V kolik ukládáte ke spánku? Máte večerní rituál?

eliotka
11. únor 2009

Ahoj holky, v kolik ukládáte večer děcka spát a jaký máte večerní rituál? My asi ukládáme dost pozdě. Koupeme kolem 21 hodin, pak masáž, pyžámko a kojení. Malý usíná mezi půl 11 a 11. 😕 Jak to máte vy?

misakri
11. únor 2009

jj holky, chce to čas.. u nás se to ustálilo až teď.. a to je jí 18měs.. vydržajte.. 😀 😀

majenka
11. únor 2009

Misakri: potěšila jsi mne!!! 🙂

aneta15
11. únor 2009

misakri - a kdy to štěstí mám tak očekávat 😀 doufám, že neřekneš v roce aby na mě někdo přes léto neposlal sociálku, když budeme do devíti venku 😀

majenka
11. únor 2009

Anet, my budeme i do desíti 😉 😀

aneta15
11. únor 2009

sorry nevšimla jsem si odpovědi 🙂

misakri
11. únor 2009

hihi 😀 😀
holky.. no to pravidelné spaní kolem té 22hod se ustálilo tak po roce.. asi? 😅 nebo možná později.. ale s mojim uspáváním 😒

misakri
11. únor 2009

ale musím se pochlubit, že už týden ji neuspávám u nás v posteli, ale dám ji do postýlky, zaspívám ji a pak prostě ztichnu.. ona si chvilku pořve, ale pak si sama lehne a po chvíli usne 😉 ..
ale dřív tohle nebylo možné.. když zpustila ječák, tak ječela i hodinu.. fialová, usoplená atd..

jsem v 6měs těhu.. takže ji chci do porodu naučit zaspávat samotnou.. snad se nám to podaří.. bo potom uspávat 2 najednou, to bude mazec 😒 😒

aneta15
11. únor 2009

haha, kdybych já zazpívalatak má noční můru 😀 a neusne vůbec...no tak aspon si užijem letní dovolenou...když vydrží být dlouho vzhuru, my bydlíme v bytovce tak mají sousedi aspon nejaký povyražení

dnada
11. únor 2009

tak já koupu prcka obden a režim máme-nemáme... spíš koukám na něj,jestli je unavený či ještě ne.Ale od cca 4tého měsíce ho koupu mezi 6-7hod,před koupáním kojení,po koupání kojení a jde do postýlky. Někdy mě ovšem šikovně přečůrá a klíďo si usne v 5 u kojení a spinká do 3-4do rána 😀 když usne kolem 8mé,první ranní kojení je mezi 5-6hod ...teď většinou sme tak hodinu vzhůru,pak ještě jedno kojení a ještě usnem na dvě až tři hodinky,někdy jen na hodinu. Ze začátku po narození moc nespinkal,celé šestinedělí kojení ve dne v noci po dvou hodinách,potom začal usínat mezi 22-23hod a spal do 3hod,pak krmení v 6 a dál po dvou hod a přes den z těží naspal 2hodiny po 10ti minutách.To mu vydrželo až do toho 4tého měsíce. Dodnes kojím co dvě hodiny,spinká dopol hodinu a odpol dvakrát po hodině a většinou skoro celou noc,když máme cestovatelskou spí i víc(v autě spinká rád) 😉

simona161
11. únor 2009

taaak, moje dieta zaspalo, idem si dat sprchu a snad pomaly tiez pojdem do postele ...

martinka79
12. únor 2009

přidávám svůj příspěvěk. já koupu děti v tomto zimním čase kolem 18:00-18:20hod. potom si dají večeři a do 19hod. Míša chrupe(leží), dcera se ještě kouká na Tv nebo so povídáme a jde nejpozději do 20hod. nejčastější je, že oba dva leží v 19hod a spí v 19.30hod. až bude jaro a změna času vidímto na 20hod v týdnu. pro pba a víkend možná delší pro dceru. rituál pohladém Mišáka a on usne.
dcera čteme nebo pouštíme pohádku. 🙂

malovani
12. únor 2009

Před půl sedmou večeře, pak koupání a kolem sedmé do postýlky, povídáme pohádku nebo zpíváme.

