V kolik hodin ukládáte mimčo ke spaní a dokdy spinká?

danny31
7. zář 2009

Ahoj,
vim, ze kazde miminko je jine, ale setkala jsem se vetsinou se dvemi extremy - rodici, jenz ukladaji uz v 6hod odpoledne a rodici, jenz ukladaji kolem 9hod vecer...
Slysela jsem nazor, ze deti se vetsinou budi ve stejnou dobu rano, ale tim, ze je ukladame pozde, jen je okradame o spanek pred pulnoci... Nevim, ukladame opravdu az v 8,30 a pokazde, kdyz jsem ho ulozila drive, budil se opravdu kolem 6hod rano...
Jak jste na tom vy?

ivis
8. zář 2009

Tak my usínáme mezi 20.30-21.00(v létě to bylo horší, dřív jak v 21.30 neusnula) a ráno vstáváme mezi 6.30-7.00 takže 10hodin nočního spánku(někdy jsme vzhůru jen 2x, někdy 5x záleží na zubech, na úplňku, na zážitcích atd), a přes den ty dvě ho´dky po obědě taky dáme.

sylvka
8. zář 2009

u nás právě probíhá velké spánkové zlepšení 😎 ukládám nejdříve v 8,to spí ráno tak do 7:30,nejpozději v 22h(když někde jsme)a to někdy spí až do 9.v noci se téměř nebudí,naučil se,že za hlavou má sunar a čaj,tak si to sám vezme a chrní dál.spinká u mě v posteli 😉 jo a myslim,že tady podobné téma už je.

samik2008
8. zář 2009

Malý usíná okolo 7,mezi 3-4 se budí na mlíko a pak se budí většinou okolo 6.Pro mě je lepší když jde večer takhle spát,aspon mám klid na tv a ráno mi nevadí že vstáváme tak brzo.A starší dcerka byla takhle taky naučená a vydrželo jí to doted,jen ten rozdíl že jde spát o půl 8

prchalka
8. zář 2009

My máme 11 měsíců. Když byla malý mimčo, tak jsme chodily spát mezi 8-9. Teď mi spí dopoledne 1,5h a odpoledne usne většinou mezi 4-5h, takže koupeme až v 9, mlíko dostane do půl 10 a pak hned spí. Asi to není nejlepší řešení, je to dost pozdě, ale když spí odpol až takhle, tak dřív by mi prostě neusnula.. Zatím se s tím nedá nic dělat, snad se to zlepší, až bude větší a bude spát jen jednou denně poo, tak pak bude chodit dřív, doufám.. 😉

meleri
8. zář 2009

ahoj, dáváme spát kolem sedmé a budí se taky kolem sedmé...teda budí se ještě kolem půl noci a pak ještě jednou na kojení...

kadlecova.misa
8. zář 2009

ahoj, my dáváme spát o pul 7, do 7 hod spí.Nelinka má 5 měsíců a vstává ráno kolem 7hod..mezitím se budí na kojení.. 😝 😒 🙂

bereninka
8. zář 2009

prchalko, my to máme právě taky tak, že mi spí dýl odpo, proto chodíme spát kolem půl 10, 10.

prchalka
8. zář 2009

bereninka: Ufff, nejsem v tom sama, diky, nekomu to pripada totiz fakt divny, ale je to nas rezim a tezko bych ji cpala do postylky v 8 😉

bereninka
8. zář 2009

prchalka: všem to připadá divný. 😉 🙂
Ale mně jet o jedno. Nám to takto vyhovuje a až to půjde, prostě bude chodit spát dřív. myslím taky, že až odpadne jedno spaní. 🙂

bera28
8. zář 2009

Dvojčata jedí v 19,00, pak postýlka, nejpozději ve 20,00 spí. Ráno vstávají někdy v 7,00, někdy v 8,00 hod. Takže pohoda 🙂

prchalka
8. zář 2009

bereninka: A v kolik se teda budíte? My tak v 4-5h na mlíko, protože ho nepije víc, jak 150 ml 😠 ☹ a pak ještě třeba 2h dá.. No ale stejně to není nic-moc když vstává mezi 6-7h 😖

hancas
8. zář 2009

děti večer usínají ve 20.00 a vstávaji v 9:00hod v noci spinkají bez přestávky a odpoledne po obědě si dají tak hodku spánku jsou to zltíčka už od 3 měsíců 🙂

