V 8 měsících chodí spát o půlnoci a vstává 7 ráno

sheherazada
18. únor 2012

Od narození moje druhorozená chodí spát pozdě, momentálně lehce před půlnocí. Když jí dám dřív - někdy jí dokážu uspat i třeba kolem 21 hodiny, jindy v 22, tak spí přesně půl hodiny a má ráno. Bohužel, dost často i když usne ve 23, stane se, že za půl hodiny je vzhůru, ale to jí stačí vytýhnout z postýlky a uhoupat na rukách a tak za 10 minut usne. K ránu se budí a chce kojit, někdy ve 4, 5, jindy třeba jen v 6. Někdy spí jen do 7, jindy do 9. Přes den většinou spí 2-3x zhruba 40 minut. V postýlce sama neusne, usíná u kojení a pak jí přenesu. Máte to taky tak někdo a hlavně, neví někdo jak z toho ven? prvorozená spí normálně, od 20 hodin do 6 ráno, ale co s prtavkou fakt nevím.

kuratkol
18. únor 2012

My to máme taky tak divoký, nespí nám ani moc přes den. Prý je řešením uspávat podle knížky Každé dítě může dobře spát. Ke stažení na www.uloz.to

slundo
23. únor 2012

Jsme na tom úplně stejně. Neděláme už nic, necháváme to na prckovi. Přesně jak píšeš, když ho uspíme dřív, stejně se vzbudí a je čiloučký.

iv123
24. únor 2012

My to máme úplně stejně, malá má taky 8 měsíců. V postýlce neusne nikdy, jen na rukách nebo u kojení. A většinou kolem 22 hod., někdy dřív, někdy i později. A často se stává, že se v noci vzbudí a nechce spát. A trvá někdy i tři hodiny, než ji uspím. Je to vyčerpávající. Už jsem si myslela, že jsme jediní, kdo má tento problém.

dukie
25. únor 2012

My to u prvního syna měli taky veselé. Usínal (po celém dni plném řevu odpadal) kolem jedné, v šest byl vzhůru a zase řval a řval... poprvé ve dne spal v 5. měsíci, a to po 40 minutách uspávání spinkal 20 minut dvakrát denně. Nic víc. Nepomohlo nic, bylo to dost náročné... a prostě z toho musel asi vyrůst nebo co. Protože dnes je mu 3,5 roku a když je potřeba, usne i o půl deváté a spí do rána do půl osmé. - To jen na uklidněnou, že bude líp...

Nebo vlastně jedna věc nám pomohla - nebylo to teda úplně zázračné, ale když jsem se vykašlala na rady babiček, jistě dobře míněné, a vzala ho k nám do postele a chodila prostě spát s ním... tak usnul a když se vzbudil, větnšinou jen zvedl hlavu, zjistil "mamka je tu", zase zalehl a spal. Když spával v postýlce (když jsem se snažila ho nechat spávat v postýlce), tak se v noci budil, plakal, uspávání bylo hrůza a děs a za 20 minut po položení do postýlky byl vzhůru znova.

Takže jo, tohle asi trošku pomohlo. Na druhou stranu to bylo na prd z toho pohledu, že jsem stejně nemohla nic jinýho dělat, nemohla jsem odejít, musela jsem ležet s ním... ale co už, aspoň jsem se konečně trošku vyspala, když už nic jiného.