ajvi
12. únor 2009

my jdeme před sedmou koupat, masírujeme, kojíme, dáme do postýlky, zazpíváme (pořád stejnou ukolébavku) a já odcházím. usíná sám....
majenka - možná by pomohlo nenápadně pozvolna posouvat čas - třeba jen o 5 minut každý den.. 😉

barushka
12. únor 2009

Ahojky, tak my koupeme v 19 hodin, než se vyblbneme je před osmou, kolem osmé kojení a cca do 21 hodin uspávám a když usne, šup s ním do postýlky. Děláme to tak od narození, máme skoro 3 měsíce a jde vidět, že si na to už zvykl. Ráno vstáváme kolem sedmé. 😉

ivulinda
12. únor 2009

malou koupu v 19hod.tak těch 15min.se čvachtá ve vaně,pak se obleče do pyžámka,dáme mlíčko(Sunar),a ve 20hod.jdeme spát to se nejdřív malinko šprajcuje,ale do 5minut je pak tuhá 😀

mikulka
12. únor 2009

Holky, u starších dětí, co už nepapají jen mlíčko, je to jasný, že spí dříve a hlavěn, že vydrží do rána. Ale u malých mne to překvapuje. 😕 A závidím. Našemu maému jsou 4 měsíce, koupeme ve 20, plus mínus půl hodina. Neusne ale dříve jak ve 22.30, spíš 23, v 5 je vzhůru, pak ještě spí od 6 do 7. Ale náš je spíš nespavec. I když kojené děti se často budí i vúo 3 hodkách v noci... 😕

majenko, tak hlavně že se ti nebudí v pět. To se časem ještě může změnit, že usne dříve. 😉

kacka2
12. únor 2009

mikulka, myslim že když vydrží Kája 6hodin bez mlíka, je to normálka 😉 a docela pohodička 🙂
jsou děti co se buděj časteji 😉
My teda usínáme kolem desáté, koupeme tak v osm, kojení je nepravidelný, , tak záleží na tom jak to vyjde. Pepča je naštěstí taky spavé dítko, takže spí až do půl šestý kdy kojim. Pak většinou až do osmi, podle toho jak ho bolí bříško.

Ale vůbec nechápu holky, že vám nevadí že děti spí už v sedm 😲 To máte manžely co chodí domů v pět, nebo jim nevadí že děti nevidí? 😲 My to takhle kolem desáté zavedli hned od začátku a to schválně, aby si ho moh manža každej den trochu užít 🙂

alterna
12. únor 2009

nám naše malá (10měsíců) také usíná v 21 až 22h, do půl roku usínala mezi 19až20h, ale budila se v 5h.........
měla období že usínala i v 23h, a zkoušeli jsme změnit režim aby usla dříve, ale prostě nemá potřebu, hrajhe si apod

Nyní usíná před tou 22h, nám to tak vyhovuje. Manžel přijede z práce po 18h tak si spolu můžou hrát a užít se 😉

kristi
12. únor 2009

no, ja jsem rada, ze nase usina az okolo te 22h. Kdyby chodila spat ve 20, tak se s tatinkem ani nevidej, krome toho v lete s ni muzem jit na pivko a nemusime az tak spechat domu, proste do pohody

macanet
12. únor 2009

Naše Aduš chodí spát mezi 21-22.30 jak kdy, dřív nejde ani omylem, zas dýl spí ráno a odpoledne, nám to vyhovuje aspoň se ráno vyspíme. Teď šla jednou spát kolem 20h a ráno čarovala od 6 hrůůza celý dopoledne protivná 😒 Když jí bylo kolem 1roku chodila kolem 19-20 a vstávala v 7.15

eliiis
12. únor 2009

holky prosím vás když vám dítka usínají už kolem té osmé hodiny jak je dáváte spát odpoledne a na jak dlouho??

