Usne pouze hopsáním na baloně, co s tím?

seznamseznam
7. únor 2016

Dobrý večer mamčule, chtěla bych znát Vaše metody na to jak odnaučit miminko usínat jinak než na míči. Máme 2 měsíční holčičku, hodně uplakaná, málo spací, trápily nás hodně prdíky, jak pavián ječela už v porodnici a nepomáhalo nic jen hopsání na baloně. No a tady vznikl problém. Nedokáže usnout jinak než hopsáním a čím víc tím rychleji zavírá očka. Ano usne v kočárku, ale musí se jezdit, usne v šátku ale nejde odložit. Musíme se houpat než je uplně tuhá, jinak nespíme i několik hodin. Pokud ji položím bdící tak se do minuty probere začne mrčet, házet hlavičkou z jedné strany na druhou, vzpínat se a plakat. To samé dělá i když je vzhůru a chci ji mít jen tak v náručí, začne sebou škubat mrskat se dokud není houpavý pohyb...Poradte co stím, už se pronese a já sedím na baloně půlku dne...:-/ Jinak zavinujeme, pouštíme bílý šum, hladíme no prostě všechno možné. Děkuji za rady a typy

majkoz
7. únor 2016

@seznamseznam Chjo, no nezávidím...my měli to podobné s prvorozeným, . Drncali jsme postýlkou, myslela jsem, že se uzpívám k smrti a stejně nakonec jsem ho musela vzít na balon, položila...a byl vzhůru.Zkus metodu, která u nás 100% zabrala-na tom míči si dej mimi do nejlépe péřovýho polštáře(zkrátka musí být nadýchaný jako hnízdečko🙂ono se tam krásně "zaboří", nepotřebuje ručkama rozhazovat a pak po udrncání odložíš...fakt u nás péřák pomohl 😉

mrkew
7. únor 2016

Jako bych to psala ja. ...u nás to bylo do 4 měsíců pak mi moje mamka řekla vykašli se na ni delas ze sebe otroka nech ji vyrvat nechtěla jsem zj prvorodicka a necha dite řvát?ne dekuju ale netesila jsem se ze dne každý čas kdy mela jít mala spat pro mě byl horor povinnost kterou musím absolvovat. ....jednou už jsem neměla nervy dala malou do postýlky a šla do obýváku mala se vztekala ale nebrecela tak mu manžel rika jdi se umyt ať ji neslysis a hle po třech dnech pochopila ze rvanim nic nevyresi a byl klid

shine2015
7. únor 2016

@seznamseznam takova byla nase prvni dcera. Uspavala jsem ji na sobe a chodila jsem...kdyz jsem ji polozila driv zacalo to nanovo....cca 9mes...

Doporucuji nenutit diteti rezim ze ted je 20h ze musi jit spat ale dat ho az se unavi...rychleji usne. Mame tri deti a kazde je uplne jine. Ted treti lehne a usne vedle me v posteli, se mnou pod perinou...nemusim nic delat...podle me je to i povahou i tim jake deti jsou...nektere potrebuji byt v blizkisti u tebe navic tim ze ji nosis ulevujes bolesti briska....

Vyrvavaci metodu neuznavam a jsem proti.....

karlajasmine
7. únor 2016

Muj chlapeček je to samy, tak prostě uspavam večer houpáním a přes den v kočárku a neřeším..aspon se mi udělaly svaly na rukou 🙂 když už ho uspim tak mi v noci pak krásně spinká. Je normální, že to tak ty děti mají, 9 měsíců se houpaly v bříšku. Neřešila bych a dal uspavala,to se časem srovná samo.

evcann
7. únor 2016

@seznamseznam ja to si tohle neumim predstavit, obe moje deti maji od malinka rezim, vecer je koupani a do postylky, tenkrat mi nekdo poradil at prvni co udelam kdyz prijdu z porodnice je dam tam kde maji sve misecko, udelala jsem to a oba maji postylku moc radi. Taky mi v porodnici rekli, ze oni budou rvat, ale rychle pochopi, ze kdyz se jen vztekaji tak nikdo neprijde (samozrejme pokud jim neco neni nebo nemaji hlad, ale to se pozna vztek a neco jineho). Oni jsou v tomhle rychle ucenlivy 🙂
Ja si zase nemyslim, ze je dobre je navykat takhle na houpani a nebo spani v posteli u rodicu a tak. Neodpocine si poradne ani dite ani rodice.
Kdyz uz je to takhle rozjete a takhle navykle tak je to tezke odnaucovani, ale taky bych zvolila styl, unavit, vykoupat at se vyradi, poradne unavit a pak dat do postylky spinkat, jasne porve si, ale nejak bych to nehrotila, ze rve. Ono je to tezke, podle situace.

