V kolik ukládáte ke spánku? Máte večerní rituál?

eliotka
11. únor 2009

Ahoj holky, v kolik ukládáte večer děcka spát a jaký máte večerní rituál? My asi ukládáme dost pozdě. Koupeme kolem 21 hodin, pak masáž, pyžámko a kojení. Malý usíná mezi půl 11 a 11. 😕 Jak to máte vy?

many
11. únor 2009

ahoj holky 🙂 taky koupeme ob den 😉 jinak usínáme po té 20.00, po 18.00 dostane kašičku a po té 20.00 ho nakojím a on usíná,šoupnu dudla do pusy a přenesu do postýlky a chrní 😉

girll
11. únor 2009

sluničko neměj obavy,nám taky moc často nestává 😉 Většinou se ráno vzbudí kolem tý 5 půl 6 a pak bud zabere ještě na chvilku tím myslim tak půl hodky nejdýl hodku nebo už nespí 😒

kristi
11. únor 2009

vetsinou je kolem 21:30-22:00 tuha, spi tak do 8

slunicko552
11. únor 2009

girll tak v tom nejsem sama 😀 Teď už mi to neva a když vstával o půl páté tak bych byla ráda.Teda holky si neumím představit,že by prcek chodil spát tak pozdě 😲 V jedenáct jsem už mrtvá 😅

simona161
11. únor 2009

my tiez kupeme obden ... a ked tak citam, kolko vam deti spia, tak len pozeram ... to sa u nas nestalo ani jediny raz za tych takmer 5 mesiacov zivota ... ale som zvyknuta a nevadi mi to ...

simona161
11. únor 2009

slunicko, vidis, u nas je to naopak ... asi to maly zdedil po mne ... ja som absolutne v pohode este o jednej po polnoci, ale mrtva som rano ... a nastastie on kedze chodi spat tak neskoro, tak aj rano spi niekedy do 06.00, niekedy aj do 08.00 ...

slunicko552
11. únor 2009

No vidíš tak to je dobře.Děcka si to zařídí podle rodičů 😎

berenika39
11. únor 2009

...po 19 koupeme, po půl osmé mlíčko, mazlinky a v osm spí jak dub. Ráno,když jde táta do práce, v půl šesté, tak mlíčko a pusa, pak chrupem ještě tak do osmi.Pohoda jahoda. Důležitý je podle mě jim to nějak parvidelně zavést,jakmile to jde,a snažit se to dodržovat. Jejedno, jestli usínají v sedm, osm, devět, ale pořád stejně.

simona161
11. únor 2009

berenika, asi mas pravdu, ja som sa snazila maleho uspat skor, ale on sa po tych svojich cca 8 hodinach zobudil a koniec, viac spat nechcel ... a kedze ja nikdy nechodim spat pred polnocou, tak mi vlastne tento rezim vyhovuje ...on okolo 23.00 zaspi, ja si dam sprchu, precitam si nieco a po polnoci zalahnem aj ja ...

cernovlaska
11. únor 2009

Ahojky,tak my koupeme kolem 18.00,ale to už je na hraně,Mates už je od 17.00 většinou protivka,pak kojo a před sedmou už chrní v pelíšku 🙂 budí se kolem druhý,pak kolem šestý a když ho netrápí prdíky,tak do půl osmý spinká ještě s náma ve velkým pelíšku 😉 já to takhle podobně měla v těhu,tak si myslím,že mu to zůstalo 😅

simona161
11. únor 2009

cernovlaska, a to Matej spi potom este aj cez den? ved vlastne prespi 3/4 dna 😉

berenika39
11. únor 2009

simi,ale vždyt jo,kadý mimčo je jiný. sotva ho přesvědčíš, aby spal, když je vyspikanej.i dospěláci jsou sovy a skřivánci, někdo potřebuje 10 hodin spaní a někdo 5. Nic není dogma.

berenika39
11. únor 2009

petasek spí přes den ještě třikrát, hodinu dopo, hodinu a půl odpo a pak to ještě zalomí kolem šesté tak na půl hodiny. V době, kdy je vzhůru je skoro vždycky vysmátej. Tak mu to asi tak vyhovuje.

aneta15
11. únor 2009

Jitrulka-máme košík na kolečkách ale jak jí položím a řve jak blázen, uplně se spotí, tak si hrajeme, pak to zkusím třeba v deset a zase záchvat, zkoušela jsem všechno, nosit, houpat, nechat vybrečet, koupala jsem ráno, přes den jsem jí budila a nic byly doby, že mi usínala ve tři ráno, ted to na ní poznám začne si mnout očička dám jí do košíku a za chvilku spí pak jí musím přenést do postýlky tam neusne ani za boha 😠

simona161
11. únor 2009

berenika, ano mas pravdu ... vidim to hlavne na sebe, ja spavam velmi malo uz od malicka, moji rodicia sa dodnes smeju na tom, ze uz na zakladke som si po nociach citala pod perinou ... a moj maly ma ocividne bude nasledovat - minimalne v tom nespani 😀 ale je to nahodou fajn, ked mate decka, ktore spia vela, pretoze stihnete aj kopec inych veci ... ja nestiham takmer nic 😉 ale maly je najdolezitejsi, takze je to ok