hame
12. únor 2009

Hojky, tak my malého dáváme spát 19:30 - 20:00 a spává nám do 5-6, pak si ho jen vemu do postele nakojíme a spí do 8-9

mallorry
12. únor 2009

nas Davidek chodi spat kolem osme, ve ctyri nakojim a spi do tech sedmi...vetsinou...
pres den mi spi 3x 45 minut v prumeru, nekdy vic, nekdy min...

mallorry
12. únor 2009

elis ale kdyz mu byli dva mesice, tak spaval daleko vic pres den a hlavne v noci, to spal fakt treba od sedmi az do osmi, deviti...jak je starsi, spi min no

aness
12. únor 2009

nase mala spi pres den vzdycky 30 minut a hodinu a pul je vzhuru, nekoupeme kazdy den a usina vzdycky taky az mezi 22 az 23 😒 i kdyz usne treba uz ve 20, tak za 30 minut je opet vzhuru a vydrzi zase t hodku a pul... pokud usne ve 23, tak nekdy spi treba do 6 do rana a nekdy je vzhuru uz ve 3, proste kazdy den jinak, nejak se nam nedari najet na denni rezim... ☹ kdyz se ji nechce spat, tak zadne uspani nepomaha 😢

mallorry
12. únor 2009

aness zkuste ji koupat denne aspon vodou a vzdy ve stejnou dobu koupat, krmit a ukladat do postylky, je jeste malinka, ale at si pomalinku zvyka na rezimek, aspon na ten vecerni, fakt to funguje, ze vi, ze po koupeli je papani a po papani postylka = spanek...tzn. v postylce se jen spi...nedavat ju tam na hrani a tak...

eliiis
12. únor 2009

no já právě nevim jak už to dělat. malá se ráno probudí tak kolem 7-8. pak jde spát kolem půl 12-12 ven dokočárku a to ji vždycky musim jit vybudit byla by venku schopná spát věčnost 😀 takže ji kolem půl 4-4 vzbudim tak nevim jestli to není pozdě protože před půl 10 neusne i kdybych ji nevim jak mučila v posstýlce myslíte že ji mám dát odpoledne spát na dvakrát? dát ji třeba už v 11 nechat ji spát třeba jen hodinku a pak ještě jednou třeba na 2? nebo ji nechat takhle?? v kolik odpoledne vaše miminka vstávají že usínají už v 19-20?

dvojka
12. únor 2009

eliiis-oni ty naše dětičky mají tu potřebu spánku každé jinak.
my máme před den spánky dva.jeden od11-13 a pak odpoledne od15:30-17 a večer mi usíná mezi půl osmou až osmou hodinou,ale to zrovna nikolce vyhovovat nemusí 🙂

meleri
12. únor 2009

můj přes poledne nespí, spí až tak kolem půl třetí...budí se tak co tři hodky, někdy je ale vzhůru dřív....režim si udělal takový že usíná kolem 10 30 večer, budí se ve tři čtyři ráno, a pak až v osm. tak nevím od kdy se miminkům dělá nějaký režim? já to nechávám tak dokud nebude větší, pak snad bude mít rozum a vysvětlí se mu že večer se chodí v sedum spát ale kdy se s tím začíná to bych taky ráda věděla... 🙂

eliotka
autor
12. únor 2009

Tak jsem trochu klidnější. Je vidět, že když jsou ještě malinkatá, až atkový režim nejde zavést, a nelze spát celou noc, když jsou jen na mlíčku. Ale roční děcka, jak vidím, už vydrží spinkat od 20 do rána.
Tak myslím, že to koupání zatím jen trošku posuneme, třeba na půl 9.