Uspávám mimi v náručí. Nevím, jestli dělám dobře

miskam
12. dub 2007

ahojte maminy, chtěla jsem se zeptat, jak vám usínají miminka. Mám první a celé 2 měsíce nespala v noci, tak jsem ji naučila na usínání v náručí, pak ji přenesu do postýlky a když v noci kojím nechám ji v posteli. Nevím jestli dělám dobře.

jita2
12. dub 2007

Ahojky,
já jsem od asi od šesti týdnů miminka ji ukládala automaticky do své postýlky, a tak je to dodnes..samozřejmě úplné začátky byly takové, že jsem čekala, jestli usne nebo začne plakat a v tom případě jí dát mlíčko, protože jsem dokrmovala, ale jak se to urovnalo, tak prostě položím do postýlky a hotovo, jak se říká zvyk je železná košile, tak jak se naučí, takové je..a tak mě spí i přes den, není žádné uspávání, usne si, když je unavená..
Myslím, že když ji budeš učit usínat v náručí, tak to bude vyžadovat stále..asi nejlepší bude, když ji zkusíš jemně přeučovat na to, aby usnula hned v postýlce, vím, není to jednoduché, ale pokud to jen trošku půjde, aniž by třeba moc plakala, tak to zkus a nauč ji usínat samotnou 😉

jita2
12. dub 2007

Ještě mě napadlo, že některé maminky si právě zamlouvají to, že můžou spinkat s miminkem v jedné posteli a některým se to zase těžko přeučuje, aby byly samostatné..každopádně to, že bude samostatné, když si ho tak naučíš, později určitě oceníš...ale nic se nemá dělat násilím, musí to jít nějak přirozeně, jako třeba u nás, malá nikdy neplakala, když chodila sama spát, ani bych ji nikdy plakat nenechala, prostě to bylo přirozené..to je správná cesta 😉 Přeji hodně štěstí 😅

vachovka
12. dub 2007

Ahoj ja som si svoju malu naucila tiez zaspavat na rukach a cim je starsia tak je to horsie lebo je moc tazka a bolia ma ruky.Uz som mnoho krat skusala uspat ju v postielke ale spusti hystericky plac a nemam to srdce nechat ju tam tak plakat.
Urobis dobre ked sa ju pokusis naucit spinkat samu.No to sa mi radi ked sama si s tym neviem rady 😕

zany
12. dub 2007

Ahojky,

my jsme ze začátku prcka taky uhoupávali buď na míči a nebo v lehátku, ale vždycky to bylo s řevem. Tak jsme ho začali dávat do postýlky a je to lepší. Hlavně jsme no nechtěli naučit na to, že bude usínat jen tehdy když se houpe. V šestinedělí když nechtěl v noci moc spát, tak jsem si ho párkrát vzala do postele, ale moc to nepomáhalo. Nakojila jsem ho v leže a oba jsme u toho usnuli, takže jsem se stejně nevyspala.
Už asi 3 týdny ho dáváme do postýlky, dáme mu dudlíček a vzhledem k tomu, že mu vypadává, tak k němu tak 3x až 5x jdeme, dáme mu dudlíček, pohladíme ho a zase jdeme. Když má někdy záchvat breku, tak ho vyndáme.
Ale rozhodně bych byla pro, aby usínal sám a ve své postýlce. Myslím, že se pak snáz člověk předejde tomu přeučování na vlastní postýlku a usínání sám. Dneska jsem dokonce nemusela ani jednou vstávat a Honzík usnul úplně sám a na poprvé 🙂
Přeji, aby to přeučování bylo úspěšné a obešlo se bez problému a křiku 🙂

