V kolik ukládáte ke spánku? Máte večerní rituál?

eliotka
11. únor 2009

Ahoj holky, v kolik ukládáte večer děcka spát a jaký máte večerní rituál? My asi ukládáme dost pozdě. Koupeme kolem 21 hodin, pak masáž, pyžámko a kojení. Malý usíná mezi půl 11 a 11. 😕 Jak to máte vy?

trace
15. únor 2009

Ahoj holky, tak jestli se můžu přidat tak moje starší dcerka už od 2měsíce má rituál... večer mezi půl a třičtvrtě na 7 koupaní, a pak spinkat... jako malinká ještě měla mlíčko po koupání, a pak myslím v 10 kaši a spala ajko dudek 🙂 do rána... teď má 2 roky a večeři má před koupáním v 6. Tak to je denně. Spí 12-13hod!!!!! někdy i do půl9!! No a náš novej prcek to začíná mít uplně stejně už teď. Až malá usne jde se koupat on, takže v 19:00. Pak mlíčko a honem za segrou do pokojíčku. Po 3hod. papá a pak spinká jak chce. Ale protože je malinečkej budí se po 3hod. Vstáváme 2x za noc. Nekojím takže to bude možná tím...Takže udržet s dětičkama režim od malinka je fakt skvělí!!! Myslím že je to pro všechny moc fajn... však ony to ti prcci pochopí 🙂 🙂 🙂

sarihy
15. únor 2009

Ahojky,
tak jak se snažila nastavit režim hned po příchodu z porodnice...jednak kvůli Elle, aby věděla, co a jak, jednak kvůli sobě, abych se mohla od něčeho odrazit...a musim říct, že už 5 měsíců to je u nás prakticky v nezměněné formě takto: koupání v 18.15, kojení hned poté (cca 18.30) a šup do postýlky...usne do 10ti minut...Ze začátku jsem jí budila ve 23 na kojení, Ella se pak budila ještě dvakrát za noc, postupně jen jednou, no a teď jsem jí to kojení přes den přeorganizovala tak, že v noci spí nepřerušovaně 12 hodin 🙂 . Jsem ráda, že jsem na režimek najela hned ze začátku...všechno je pak mnohem jednodušší 😉 🙂

sharon2
16. únor 2009

ahojky, souhlasím s tím, že malá miminka nechápou co je to režim a čas 😉
ale po úděsných zkušenostech s neteří /miminka jsou velmi učenlivá a když se jim něco líbí, tak se toho dožadují a po 4 nebo 6 měsících nechápou, že po nich najednou chceme něco jiného, než na co byla zvyklá / jsem od narození obě holky koupala /nebo jen umývala/ zhruba ve stejnou dobu plusminus půl hodinka - podle toho,jak vycházelo kojení. Snažila jsem se aby to bylo mezi 19-20 hodinou. Po koupání hned nakojím, zazpívám ukolébavku, položím do postýlky, zhasínám velké světlo. První dny jsem u postýlky seděla, pak postupně odcházela a chodila podle potřeby dát dudlík, pohladit, uklidnit. Ze začátku trvalo usínání i 2 hodiny / vypadl dudel a už byly vzhůru, nebo začly kakat...apod 😉 /, ale u obou se to pak ze dne na den změnilo. U starší si to už přesně nepamatuju, ale u Juli to bylo přesně v 8mi týdnech, kdy začala usínat do 15 min. po položení do postýlky a od 10týdnů spí od těch 20hod. zhruba do 5-6hod. bez přerušení. Vyjímečně se vzbudí na jedno kojení kolem 2hod.ráno.

jo a co mi hrozně pomohlo - tak starší nespala nikdy jinak než na bříšku /cca od 3týdnů/ a mladší zase spí jen na zádech, ale má potřebu mít na hlavě plínku 😉 takže zkuste 🙂
A ještě jeden tip. Juli jsem skoro do 3,5 měsíců na spaní zavinovala ruce do plínky, byla jak houstička, ale nebudila se máváním ručiček kolem sebe.