jija
7. únor 2016

@seznamseznam ahoj, měli jsem tak syna, taky ho trápily koliky a usnul jenom na míči, dětská doktorka mi řekla, že je fuk jak usíná prvních 6 měsíců, že důležité je aby se pak naučil usínat sám v postýlce, takže do půl roku jsme houpali a v půl roce jsem ho začala učit usínat v postýlce, trvalo to asi 2 měsíce kdy jsem ho postupně učila ale stálo to za to, ještě máš čas
a na druhou stranu, ono to není tak špatné, když usíná na míči, protože jak bude nabývat na váze bude Tě to nutit naučit usínat jinak, protože kamarádky co uspávaly kojením tak uspávaly ještě v roce a půl a podobně a chytré kecy cizích o tom, že tak budeš uspávat ještě ve 3 letech hoď za hlavu, nebudeš, protože to nedáš fyzicky 😉 zatím co ti co s dětmi leží v posteli s nimi budou ležet ještě ve 4 letech (nechci nikoho urazit či naštvat, ale toto jsou zkušenosti mých kamarádek v okolí 😉)

seznamseznam
autor
7. únor 2016

Tak dnes v noci jsem seděla na baloně 2x...:-/ s tím unavováním jsme to taky zkoušeli a to tak že jsem ji nenutila do spánku ani přes den ani večer. Dopadlo to tak, že přes den mi spala jen 2h v kočárku a v noci jsme šli spát ve 2 ráno, byla unavená oči sotva držela byla protivná a křičela několik hodin v kuse...řekla bych, že touto cestou to zatím moc nevede. Kdybych ji neuspala tak se mě asi prořve do druhého dne do rána a spat prostě nebude. Možná jen nemám tu náturu na to nechat ji plakat tak dlouho. Celkově je schopná nespat i 7 hodin v kuse a to má 2 měsíce!!! Nechápu to... Jinak jakýsi režim už trochu máme, ale musíme houpat a to takový že: okolo 7-8 už odmítá být v postýlce nebo posteli, chvíli si vykládáme, hrajeme, paseme koníky, papáme. Potom si začne mnout očička a kńourat tak skočím na balon, nebo dám do šátku, kočárku spí max půl hodky- hodku. Okolo 2 chodíme na vycházku v kočárku - tam mi spí někdy víc někdy min. Potom koupeme okolo 6-7 jak se podaří podle kojo. Večerní kojení už provozuji v posteli při lampičce pro případ že by chtěla usnout u prsa. No a když neusne tak šup na balon jinak řev. A spí okolo 9 hodiny a to chodím sní. V noci se budí po 2-3 h. Myslíte, že pokud bude zvyklá na tento sled událostí, hlavně večerních, že by mi mohla začít postupem času usínat i bez toho houpání? Vyřvávačku bych možná zkusila až bude trochu větší...pekelný vynález ten balon

evcann
7. únor 2016

@seznamseznam jestli s ni vecer usinas kojis pri lampicce tak si myslim, ze casem zacne usinat sama, to vypada nadejne 🙂, ale chce to den co den stejne a dodrzovat +- stejnou dobu

karlajasmine
7. únor 2016

@seznamseznam Jinak vypada to ze muj chlapecek je dost podobna natura, jakmile neuspavam tak je taky schopnej byt vzhuru 8h v kuse a pak vecer rvat..
Nas rezim je takovy, ze rano vstane kolem seste, pak kolem osme uspavam, driv spinkal taky v satku nebo me v naruci, ted posledni tyden zacal usinat (s moji pomoci) v postylce, pak kolem desate jedenacte jdeme na hodinku ven, pak jeste uspavam kolem druhe (zase driv spinkal v satku, ted spinka v postylce), a jeste jednou jdeme na prochazku kolem ctvrte na hodinku... a pak v sedm jdeme spat a to mi uz spinka treba do jedne, do dvou.. pak kojim, pak zase usne do 4,5ti, zase nakojim a zase pak spinka.. je to uz celkem pohoda.
U tebe je dulezity to, ze se proste smiris s tim, ze mas takovehle ditko, a nebojovat proti tomu 🙂 Proste vyzaduje tvoji pomoc pri usinani, tak si to zkus uzivat.. fakt se to z niceho nic zmeni... Kdyz byly malymu 2 mesice, tak by se ani nahodou nestalo, ze by spinkal pres den v postylce, ted uz tam v pohode spinka a nemusim ho drzet v naruci.