gingerlady
8. zář 2009

My koupeme kolem 19, do postylky ulehame kolem pul 8, spime tak do 0:00 (caj), ve 4 mleko, budicek na hrani (papat jeste nepotrebuje, ale nepotrebuje ani spat - zato ja bych jeste spala jak zabita😀) pul 7, max. 7 (ale to uz je pro me svatek😀)

benjik
8. zář 2009

koupeme mezi půl osmou a osmou,pak dáme flašku a o půl deváté max. deváté spí.v noci se vzbudí mezi 3-4 na kojení a pak až mezi 6-8 na přebalení a trochu pocucnutí ode mě no a vstává kolem 9.ale je pravda,že když večer porušíme nějaký zvyk ( třeba místo flašky ji nakojím),tak má problém s usínáním a pak se i často budí

raubirka
8. zář 2009

Cauky holky!
Tak nam mala usina kolem seste, ja vzdycky koupu, tak v pul seste, jak vychazi jidlo... no a kdyz se v tech sest naji, tak pak usne a uz spi a i kdyz jsem ji treba vzbudila po trech hodkach na jidlo, tak spala dal... ani ji nechci nejak ukladat tak brzy, ale ono ji to proste asi tak vyhovuje... ale kdyz spat nechce, tak ji klidne necham vzhuru dele...
a vstava tak v pul sedme rano... ale pak vetsinou jeste usne treba do osmi, nebo si rano jeste pul hodky polezime a pak usne pozdeji- vetsinou do hodky... a to spi jeste tak hodku...

marselina
9. zář 2009

naše miminko nám přes den moc nespinká,cca
30minut dopol. a odpol.to samé.proto už my v 16h koupeme,v půl 5-5usne.ve 22:30 pravidelně kojení a pak kolem 4h.vstáváme kolem půl 7.tobík se teda krásně vyhajá,něco kolem 13h.zkoušeli jsme posouvat spaní,ale nejde to je potom protivný.

bereninka
9. zář 2009

prchalka: budí se jak kdy, většinou začne poplakávat kolem půl 6, ale pak ještě usne a obvykle spí do 7...

luca76
9. zář 2009

my koupeme kolem 19, do postýlky ho dáváme před 20:00. To vypije obvykle tak 200 ml nutrilonu. Pak se vzbudí kolem 23 na dalších 200 ml, pak kolem 2:00 v noci - to vypije tak 150 ml a pak kolem 5:00 - to dá kolem 100- 150 ml. Bohužel kašičky nefungujou, vůbec mu to nechutná a všechno mi to plive 🙂 Zkoušeli jsme asi 4 druhy a nic. Takže vesele vstáváme 3x za noc na krmení 🙂

leonik
9. zář 2009

ahoj, my koupeme mezi 18.30-19h, 19.30 dostane 230 ml nutrilonu a spí až do půl 7 do rána 🙂 Občas se stane, že nám vyjde večerní mlíčko třeba na půl sedmou, a to se vzbudí třeba ve 4 ráno hladem.

luca76
9. zář 2009

leoníku, teda vy se máte....já od narození Matyho zažila jen 3x, že spal až do rána....

leonik
9. zář 2009

luca: já jsem ráda, že Vojta v noci tak hezky spí. Snad mu to vydrží 🙂 Zato dcera byla odmala nespavec, a to se budí občas ještě i teď 😒 a to už je jí 3,5 roku 😖 🙂 Vojta mně prospal už od 7.týdnů v noci i 9 hodin v kuse 🙂 Mně by to chystání mlíka v noci asi zabilo 😀 třeba ti to druhé dítko vynahradí, u nás to tak je 😉

luthien.k
9. zář 2009

Tak některým opravdu závidím, některým méně... 😉
My koupání (cca každý třetí den) mezi 19:30 - 20:00, pak kojení a do 20:30 spí. V noci kojení kolem 2:00, 5:00, budí se v 6:30, to mu dám dudlík, plínku přes hlavu, chvíli se vrtí, ale pak si schrupne ještě necelou hodinku 🙂 Takhle ho, chudáčka,mučím 😀

evinkaa
9. zář 2009

Tak my se koupeme po 19 hodině, v 19:30 hodin si dáme mlíčko, tak těch 210 ml Nutrilonu a spíme až do 6-7 do rána. Natálka vstává, když jde taťka do práce. Pak si chvíli v postýlce povídá a usneme někdy do 8 a někdy třeba do 9:30 hodin ráno... nebo už dopoledne? 😉 Jak kdy...

