Uspávám mimi v náručí. Nevím, jestli dělám dobře

miskam
12. dub 2007

ahojte maminy, chtěla jsem se zeptat, jak vám usínají miminka. Mám první a celé 2 měsíce nespala v noci, tak jsem ji naučila na usínání v náručí, pak ji přenesu do postýlky a když v noci kojím nechám ji v posteli. Nevím jestli dělám dobře.

missymici
13. čer 2009

papol: no,ja přemýšlela kdy se čtením začít...aby mě vůbec malej vnímal,ted mu to ještě nic neříka.

papol
13. čer 2009

missymici, zatím klučíkovi říkám básničky a zpívám. To se mu moc líbí.

tomina
5. črc 2009

naše zásady jsou pryč. Malej se narodil o měsíc dřív a celý měsíc prospal. Museli jsme ho budit na kojení. Pak najednou začal být víc vzhůru a usínání bylo horší. Neměli jsme to srdce nechat ho vyřvat, tak jsme ho chviličku pochovali a usnul. Dnes mu je 5 měsíců a nastalo peklo. Do ted to slo, usnul v osm a vstával kolem páté na kojení. Ted nechce usnout, vyvádí a vzteká se, protáčí se do luku a řve a řve. V postýlce nechce být, to jsme zkoušeli asi hodinu křičel a zalykal se, že jsme ho nemohli nechat. V půl jedné je vzhuru. takže neusne sám a ještě se budí na kojení brzy a pak po dvou hodinách. Zuby to asi nejsou. Jsem urvaná. někdo si třeba řekne, že jsme si to udělali sami,ale snaha byla. Budu ráda za jakoukoli radu.

momin
5. črc 2009

ty jo a fakt vydrzi rvat i hodinu v kuse? To se neunavi?

lidus2
5. črc 2009

ahoj tomina a nema boleni briska?nas malej se taky tak obcas prohne,tak ho jakoby zlomim do klubicka,pak mu pomuzu rekt.rourkou a on si u toho brouka,kolikrat si jen jednou prdne a je klid.Taky se mi nastesti jen nekdy stane,ze rve,ale tak po 15min se uklidni a nekde jsem cetla,ze si muzou vzpomenou na nejakou traumatizujici navstevu-hodne lidi a zacnou bulit.Matej se nam po uspani casto budit a kamaradka mi poradila,abych ho na noc svazala 😅 zavazuju ho do velky plenky,aby mel nohy volny a ruce u telicka a ty zmateny rucicky ho nebudi 😀 tyyy brdo...to vypada,ze toho naseho drobecka jen trapim 😀 😀

tomina
5. črc 2009

je hysterický, jdu k němu třeba po těch 5 minutách a dám mu dudlík, ale ječí jak když ho na nože berou. Pak další minuty,ale už mám starch, že na mě někdo přijde. Je zpocený, mokrý od slz, vzlyká. Tak ho vezmu a do pěti minut spinká. ted ale nepomahá ani to. usne třeba v ruce a jakmile ho položím, rozhodí ruce a je vzhůru a smudlá si oči a řve jak tur. Chce spát,ale nejde mu to. Přes den spí v kočárku celkme dobře. ale když jsme doma, musím ho i přes den uchovat. Nechce být v posteli sám.

tomina
5. črc 2009

lidus2: taky byl v zavinovacce, dokud byl menší,ted uz jsou mu všechny male a navíc v techto vedrech by to nešlo.. prdíky míval,ale to už je pryč. Je v pohodě a jakmile ho položím začne šíleně řvát a vztekat se.

lidus2
5. črc 2009

ja musim mateje uspavat na ruce-naucila jsem si ho tak,ale svazujeme ho asi od 3tyndu a vyspime se vsichni tri 🙂 pred den nebo v kocarku to jde taky videt,hazi rukama jak silenej.
Tezko rict co Stepankovi chybi,treba ma boleni,druhej den mu chybis ty...fakt tezko rict.My si rikame,ze kdyz neco zacneme chapat a vime jak na to,prijde neco jineho 😀
tak snad se vam to brzy upravi 🙂

tomina
5. črc 2009

děkuju, bojujeme s tím 14 dní, doted to bylo dobrý, všude jsem se chlubila, jak mám hodné dítě. a ted ho táta uspává a já poslouchám řev. jdu mu pomoct.
bolení? je v pohodě a jen ho položím...je řev.