eliiis
16. únor 2009

sharon sice to nechápou a proto je potřeba je to naučit a podle mě čím dřív tím lip protože jak píšeš oni pak najednou po 5 měsících nechápou proč to má být najednou jinak.
nám se ted celkem daří to usínání kolem 19-20 hod vyjma včerejšku to jsme zase řvali až do 10. ale taky svazujeme ručičky Nikolka totiž strašně šrmuje ručičkama tak by byla co 10 min vzhůru a ted dáváme i plínku přes hlavu. ale je pravda že když řve a chce se vztekat tak nepomůže vůbec nic.
spíš ted máme problém přes den malá pořád pláče a kolikrát nepomáhá nic nosit skákat jíst nic. dr nám říkal že když to neustane že nás pošle na pozorování zda li je vše ok máte někdo podobnou zkušenost s miminkem?? je nám 10 týdnů

mirri
16. únor 2009

ahoj,tak my mame rezim od 6 tydnu.mezi 19-19.30 koupeme,ve 20 kojime a ve 20.30 spinkame.do 6 tydnu maly spinkal s nami v posteli.pak jsem zacala maleho davat do postylky,ktera stoji u me postele a je to v pohode.
po kojeni v loznici pri lampicce i kdyz jeste nespi ho polozim na brisko do postylky,zhasnu svetlo a do 5 min spi.zkousela jsem ho davat na zadicka,ale nema to moc rad...

berus
16. únor 2009

ahoj holky

tak my jsme nastavili režim hned po příjezu z porodnice (ale osvědčil se tak po 3 měsících)

19:15 vysvlečení z oblečení a nahatej blbne
19:30 koupání
19:45 jídlo
20:00 postýlka

někdy si tam ještě blbne, chodím natahovat kolotoč, ale nikdy nebrečí, podle toho jaký měl den usne, nejdýl ve 21:00, ale to jen výjmečně, většinou je do 30 min tuhej 😉
a spávali jsme do půl 10, s jedním jídlem, teď se to nějak pokazilo, má 2 jídla a vstáváme v 7:30-8:30

market2bum
18. bře 2009

Ahoj! jsme tu noví, našemu drobkovi je přesně měsíc a chci vyzvědět nějaké rady jak na to,abychom mu nastavili nějaký režim..budí se zatím pokaždé jinak, v noci spí tak 4 hod v kuse,dopol spát moc nechce,ale odpol po prochajdě spí tak 4-5 hod. zatím se nám nepodařilo koupat ve stejný čas - je to někdy v 18 nekdy ve 21 - podle toho, kdy se vzbudí, nevím jestli není na zavádění režimu ještě malej. A k tomu koupání - když se vzbudí po dlouhém odpol spaní, vykoupeme, nakojíme,ale je tak nějak probranej,takže nechce spát - takže žádný rituál před spaním pro nás koupání není. nepomohlo by kdyby se najedl, chvili byl vzhůru, pak koupat a pak jestě trochu mlička a spát? co myslíte?díík

berenika39
18. bře 2009

ahoj, všechno se postupně upravuje jakoby samo kolem šestinedělí, uvidíš, že si udělá pauzy na jídlo přibližně stejný a pak pomalu zkus dodržet - napapat, bdění, spaní, napapat, bdění, spaní. večer určtě je lepší nechat vzhůru, vykoupat, nakojitt a spát. každopádně - všechny opakující se situace a nějaký takový režim dávají mimču jistotu v jeho novém životě. brzo se naučí, co bude následovat po čem a nebude uplakánek a nervooza. jsem pro a u dvou dětí mi to funguje super!!!! (a není o o tom, koukat na hodinky - ještě nebude jídlo, ještě deset minut - 😝 😝 😝 , spíš o tom opakování úkonů).

bereninka
18. bře 2009

market, na zavádění režimu je ještě opravdu brzy. Počkej minimálně do šestinědělí, spíš po 2. měsíci. Ono to pak nějak vyjde samo. Najednou zjistíš, že jíte přibližně ve stejné časy a tomu i přizpůsobíš koupání.

A teď, pokud ti odpo spí dlouho, chvilku si hrajte, pak teprve koupej, pak namazat, obléci, nakojit a spát. Abys neukládala moc brzo poté, co dlouho spal.
Poté, co se nají se může koupat až tak za hodinu, ne dříve, takže to není asi dobrý, najíst, koupat, jíst.

