V kolik hodin ukládáte mimčo ke spaní a dokdy spinká?

danny31
7. zář 2009

Ahoj,
vim, ze kazde miminko je jine, ale setkala jsem se vetsinou se dvemi extremy - rodici, jenz ukladaji uz v 6hod odpoledne a rodici, jenz ukladaji kolem 9hod vecer...
Slysela jsem nazor, ze deti se vetsinou budi ve stejnou dobu rano, ale tim, ze je ukladame pozde, jen je okradame o spanek pred pulnoci... Nevim, ukladame opravdu az v 8,30 a pokazde, kdyz jsem ho ulozila drive, budil se opravdu kolem 6hod rano...
Jak jste na tom vy?

misicka85
12. zář 2009

Malá usíná mezi 19-20 a budí se většinou v 6h ráno. Spinká mi takhle od 3 měsíců... 🙂

katty6
13. zář 2009

Holky, take docela zavidim ze vase mimca krasne spi a hlavne i pres noc.. Ten nas to ma vselijak. KDyz se narodil, tak jsem kojila kazde dve az tri hodinky, ve dne pekne spal ale k veceru byl cily, od 19 jsem treba uspavala a i tri hodiny, chodil spat v 23h a nekdy i ve dve rano. V noci se pak budil do rana trikrat cca kazde tri hodiny jsem kojila. Od druheho mesice a do ted to ma jinak. Pres den obcas pekne spi, kojim porad kazde dve az tri hodiny, napapka se hodku je vzhuru a usne, spi hodku dve pak to cle znovu. Zacinam uspavat kolem pul devate a v devet vetsinou spi.. jenze posledni dobou ten nocni spanek se zhorsil, budi se normalne kazde dve hodiny na kojeni, takze kdyz v devet usne, tak v 23 je vzhuru, nakojim, dlasi kojeni v 1h, pak 3h, 5h, 7h, 9h...
Jsem z toho vycerpana. Mudra navic rika, ze kojim moc casto a ze bych mu mela davat caje atd aby travici ustroj si odpocinul.. Tak nevim jestli to zabere, falsku mu davat nechci. Poradte, existuje nejaky figl abych ho naucila spat v noci dele?

sabuse1
13. zář 2009

my usínáme ve 20h a budíme se mezi 6-7h ráno, zkoušeli jsme dávat spát dřív, ale taky to nefunguje, v 19h koupání, mazelní, krmení a teprve ve 20h usne

jeessiiccaa
14. zář 2009

Ahoj já mám 2měsičního špuntika a teď 14 dni spí v kuse celou noc papá okolo 7hodiny a v 8už spinká ,pokavaď ho neprobudí jeho bratr máme jednu místnost tak je to náročnější na uspávaní.A stává na papaní okolo 4-5hodiny ráno pak usne a spí do 8 hodin.Pak usne až po obědě

wsmoulinkaa
14. zář 2009

ahoj... naše malá do 2měsíců se budila v noci po 3-4h-někdy hned neusla a hodku třeba koukala, nebo pobrekávala, třeba i dvě hodky.A chodila spát třeba až ve 22-23h!! Od začátku 3měs se to nějak urovnalo....usínala zničeho nic v 19-20h...4h...7h tak už super. Málokdy se stane, že se vzbudí nají a neusne 😅 to kouká a breptá třeba hodku a pak usne!! Ale snad si to už konečně i zasloužím, první holka mi nespala do 2let...se pořád budila!! Jako mimi snad každou půlhodinu 🙄 tak si to vážně vychutnávám a přeju všem krásné pinkání!!! 😉

aponchie
14. zář 2009

me mala v noci pri probuzeni tak jemne vrni krouti se a je v polospanku ma zavrene ocicka a jen hlta mlicko.mame tlumene svetlo z koupelny nemluvime v loznici v noci a ona chrape porad,ale budi se furt asi 3x za noc podle me tim jak si po kojo nebrkne pac to proste nejde.,naklanim ju a nic ja sotva vidim stojim a toto tak ji v pulce noci dam k sobe do pelechu pac jsem pak protivna ospala jak pr..a tak je to dobre jenze v leze se koji nebrka pak ju tlaci bruch a vrti se nad ranem 😀

lamarika
14. zář 2009

aponchie: Nám zabírá když dám malýho na koníka. Brkne si během chvilky. Aji dvou týdení bratránek takhle brká. Některý miminka se ale po krmení na koníkovi poblinkají. My naštěstí ne, nevím jak vy. . .

