátké době probouzí tak je to opravdu dost náročné! No kojit bych chtěla ještě nějaký čas, tak jedině ho musím pořádně utahat ať spí jak dudek 😉

marton
25. kvě 2011

@pavcav Ty dětičky jsou vychytralé,že?Když jsme byli jako novorozenci na neurologii,tak nám doktorka radila jaký dudlík koupit a šoupnout ho Tobimu když začne usínat u prsu.Ani náhoudou to nešlo.Dudlík prostě nesnese,probere se a můžeme uspávat od začátku.Takže z jedné strany cpu prso a z druhé druhému dudlík 😝 .

pavcav
autor
25. kvě 2011

@marton tak dvojčata si nedokážu ani představit a o čtyřech dětech ani nemluvě 😕 Jeden prcek mi scela stačí a to víš, že mě má omotanou a ví, že nakonec stejně bude po jeho 😅
Tak doufám, že se dvojčátka aspoň shodnou a dělaj vše společně, né každý zvlášť 😉

latvia
25. kvě 2011

@pavcav skus sa opytat laktacnej poradkyni v tejto teme, snad poradi 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/laktacni...

pavcav
autor
25. kvě 2011

@latvia stará dobrá latvia, my už se přece známe 🙂 taky jsem o tom přemejšlela, když jsem jí dnes viděla na fóru 😵 tak zkusím...

marton
25. kvě 2011

@pavcav 😵 .Taky bych si to před pár lety nedovedla představit.Ale ty dvě děti se nám zdálo málo a benjamínek se tak nabízel 😀 .Nemysli si,taky nás mají omotané kolem prstu,ale jsou to zlatíčka.Naštěstí dělají každý něco jiného,co se týká dovedností.Maty leze,stojí a snaží se pošlapovat.Tobi se zatím jen plazí jak voják,ale zase je šikovnější na hry.Dělá paci paci,to Maty na to nemá čas 😀 Ale jinak společně baští,chodí spát,stávají také stejně v 6-6,30h ☹ .Koukám,že jsi z Prahy?Z jaké části?

pavcav
autor
25. kvě 2011

@marton Štěpa je taky zlatíčko, ale takový šestinedělí byl děsnej hukot, ale teď už si to plně užívám!
Přece z té nejlepší možné....Jižní Město 😀 a ty?

marton
25. kvě 2011

@pavcav Kde jsi vzala jistotu té nejlepší možné pražské čtvrtě? 😀 😀 My bydlíme na Palmovce,ale jak jsme se rozrostli,tak pokukujeme po něčem větším.Ale jinde,ne na Palmovce,Praha 8 nám nějak nepřirostla k srdci ☹ Rádi bychom na Žižkov,tam jsme začínali s manželem a narodili se tam starší kluci.Tak snad se zadaří 🙂 .Jižňák moc neznám.Jen OC Chodov 😉 .

pavcav
autor
25. kvě 2011

@marton To už je daný, že je to ta nejlepší čtvrť 😝 Jsem poloviční žižkovák, takže to schvaluju 😀
Palmovku moc neznám, ale asi tý zeleně tam moc není a co vyžití pro prcky?

marton
25. kvě 2011

@pavcav Zeleň ani náhodou ☹ .Dá se tady jít do parku,podle Vltavy,až k ZOO.Nebo na druhou stranu k Vysočanům podle Rokytky.Ale je tady špína.Zrovna včera mi před Billou jeden bezdomovec rozbrečel obě děti.Se ho chudáčci tak báli ☹.Jo,jak jsi psla,jestli dělají kluci vše najednou,tak právě se oba najednou probudili.Takže Matymu jsem lupla mléko a Tobimu prs 😉.A sama u toho budu spát.Dobrou.

