V kolik chodí spát vaše dvouleté děti?

marti7
29. bře 2009

V kolik hodin večer chodí spát Vaše děti okolo dvou let? 🙂 Změnil se čas a tak nevím, jestli posouvat spaní nebo ne...Chodili jsme v osm, ale teď by to bylo v devět a to už se mi zdá dost pozdě, abych měla večer taky chvilku pro sebe... Díky 😵

sandra81
14. dub 2009

NO me se zda na to odpoledni nespani jeste moc mala. Nekdy mi opravdu ale odpoledne neusne a to je pak taky den na nic, nebo kolem te 17hodiny je hotova, protivna, breci bez duvodu, spatne ji....takze to je tezky. Navic jsem tehotna a kdyz spi aspon ty 2 hodky odpoledne taky si jdu lehnout - dokud muzu. Dalsi problem je to jeji nocni buzeni a chozeni k nam spat, na to nocni dalsi uspavani nemam silu takze ji nechame spat tak od tech 2 - 3 hodin rano u nas. Ale taky si rikam ze by to tak byt nemelo....snad je to jen obdobi nebo co myslite?

coxa
14. dub 2009

My dáváme malého spát pravidelně kolem osmé a spí ráno zhruba tak do půl osmé - do osmi. Občas si to natáhne do půl desáté a to už pak ani nejde po obědě, jinak chodí kolem půl jedné a dá tak dvě hodinky.

janulle22
14. dub 2009

tak ada byl zvyklej kolem 8 byt tuhej, ale od zmeny casu neusne driv jak v 9 ...to jen kdyz je vaaaaaazne unavenej... po obede spi jeste tu hodinku a pul... takze snad zacnem zase spavat driv... 😅

susika
15. dub 2009

mne malá protestuje so spánkom asi týžden. bohužial som bola u rodičov, tam nechela spať v psotielke, tak som uspávala v posteli a prekladala do postielky.doma je to po večeroch to isté od vtedy. poobede spávala normálne, posledný týždne vyvádza.teraz už 1,5 hodiny uspávam a stále vystrája. zdá sa mi to skoro ju nedať poobede spať, ked má len niečo cez pol roka 😖 včera zaspala vonku v kočíku o pol tretej a spala asi hodinu.večer šla spať normálne o 20.00 ako vždy... 😒

sasiki
15. dub 2009

my sa ukladáme okolo ôsmej večer, do hodiny spia obaja a ja potom hurá - bežím k internetu 😀

lukynek
8. črc 2009

Luky chodí spát mezi 19:30-20:00. Usíná v pohodě, ale ráno se budí pravidelně mezi 5:00-6:00hod. Přes den mi chodí spát v 11hod. a spí do 12:30. o ranní vstávání je nejhorší...pro mě!!

kristi
8. črc 2009

dlouho, hooodne dlouho mezi 22-23, ovsem spi do pul 9

tomasek06
9. črc 2009

Tak můj malý chodí spát mezi 21.00-22.00 a vstává bohužel v 5.30 😝

sylvar
9. črc 2009

Moje dcera chodí spát kolem 21hod a vstává v 6,30(když pominu 2x za noc na mlíčko)

retaux
9. črc 2009

Naša Lucka ide spať o 21.00, ale ešte štvrťhodinu si brboce v postieľke a vstáva okolo 7.15.

luciaj
9. črc 2009

my sa ukladame okolo 19:30 - 20:00, zacina sa prehadzovat okolo 5tej (asi je uz hladna, tak dostava mliecko) a vstavame cca okolo 6:30-7:00. cez den spi cca 1,5 hodinky okolo obeda.

karotky
11. črc 2009

Tak u nás se od konce května usíná v rozmezí 20:15-22:00. 😝
Ale zase ráno vstáváme nejdříve v 5:45,ale většinou ho teda musím v 7:00 budit,protože se mi už nechce spát. 😅
Po obědě spí od 11:00 do 12:30/14:00. 😉

laurajana
11. črc 2009

ahojte babule tak sa pridávam aj ja - v septembri budeme mať síce už 3 rôčky, ale chodíme spinkať cez obed o 12:00 - 13:00 a spinkáme tak min. 2 hodky a večer chodíme okolo 22:00 a vstávame ráno okolo 8:00 budeme to musieť zminimalizovať denný spánok od tej 13:00 na hodku a večer skôr, aby sme sa pripravili na vstávanie do škôlky od septembra 😎

kalo
11. črc 2009

20.30h - 8.30h 😉 A přes poledne tak hodinku, dvě....