lidus2
6. črc 2009

ahoj tomina,tak jakou jste meli noc?ja doufam,ze dobrou.Na diskuzi o zavinovani jsem cetla o zavinovace od Red castelu a vypada fakt dobre 🙂 kdyz jsme zacali zavionovat my,tak byla po ruce velka plena a zabrala,tak jsem byla rada,ale kdybych vedela o tyhle,sla bych do ni 😀 na netu jsem ji nasla asi za 450kc 😀

tomina
6. črc 2009

lidus: usnul v půl desátý večer. Už jsem neměl sílu ho mučit, tak jsem ho před devátou vyndala a ležel na posteli, rozkoukal se a chvíli jsme si s ním pohráli. Pak už začal být zase nevrlej, tak jsem mu dala prso a usnul při pití. Málo přes den pije, asi tím vedrem a čaj do něj nedostanu. Láhev vystrkuje z pusinky a ze lžičky taky nic moc. Je to boj 🙂 vidím problém v tom, že se mu chce spát hodně moc,ale nejde mu to. Jakmile ho položím, tak i když před tím šmudlá oči, tak při položení spustí řev jak na lesy. a i na ruce. Dnes spal do dvou a pak jsem si ho musela vzít k sobě, abych u něj nemusela stát. Pořád sebou šil. tak doufám, že jsem si nezadělala na problémy se spaním v posteli 🙂 a pak vstával v pět.
doted fakt v pohodě 😒

lidus2
6. črc 2009

tomina neboj,kdyby si zvykl na vasi postel,tak nikomu do toho nic neni a kdyz to nebude vadit vam,tak at klidne spi s vami.Ja jsem si taky malyho nekdy vzala k sobe,spis k ranu,abych se mohla trochu dospat.Pak jsme se vratili k postylce a v poho 🙂 nekde jsem cetla,ze dite se ma ukladat,kdyz je ospale,ale jeste bdele,tak to taky tak delam.Je pravda,ze nekdy Matej usne u prvni pisnicky kolotoce a nekdy si tam brouka a knoura i pul hodky,ale dokud nezacne opravdu bulit,tak si ho nevsimam 🙂 a nekdy zacne rvat hned,tak se snazim ukonejsit na ruce a pak ho soupnu do postylky 🙂

luci81
6. črc 2009

tomina,nejsi v tom sama,to co čtu,je jako bys to psala o naší Anetce.Dřív jsem jí dala do postýlky a ona prostě sama usnula,teď musí usnout u jídla ☹ 😢 Nejsem si vědoma,jak se to stalo,že bych začala dělat něco jinak,nebo tak ☹

tomina
6. črc 2009

luci81: no, právě. Taky nemám pocit, že bych něco udělala špatně. nejvíc mě dovedou rozčílit řeči typu: "to sis ho pěkně naučila" nebo " Jak sis ho vychovala". zrovna ted řve jak pavián. Vypozorovala jsem, že spustí jakmile opustím místnost. Byla jsem mu dát dudlík, který neudrží v pusince, protože ji má dokořán,ale jde to. Jak vyjdu z ložnice spustí křik. Ale nehorázný!!! Pak je celý zpocený, mokrý. Já nemám to srdce ho tak nechat. Ještě navíc má zlepšující se pupeční kýlu, nechci to zhoršit. Mně nejde o to, co si kdo pomyslí,ale vím, že ho nemůžu nosit pořád, už ted má 7 kilo a nosit ho půl hodiny je docela záhul. Taky je mi jasný, že ani ve dvou letech nebude chtít usínat sám, že bude zvyklý. A to ho asi opravdu nebudu moci nosit.

