V kolik hodin ukládáte mimčo ke spaní a dokdy spinká?

danny31
7. zář 2009

Ahoj,
vim, ze kazde miminko je jine, ale setkala jsem se vetsinou se dvemi extremy - rodici, jenz ukladaji uz v 6hod odpoledne a rodici, jenz ukladaji kolem 9hod vecer...
Slysela jsem nazor, ze deti se vetsinou budi ve stejnou dobu rano, ale tim, ze je ukladame pozde, jen je okradame o spanek pred pulnoci... Nevim, ukladame opravdu az v 8,30 a pokazde, kdyz jsem ho ulozila drive, budil se opravdu kolem 6hod rano...
Jak jste na tom vy?

sidari
7. zář 2009

Ahoj Danny, nevím kolik je tvému miminku, ale můj čtyřměsíční chlapeček chodí spát také mezi osmou a devátou. Jestli tobě spí až do rána, tak to moc gratuluji. Ten náš klouček se chce mazlit a papat co dvě hodiny. Od těch půl deváté vydrží tak do 1h až do 2h a pak už jsou to jen dvouhodinovky. Budí se pravidelně kolem půl šesté, kdy začíná dle čínských orgánových hodin působit tlusté střevo, a tak se hned krásně vyprázdní. Myslím si ale, že ti dá mimi vědět, kdy je unavené a kdy to právě jemu vyhovuje.... 🙂

anitta
7. zář 2009

ahojky my koupeme vždy kolem sedé pak krmení a pak soinkání takže usne do 20.00 prakticky pravidelne . buzení je ted nepravidelné protože nám rosou zoubky 😉 ale vetšinou ve tri a v šest

soanpe
7. zář 2009

já když dám Sofí spinkat v 18.00, tak se probudí kolem 6. hodiny
když usíná ve 21.00, probouzí se kolem 8.-9. hod.

anitta
7. zář 2009

soanpe už se teším na to období celonočního spánku 🙂

jindri
7. zář 2009

u nás to závisí dle odpoledního spánku, pokud je krátký, nekvalitní, usíná mi malá znovu kolem 19h, za hoďku je vzhůru na poslední papání a pak třeba straší do 21:30h.
Ale obyčejně chodí spát ve 20h, hned po mlíčku.
Ráno se pokaždé budí po 7h.

petka28
7. zář 2009

Ahoj tak já už jsem zoufalá:( malý usne v pohodě kolem 20h ale pořád se mi budí co 3h na kojení už jsem zkoušela obelstit čajem ale nenechá se...

soanpe
7. zář 2009

anitta, neboj, na mlíko se mi budí kolem půlnoci, to ještě nespím a pak v 6-7hod a chrní dál.ted usíná kolem 21.hod.spíš později.máme nějaký špatný období ,ale chrní do 9.30 😎

luciana21
7. zář 2009

Ahojky.Malý má 6 týdnů🙂, ale najela jsem na koupání V 19, pak kojení a kolem 20 už většinou chrní.Když nějak režim poruším, třeba že jsem venku dýl a vynechám koupání a pak ho dám spát, tak se budí často, třeba i co 1-2 hopdiny.Takhle spí až do 3-4.

helulicek
7. zář 2009

Tak my to máme přesně jak luciana 😀 v 19h koupání, ve 20h spinkání, 3-5hod ráno se budí na krmení 😉

barmborka
7. zář 2009

Do tří měsíců jsem koupala ve 21.00 takže s kojením usínala tak ve 21.30,budila se ve 02.00 na kojení a potom spinkala do 06.00-07.00. Od čtvrtého do osmého měsíce koupání 20.30 a usínala v 21.00,budila se v 04.35 jak vstával manžel do práce,přenesla jsem si ji k sobě a chrněli jsme do 07.00 kdy vstávali starší do školy a od devátého měsíce usíná ve 20.00 a vstává 6.45,kéž by jí to vydrželo.Horší spánek mívá,když jí rostou zobky,ale jenom se vrní a u toho spinká. 🙂

jmisa
7. zář 2009

My tedy koupeme až kolem 21, protože náš mladej stejně dřív než v půl 22 neusne, spíš usíná kolem 22. Pak se budí kolem 2-3 a pak ráno kolem 6-7 a to ještě většinou tu dvouhodinovku dáme.
Zkoušeli jsme koupat a ukládat dřív, ale to nefunguje, prostě do těch půl22 neusne.

