V kolik hodin večer chodí spát vaše 6měsíční miminko?

chucky83
28. lis 2012

Naše (6,95 kg) chodí spát v 17:00, probudí se tak v 21:00 a chce jíst a pak ještě v +- 2:30 zase na 180-200ml UM. Doktorka říkala, že by v půl roce měl spát celou noc a ať mu dám místo toho čaj ???

eficenka
28. lis 2012

pardon, ale už poslední dobou mě texty tipu DOKTOR ŘÍKAL fakt se.ou... copak je doktro ten jedinný co ví vše správně, a co řekne to je svatá pravda (očkování, příkrmy, růst) většinou je spousta doktorů zaprdlá jede podle tabulek, radí dokrmovat a v 90% případů to není potřeba, z naočkovaných dětí mají provize u farma firem atd... jste matka vy a pokud vám to nevadí, tak mu dejte Um, nebo nakojte, nebo dejte kašičku....

vendullka
28. lis 2012

Naše 8mi měsíční rozhodně celou noc nespí, ale je kojené, takže to je trošku jiné. Klidně bych mu to mlíčko dala, když má hlad, váhu žádnou šílenou nemáte, spíš drobek, ne?🙂

ezenduska
28. lis 2012

čaj rozhodně neee!!! co to je za doktora??? myslím si že chodí spát docela brzo, ale je ještě malinká na to aby spala celou noc ☹

vanule
28. lis 2012

tak naše malá 6ti měsíční slečna (od 4měsíců) spí celé noci. poslední dávku mléka (200-220ml UM) vypije kolem 20 až 21h a spí do té 8h ráno.

ivetm
28. lis 2012

kluci jsou na UM a taky vstávaj 2x za noc a nepříjde mi na tom nic nenormálního...sem tam se zadaří, že se nevzbuděj, ale to je málokdy tyhle rádoby rady mudrů mě taky lezou krkem 😠

radka8888
28. lis 2012

eficientka - a verte tomu, ze lekari jsou alergicti na matky, ktere cerpaji ,,osvedcene,, diagnozy a rady na internetu. Ono to 10 ti lete studium ma nejaky vyznam. Rady lekaru jsou zalozeny jednak na teoretickych znalostech, na zkusenostech svych a predevsim na EBM coz je medicina zalozena na dukazech, takze empirickych znalostech, ktere je treba individualizovat na kazdeho jedince. Nerikam, ze kazdy lekar je hlava pomazana, ale vseobecne lze rici, ze o lidskem tele toho vi vic nez vy.

kikimaruska
28. lis 2012

Celou noc v půl roce? Tak toho sem se u synka bez přestávky dočkala až ve 3 letech teda 😅 . A do roka a půl se budil pravidelně co 2 (do roka)-4 hodinky a nepomáhala ani sytící kaše, ani sytící mléko...noční čajíčky a uspávací kašičky, nic.

blahova_andrea
28. lis 2012

u nás to bylo úplně stejné a je to stejné i skoro v roce. prostě mi celou noc nespí a čaj mu nestačí. dokud nedostane UM, tak ječí jak siréna. chodí spát před 21h a kolem 1h v noci musím krmit a kolem 5-6h ráno zase. před spaním vypije klidně láhev a půl, ale v noci mu stačí půlka.

usounek25
28. lis 2012

Skoro od začátku chodí spinkat mezi 19. a 19.30 hod a spí celou noc do cca 6.30 až 7.00 hod. Starší syn se do půl roku budil 2x za noc, po půl roce už jen jednou a spát celou noc začal v 15ti měsících. Nějak jsem to neřešila, čajem bych ho rozhodně neošidila a nevím proč bych taky měla, když má hlad, tak mu dám najíst, každý dítě se jednou budit přestane. Chápala bych, kdyby se takto staré miminko budilo v noci např. co dvě hodiny, ale tohle je myslím v pohodě. Možná bych zkusila změnit to večerní usínání, příjde mi to dost brzy ta 17. hodina 😉 , ale je to každýho věc jak si zavede režim.

