V kolik dáváte děti spinkat? Není kolem 8-9. h pozdě?

karono
3. bře 2010

Ahoj holky,mám dotaz,v kolik dáváte své ratolesti spinkat? malá ted zacala 5.mesic a davam ji spat kolem 8-9h,neni to pozde?

meleri
3. bře 2010

karono,

my jsme zkusili tak kolem 7 - 7 30 a tedkom je tak zvyklý..večer pak už mám veget a můžu dovařit, dožehlit, nebo sedět tady.. 😅 a ráno vstával zezačátku kolem 6 což byl záhul ale ted už spí tak do těch 7 30, někdy 7.

momin
3. bře 2010

karono my sme zkouseli maleho uplne od zacatku davat spat v 7.... A usina tak to ted Mezi 18:30 a19:30.....

elzik
3. bře 2010

Ahojky, tak dcerka (2 roky) chodí spát kolem 19.00-19.30h, déle nevydrží. Už kolem té sedmé večer říká, že chce jít spinkat. Ale je to ranní ptáče - vstává kolem páté, což je hodně náročné.
Šimonek (bude mít 5 měsíců) chodí spát kolem 19.00hod a vyhovuje nám to.
Jsem ráda, že mám večer volněji a můžu si dodělat restíky anebo odpočinout, jelikož za celý den jsem totálně vyčerpaná.

lamarika
3. bře 2010

karono: Ze začátku chodil malej spinkat kolem sedmý, ale asi před 2 měsícama si to posunul na osmou a vyhovuje nám to teď všem líp. Někdy je ospinkanej, tak jde třeba už v 19:30.

beruska24.9.
3. bře 2010

Malou jsem kolem 19 h. vykoupala, nakrmila a pak uložila - takže tak mezi 19.30 - 20h.
Teď (5m.) si sama vyžádala dřívější koupání - takže 18.30 vykoupat, nakrmit, uložit a většinou pak hned usíná, jak je z těch lumpáren za celý den utahaná 😀

evinkaa
3. bře 2010

Čauky, já dávám malou spát před osmou. Ale budí ji budík taťky, takže vstává kolem šesté. O víkendech, když se nevstává do práce, spí tak do půl osmé... což je teda podstatně lepší. 🙂

blandik
3. bře 2010

my dáváme malého spát cca od 2,5M mezi 18:00-18:30 (samozřejmě jsou i vyjímky, má už 17M). Malý si na to hrozně moc zvykl. Většinu doby vstával kolem 6:00 ráno, ale byly doby kdy spal do 7:30 nebo i vstával v 5 ráno. Moc mi vyhovovalo, že jsem měla večer tak brzy klid.

beruska2x
3. bře 2010

nas chodi podle toho jak spi pres den a v kolik rano vstane 😉 vstava vetsinou okolo 7:00, spi po obede tak hodku az hodku a pul a spat chodi v 18:30 az 19:15.. jak kdy ziva...
a taky hned usina, nekdy u flasky jeste 😉 a jinak klimba do 10ti minut max.

pikusa
3. bře 2010

Tak malej chodí mezi 19.30-20.00 spát....v 8 večer už je většinou tuhej 🙂
chci mít večer klid 🙂

berryl
3. bře 2010

jelikož nám malý před koupání usíná na 45min tak usíná až po 21h, ale je hodný,povídá si v postýlce

crca
3. bře 2010

než posunuli čas na zimní,tak chodili spát v 19-19.30hod,od posunutí koupeme v 18.00hod,kolem půl sedmé mají jídlo a u toho většinou usnou,takže do 19.00hod už spí 😀 jak tu je psáno,aspoň mám klid večer,s těma dvěma toho mám za celý den dost 😀 😀 vstávají kolem půl sedmé,ale už jsme vstali párkrát i v 5.30hod 😀

beruska24.9.
3. bře 2010

Zapomněla jsem napsat, že malá vstává v 6h. a někdy vstáváme v 7h. ale vzhůru je o něco dřív.
Když byla menší, spávala do 7.30, do 8h. To mi vyhovovalo líp, takhle se vždy musím vykopat z postele 😀

usounek25
3. bře 2010

my chodíme skoro pravidelně kolem 20.30, vstává v 7.00 - 7.30

baca
2. dub 2010

Tak my jsme ukládali před sedmou až doteď. Ale posledních pár dní už prostě neusne a čumákuje dlouho do noci. Už druhý den usnula dokonce až o půl desáté. Jsem z toho pěkně otrávená. Zvykla sjem si, že večer něco udělám, ale takhle se akorát umyju a jsem ko.

djkrypta
4. dub 2010

Ahoj...ráda bych se zeptala, co s miminkem které nespinká..je nakojenej, přebalenej, ale jen tak leží v postýlce a nespí, dělá to přes den. Mám ho nechat nebo si s ním povídat a věnovat se mu. \mámje tři týdny...děkuji za rady.

andykov
4. dub 2010

krypto, tohle jsem si přesně před rokem říkala taky, je ještě malinkej, pokud nebrečí, tak ho nech, ať je v postýlce třeba někde poblíž Tebe, on si pak usne.. Takhle se naučí, že se usíná bez pomoci a třítýdenní mimča ještě hodně spinkaj 😉 My spinkaly hodně asi do 5.měsíce, ale od těch dvou jsem si s ní už občas hrála.. Předtím jen, když plakala, tak jsem jí měla u sebe a pouštěla jí písničky a nebo, když jsem krmila a přebalovala, tak jsem na ní mluvila..

djkrypta
4. dub 2010

andykov...děkuji moc, mě prostě jen bylo líto že je vzhůru a jen tak si leží...ale nakonec se stejně ozve o mlíko a usne u prsa...právě že na to že mu jsou tři týdny, tak toho moc nenaspí, celýdopoledne bývá vzhůru, pak spí v kočárku a v noci tak od jedné kojím každou hodinu...ale co..přibírá hezky tak ať papá...ještě jednou moc děkuji!!!

singid
4. dub 2010

ahojda, já dávám malého spát tak kolem 18hod, někdy ale už nevydrží a už třeba v 17:40 je v posteli, spí pak celou noc (občas jedno kojení) a ráno vstáváme pravidelně! v 6hod, nemusím řídit budíka 😀
djkrypta, on možná malej vypadá, že je vzhůru, ale prý jsou i děti, které spinkají s otevřenýma očima 😨 ono je to časem přejde, můj synek to udělal tak dvakrát, vždy to vypadá, že kouká do blba, ale za pár minut zaklapne víka a chrní 😀