mapris
13. dub 2007

Ahojky,
já jsem malou taky asi první tři týdny uspávala (teda s manželem uspávali) v náručí. Ale pak zrovna těhotná sestra prohlásila: "No, tak to bych nedělala, dala bych jí do postýlky a nazdar." tak od té doby jí dávám do postýlky spát. Když nemohla usnout, tak jsem jí zpívala a hladila po tvářičce. Většinou jsem u ní seděla 15 minut než usnula - byla jsem u našich. A když jsme se vrátili zpátky do našeho bytu, tak jsme jí uspávali tak, že jsme u ní vždycky taky chvíli zůstali, nechali na chodbě rozsvíceno a pak zhasli. Malá má dudlíka, takže spí s ním. Byly doby, kdy s dudlíkem usínala, a neměla ho celou noc. Pak jsme se přestěhovali do ložnice (neměli jsme jí v té době hotovou) a máme postýlku vedle naší postele. A Terku tam prostě položíme a jdeme. Joo, když nemohla usnout, tak zase tzv. ruční uspávání 😀 (jako zpívání a držení za ručičku). Pak jsme koupili takovou promítačku - hvězdu, ta hraje, svítí a na strop promítá medvídky (ty ale Terka vnímá až teď). No a teď jí rostou zuby, takže asi 4x za noc taky dávám dudlíka a když jo plače, tak jí hladím po tvářičce a ona usne. Máme jednu knížku od Benjamina Spocka - je americká. A tam je to právě popsaný. Děti, které byli zvyklé usínat nošením a houpáním, se mají učit samotné usínat polehoučku. Třeba - položit do postýlky a nechat plakat tak 5 minut, pak tam zas přijít - mluvit a třeba držet za ručičku - al e nebrat do rukou. A pak zase na pět minut odejít ... A takhle pak ty intervaly prodlužovat... Vím, je to těžký. Taky nevydržím, když Terka dlouho plače - ale pokud to není vyloženě hysterický pláč, tak bych zkusila vydržet. Taky nám to s manželem trvalo. Teď jí tam položíme, zapneme hvězdu - ta hraje 10 minut a když dohraje, tak je Terka v limbu 😀 😀. Jenže já malou mám na UM, tak je to snažší - je něco jiného, když kojíš ... Ale taky by se podle mně už mělo od těch 3 měsíců učit do postýlky - teda pokud jí máte vedle postele v ložnici ...

paula
13. dub 2007

miskam, necetla jsem vsechny prispevky, ale u nas je to taky tak. Odjakziva jsme mely s usinanim problemy a mala neusne jinak nez v naruci. Zkousela jsem ji dat do postylky a to je rev a rev, ne nejake pobrekavani, nebo stezovani. Radsi ji 10 minut pochovam pred tim, nez usne, nez aby se rozervala a tim se usinani jeste vic natahlo.Ted ale, kdyz uz ma trosku svuj rezim a usina i v tom naruci rychleji ( kdyz byla uplne mala,trvalo to treba i hodinu, i kdyz clovek videl, ze je totalne unavena) tak ji chci taky zacit pomalu ucit na postylku.
Nenech se znejistet maminama, co daji dite do postylky a ono jim usne, ja jim to trosku zavidim, ale holt je kazde dite jine, nektere usina lip a nektere hur....

paula
13. dub 2007

koupila jsem neco jako ma mapris, chci ji to ted poustet pri tom usinani v naruci, aby se naucila, ze pri tehle muzice se usina, a pak ji zkusit dat do postylky a pustit ji to, ze u toho treba usne sama??? doufam... jinak 3-4 mesice je pry doba kdy uz to mimco zacina chapat, kde spi a tak by se na tu postylku melo naucit... 😉
preju hodne uspechu! 🙂

miskam
autor
13. dub 2007

Děkuji za rady, paula: malá mi taky teď usíná rychleji, dá se říct, že ji nakojím schoulím si jí do náruče, dám dudlíček a za chvilinky spinká, někdy při přenášení do postýlky otevře očka a když ji položím spinká, možná už to chápe, že tam má spát, takže hned od zítřka ji zkusím uložit 😢

mapris
14. dub 2007

no holky,
já jsem to trošku zakřikla, už dvě noci se mi v noci budí s pláčem a chce dudlíka. Spíš to vypadá na zoubky, už se nám nějaké klubou .. 😠

orsacka
15. říj 2008

Všechny zdravím, sice tu dlouho nikdo nebyl, ale já mám taky trochu do mlýna...Mám skoro 4měsíční dcerku, už od příjezdu z porodnice jsem ji po koupání dávala do spotýlky spát....Ze začátku spala hned, později jsem jí čítávala pohádky a postupně usínala...Ale poslední týden ji položím do postýlky a řve a řve a řve...chodím k ní každých 5 minut, dám jí cumel, pohladím jí, šeptám nani, zkouším všechno, ale bez úspěchu, nakonec ji asi po hodině řvaní uspím na rukách...Přes den to samé....Skoro nespí a pak jí dělá strašný problém usnout...Takže zase na ruky, jinak řve...mám nemocný záda a už má 6kg, je to vyčerpávající...Nemáte někdo nějaký trik?Nevím, rpoč teď nechce spávat???Dřív problém nebyl...dokonce už když vidí vaničku, začne řvat, jakoby si to spojila s tím, že potom půjde hajat....Jsem už docela zoufalá...Nevím, jka jí mám pomoci....Děkuji