Jinak co mi pomohlo - Kdyz chci, aby spinkal v postylce, nakojit ho tam v leze. Mam jeho postylku prirazenou k nasi posteli jako prodlouzene letiste, jenom ho vezmu, posunu k sobe, nakojim, hned vratim zpatky. Vecer nekojim pri rozvicene lampicce, ani v noci nerozsvitim, necham zasadne uplne zhasnuto.. zjistila jsem, ze kdyz je tma, tak usne daleko rychleji. V noci pri prebalovani rozsvitim jenom hodne tlumenou lampicku, prebaluju co nejrychleji, nemluvim na nej ani na nej moc nekoukam, a on je tim padem jeste hodne rozespaly a usne daleko rychleji.

Zkus vypnout vecer tu lampicku, kdyz ho kojis. A zkus si tohle obdobi uzivat.. co nevidet ti vyroste a uz te potrebovat nebude... a ber to tak, ze aspon budes mit pekne vytvarovane ruce... muj malej uz ma skoro 7kg a tak pekny ruce jsem snad v zivote nemela :D mam krasne vytvarovane svaly a veskery tuk je pryc :D

Hlavne svoje dite nezkousej nasilim zmenit a zkus ji spis dat pocit bezpeci, ze u tebe muze usnout, protoze jsi v klidu... Fatk se to zmeni, jak rikam, porad sice musim houpat, kdyz chci aby spinkal, ale uz ho pak muzu polozit do postylky, to jeste pred mesicem neplatilo.

karlajasmine
7. únor 2016

@evcann tohle ale fakt zalezi na diteti.. ja svyho chlapecka davala spinkat do postylky taky hned po navratu z porodnice a fakt bez vysledku... jeden vecer jsem to mela podobne jako zakladatelka, brecel bez prestani od 7 do 2 do rana dokud jsem ho trpelive hodinu nehoupala. Vidim to na svoji kamaradce, jak je kazdy dite jiny.. ona sem prijede na navstevu a jeji holcicka se sama uspi, kdyz je unavena, zato moje ditko vedle holcicky lezi a breci a breci, mne si ocicka, strasne chce spinkat a potrebuje k tomu mne. Mel to tak uz od prvniho dne v porodnici.. musela jsem ho vyndat z postylky a houpat, jinak celou noc rval a ja zoufala bezela za sestrickama, ktery mi akorat poradily dat mu dudlik. Dudlik nechce taky od prvniho dne... dudlik plive a plive. Mas proste stesti, ze mas deti, ktere spinkaji v postylce 🙂

petrasipkova1
7. únor 2016

@evcann ono nic ve výchově a péči o dítě nejde asi říkat plošně, malinká když jsem jí položila tak plakala, hned slzičky, přestala dýchat, zalykala se, a to rozhodně miminku dělat nebudu, nejdřív jsem jí přenášela večer do postýlky, večer usíná u kojení u mě, a pak jsem si jí brala k sobě když se vzbudila v noci, ale teď jak už je větší, tak by se mi u toho přenášení vzbudila, tak jsem se na to vykašlala. Spíme už několik měsíců spolu a jsme vyspinkaný do růžova, kojím ani nevím jak, malinká spí od půl sedmý do sedmi, budí se asi 3-4 na jídlo. Kamarádky co to hrotí, jsou jako mumie, kojí v sedě, při lampičce, odkrkávají, dítě si v noci vzbudí, musí uspávat, jsou z toho úplně hotový, ale hlavně že jsou zásadový. Já jsem odpočatá víc než když jsem vstávala do práce. Budoucnost neřešim, až přestanu kojit tak se to bude muset holt nějak změnit, ale to už to dítě bude trošku větší, a do svý postýlky zkusí jít až přestanu kojit a bude chodit, tak rovnou do velký postele ve svým pokojíčku, když to nepůjde, tak to nebudu hrotit a nechám to na ní. 😉

karlajasmine
7. únor 2016

@petrasipkova1 Naprosty souhlas.. kdyz clovek prizpusobi vychovu invidualnimu diteti tak je uplne v pohode.. od ty doby, co jsem prijala fakt, ze muj chlapecek proste nebude usinat sam, tak jsem uplne v klidu, vyspana, stastna... prvni mesic jsem to zbytecne resila a snazila se ho zmenit... vsak v 15ti ho houpanim uspavat nebudu :D.. a dokud je malinkej muzu bejt rada ze chce svoji maminku.