jirinkas
10. zář 2009

Jejda, dětičky spící celou noc jsou zlatíčka 🙂 a ty co ne samozřejmě taky 🙂
Vojtovi je 11 týdnů, koupeme kolem 19 hodiny, to mu vyhládne a hned musí být kojení a většinou i u toho usne a i když ne, tak kolem 20.00 je v postýlce. Někdy se probudí třeba za půl hodiny a chce se dojíst. Pak vsáváme mezi jednou a třetí - podle toho, ky se mu podaří usnout, pak kolem páté a budíček je před osmou, kdy ani tak nechce jíst, ale chce si hrát - vytánout mamku z postele je největší zábava 😀

prchalka
11. zář 2009

bereninka: Já mám docela obavy ze zimy, pořád tma, sedět doma, když bude špatný počasí, to jsem zvědavá, jak budem usínat nebo jestli budem chodit dřív... 😕

llllucka
11. zář 2009

My usínáme 19:30 - 20:30,ale nejčastěji v těch 20:00 chrní.A vstává na jídlo mezi 5:30-6:30.Nekdy je to konečná,někdy ještě usne.Do 3 měsíců usínal v 23:00,ale naštěstí se to pak zlepšilo.

eatygrenee
12. zář 2009

My usínáme taky kolem 20:00-21.00 a spíme do těch 4:30-5:30 Máme to takto od 2. měsíce 😀

crca
12. zář 2009

My teda taky koupeme teď kolem půl sedmé,sedmé,dáme mlíko,chvíli je necháváme,ještě si vyhrát v ohrádce,nebo se ještě s nima mazlíme(ale žádný rošťárny) a do 20.00hod jdou do postýlek.Někdy usnou už u jídla tak jdou hned 😀 a vstávají mezi 4.30-5.30(minule jsem teda Matýska už vzbudila sama,když bylo 9.15hod 😀 😀 ),pak ještě usnou a vstanou většinou kolem půl osmé,dáme zase mlíčko(to už si je snesu dolu),přebalím a usnou kolem půl deváté.

mili84
12. zář 2009

ahoj, Toníkovi je necelých 7 týdnů a od narození to máme tak koupeme kolem půl osmé. od sedmi si s ním hrajeme, povídáme (prostě ho unavujeme 😀 ) po koupání masáž atd. Kojím kolem těsně po 20h-to je 20min, pak odříhnutí a do 21h pravidelně usíná. v noci vstáváme jen jednou - někdy o půl 3, někdy až o půl pátý. pak spíme až do 9:30-10h 😵

eeefffaaa
12. zář 2009

ahojky... tak tem co maji dobre usinajici miminka a klidny noci a vecery fakt strasne moc zavidim...u nas je to teda hruza...ze zacatku jsem kojila kazdy 2 hodiny i v noci cely dny cely noci...koupeme kolem pul 7,pak odrihneme a uspavame-driv to bylo noseni,ted mame v obyvaku kocar takze vozime...a ani tak treba neusne..treba je od sedmi do 11 vzhuru a breci a taky ho porad kojim...pak uz je tak hotovej ze usne...stalo se nam zatim asi jen 2krat ze po jidle vecer spal..zkouseli jsme ho davat ze zacatku do postylky hned po vykoupani a po jidle..treba jsme ho nechali i brecet nebo jsmev si s nim chodili lehnout a nic...pres mi v kocaru spi krasne ale vecer po koupani to je hruza...v noci kdyz ho nic netrapi tak spi uz lip,kojim treba kazdy 3 az 4 hodky to je uz luxus...holky kdyz mi nektera poradite co s tim a pomuze to budu vam libat ruce 🙂 asi jsme si ho tak blbe naucili,ale nejdriv na zacatku jsme zkouseli davat ho do postylky aby si nezvykal u nas v posteli a spinkal tam,ale kdyz mi neusnul u prsa nebo v kocaru tak tam proste nechtel byt a rval jako kdyz ho na noze berou..asi jsme meli vydrzet,ale zante to kdyz vam dite rve jako prorvany,ze ho musite za chvili vzit 😅 jeste ze mame ten kocar v obyvaku jinak nevim jak bych ho uspavala a co bych delala