luci_enka
7. zář 2009

My koupeme kolem 21.30 a ve 22 uz vetsinou spi. Ovsem pak je to:

v lepsim pripade - kojeni v 1, ve 4 a v 6 uz je vzhuru
v horsim pripade - kojeni v 1, ve 3, v 5 a v 6 je vzhuru 😝

Nevim cim to je, jsem z toho uz docela vyrizena. Kase na noc nepomaha (zkousime teda 4 dny, ale zadna zmena). Mam strach ji davat spat kolem 20, protoze by treba mohla vstavat ve 4 nebo v 5 rano a na to bych fakt nemela ☹ Ale jednou to asi vyzkousime... protoze takhle uz to zacina byt unavne ☹

jeudi
7. zář 2009

😕 tak mi koupeme v 6hodin a pak spi do dvou do rana a pak az do 7hod ...on uz je od peti hodin odpoledne tak protivny i kdyz je vyspaly,proste v sest hodin chce byt ve vane a hotovo a to vzdy od tech peti do sesti hodin knoura a place a nejde nicim zabavit a starsi syn se chodi koupat v 7 hodin a v pul je v posteli ten uz ma zazity takovy pravidelny rezim..rano ho musim budit do skolky jinak o vikendu spi tak do osmi

asanaa
7. zář 2009

Tak my koupeme v 19:30,Filda usíná tak ve 21h nejpozději.Na jídlo se vzbudí mezi 4h a 5h,napucne se a hned zase usne.Spí tak do 8h,někdy dokonce do 9h 😵

lamarika
7. zář 2009

Tak my koupeme něco málo po 18 hod, malej jde spát okolo 19 hod a pak se probudí porpvé na kojení většinou až kolem 4 hod ráno, pak v 6 hod, pak mezi 8-9 hod a pak spí ještě tak do 10-11:30. Malej je celkem spáč 😉

majatob
7. zář 2009

my jsme malyho davali spat klidne aj v 10 kdyz driv nechtel, zalezelo v kolik spal odpoledne 🙂 ale za to vydrzel klidne aj do tech 9, 10 rano spinkat...me to tak vyhovovalo mnohem vic nez ted kdy chodi kolem 8 a rano 7,30 uz po mne hompe at vstavam 😀 😀 😀

evikuu
7. zář 2009

U nás spánek od 19.30 noční sváča v 1h a v6h ráno-dospává tak d 7h. Pak znova ale usne v 9h na hodinku...

mousunek
7. zář 2009

muj broucek chodi spinkat kolem 19hod a rano okolo 7-8hod vstava pak usina az po obidku a budi se v 15

andykov
7. zář 2009

Já koupu kolem osmý, kolem devátý chrní, pak se budi tak po třetí a pak až po devátý, spíš k desátý a párkrát i překvapila spánkem do půl dvanáctý 😲 Dělám to tak dýl, protože já vstávat dřív jak v osm, tak jsem celý den jak praštěná a malá stejně na mě kouká divně, když ji dám spát dřív jak před osmou 😀

zipik
7. zář 2009

u nás je to půl 8 -8 koupání, pak jídlo a po půl deváté spí, ráno vstává 7-8, když se probudí kolem 6, tak ví že nevstáváme, buď usne sama nebo s náma v posteli a to spí tak do půl 9 - 9, ale bez jídla 🙂, docela brzo se Barča naučila spát bez papání.

kay
7. zář 2009

tak my koupeme v půl sedmé, pak kojení a spánek cca kolem 19h.. vstávala kolem 5h pak ještě spí do 7 až půl osmé.. pslední dobou ale chce S. furt nahazovat dudlíka co hodina dvě ☹ před tím spala bez něj a dobrý..