veri25
28. lis 2012

já myslím, že každé miminko je jiné a pokud kojíš, tak je to ještě jinačí..on to mlíko z tebe cítí a vyžaduje ho..ale nám je devět mesíců a taky nespíme celou noc, chodí spát mezi půl sedmou a půl osmou, vzbudí se asi tak o půl jedné a někdy ještě kolem čtvrté a nebo pak v půl sedmý...ale v půl roce určitě ještě nebude spát celou noc,i když někdo má to štěstí 😀

paulia
28. lis 2012

Zajímavý názor doktorky,mě malá spala celou noc až v době,kdy jsem přestala kojit,což bylo v 16 měsících 🙂

anubis
28. lis 2012

Tak já to štěstí mám- nám jsou 4 měsíce,váží 6,5kg-a už zhruba 6týdnů se upije,a usne u prsa(plně kojím) kolem 21h a spinká do 6h,nakojím,znovu usne,vzbudí se kolem 8-9h nakojím,hrajem si a kolem 11h se zase upije a spinká 🙂 pláče jen,když má hlad-každý mi tvrdí,že nevím co to je mít dítě-že máme poklad 😀

lucifereeek
28. lis 2012

každé mimi je jiné, malá chodí spát mezi 20.30 -21.00 a pak spí až do 5.00-6.00 jak kdy 🙂 ale jestli tvoje spí od pěti do devíti tak pak se probudí i v noci, mě malá přes den spí 2-3x 30 minut, takže skoro nic, tak pak to dohání v noci.

boban
28. lis 2012

Chodí spát v 17.00 😕 😕 😕 proč tak brzy??? 😅 😕 náš 6měsíšní (9160g 😀 😀) syn chodí spát v 20.00...nespí celou noc,pije v noci 1xmlíko...my máme problém se spaním od narození..budí se i 20x za noc 😝 😝 ale jen jednou mezi 1-2 dávám mlíko,...jinak dám cucnout čajíku 😉 nějak nechápu proč chodí dítko spinkat v 5odpoledne 😅 😀 😀

maudn
28. lis 2012

náš skoro 8měsíční (dva měsíce předčasně) 6,8kilo, nejdříve spával třeba až do 3-4 hodin a pak ještě po kojení. Nyní dávám příkrmy, kašičku před spaním... (doktorka nesouhlasila- že prý aby nebyl tlustej), ale dala jsem na sebe, protože já často vidím, že si doktorka některé rozumy tahá z hlavy a mění názor od vteřiny- neexistuje asi jednoznačná rad. Nyní asi dva měsíce malej vstava v noci asi po 2hodinách, výjmečně 3-to mám pak krásné pospaníčko, zvykla jsem si, asi týden dávám kašičku, pozoruji malé zlepšení- zpočátku vstával po hodině a dožadoval se jídla- jenže já už po tolika kojení mléko neměla, takže ted dávám v noci na střídačku čaj a kojení

zuzi82
28. lis 2012

Matěj začal celou noc spát až kolem osmi měsíců, dřív se nenechal ukecat na nic. Pak to šlo. Mikuláš dostane 200-220 ml večer v osm a spí do šesti, někdy do sedmi celou noc. Oba byli na UM. Rozhodně bych to v půl roce neřešila. 😉 Každé dítě je jiné a pokud se budí, tak bych dávala UM.

paolin
28. lis 2012

Spát celou noc v 6ti měsících? Pro mě scifi teda 😀 Obě děti začlali celou noc spát až ve 3 letech. A i tak mladší spí max 8 hodin a hotovo 😉

llluckaaa
28. lis 2012

To by mě zajímalo, co by poradila tvoje doktorka mně. Mám skoro dvouleté dítě a celou noc nespalo ani jednou 😀 Přepokládám, že by zabral jedině diazepam, prothazin nebo podobná dobrota 😝
Podle mého názoru ti dítě spinká krásně, hodně dětí (a s nimi i matek) je na tom mnohem hůř 😉

blannie
28. lis 2012

Moje 5,5 měsíční chodí spát kolem osmé a budí se mezi pátou a půl šestou... někdy ale usne už v šest a na jídlo jí pak budím okolo desáté, ale spí pak stejně, tak do těch pěti. Je bohužel na UM, což má podle mě velký vliv - má už skoro 8kg.

neu.sona
28. lis 2012

My chodíme spát po 18. hodině. Většinou do 19 hodin spí. Už od 17 je hrozně otravnej, takže věřím, že by šel spát i tak. Pak se vzbudí v 22:00 a pak mezi 1-2 a pak mezi 4-5, to se pokadí a musíme umývat, přebalovat a to je už docela probuzenej. Pak na chvíli usne a po 6 musíme vstávat se starším do školky.
Rozhodně je to v pořádku (teda jak se to vezme 🙂, že se Ti miminko budí. Není na to nic překvapivého. Myslím, že většina dětí spinká celou noc až po druhém roku. To se spánek zkvalitňuje a prohlubuje.
A můj názor je nedávat čaj. Dítě si na to hrozně rychle zvykne a pak se to těžko odnaučuje. Mlíčko jde snáž. My když chtěli odnaučit UM, tak jsme ve dvou letech dali 3x po sobě v noci vodu a byl klid 😀