lencza
25. kvě 2011

mám stejný problém........mám 2-měsíčního syna, který večer vydrží sosat i hodinu a půl, napůl u toho spí a jak mu prso vezmu, tak je vzhůru, prostě dokud pořádně nezabere, tak není možnost ho odstavit......dudlík nechce, vyzkoušeli jsme snad už všechny tvary, plive je ven, některé ho i nadavují.........je to pro mě nová situace, starší dcera byla od prvního dne v porodnici na dudlíku a usínala s ním, stačilo jí vzít prso a nahradit dudlíkem a spala jako dudek

j.a.n.u.s.
26. kvě 2011

Dcera to delala...ucineny prsofil!!!!!
Dudel vyplivla v sesti tydnech a presedlala na me....ted jsou ji 4 a uz nedunda! 😀 😀 😀
Rada na to neni...snad jen vydrzet...nebo si to zacit uzivat 🙂...neni to na furt.

pavcav
autor
26. kvě 2011

@marton Tak včera večer jsem to zabalila s malym když si mě vyžádal na žužlačku 😀
První úspěch byl asi tak poslední, snažila jsem se Štěpu znovu ošálit a už se nedal 😉 No neva budu zkoušet dál a vytrvám 😀
No j.a.n.u.s. snad nebyla dcerka prsofil až do tří let 😵

marton
26. kvě 2011

@pavcav To by bylo fajn kdyby to vyšlo na poprvé,viď? Ale to bychom to měli s dětičkama moc jednoduché.Teď mi tu prošel náš pubertální syn a zlaté žužlání 😀 .

pavcav
autor
26. kvě 2011

@marton Jo jo to máš pravdu, bylo by to moc jednoduché 🙂 Na pubertu syna si ještě nějaký čas počkám 😀 A jak to zvládáš mezi těma tvýma chlapama, samaotinká žencká? Nebude další pokus o hločičku 😅

marton
26. kvě 2011

@pavcav Ne,ne žádný pokus už nebude 😀 .Chtěli jsme benjamínka a věděli jsme,že to bude kluk/u nás v rodině se nic jiného nevyrábí/,ale že to budou dva.... 😉 .Teď tu tancujou na Maxim Turbulenc a my si to užíváme 🙂 .A já,já jsem přeci růže mezi trním 😀 .Štěpánek je malčkej,ale kolik dětiček plánujete?

pavcav
autor
26. kvě 2011

@marton To je super, že si ty klučiny takhle užíváš 😀 Zprvu jsme oba s přítelem chtěli dvě děti, ale teď to spíš vypadá na jedináčka, rodit už opravdu nechci ☹

dadous
26. kvě 2011

tak mě nikča usínala u prsa až do devíti měsícu, pak jsme kojení zrušily, nepomahal dudlík ani houpaní, prostě nic. přestala jsem kojit, a nikča se stěhovala do postylky a my z ložnice do byvaku 😅 od ty doby usína samas flanděrou 😵 ted nas čeka ještě odnaučit od ty flašky 😀

marton
27. kvě 2011

@pavcav Blbý porod,jo?Je to krátce,třeba si to ještě rozmyslíš 😉 Taky jsem po prvním porodu řekla,že už nikdy víc.A vidíš jak to dopadlo 😀 .
@dadous Taky dobré řešení.Když nejsem doma,tak Tobi taky usne z falškou,ale když se probudí,tak se shání po prsu 😀 .

pavcav
autor
27. kvě 2011

@marton Porod byl horor, nemohla jsem malýho vytlačit, měl omotanou pupeční šňůru kolem krku, sestra mi skákala na břiše, tři doktoři mě rodili a nakonec šel Štěpa kleštema ☹ Takže děkuju pěkně už né 😢
Tak bohužel já flašku dát nemůžu, jelikož je to ten samej efekt jako s dudlíkem, prostě prso je prso 😀
Pokud to půjde tak bych ráda kojila ještě dalších šest měsíců. Blbý je to, že si nemůžu nikam na dýl odskočit, co kdyby na něj šel spánek 😉