Anitt, blahopřejem k zoubkům 🙂 😵

berynka
7. zář 2009

Když se malá narodila, tak ty první týdny (měsíce) usínala mezi 21-22h. Pak jsme najeli na režim, že usínala mezi 19-20h a to vydrželo dodnes 😉 . Jsem za to ráda. Budila se kolem šesté, sedmé hodiny. Dnes většinou vstává v půl osmé.
Ve svém okolí mám dost "případů", kdy se děti dávají spát až tak kolem 22 hodiny i později. Jsou to tedy většinou už batolátka, ale nemyslím si, že je to dobře. Dospávají se pak ráno a to už není tak kvalitní spánek jako v noci 😉 .

blandik
7. zář 2009

Není pravda, že děti se budí ráno zhruba stejně. Děti většinou spí cca 11 hodin v noci a když je uložiš v 6 ráno probudí se ti další den cca kolem páté (u nás chodí spát v 18:30 cca a budí se cca v 6:00 - více méně, největší extrém byl, že se probudil v sedm a nejdříve v 5:40, ale to je ojedinělé). Takže si sama zvol, co ti sedí. Dítěti to první rok je relativně jedno, v kolik půjde spát. My jsme zvolili brzké spaní večer a brzké vstávání, jelikož jsem ranní ptáče a večer už jsem unavená, tak máme od té půl sedmé klid. A ráno mi to nevadí.

dost.dzejn
7. zář 2009

Já koupu v sedum, pak kojení a do osmi už málá většinou spí, budí se kolem šesté ráno 😀 😀 Je to paráda

xzaje01
7. zář 2009

Ja muzu koupat kdy chci, prcek ale usne nejdriv v 11, vetsinou az ve 12. Spi ruzne, mel obdobi, kdy zpal 8h nonstop, ale ted se budi v cca 3 a 6 na kojeni, pokud je se mnou v posteli, pospavame tak do 9.

bereninka
8. zář 2009

21.30, ale spíš 22-07.
Ale to až od 10. měs. DO té doby vydržel max 7 hodin. Proto jsme ho ukládali tak pozdě. 😉
Vyhovuje nám to, jsme sovy 🙂

usounek25
8. zář 2009

ahoj, tak my většinou kolem 19.00 koupeme, pak se papá a kolem 19.30 - 20.00 je už v postýlce, většinou usne během 10ti minut. A vstává mezi 6.00 až 6.30 🙂 .

brisalek
8. zář 2009

Tak my tise zavidime(asana a jeudi🙂 ). Koupeme mezi 6 a pul 8 podle toho jestli pred tim spi....usne nejdriv ve 21h, vzhuru je mezi 12-1 a pak tak po 2-2,5 az do pul 7 ne dele☹(

kaleilah
8. zář 2009

Do postýlky ukládám na sedmou, kolem půl osmý usíná, mám klid na zprávy 😉 udí se mi ještě o půlnoci na mlíčo, a vstáváme v 6.35, na minutu přesně 😝 😠 😀

robi
8. zář 2009

Ahoj,
my máme starší slečnu, ale jak jsem začala zavádět nějaký pevnější režim, tak kolem 18 večeře, pak koupání nebo jenom umýt prcku a obličej, zuby atd. a pak kojení (po 14 měs bez kojení) a pak spát.
Když nám to teď někdy nevyjde a jde spát v 20, vstává v 6 (unavená, tře si oči, ale už nazabere).
Když jde spát v 19, spí do 6.
ted má zvýšenou teplotu a průjem (lezou zuby), tak včera šla spát v 17.30 a spala do 6.30.
Proto ji dávám spát brzo, vstává pořád stejně, tak aspon je ráno vyspaná a já mám večer brzo klid a taky chodím brzo spát.