garfie
7. črc 2009

tomina: a být s ním než usne? Držet ho za ruku, nebo u něj ležet....pokud to nevadí vám, nikomu jinému do toho nic není. V patnácti už s váma spát nebude, to ti garantuju! 😉

tomina
7. črc 2009

tak včera jsme měli docela úspěch 😉 20 minut si poplakal, no, spíš pořval a pak jsem k němu šla ho uklidnit _ poněkolikáté - a jen jsem mu strčila svou hlavu do postýlky a hladila ho po tvářičce a držela za ruku, on mě osahával ručičkou a usnul do pěti minut. Tak to byl úspěch. Ale v půl dvanácté byl zase vzhůru a chtěl pít. Takže i hlad má větší. Zkusím dnes kaši, jestli se nebudí hlady,ale sestra v poradně mi řekla, že si to nemyslí. Taky mám pocit, že jsem zahlédla v pusince zoubky, tedy spíš zvětšené dásně s bílou bouličkou, třeba to se vším souvisí. uvidíme. No ale pak se vzbudil na jídlo v půl třetí a do půl čtvrté si chtěl hrát 🙂 prostě začal trochu zlobit, co naděláme...

luci81
7. črc 2009

tomina:gratuluju,i malej úspěch je úspěch 🙂
Anetka když řve,tak jí ani moc nezajímá,jestli jí hladím.Dudlíka nemá,už jsem ho zkoušela dávat,jestlli by nepomohl,ale zatím neúspěšně.Zajímavý je,že když se vzbudí na jídlo v noci,tak pak usne sama bez problémů.

tomina
7. črc 2009

luci81: tak to máme stejné. V noci usne při kojení u prsu, tak ho jen položím na bok a spí dál. Budí se na další kojení. Ale večer je to boj. Dudlíka plive, nechce ho od mala. Někdy ho potřebuje na to usnutí,ale jak řve, tak mu vypadává a sám ho ještě neumí dát do pusinky. Dneska to bylo i bez hlazení. Trvalo to ale celkem 45minut. Byla jsem ho pohladit,ale tentokrát to nezabralo, plakal pak ještě chvíli. Ale už to nebyl ten hysterický řev, asi se unavil. Rvalo mi to srdce,ale jsem spokojená, že usnul. uvidíme zítra. Jak píšeš, když řve, tak ho nezajímá, že ho hladím. Já ho jdu pohladit až po několika minutách řevu a to pak je unavenej a nechá se hladit a je spokojený. Ať se vám taky daří... 🙂

lidus2
8. črc 2009

ahoj tomina,tak ctu,ze zacinate mit uspech 😀 😀 kez by to byly ty zoubky zlobivy vid,pak by jste zase meli klidek 🙂 ted me napadlo,jestli opravdu nema hladik a pak rezignovane usne.Znama ma mlicka,ze by ho mohla rozdavat,ale na noc je malej hladovejsi a dokrmuje je ho myslim bebou.Nevim,jestli to na domluveny s dr.,ale nemelo by to vadit.
vcera jsi psala,ze zkusis kasi,jak jste dopadli??

tomina
10. črc 2009

lidus2: kaše mu chutnala,ale stejně se vzbudil už v jednu, včera dokonce v jedenáct, budí se a pláče. Ani nemá otevřená očička, tak ho konejším v náruči a po chvilce většinou usne. Ale včera usnul po deseti minutách křiku a dnes taky, zdá se, že to snad dokážeme.Asi opravdu jde o to vydržet, i když to vypadá, že to nejde. Dvakrát křičel skoro hodinu s tím, že jsem k němu po chvilkách chodila a jen mu podala dudlík a včera a dnes jen 10 minut. Třeba to je náhoda,ale stejně jsem ráda. Možná to je zoubek, pořád má ruku v pusince a i plínu si tam strká,ale navíc mi přijde, že má ekzém. Pořád si drbe hlavičku, možná i to ho budí. V pondělí to budu řešit.Tak přeju všem hezké usínání a děkuju za podporu. 😉

gabrianka
10. črc 2009

miskam je to naprosto jen tva vec jak sve dite naucis nebo co tobe bude prijemne a rozhodne to ze bude spat s tebou v posteli ji zdravi neposkodi 😉 taky jsem si naucila dcerku spavat se mníou v posteli(na letisti-jsou ji 2mes)uspavam ji ze ji chytnu rucky a ona krasne sama usne,bez noseni,bez houpani....rucky ji budi kdyz kolem sebe jema hazi tak proto je chytnu a v pohode 🙂