Jinak nám začal pevnější režim ve 3. měsíci, dříve to bylo pokaždé jinak.

markytkaaa
18. bře 2009

První tři měsíce jsme koupali až ve 23 hodin 😀 aby jsme z té noci taky něco měli 😅

Od třech měsíců koupeme každý den pravidelně mezi 19,30 - 19,45. Nejdříve s tátou blbnou, pak koupel, další blbnutí, cákání, hračky ... pak masáž olejíčkem - takové to zklidnění, pak musí jako večerní rituál zhasnout v kuchyni a na chodbě 😀 dá si kašičku na lžičku, u tv čeká na odkrknutí, pusinka na dobrou noc a v tu ránu je tuhoš kempoš 😵 😵 😵 to bývá kolem 20,15 🙂

majatob
18. bře 2009

ahojte, u nas ma na starost koupani tatka, takze jdou kolem osme do koupelny, tam se vyblbnou, v pul devate ho nakojim, uklidime hracky, ulozime ho a pak vetsinou tak pul hodiny musime kvilet pisnicky a pritom se drzet za ruce a hladit po vlaskach... 😀 😀 😀 mam to hrozne rada a obcas uz si s tatikem troufnem aj na dvojhlas 😀 😀 😀

market2bum
22. bře 2009

moc děkuju za rady,aspoň mě to trochu uklidnilo...ale to my vysvětlete - vždycky,když se vzbudí, je děsně hladovej, takže moc nevím jak to udělat,abych ho vklidu koupala před kojením - je to totiž pak spíš stres - koupání, mazání...o zklidnění nemůže být ani řeč 🙂 zlepší se to s věkem? začne se někdy budit tak,že nebude potřebovat hned papat???

audri
22. bře 2009

Tak to závidím skoro všem. U nás v sedm koupání, pak jídýlko, mazleníčko.. Ale spaníčko nejdřív o devíti, spíš o půl desáté a ráno vstává v sedm, vyspaná na důrožova (jedna až dvě pauzičky na jídlo a pití jsou pro nás překrásná noc) A usínání na baloně.. sice to trvá 5-7 minut, ale zásadně to moje šmudla vyžaduje. Ale my do růžova zrovna vyspaní nejsme, spíš do fialova, jako ty kruhy pod očima.(taky má někdy noční akci - jsem vzůru a vyspaná, pojďte si se mnou hrát, nejlíp tak mezi jednou a třetí hodinou ranní) Máme rádi naši princeznu.. a vy si važte svých spacích princezen

amphibia
22. bře 2009

tak to máme šípkovou růžu 🙂 ...trochu se to změnilo...asi před dvěma týdny.To usínala v půl sedmé večer bez problémů...kaše, chování, písničky a tak...teď se to trochu změnilo...asi čuje letní čas a usínáme později...takže koupem v 18...pak si jde chvilu hrát, v 19 krmení dravé zvěře a pak muchlování, utahání, uzpívání a chrupe🙂...ve 4 mlíko a vstáváme tak okolo 7....někdy dřív, někdy později....

amphibia
22. bře 2009

to market2bum: souhlasím s berenika39, upraví se to ..jste ještě moc malinký 🙂 já jsem od cca 2 měsícu už opravdu zavedla 18 koupání, pak kojení a spát...samozřejmě s písničkama chováním a tak...chvilku to trvalo...asi 10 dní a zvykla si perfektně...teda když se vzpouzela a nechtěla spinkat, tak jsem samozřejmě chovala a chovala, až jsem uchovala...nenechávám mímo vyřvat...a docela se to osvědčilo...uvidíš, že i Matoušek najede na nějakej režim.... 😎

telullah
23. bře 2009

U nás nastala režim taky hned po příjezdu z porodnice. Vzhledem k tomu, že tady máme 4 letého přítelova syna, tak neděláme vyjímky. Takže v sedm koupat a spát. Malou začínám kojit, aby byla potichu a nebudila Péťu a po osmé hodině spí.

market2bum
23. bře 2009

to amphibia: a když jste najížděli na pevné večerní koupání, budilas jí? mě to přijde dost drastický,ale kdyby to mělo pomoct a pokud to nebude trvat dlouho než si zvykne, byla bych i pro 😉

amphibia
24. bře 2009

to ne...snad jen jednou...kdy už vypadala na noční spánek a dala mi to docela sežrat...spíš jsem se jí všemožně snažila udržet bdící 🙂 S tou 18 to nemyslím jak na vojně, ale p+-.neboj ono se to srovná.Ze začátku se po koupání o nějaké pohodě, jako masáže a tak taky nedalo mluvit...to až byla starší....