cerstvamama
15. říj 2008

Ahoj, mám 4měsíční holčičku. Od malička jsem jí dávala spát přes den do kočárku (v obýváku u okna nebo venku) a na noc do postýlky. Po krmení v noci jsem jí spící vracela do postýlky, po krmení v cca 5 hodin ráno už jsem si jí nechala u sebe. Usínala v zavinovačce u mně v náručí nebo na gauči vedle táty, když něco dělal na počítači. Pak jsme jí přenášeli, ale občas se po cestě probudila.
Časem se to ustálilo tak, že chodila spát v devět večer, později si řekla, že chce jít dřív. Kolem 2. měsíce to bylo: koupání v 18 hod., pak krmení, pomazlení, uložení do postýlky, hlazení dokud neusnula. Teď se zase posunulo usínání na 19,30, ale před tím je stejný postup koupání, krmení, mazlení. Od té doby co našla paleček už ani nemusím podávat dudlíka. Stačí pohladit a odejít (když jsem u ní tak se mnou laškuje a chce si hrát). Jen někdy, když se jí nedaří usnout a zabrečí, tak stojím u ní a hladím jí nebo jí držím za ruku. Vrtí se, otáčí hlavu zleva doprava, ale jakmile se ustálí ve vyhovující poloze tak vím, že je hotovo. Jo a u ložnice máme prosklené dveře, takže nechávám rozsvíceno v předsíni a zhasnu až když spí. V tom světle vidí svoje hračky a kolotoč nad sebou a se zájmem si to prohlíží.
Teď už prcka dávám do postýlky i po obědě, snažím se jí na to naučit a daří se. Dávám jí tam až když se jí klíží oči a v podstatě napůl spí. Když se tam probudí tak jí hned neberu, ale hraju si s ní v té postýlce. Chci u Adélky vypěstovat pozitivní vztah k postýlce, že to není jen na odkládání dětí ke spaní, ale že je tam i sranda 😉

janulle22
16. říj 2008

ahojky tak ja taky pridam se svou troskou... 😉 malyho jsem kojila asi 2-3tydny pak jsme byli na UM ... 😒 alee od malinka jsem ho dava spinkat do postylky...a spinkame do ted...🙂...nejak kolem roku se to zlomilo a nechtel spinkat sam,tak jsem ho uspavala ze jsem si k nemu lehla spuslama v postylce prostrcila ruku a drzel me za prst dokud neusnul a ted asi tyden ho ucim spinikat samotneho...ulozim ho dam mu cumel a plysovou kacenku on se k ni prituli a chrupe sam...🙂

muj odstrasujici priad byl, ze ma sestrenka si naucila malyho do postele a jeste ve 4letech spal s nema... 😒 ...takze jsem malyho ucila do postylky a jsme spokojena...

anke
16. říj 2008

ahoj, pridam se do klubu - mrnous ma pul roku a usina v naruci pri soucasnem houpani na balonu ... neucili jsme ho to, nejdriv jsme ho jen drzeli za ruku, pak pomohlo hladit po hlavicce, pak uz ani to nestacilo, tak plinka na hlavicku, aby mel pocit, ze tam jsme, pak ani to, tak houpani a zpivani, pak ani to, tak kocarek doma, pak ani to ... takze ted jsme na tom takto ... neucili jsme ho na houpani, ale vyvinulo se to tak ... metoda nechat vyrvat nejde, protoze tak hystericky plac se neda jen tak prejit ... jsem smirena s tim, ze to bude trvat az treba dyl, ale az bude vetsi,tak to s tim spanim snad pochopi 🙂