simca06022011
28. lis 2012

no mne zaslavala mala o tej 19tej, papat som jej v polroku urcite este davala, budila sa o polnoci a potom az rano okolo7-8 🙂)) rob ako je vam dobre.. 🙂))

katyxq
28. lis 2012

Souhlas s @eficenka , když jde o hypotéku, auto, kuchyňský robot, holicí strojek, oblečení, kočárek, tak lidi hledají recenze, kde se dá, ale jak jde o doktory, tak dají na jeden jediný názor a i když se jim nezdá, tak ho tupě následují.
... spaní celou noc je obrovský nesmysl. Kolem půlroku mi malá chodila spár kolem osmé, budila se tak 3x na kojení a vstávala kolem sedmé. Ještě teď se budí 2x za noc na kojení (a opravdu dost saje) - a to když je OK, pokud ji něco trápí, tak se budí víckrát.

xvitk101
28. lis 2012

V 6 měsících malý začal spát celou noc. Spát ho od narození dáváme kolem 20. hodiny. Budil se a budí kolem 6. ráno na mlíko, pak ještě tak do 8 spí. Od toho 6. měsíce byl už plně na UM. Měli jsme období, kdy v noci ten čaj chtěl, a pak taky vypil klidně 250 ml a musela jsem přebalovat, což před tím ani potom nebylo. Nakonec jsme to odbourali. Večer uložím do postýlky, pohladím a dám pusu, napít a odcházím. Za chvilku je tuhej 😅

garfie
28. lis 2012

Starší dcera spala celou noc tak 5x (jsou jí čtyři), i když fakt je, že v poslední době se to hodně zlepšilo-ale i tak minimálně jednou za noc zavolá, že chce přikrýt nebo tak něco....syn chodí spát mezi 6-7, do půl roku spal celou noc, pak se začal budit kolem druhé, třetí na mléko, vstává v šest.

petrusew
28. lis 2012

Moje 9m dcera chodi kolem seste.Vzbudi se mi 1x na mlicko kolem 3h.Je na UM.Nekdy jde apat pozdejo ale do pul osme spi vzdycky.Ona se mi ale id zacatku budi tak 1x za noc.

berticka
28. lis 2012

Moje dcera (5,5 měs.) chodí spát každý den v půl osmé. Poprvé se vzbudí v době mezi 23 - 1 hod., podruhé kolem 4 hod., pak definitivně vstává v 6 hod. a už dál nespí. Je plně kojená, pokaždé, když se v noci vzbudí jí kojím, i když ne vždycky má hlad, jen prostě nevím, jak jí jinak v noci rychle a efektivně utišit a uspat 😒

lv
29. lis 2012

anubis má opravdu poklad..jinak u nás se spí od 19h, kojení 22h a 01h a vstáváme v 5 a dýl ani o minutu, bohužel 😨 dnes 4:40

bureska
29. lis 2012

Muj 7 mesicni syn chodi spat kolem pul 8. Vzbudi se kolem 2, ale pit nechce. Chce si jen "povidat" 🙂 . Potom znovu usne a definitivne se budi v pul 7

mafeska
30. lis 2012

Já mám skoro 5 měsíční dcerku a každý večer chodí spinkat ve 20 hod. Takto to praktikujeme už pár měsíců, hned po uložení usíná.
Prospí celou noc a snídá v půl osmé. Po snídani spinká asi tak do 10, v půl 12 oběd, pak jdeme ven, spí v kočárku cca 2 hoďky, pokud nejdeme spí v postýlce. V půl 4 svačina, opět usíná v postýlce někdy hodina někdy dvě a v 19 je koupání pak večeře. Od narození je na UM. Tento režim má několik měsíců a vyhovuje nám oběma. Užívám si jak jen to jde protože tuším že vyspávání skončí jakmile se přihlásí první zoubky.

renabelly
21. únor 2015

Tak třeba Francouzi ve výchově zavádějí ve 3 měsících tzv. "pauzu", to znamená například i to, že dítě prostě musí spát celou noc. Mateřská totiž trvá tyto pouhé 3 měsíce a poté se maminka musí vyspat do práce..(předpokládám, že pokud se dítě vzbudí, nechají ho vyřvat). Ale osobně - na všechny rady a příručky bych se vykašlala a nasadila radši vlastní instinkt ;) já se jím řídím od chvíle, co se malá narodila, nedávám na rady ani své vlastní maminky, prostě si to raději udělám podle sebe. Jinak co se spaní týče, moje malá má 4 měsíce, celou noc ještě teda nespíme..budí se tak 2x za noc, usíná okolo 20:00 a definitivně vstává v 8:00. Kojím. Zato syn mé kamarádky spí téměř od narození celou noc, prostě je to takový spáč 🙂 pro doplnění - je na UM.