aponchie
14. zář 2009

lamar to ja nemuzu delat v noci jinak s emi probere ona na brichu ee jen pres den a to se rozciluje.ja jsem radamze v noci se neprobere jeste tak nejake pokusy 😀 ale je fakt,ze kolikrat pri brknuti vyplivne co vypije a ja pak nemam takze kolotoc.me dneska na brichu po koupeli prdela jak starej chlap toz su rada aspon bude chrapat

lamarika
14. zář 2009

Náš malej je právě od narození na koníkovi strašně rád, takže v tomhle to mám jednodužší. Mně takhle občas blinká, když není vykakanej. Asi už se mu tam nic nevidá nebo co 😀

aponchie
14. zář 2009

no vidis ja s tim bojuju u obou deti,ale zlepsuje se to den ode dne..doktorka me postrasila tak davame i pres protesty male jak uz vic vnima tak to bere jako vyhru tak koukat 😎

cernovlaska
15. zář 2009

Matýsek chodí do postýlky kolem půl osmý,osmý a spinká do těch cca 6.00,pak dostane mlíčko a ještě do 8 ležíme buď ještě zabere nebo chodí spát kolem 10 a po o 🙂

andu
15. zář 2009

U nás se koupe kolem půl 7. až 7., nakrmíme, což zabere tak 20minut, a ukládáme ke spánku. Do 10 minut je Ameli tuhoš a spí do 6 do rána 😵

nevesta2009
16. zář 2009

ANDU: ty hele neštvi mě aj tady 😀 😀 😀 😀

U nás se krmí okolo 20.00, usne v 20.30 a kolem jedné se budí a potom kolem 5 a v 7..... 🙄

ojo
16. zář 2009

my koukeme kolem 19h, pak kojo, položím do kolíbky a po 20h usne sám, pak se přemisťujeme do patra do ložnice kolem 22h, tak ještě nakojím, když je v polospánku, pak se vzbudí ve 4h, pak v 8h 🙂 plně kojíme 🙂

andu
16. zář 2009

Nevěst: tož já nemůžu za to, že čteš tež všechno 😝 😀

zedra1
25. zář 2009

My jdeme spát ve 20h,usne u kojení a pak hezky jedem po 2 hodinách Ted jsem začala dávat kaši je to trochu lepší 😉

xsuzzi
26. zář 2009

My ukládáme před 20h,ve 20 h už spinká(usne hned) a spinkáme do 6-7.30.V tomto rozmezí se Nám každý ránko budí 😵

xsuzzi
26. zář 2009

jé pradon,teď koukám,že všichni máte kojenečky😵 tak nic,my už jsme batolátko🙂 ale i před tím spinkal takhle😀

martulikk
26. zář 2009

V poslední době (teda posl. 2 týdny) se nám daří usnout kolem desáté a vstáváme kolem půl šesté 🙂 Není to teda každou noc, v týdnu se nám nevydaří asi 2 noci... uf... Ale když tak nad tím přemýšlím, zlepšilo se to od té doby, co dáváme probio kapičky 😵 V šestinedělí to byla katastrofa, tak tím víc teď oceňuju každou minutu spánku.

f161
27. zář 2009

Zdravím🙂 Mám 2měsíčního chlapečka. Už příjezdu z porodnice, koupu kolem 19.00, pak nakojit-usíná při kojení a pokud neusne hned(stalo se to párkrát v posledních 14-ti dnech), stačí na něm vyžadovat pozornost,ukazovat mu hračky,pouštět mu hudbu-spolehlivě ho to unaví,protože svůj zájem o okolí vyčerpal🙂 Usíná tedy kolem 20.00 a budí se kolem 00.00,pak kolem 04.00 a ráno někdy kolem 7.00-8.00. Myslím, že je dobrý dodržovat nějakej pomyslnej řád,určitě se to v pozdějším věku vyplatí🙂 Mějte se krásně všechny a nezoufejte vy, které máte méně spavé prcky. Není to přeci napořád🙂

reni7
28. zář 2009

ahoj,ak naše malá má 2 a půl měsíce a v 19:00koupem o půl osmé kojíme a ve 20:00 jí dám do postýlky a budí se mi až v 5 ráno,takže luxus 😉

i po příjezdu z porodnice mi vydrela tak ty 4 hodinky spinkat,takže já mám spinkací hodný mimčo,nemůžu si zatím stěžovat na to že bych se v noci nevyspala,tak snad v tom budeme pokračovat 😎

loretka1
28. zář 2009

ja svou petimesicni dceru ukladam do postele kolem 7-8 hod vecer-predtim ale uhoupeme v autosedacce protoze jinak neusne a budi se nekolikrat za noc i kdyz nema hlad,rostou ji zoubky a vstava kolem5,6 vyjimecne7.mam nespavce. 😠 🙂

jajinka27
28. zář 2009

ahoj, náš 8m synátor usíná kolem 19té a to už od 2. měsíce 🙂 předtím koupání a pak papání 😉

a spinká tak do půlnoci pak mlíko a spí do 6cca a pak do 7:30, ale to až tak od 6tého měsíce, dřív vstával v těch 6 ufff

terezt
29. zář 2009

No tak nase princatko chodi spat v 7.30 v 8.00 a v 5.00 uz je vysmatej vzhuru! 🙄

aponchie
29. zář 2009

andu jak to delas???????????????? 😀 a jak rostete?kojite jeste nebo uz bastite?mala ted usina v 7,30a dele jak do12nevydrzi a koji se i 4x za noc,ale vyspana jsem

ava
29. zář 2009

loretka . nespavce????????? Tomu říkám mega spavec! Máš 5m syn usíná kolem půl 9, pak kojím v 10 nebo 11, kolem 1 nebo 2, pak ho několikrát převracím apod., další kojení kolem 4 a v 5 je vyspaný...

petronelie
29. zář 2009

Ve 20 chodí Davča hajat a v 8 ráno vstává plus mínus.