katuska85
16. říj 2008

ahoj holky 😉 Taky jsem nedavno resila problem s uspavanim moji dcerky.Elisce je 7 mesicu a od narozeni byla zvykla usinat u prsu(jak mnohe z vas urcite znaji) a kdyz jsem prestala kojit bzl to problem.Ted usina s lahvi kase ale horsi bylo kdyz se v noci vzbudila a cekala prso.nechybela ji ani tak basta jako ten kontakt takze jsem to resila hopsanim na mici s Eli v naruci.Ale spousta zkusenych maminek mi poradila pri nocnim probuzeni dat berusce jen napit caje,pohladit a dudlika.Prvni noc to sice bylo s placem ale mala je ucenliva a behem 3 dnu pochopila ze na mazleni je dost casu ve dne a ted krasne spinka celou noc:preji vam vsem hodne uspechu s malymy rostaky 😉

karin80
17. říj 2008

Ahoj, tak Filipek mi usinal u prsu tak do 8 mesicu. Vdycky kdyz jsem si precetla nejakou diskuzi o uspavani, dostala jsem depresi, ze uz nikdy jinak usinet nebude a nedej boze, ze by usinal nekdy jeste sam 🙂. Jednoho dne jsem sirekla, ze ho zkusim dat usnout do postylky. Dostal napit z prsu, polozila jsem ho do postylky, dala do rucicky pejska usinacka, Filda se na me podival, usmal se a...pretocil na bok a usnul. Od te doby to takto delam. Sem tam se stane, ze mu nejde usnout, tak jsem s nim a nekdy ho i vytahnu z postylky a necham uklidnit u prsu....porad si rikam, ze kdyz je ta moznost, tak je to lepsi, nez ho sidit siditkem 🙂

kachnik
19. říj 2008

No tak se také pochlubím. My jsme do půl roka krásně spinkali, od té doby to jde pěkně z kopce. V osmi měsících jsme se pokusili odnaučit v noci na prso, náhradou pitím a dudlíkem zabralo to, jenže při horečkách a průjmu, jsme se opět zhoupli zpět na prso. Vždy se zbudí, hystericky řve a řve, ani dudlík a hrnček nechce do pusy, no hrůza. Tak to trvá již druhý týden a my jsme s manželem otrávení, jakmile ležíme,úplně se klepu, kdy se malej vzbudí a začne.. nevim co s nim. Jestli to není k zubům, ale budí se a řekla bych, že to není hlady. Jen mě překvapuje, že ani ten dudlík nechce, když ho vždy měl i celou noc.

winifred
20. říj 2008

Já mám to štěstí že malý naštěstí usíná sá v postýlce.Po nakojení ho dám do postýlky,pustím mu jeho oblíbený kolotoč bez něho špatně usíná. sice mu to trvá 30 minut ,ale usne sám aniž bych ho musela uspávat na rukou. 🙂 Sice ho ještě v nocií kojím ,ale to se dá přežít.Jak se napije tak hned lehne a spinká takže nám to trvá asi 5 minut a oba zase pěkně spíme 😀

kamiiik
31. říj 2008

Zkušené mamky mohly byste mi poradit? Naše malá má od začátku večerní koliky. Byla to fakt hrůza. Nic jiného než hopsání na balonu nezabíralo. Teď už je to lepší, v osm hodin krásně usne po koupání v postýlce, ale tak za půl hodiny se sama vzbudí a chce ven. Vůbec teď nevím zda je to ještě kolika nebo už je prostě zvyklá na večerní houpání. Co si myslíte vy? Včera jsme zkusili s manželem drastickou metodu nechat jí brečet a nevyndat. Plakala skoro hodinu a pak usnula. 😢 Vůbec nevím jestli v tom pokračovat a ona se usnout naučí nebo jí fakt bolí bříško a potřebuje pochovat. Co byste mi poradili? Jsem bezradná.

dnada
31. říj 2008

kamiik...asi nejsem zkušená mamina ale už sme si tím prošli... nenechávala bych ji plakat tak dlouho,ale spíš to vypadá že je to zvyk,že ste si jí naučili na hopsání a teď to vyžaduje. Hodina je strašně dlouho, rozhodně ji nevyndavat ,ale utišit ji v postýlce,nehrát si s ní jen utišit a říct že se jde spinkat...nechat jí plakat jen minutu,přijít,pak dvě,zas přijít a pomalu to prodlužovat,pokud bude jen pokňourávat,tak nechoď,jen když začne křičet(volat)... ono to časem přejde a zvykne si na nové usínání...ale co máma to jiný názor...hodně úspěchů přeji
😵