seznamseznam
autor
7. únor 2016

Holky teď mě ty vaše příspěvky celkem nakoply a nebudu to tedy tak řešit🙂 a začnu si to víc užívat a říkat si, že aspoň rychleji zmiznou ty zbylé kila po porodu. Nečekám, že ze dne na den mi usne uplně sama bez mé pomoci, ale budu ráda když se k tomu časem dopracujeme. Jinak dudlík taky nechce, spíš se mi začne vztekat, že jí nutím něco do pusinky. Od toho už jsem taky upustila, nechce tak nechce. Nejlepší dudlík je totiž samozřejmě prso. Ještě jsem uvažovala nad pořízením houpacího křesla😀 ale nevím jestli bych si tím na sebe zase neušila bič.

@karlajasmine zkusím při tom posledním kojení před spaním už zhasnout úplně. Třeba si to v té hlavičce přebere postupně.

drakenn
7. únor 2016

Popsany rezim dne mi u dvoumesicniho prijde jeste pohodovy! Pises usina v 9 a budi se 2x 3x za noc a v postylce ti rano vydrzi do 7-8? Zlate decko. Myslim, ze je nas asi vic, kdo mel fakt nespavce a chodil jak zombie.. ja jsem se setrila na vecer a rozhodne jsem nenutila mrnouse spat pres den, neuspavala jsem. Proste bud mali sedeli a koukali na me ve vajicku, jak varim ap. Nebo byli v satku, kde si zdrimli sami od sebe.. od mala jsem je davala na brisko na deku, to ty prcky unavi bezkonkurencne! A jakmile jsou zvykli byt na brisku od malicka, pak je to nuti byt akcni. Zacnou se velmi brzy sapat na hracky a objevovat svet. Coz je zase skvele unavi. Spanek se nam brzy upravil a pak to byla pohoda! Nelpela jsem na nejakem rezimu a uspavani, sam od sebe se nam vyvinul system, ktery fungoval. Drzim ti palce, at na to taky brzy prijdete a preji usmevave mimco bez revu

shine2015
7. únor 2016

@karlajasmine presne

emca29
8. únor 2016

U nás byl taky boj s uspáváním, problémy až do 4 měsíce, někdy jsme uspávali do půlnoci, nebo i do dvou, řvaní v noci, znám moc dobře. Kolem 4 měsíce jsem vymyslela postup, který jsme začali dodržovat - uhoupat na ruce dokud neusne, nechat ji prospat cca půl hodinky, odnést do postýlky, nakrmit a nechat usnout už samotnou. Musela si prostě před tím spaním dám dvacet, aby se zklidnila, v klidu se najedla a pak mohla dál spát. První nevím dva tři týdny jsme takhle uspávali třeba 2h. Po položení jsme k ní lítali, dávali dudlíka, znovu houpali, když začla řvát a uspávali tak na 2x na 3x. Postupně si na to navykla, takže po odložení jsme už jen nakrmili a začínala sama usínat (ale před tím jsme houpat na ruce pořád museli). Už jsme ale po druhé na ruku brát nemuseli, jen dali vypadlého dudlíka a intervaly se začaly zkracovat. Blížíme se k 6 měsíci a začínáme pozvolna vypouštět i houpání před tím krmením. Jen vykoupeme, zhasneme, takže je všude jen tlumené světlo, koukenem třeba na večerníčka a jakmile zavelí, hodíme přes obličej plínku, pohoupeme 5min a odnášíme do postýlky. Nakrmíme, už nezvedáme a odcházíme. Už se několikrát stalo, že jsme nešli ani pro dudlíka, prostě spala od těch 6. Kolem 9 jsem trochu dokrmila a pak jedno krmeni v noci. Beru to jako šílený úspěch, taky jsem to strašně řešila, jak to budu dělat až jí bude rok a nezvládnu ji hodinu nosit na rukou. Postupně si sama navykla, že se jí usíná líp v postýlce. Teď ale řešíme nový problém, že nám začala vstávat ve 4 😀 No furt je co řešit, člověk se zbaví jednoho a vznikne další problém 😀 Takže být tebou tak bych to taky nehrotila, 2 měsíce je ještě brzy, v tomhle věku na mě spala od rána do večera, ani v kočáru ne, jen na mě. Dělej jak jí to vyhovuje, myslím že jí to i zklidní, že jí prostě tu potřebu být s tebou naplníš....a až bude starší, bude se to měnit, pak třeba začneš zkracovat dobu na míči, na něco přijdeš....na každého funguje něco jiného. Ale neboj nebude to tak věčně .-)