marinka
11. črc 2009

Anička chodí od malička spát hrozně pozdě, teď už dlouho mezi půl desátou a desátou. Vstává v osm a po obědě spí dvě až tři hodinky..

inkinka
11. črc 2009

naša malá nespávala poobede od osmich mesiacov. Bola hore od siedmej rána do osmej večer. Trvalo mi dosť dlho, kým som pochopila, že to nie je prechodné a zbytočne ju budem kočíkovať alebo sedieť pri postieľke. Bola nespavec.

berynka
11. črc 2009

Hedu taky přes den spí cca 12-14h. Ráno se budí kolem půl osmé a večer jí ukládám kolem 20h, ale většinou hned neusne a někdy vyvolává do devíti. Kde jsou ty časy, kdy v sedm okamžitě usínala?! 🙄 A už to začíná zkoušet... "maminko, pití, čůrat, míšu, pyžamo ne, táta hají taky" aj.

alesek
11. črc 2009

malý mi chodí spát kolem 21-22hodiny a po obědě spí většinou od 12-15 hodin

garfieldmail1
11. črc 2009

Nedávno, když syn spal přes poledne cca hodinku, tak usínal v osm a budil se ráno mezi 7-8 hodinou. Dnes si schrupne dvě hodiny a večer pak usíná mezí půl desátou a desátou 😠 Raději bych aby přes den spal míň a dřív usnul večer 🙂 Ale vidím, že takhle to je podobné i u ostatních. Myslím, že v zimě se to zase změní, snad... 😅

evi3
11. črc 2009

O týždeň bude mať dcéra 20 mesiacov, vstáva okolo 5:30, cez obed spí tak 1,5h, dávam ju spať okolo 19:15, a aj tak ešte aspoň pol hodinu skúša, čo zaberie a spať nebude musieť. Niekedy zaspí až okolo 20:30. Žiadny spánok nie je dobrovoľný 😝

andulkau
11. črc 2009

my okolo 20-21 😠 a rano 6-7 a obed 12-15 🙂

berynka
11. črc 2009

Já malou, když spí přes den víc jak dvě hodiny, budim 😅 . Teda pokud je všechno ok... není nemocná, nebo nemá spánkový deficit z předešlé noci 😉 . Jinak by nám byla schopná do půlnoci skákat po hlavě 🙄 .

olina.s
11. črc 2009

Naše malá chodí spát okolo 20.h a ráno vstává okolo 6.h. Po o chodí spát mezi 11,30 - 14,00 na 1,5h.

pumpicka
11. črc 2009

naše mala stava kolem 6 hod😖 usina v 10 hod spi do 11.30 a cely den už nespi a večer usina kolem 21hod se fakt divim kde bere tolik energie 🙄 🙄

když vidim kamaradku jak jeji ditě usina ve 20 hod.stava v 10 rano naji se a v 11 hod je tuhy vzbudi se kolem 13 hod popapa oběd chvilku si hraje 16hod. zase spi vstava kolem 17:30hod naji se pohraje si okoupe a jde spinkat kolem 20 hod.
ma 15 měsicu
15 kg 78cm 😲 😨

garfieldmail1
11. črc 2009

pumpicka: o tom si můžem nechat leda zdát 😠 Ale jsou i opačné případy, od kamarádky holčička 2roky, přes den usne tak na 10 minut, večer usne ve 23h a vstává v 6.30. Ještě jsme na tom dobře 😉 A jiné kamarádce její 2 letý syn vstával asi dva měsíce o půl páté ráno a navíc v zimě! 😀

pumpicka
12. črc 2009

garfi:to je fakt na mašlu 😀 😀

kristi
12. črc 2009

nase uz tedka 3 dny nechodi po obede, takze vstava rano v 8:30 a vecer usne po 21h. To je dobry, ale celej den je to narocne

reruna
12. črc 2009

Míša bude mít 2 roky sice až za 2 měsíce, do té doby se to třeba změní, ale teď má už dlouho takový režim - ráno je kolem 6 vzhůru, po obědě spí cca 12-13:30 (ale to je jen orientační, někdy spí 2 hodiny, někdy jen 3/4 h.) a večer jde spát mezi 19:30-20:30, podle toho, jak dlouho spí v poledne.