lilak5
10. črc 2009

Popíšu jak to je ze spaním u nás...od malinka Terezka usínala při kojení, nepřipadá mi na tom nic divnýho, po kojení jsem ji odnesla do postýlky a většinou spala dál. Samozřejmě se několikrát stalo, že se s pláčem probudila, tak jsem ji vyndala, rozhodně bych ji tam brečet nenechala. Postýlku měla vedle naší postele, takže jsem v noci nikam neběhala. Někdy stačilo hlazení nebo držení za ruku a hned se zklidnila. Samozřejmě mě každý děsil jak jsem si ji naučila usínat a bylo plno řečí jak to jako budu dělat až nebudu kojit. Za pár dní budou Terezce 2 roky, už nekojim a usíná tak, že když je ospalá ( většinou kolem 20 hod ) přijde ke mně se svym polštářkem z postýlky, položí si ho na moje nohy, pomazlíme se a během 10 min spí. A odstavila se sama v 18-ti měsících - udělaly se jí v pusince afty a od tý doby už nechtěla prso.
Já bych řekla, že děti prostě vycítí když u nich maminka neni a 5-ti měsíční miminko potřebuje cítit bezpečí.
Musim se přiznat, že dřív mi přišlo spaní s dětma v jedný posteli dost divný, ale dnes to vidim uplně jinak, i když já s dětma v posteli nespim, jen občas. Pokud bych ale měla dítě, který by se v noci několikrát budilo a brečelo by, klidně bych si ho do postele vzala a vyřvávat bych ho nemohla nenechat ani 5 min. Díky diskuzi pipek z AP jsem pochopila plno věcí a jsem moc ráda, že jsem na ni narazila. Škoda, že se přesunuly jinam.

gabrianka
10. črc 2009

lilak co to je AP? me se zase ukazaly jako pipky na emiminu...jsou to hrozne zenske nejdokonalejsi a proste ty nej!delaji vse spravne a ten kdo nejede dle jejich not nema sanci 😎

bubik142
10. črc 2009

Ja malu kupavam kazdy den okolo 19h. a vzdy hned po kupani zastriem zaluzie, aby mala tmu. Takto to robievam od narodenia kazdy den. A samozrejme sa jej menej prihovaram, ako cez den. A vzdy po kupkani mi zaspi uz svoj nocny hlboky spanok a zobudi sa mi na kojenie, len raz za celu noc. Takze sa obe dobre vyspime. Poradila mi to detska doktorka a funguje to. A v noci ju mam stale vedla seba v posteli. Este stale ju musim citit, ako dycha... 🙂

majenka
10. črc 2009

Lilak5: 😵 Moc hezky napsané-máme to úplně stejné, jen s tím rozdílem, že stále kojím a malá tedy ještě usíná u prsa...a myslím, že ještě dlouho bude...ale zatím to neřeším, vůbec mi to nevadí 😉

Gabrianka: nevím, jak na emiminu, ale pipky z AP jsou moc prima holky s pro mě skvělým názorem na výchovu dětí a pod. 😉

Tomina: já jsem tohle měla s Aničkou od narození do cca 5. měsíce: usnula v ruce...dala jsem jí do postýlky/postele a byla okamžitě vzhůru a řev...nepomáhalo nic...brečet bych ji nenechala ani 10 minut...tak jsem ji měla uvázanou v šátku nebo jen na ruce...seděla na míči a pohupovala se...malá spala a já koukala na TV nebo si četla...kolem půlnoci (ale někdy třeba až ve 3 ráno) jsem si s ní šla opatrně lehnout a položila jsem ji vedle sebe do postele (v porodnici a první týden doma spala jen u mě, položená na břiše). Holt měla velikou potřebu (a dodneška má) osobního kontaktu se mnou, tak jí ho dopřávám, co můžu. První půlrok byl sice náročný, ale dalo se to-zase jsme vstávali nejdříve v 10 ráno (samozřejmě noční kojení bylo x-krát). Dneska už ví, že když ji uspím u TV u prsa, že ji pak přenesu do ložnice do postele a je spokojená...a určitě přijde i doba, kdy si půjde lehnout i sama bez prsu...a pak i časem do své postele v pokojíčku. 😉

A když malé rostly zuby, tak se hodně budila v noci-půl noci třeba po 20-30 minutácha chtěla mlíko. Jak to ty děti bolí, tak potřebují ještě větší kontakt s maminkou, než obvykle.

lilak5
11. črc 2009

Gabrianko pipky z AP nebylo myšleno jako něco špatnýho, ony si tak jen říkají.