jipe
8. únor 2016

@seznamseznam Malý má 6 měsíců pryč a ještě před 14 dny jsem skákala na míči - večer a dopoledne, odpo usnul v kočárku za jízdy a v noci se jen napil a spal dál. Už jsem to ale přestávala dávat fyzicky (přes 8kg), tak jsem zatnula zuby a usíná v postýlce. Pustím mu kolotoč, ležím u něj, hladím po hlavičce, po obočí, držím za ručku a ted poslední dva dny už na mě ani nevrčí a pěkně usne. Tak snad mu to vydrží. Dokud jsem večer kojila (ted má kaši), tak někdy usnul u prsa a někdy, když už byl nalomený na spaní, tak jsem si ho položila na kolena a houpala ze strany na stranu, to fungovalo taky dost spolehlivě. ted už je ale velký, tak do mě kope. Mně to nevadilo ho pohoupat, když to trvalo 10 minut, ale když si hodinu mnul oči a místo usnutí se propínal a pobrekával, to mě štvalo. V noci doporučuju nerozsvěcet a co nejméně manipulovat. Když jsem musela přebalovat, tak se mi vždycky probral a trvalo, než jsem ho uspala. Dopoledne to ted máme jak kdy, někdy usne u kojení, někdy beru do šátku, párkrát jsem vytrvala a usnul v postýlce. 2 měsíční je prcek, pokud neskáčeš na míči 2 hodiny, aby hodinu spal, tak si myslím, že je to ok.

seznamseznam
autor
8. únor 2016

@jipe Tak přes den se to ted snažím řešit šátkem, kočárkem a když nevyjde ani jedno tak houpu. Spíš navečer a večer je to očistec, to už je malá unavená a uknouraná tak to už zabírá jenom balon a skáčem a skáčem. V noci někdy usne semnou v posteli při kojení a když ne a pláče tak skáčeme a to ji pak pokládám do postýlky.

jipe
8. únor 2016

@seznamseznam nejhorší to bylo, když jsme jeli několikrát na pár dní ke tchýni, která balon nemá :D :D Uhoupat na rukách bylo větší peklo. Ono je itěžké vychytat okamžik, kdy je dítě už unavené, ale ještě ne přetažené.

seznamseznam
autor
20. čer 2016

Maminky jsem zakladatelka tohoto příspěvku a po několika měsících Vám napíšu jak jsme pokročily🙂 Vypadalo to asi tak první 3 měsíce jsme uspávali houpáním na baloně - uspat nešlo jinak. Potom ze dne na den jsem s tím sekla. Malá k mému údivu si rychle zvykla, že se nehoupe. První pár dní bez balonu jsem uspávala v náruči mírným pohupováním a pomalu jsme přešly na uspávání malé u prsu (supr, odpočinula jsem si u toho 😀) to trvalo také cca 3 měsíce. Teď je malé skoro 7 měsíců a už více jak týden usínáme s dudlíkem v postýlce (hurá, hurá, hurá). Přechod z prsa na dudlík a postýlku byl taky dobrý. Párkrát jsem to zkusila i dřív, to bohužel neklaplo. Malá vyžadovala prso jinak neusnula a v postýlce se mi málem uplakala. Neměla jsem to srdce ji nechat řvát jak na lesy a čekat až usne. Až jednoho večera jsem to zkusila znovu - nakojit v leže, přendat do postýlky, dát dudlíka, hladit po hlavičce, broukat jí a ejhle malá do 15 minut spala i bez pláče. Od toho dne usínáme v postýlce jak ve dne tak večer🙂 Takže můj závěr za těch skoro 7 měsíců různého uspávání je ten, že na svou dcerku nemůžu tlačit a lámat to přes koleno, metodu nechat vyplakat jsem nezkoušela, ikdyž už jsem byla rozhodnutá, že to zkusím. Teď jsem ráda, že jsem to nezkusila. Takže hopsalenky na baloně co už si neví rady tak jako já před pár měsíci. Vydržte, zkoušejte, miminko si samo řekne kdy je čas na změnu. Vím, že každé mimi je jiné, ale třeba i tento příspěvek někomu pomůže🙂 Balonu zdar😀 😀