deyana
28. lis 2011

ahojky, ráda bych obnovila toto téma, naše malá - 2roky a 3 měsíce (od 1 roka nespí po obědě), nepotřebuje prostě spát. Ať vstáváme v 8 nebo v půl desáté ráno, pokaždé vydrží i do půlnoci. Běhá, lítá po bytě, směje se, má nejvíc energie když chceme aby šla spát. Hodinu s ní ležíme v posteli, ona si sedá, odchází, nakonec když už nemůžu a padám na hubu únavou, vezmu ji k nám do postele a když vypnu tv a zhasnu, tak usne, ale já se s ní nevyspím. takže já bych spala pořád, ona vůbec.. jak na ni?

ichbinich
28. lis 2011

@deyana:
Ako prve vypni vecer telku! Po prve to aj tak nie je pre deti a po druhe nema ziaden signal, ze pomaly treba ist spat... Vypnut telku, stlmit svetla. Clovek je riadeny svetlom! Teda vylucovanie hormonov je riadene svetlom.
Mate nejaky rezim? Ritualy?
Skus zaviest ritualy. Teda vecera, uz pri nej ziadna telka. Po veceri precitat si knizku a kupat/sprchovat. Najlepsie knizku o tom, ako ide nejake dieta spat. Tam aj najdes inspiracie, ako zorganizovat vecer. Mozes pustit potichu CDcko s jemnymi melodiami, alebo prirodnymi zvukmi. Po okupani umyt zuby a do spalne/destkej, proste tam, kde ma postielku. V spalni ziadne svelto, ziadne podnety. Lahni si snou, vysvetli jej, ze je cas spat a ze pri nej ostanes. Mozes ju hladkat, tulit, to vies najlespie, co ma rada.

Necakaj zmeny zo dna na den. Pekne postupne by sa mala naucit, co to znamena. Ze teda po veceri je cas spat. Samozrejme, ze budu dni, ked bude viac protestovat, ale celkovo by to malo byt tak, ze proste po umyti zubov sa ide do postele. Niekedy pol hodinu skor, niekedy pol hodinu neskor, podla toho, aka bude unavena. Nic neziskas tym, ked presne o napr. 8 pojde do postele, ked jej zaspavanie aj tak bude trvat hodinu a pol. Radsej ju nechaj este pol hodinu hrat (v klude!) a pojde spat teda napr. o pol 9.

Jedno dieta potrebuje vela spanku, druhe menej. Ale 8-10 hodin celkovo za 24 hodin je predsa len malo.
Je mozne, ze je hyperaktivna prave paradoxne z nedostatku spanku. Cez den mozes skusit zaviest odpocivanie, alebo kludnejsie aktivity. Teda napr. po obede citanie kniziek v klude alebo kreslenie a nie nahananie...

Skus ju pocas jedneho-dvoch tyzdnov dosledne sledovat, aby si zistila, kedy je unavena a ako to ukazuje. Zapisuj si to: kedy a ako a kedy potom sla spat. Niektore deti zivaju a tru si oci, ine si chytaju usi, ine "kukaju do blba", niektore prestanu blabotat a su utlmene... Naozaj ju pozoruj a to dlhsiu dobu. Ked budes vediet jej signaly a v idealnom pripade aj casy, kedy ma takyto utlm, jej mozes zacat podla robit rezim. Pod rezimom myslim zhruba plusminus pol hodiny, a skor sled udalosti. A nie na minutu krmit, kupat a davat do postele!
Mozes ju s kludom zo zaciatku uspavat s tebou v posteli a potom ju prelozis do jej postele. Tak to robim aj ja 😅
Skakanie a ziadne spanie do polnoci bolo u mojho do zrhuba pol roku, potom sa sam posuval dopredu. Od asi tri stvrte roku az roku chodi zvycajne spavat medzi 8 a 9. Samozrejme, ze su vynimky. Ale 8-9 je to na 98%.
Prajem pevne nervy a vsetko dobre!