Jak naučit 17měsíční, aby usínala sama?

hihi25
28. říj 2017

Ahoj,

nase Eliška nedávno mela uz 17 mesicu.
Kdyz jsem s ni prisla z porodnice, tak jsem s ni spala v posteli, ptz jsem proste citila, ze ji potrebuju mit bliz, abych ji mohla hlidat.
Tak to bylo do jejich 3 mesicu. Pote chvilku zacala spavat ve sve postylce. Pak prislo prvni ockovani a s tim spojene teploty, tak jsem zase spala s ni... a od te doby spime furt spolu. Kdyz jsem nedavno zkousela, zda by nespala ve sve postylce, tak to bylo strasne vztekani a breceni...
Kdyz vecer usiname, tak se me drzi skoro jako kliste a ja se muzu vyparit az kdyz spi tuho.
Rada bych, aby spala sama a ja si mohla dodelat veci, ktere pres den nestihnu, ptz ona toho pres den moc nenaspi.

Nemate nektera prosim radu jak ji naucit na postylku a aby usinala sama?
Diky Nikola

normalnimatka
28. říj 2017

to je dost těžký.... u někoho je to snadný, u někoho hůř...
určitě nezkoušej metody kontrolovanýho pláče.
můžeš pročíst třeba www.prosimspinkej.cz, web nevýchova, tam si nech poslat pomocníka na mateřské nebo jak se to jmenuje, první díl je o spaní hnedka, tušim...?
a co to je, že tam musíš ležet dlouho? můžeš bejt ráda, že ti tak nějak usne jen za tvojí přítomnosti:D pokud třeba půl hodiny, tři čtvrtě, tak to mi přijde normální...
zkus si lehnout nějak šikovně... abys jí tolik nerušila, až se budeš chtět vypařit, ale tos asi zkoušela...

hihi25
autor
28. říj 2017

@normalnimatka
Ahoj, diky za odkazy. Urcite na ne mrknu.
Nekdy zabere do 10min a nekdy do hodiny. Podle toho jak je unavena🙂
Vyparovani je celkem uspesne... me ani nevadi s ni chodit spat, kdyby nebyla prace kolem domacnosti🙂

janulkakraniska
28. říj 2017

Spánek je u každého dítka jiný.
Syn spal se mnou,pak jsme se ho nezbavili do 3 let.
Dcerka (2 roky),od narození spava sama,bez uspávani.Teď je horší období,máme za sebou 14 dnů hospitalizace ve špitále,takže si to vybírá svoji daň.Zvykla si,že jsem s ní,takže odmítá být sama.Skuci a poskakuje,ale přesto usne.
Řeším to vychazkami a různě se ji snažím unavit.Máme světýlka,hvězdičky...
Jak spavala s tebou,půjde to těžko napravit...ale když vydrzis,zvykne si.
Bez pláče se to podle mě neobejde...
Ale snad budeš mít větší úspěch🙂

hihi25
autor
28. říj 2017

@janulkakraniska
Diky za reakci..

Jeste me napadlo ji dat nejakeho plysaka na spani... jestli by k nemu neprilnula

kata267
28. říj 2017

@hihi25 mam stejne starou dceru, chodi spat tak ze tam s ni vzdycky nekdo musi byt nez usne, nedovedu si.predstavit ze by usnula sama...neusnula 😀...koupili jsme ji velkou postel takze se tam s ni v klidu nekdo vejde a pak uz spi v noci sama kdyz se vyparime 😉 cas na uklid bych taky potrebovala ale holt neni tak to neresim 😀😀

hihi25
autor
28. říj 2017

@kata267

My spime na velkem a celkem pohodlnem gauci. Ale vyparit se, ze bych sla spat jinam nemuzu. Dcera se v noci strasne toci a hybe, tak aby neskoncila na zemi🙂
Ja jedinou vyhodu vidim v tom, ze aspon nemusim vecer chodit kolem lednicky a premyslet co bych jeste snedla🙂)

barumat
28. říj 2017

Já bych to dělala postupně. Naučila usínat tak, aby o vás věděla a měla vás na dotek, ale aby nebyla nalepená přímo na vás, a aby měla něco, co může žmoulat. Já třeba uspávám tak, že dám napít, dudlík, pusu, položím na bok zády k sobě, do rukou dám relaxační polštářek s kuličkami. Dokud nespí, mám na jejím boku položenou dlaň, když se chce točit, udělám šš a otočím ji zpět. Když něco obdobného zvládnete, můžete dát postýlku vedle postele a stejným způsobem uspávat tam. Když tohle zvládnete, můžete postýlku dát na její normální místo a zase, uspávat stejně. No a pak postupně odbourat tu dlaň. Já jsem v tom posledním stadiu, i když to není úplně přesné, protože ty předchozí u nás nikdy nebyly. Odmala spala v postýlce, jen usínání se lišilo s věkem. Dokud si v postýlce neuměla kleknout a stoupnout, položila jsem, dala dudlíka a odešla. Jakmile začala být mobilní, už to nešlo, prostě by si stoupala, halekala, blbla. Od té doby takhle uspávám, usíná do pěti minut. Mě ale tohle neobtěžuje, je to jedna z mála pětiminutovek, kdy si můžu zapnout čtečku, takže jsem spíš ráda, když stihnu za uspání přečíst aspoň jednu kapitolu, než půjdu uklízet, mýt nádobí, a tak podobně...

hihi25
autor
28. říj 2017

@barumat

To je super napad... vyzkousim. Diky🙂

normalnimatka
28. říj 2017

@hihi25 tak to bych v tom případě neřešila, já právě myslela, že nemůžeš pak odejít skoro. ale to, že neumí usínat, to bych neřešila. to je v tomhle věku normální. na samostatný usínání má času dost. zkus si to užívat..jednou na to budeš vzpomínat🙂

kata267
28. říj 2017

@hihi25 mame to stejne, ve spani strasne cestuje proto je postel z jedne strany a celo u zdi, na druhe strane jsme udelali ohraniceni ohradkou a kdyz odchazim tak ji v nohach jeste udelam perinovou hradbu aby se mi ve spanku nekutalela pryc...

luckylee
28. říj 2017

Syn (19m) ma od mala postylku bez bocnice u nasi postele.Stejnak lezim napul u nej teda.Ale zkouseli jsme vsemozne zpusoby uspavani.😀 A stejne to vetsinou trva hodinu.Pres den i vecer.Je to proste na diteti.Jako dospely ma kazdy jine potreby.Nekdo chce uplne ticho a tmu,nekdo ma lampicku a posloucha hudbu..Nekdo usne jen s partnerem.A dite potrebuje pocit bezpeci a proto sveho rodice ktery je jeho stredobod vesmiru.Je to prirozene.Az bude pripravena usinat sama tak si rekne.☺

janulkakraniska
28. říj 2017

@hihi25 Je to určitě i o tom,udělat jí příjemné prostředí.Možná zabere pomalá hudba,možná světýlka,musíte vyzkoušet.
Fakt přeji hodně sil.
Neresite to jen vy.Je to všude.
Moje cacorka bezvadně usíná,ale zase ji vzbudit,je vykon.Jde spát po obědě s zvládla by to klidně do 5.
Každý má něco😉