knobloska
11. únor 2009

Tak to už většina prcků už spí, co. Kristýnka tady ještě řádí jako tornádo 😠

simona161
11. únor 2009

knobloska, vacsina asi spi ... moj maly sa prave nosi na rukach mojho manzela 😉 a predpokladam, ze este tak hodinku sa aj bude, iba ho vystriedam ja

aneta15
11. únor 2009

Já ž si taky zvykla, když usne tak ještě uklízím, vařím na druhý den...akorát když u nás v 11 zazvoní poštačka a já vylezu v pyžamu tak si myslí, že jsem nějaký lempl 😀

gabrielamikes
11. únor 2009

Stellinka už se musí v šest koupat pak kaše a v půl sedmí je tuháč....spinká do sedmi.Přes den spí dvakrat tak hodku a půl někdy jde i třikrát. 😉 😉

simona161
11. únor 2009

aneta, ja som to zo zaciatku tiez tak robila, ze ked vecer zaspal, isla som este prat a zehlit ... ale potom som si zvykla to robit cez vikend, ked je doma manzel, ved aj ja si potrebujem aspon trochu oddychnut, no nie?

niki2
11. únor 2009

U nas je vetsinou mezi 19-20h kase, potom koupani a ve 21h je v postylce. Vetsinou rychle usina. Dnes nespal v poledne, tak jsem myslela, ze usne driv, ale opet az ve 21h. Kdyz jsme prisli z porodnice, tak jeho cas usinani byl v 0,30, potom to snizil na 22,30 a ted je to uz dost dlouho stabilizovane na 21,00.
Je to uspech oproti starsiimu, ten hodne dlouho chodil spat az ve 23h.
Nijak zvlast mi to nevadi, jen toho nestihnu moc udelat, protoze potom jdu uz brzy spat i ja.

knobloska
11. únor 2009

My jí uložíme, vyčistíme zoubky a jdeme spát. Nevím teda, kdy budeme dělat druhé dítě ☹

simona161
11. únor 2009

ja som po komplikovanom cisarskom reze, takze druhe dieta zatial neplanujeme a dovtedy, kym sa k tomu dostaneme, tak mozno maly bude chciet spat viac a usinat skor ... ale moc tomu neverim 😉

knobloska
11. únor 2009

Já myslím, že je to v nátuře každého dítěte. My když jsme byli v nemocnici, tak naše malá tam ještě v 22.30 hulákala, až jsem se styděla. Sestra nemohla věřit svým očím. Ptala se mě, jestli chci ještě druhé dítě, že by se mi tedy divila. 😉 Ale my to zvládnem 😉

simona161
11. únor 2009

u nas podobne, teraz spi podstatne viac, ako ked bol novorodenec ... on dokazal nespat 20 hodin z 24 hodin 🙂 robila som si presne evidenciu odkedy a dokedy spal, a niekedy cez den naspal dohromady jednu hodinu a cez noc dohromady mozno tri ... ale teraz uz je to lepsie ... a ocividne mu to staci, pretoze je to absolutne aktivne, sikovne a usmiate babatko ... vie aj plakat a straaasne nahlas, ale usmieva sa rad a na vsetkych

aneta15
11. únor 2009

holky tak ted jsem dostavěla komín a jdu si házet s míčkem 😀 manžel jde spát tak nastupuju na noční

simona161
11. únor 2009

ja idem nachystat mlieko a potom uvidime 😉 zatial papaaa

misakri
11. únor 2009

holky.. z vlastní zkušenosti vím, že bude líp.. fakt jo.. 😉 🙂
u nás se chodilo spát běžně po půlnoci.. ale teď už ne, pořád se to zkracovalo, zkracovalo a zkracovalo a už spíme dlouho tak od 21-22hod.. a teď jsem ji zavedla režim, že jdeme spát kolem 20,30 a jde to..
tak všem moc držím palce.. 🙂 🙂

misakri
11. únor 2009

a vyjít v pyžamu v poledne bylo scela normální.. 😉 😀 😀 .. když pak chrněla do 11hod 😉

majenka
11. únor 2009

Jééé, super téma 😀 ...my koupeme po večerníčku...podle únavy...19.00-19.30 (od 20.00 koukáme na TV 😅 ) a malá chodí spát cca 22.00, ale usíná nejčastěji kolem 23. hodiny (plus mínus hodina) a vstáváme cca 9.30-11.00. Posunutí se nedaří, tak to už neřeším a doufám, že než bude čas na školku, vyřeší se samo 😅 . Pokud bych ji dala spát dříve, usne na 1/2 hodinky a má vyspáno na další 4-5 hodin (minulý týden jsem to zrovna zkoušela, usnula cca ve 21 hod....ve 21.30 byla totál vyspalá a na kutě se šlo až ve 2 hodiny 😠 =konec experimentů 😔 )