johanda
31. říj 2008

kamiik, dvouměsíční mimino se v noci budí několikrát a zase usne - pokud nemá hlad, žízeň, bolení nebo se nebojí. Možná, že se malá probudí, nevidí tě ani necítí, má strach a chce k tobě. Zkus s ní ležet tu půlhodinu po uspání - klidně si ji dej do vaší postele - možná po probuzení hned zabere, pokud zjistí, že jsi vedle ní. Když tak jí můžeš dát cucnout, nebo ji holt chovat, je ještě hodně maličká a fyzický kontakt s tebou je pro ni velice důležitý.Ty první měsíce jsou hodně náročné, ale přizpůsobit se musí rodič, dítě ještě na nějaký striktní režim není zralé, učí se teprve poznávat svět mimo dělohu a to není jednoduché. Vyřvat nenechávej, je to drastické a pro takhle malé miminko velice stresující - ono nemůže vědětí, že jsi unavená, že si chceš poklábosit s manželem nebo se kouknout na film, jen cítí, že maminka není u něj a protože nemá zkušenost s tím, kdy a jestli vůbec se vrátíš, brečí a "volá tě".
Moje dcerka měla pravidelné noční aktivity cca od 23 do 2 rána přibližně do 3 měsíců, tak jsem ji vrzla do šátku, lehátka, na deku, do šátku 🙂 a něco doma kutila, ona na to koukala, nebo se jen tak nechala nosit.Ráno jsem si trochu přispala, žádná hrůza

sweetpopcorn
31. říj 2008

zany - přesně jak píšeš, taky k malé jdu tak 4-5x na dudlík, ale taky usne, pokud to opravdu není pláč, který už poznám, že je spíš že se jí zvedá žaludek po nedostatečném odříhnutí, a ne ten umrněný: vypadl dudlík....podááááát 😀 😀 akorát večer nám v postýlce moc nechce být,ale to přisuzuji taky krkání....takže tedˇ prostě důsledně nechám odkrknout několikrát, i když někdy si krkne hned a někdy až za hodinu....

many
1. lis 2008

ahoj holky,tak u nás to poslední dobou dopadá tak,že prstě musí usínat u prsa,pak ho nenápadně vytáhnu a dám dudla a mizím,ale on se někdy zase probere,tak ho dám řihnout a třebá párkrát lítám mu dát dudla a nebo to dopadne tak,že si k němu musím lehnout,jak mě chytne za ruce,tak se úplně uklidní a usne 😔 nemám sílu ho nechat vyřvat ☹ to by prostě furt plakal a plakal,teď má 5 měsíců

pavlina05
1. lis 2008

Ahoj holky!
My s uspáváním bojujeme od samého začátku. ☹
měli jsme doma uplakánka , kterého trápili koliky a já neměla sílu jej nechat vařvat. Potřeboval se nosit a mazlit a cítit teplo máminy náruče. TAkže jsem 3 měsíce chovala v náručí noc co noc. Usnul tak po hodině, ale jakmile byl uložen do postýlky tak procitnul. TAkže nanovo, nošení, zpívání a kolíbání.
Od 3 měsíce jsem řekla dost , už jej neunesu 😅 (měl 6,5 kg!!!). Zkoušeli jsme metodu vyřvaní, první týden jsem brečela také.....vypadalo to slibně, pak se vše jaksi ustálilo, já seděla u postýlky a povídala, držela za ručičku...dobré tak týden a pak zase řev. Te´d jsme zavedli jinou metodu. Víme, že náš ája neusne po kojení hned, ale až tak za 1,5 hod. TAkže je s námi u tv, pak jej položíme do postýlky a nechápe otevřené dveře aby nás slyšel a on pak usne. No trvá to zatím týden, tak uvídíme 😎

radka.m.
1. lis 2008

ahoj,tak my jsme malého naučili spát v postýlce až po 10 měsíci,do té doby jsme ho taky museli uspávat houpáním.začali jsme tak,že jsem ho dala do postýlky,pustila jsem v ložnici televizi a lehla jsem si na svou postel,aby na mně viděl,že tam jsem s ním.postupně jsem zjistila,že mu stačí jen ta televize,takže mu ji necháme puštěnou,dokud neusne a my tam s ním už nemusíme být,funguje to už 2měsíce.takže pavli,chce to opravdu vydržet,i když to možná bude prcek chvílema na vás zkoušet. 😎