Attachment parenting (AP) neboli kontaktní rodičovství. O co jde? Jednoduše o to, že jsme s dětmi v kontaktu, naplňujeme kromě jejich biologických potřeb (spánek, jídlo, přiměřená teplota okolí...) také jejich základní sociální a psychologické potřeby, jako potřebu společnosti, pocitu bezpečí, respektu k jejich osobnosti a podobně.

V AP není nic dogma, ale obvyklé je kojení dle potřeb miminka, společné spaní s rodiči, nošení v šátku nebo ergonomickém nosítku (pozor na nevhodné klokanky). Nestydíme se děti chovat a nosit, protože nevěříme, že je tím rozmazlíme. Okamžité naplnění základních potřeb kojence se nedá srovnávat s "kažením" staršího dítěte, když mu například dovolíme, aby si v obchodě "vykřičelo" sladkost. Jde o úplně jinou situaci.

Taky muzete kouknout sem:
http://www.attachmentparenting.estranky.cz/

Já nevim, ale někdy je mi z těch diskuzí tady na koníkovi docela smutno.

lilak5
11. črc 2009

A asi bych nechtěla, aby Terezku uspávala ňáká hračka, jsem ráda, že ji uspávám já. Pro mě i pro ni je to takový hezký zakončení dne. A jestli ji bude takhle uspávat ještě v jejich 6-ti letech, je mi uplně jedno. 😀

lilak5
11. črc 2009

bude-budu

blandik
11. črc 2009

Tomina- já bych zkusila ho nebrat na ruce, ale zůstat u postýlky a hladit po tváři, přes očička, natřásat zadeček a jestli tohle dá a bude v pohodě, tak zkusit uložit a chodit po pokoji - uklízet hračky...vycházet z pokoje a přicházet zpátky až po nějaké době zkusit úplně odejít. Každopádně ta metoda - nechat vyřvat - je až od ukonč. 6M! Dobré kapky na prdíky jsou baby calm, ale mě to spíše příjde jako klasické vztekání - náš malý to taky dělá, když má období, že chce, abychom byli u postele - to nabírá na intenzitě, když se k postýlce vrátím, je rudý, vzlyká, škytá..prostě mi nadává. Asi bych fakt zkusila - zůstat u postlýky /číst pohádku, říkanky, písničky - zavést rituál, ale možná ho máte, četla jsem jen začátek diskuze) a hladit.. až se zklidní a nebude chít na ruce, pak bych přešla po rituálu na pohybování se po místnosti a nebo rovnou na odejíti z místnosti /až bude mít těch ukončených 6M).

blandik
11. črc 2009

Lilak5 - a jak to máte v noci? Budí se Terinka? Musíš ji pak pochovat, když ti usíná v náručí večer? Já nevím, malý je na usínání v postýlce sám zvyklý - když byl malý, tak jsem u něj seděla a hladila jej (nebrala jsem na ruce při usínání, neměl to rád, kroutil se jako žížala), pak jsem kolem 2-3M zavedla rituál uspávací a chodila po pokoji a on byl v poho, pak ale právě kolem toho 5M začal mrčet a plakat - to jsem prostě odešla z pokoje, po chvilce mrčení byl pokoj a od té dobý usíná sám, občas zaječí, když mu vypadne dudlík. Každopádně tak 1x za měsíc pláče při usínání, ale to se poddá do 1 den (poprvé to tedy byly 4 dny pláče při usínání - to bylo poté, co byl nemocný a já zůstávala u jeho postýlky než usne - ale on namísto aby spal, tak vždycky zavřel oči a pak se hned probral a kontroloval, jeslti tam jsem). Mě se zdá malý v klidu a spokojený - přijde mi jiná situace, když někdo dítě navykne na uspávání ve své přítomnosti - třeba do roka a pak se to snaží změnit - to musí být drsné, ale když si mimi navykne od počátku? Hlavně se mě zdá, že když je míimi malé, tak usne rychle, ale nechtěla bych, aby si malý navykl, že budu u něj sedět třeba dvě, tři hodiny než usne, až mu budou dva, tři, čtyři roky..