monina8
1. lis 2008

Ahoj Miskam,tak ja malyho uspavala nejdriv taky v naruci,v zavinovacce,pozdeji pak tesne zavinutyho ve svy postylce.Kvuli taky prdikum.Ted mu budou 4 mes. a uz prakticky neuspavam.Ma teda dudlik,to mel i driv,ale vzdycky mu dam takovou jeho smajchlovaci deku,plinu nebo takovy plys.slunicko a on se snim mazli,nakonec si ho da pres hlavu nebo je proste pod plinou a spi.Pak mu ji vzdy nenapadne dam z obliceje.

andilek
5. únor 2009

začínám přemýšlet, jak napravit naše uspávání....do 6-ti měsíců to bylo OK, pustili jsme kolotoč a nechali jsme ho v pokojíčku samotného a usl, pak se to ze dne na den zlomilo, pokud neusl u prsa při kojení (což bylo do 14tého měsíce), tak s ním zůstával MM nebo já v ložnici, lehli jsme si na postel, aby na nás viděl a do 30-ti minut
max. spal...teď už nekojím, takže 2 měsíce chodím spát s ním...jak z té šlamastiky ven, nevím...jakmile se zvednu, tak bude povyk 😝
dudlík jsme nikdy neměli a kolotoč už nestačí, televizi tam nemáme 😝

andilek
5. únor 2009

pardon...šlamastyky 😝

papol
11. čer 2009

Moc děkuji za tuto diskuzi. Máme devíti měsíčního klučíka a usínal dříve u prsu, potom chováním. Někdy se nám v noci vzbudil a to pak ho MM nosil a zpívla mu až do tří do rána a pak už šel do práce. Když jsem našla tuto diskuzi, zkusili jsme malého dát do postýlky a hladit ho a tiše něco povídat. Pak už stačilo jen pohladit a nechat mu ruku na hlalvičce. Ani se nepokoušel vstávat. Usíná do 15 ti minut 🙂. Když se v noci vzbudí, necháme ho opět v postýlce a děláme to stejně, jako večer. Také usne. Někdy trochu pláče, ale už to není ten usedavý pláč, jako dříve. Vyndávali jsme ho z postýlky a chovali a to se vůbec neosvědčilo. Kroutil se nám v náručí a křičel.
Máme za sebou čtyři klidné noci a usínání 😵

missymici
12. čer 2009

Nášmu Daníkovi půde za pár dnů 6měs. Do konce minulého týdne byli problémy se spaním v postýlce,ve které se nemohl naučit zaspat,teda spíš přespat noc.Neustále buzení,bulení,otáčení,ježdění po postýlce po zádech...ale spát tak půl hodky a konec.TAkže spinkal pořád v kočáru,což mě hrozně rozčilovalo.Protože jsem chtěla aby usínal v postýlce,kde má víc místa na rozvalování,a pohodnější spaní. Tenhle týden se mi to konečně povedlo,i když to byla spíš náhoda,neplánované...Udržovala jsem ho před nočním spaní asi 3hod 15 min.vzhůru,což je u něj hodně veliký rekord.U večerní lahve s mlíkem (18:30) mi ke konci vytuhl a probral se trochu když jsem ho dávala do postýlky.Řekla jsem si že ted by to mohlo dopadnout,když je tak unavenej.A že jo,usnul a celou noc jsem o něm nevědela,vstal na jídlo až o půl6 ráno,najedl se a schrupnul si ještě do půl 9. Nestačila jsem zírat. Je fakt že poslední 3 noci předtím,byl v kočáru,celkem nervozni a často se budil,myslela jsem že to bude lékama,které bere,ale bylo to tím,že se mu už v kočáru přestalo líbit.
Přes den spí celkem tak 2- 2,5 hodky.
TAkže ho moc ani neuspávama a uspáva ho lahev s mlíkem.CElou noc dudá dudák.
Hodně dlouho jsme požívali zavinku a ještě plínu na zavinutí rukou...a pak jsem ho to těžko odnaučila.Měl strach z velkého prostoru kolem sebe.
Čtete si pohádky????

papol
12. čer 2009

missymici, zatím si pohádky nečteme, ale myslím, že časem na to dojde. Vhtěla bych tak na roce.