market2bum
24. bře 2009

No jo,jenže my odpol dost spíme, vetšinou by to u nás nebylo o udržení vzhůru,ale o tom buzení...A tos držela vzhůru celou pauzu mezi kojením? my baštíme tak po 3 hodkách a to taky moc nevím jak dělat - kojím ho po probuzení a pak vydrží tak max 1,5 hodky a já nevím,jestli ho před spánkem ještě vždycky nakojit...a večer jakbysmet-když se vzbudí, chce jíst,takže když máme koupat a neukládat hned zas dohajan,musím ho nakrmit před koupandem - co o tom soudíte?

bereninka
8. dub 2009

Ahoj holky,

tak my malého ukládáme ve 22.30. 😕 Spí od 19.30 do 20.30, pak koupeme, kojíme a pak musí dlouho odříhávat, jiank ublinkává.
Myslíte, že to vadí, že v půl roce chodí spát tak pozdě? Ale zase když jsem zkoušeli dříve, vzbudil se třeba ve 4 a už neusnul. Talhle spí do půl 6, 6.

Co myslíte, upraví se to, až bude mít nejen MM?

muminek
8. dub 2009

my začínáme 19.30 koupat a v 20.00 už spíme, ale kamoška to měla stejně jak ty a časem se to upravilo samo a teť už spí v 19.30 dřív než my. Ale co je hlavní jestli to nevadí tobě. 🙂

luucia
8. dub 2009

My od 6ti týdnů najeli na stejný režim a ten dodržujeme pořád 😉 v 19 hodin vykoupat, nakrmit a dát do postýlky 😵 tam si chvíli povídá a hraje s medvídkem a do 10ti minut je tuhá 😅 musí mít zavřené dveře a nesmíme s ní být v místnosti, jinak dělá blbiny a neusne 😉 Ted jak začíná být teplo, tak mi ta 19. hodina přijde docela brzy, brala bych klidně až tu 20., ale zas máme celý večer volný 😵

shaula
8. dub 2009

bereninka: já bych ho nedávala spát v těch 19.30 - pak se mu samozřejmě v noci nechce spát. Před nočním spánkem by mělo být minimálně 3 hodiny bdění, lépe 4.
My koupeme cca 18.30 - 19.00, pak dáme kaši, chvíli si pohrají, zkusím nakojit a v osm jdou do postýlky. Někdy ještě chvilku poplakávají a musím je jít uklidnit, ale do 20.45 spí určitě. Pak se v noci vzbudí cca 2x a definitivně vstávají v 6 - 7 hodin. Přes den spí cca v 10.30 - 12 a 15 - 16 (plus mínus autobus🙂

bereninka
8. dub 2009

No on právě v těch půl 8 nevydrží nespat, to jsme zkoušeli, usne a ani se nenapije. A pak je za pár hodin vzhůru... 😕

bereninka
8. dub 2009

Holky, ale když vám děcko usne ve 20 hodin, v kolik ho pak kojíte? Nevydrží spát přece 10 hodin bez kojení? Něco jiného je to u UM, to drží v žaludku dýl, ale MM ne. Kdy pak kojíte od těch 20 hod.?

Já si říkám, že teřba až budeme večer dávat kaši, mohl by chodit spát dřív, právě v těch 20, kdy se mu už spát chce...

marselina
9. dub 2009

my ukládáme k večernímu spánku kolem 17h,kojení přichází na řadu kolem 1h ráno a pak po 4h.vstáváme kolem 7h ráno.

bereninka
9. dub 2009

Víte, nám to takhle vyhovuje, protože si netrháme noc. Malý se budí kolem 6-půl 7. Ale teď si dělám starosti s tím, jestli to nevadí jemu? Nevím, jestli nespí v noci málo (7 - 7.5 hodin), pak je mytí a tak, prostě už vstává a jde spát znovu tak za hoďku a půl na hodinu.
Kdyby byla varianta, že by šel spát dřív (zkoušeli jsme), také se vzbudil za těch 7 hodin. A my nemůžeme pak rovnou přehodit od prsu do postýlky, protože potřebuje aspoň půl hodiny odkrkávat, někdy i víc. To ho musíme střídavě pokládat a zvedat a on stále odkrkává. Když bychom to nedělali, blinká. Takže by se stejně dost vzbudil tím odříháváním... Tak nevím.
Ráno se mi ale unavený nezdá, jde pak, jak jsem psala, spát za tu hodinu a půl.

Jinak přes den má spánky:1 hod. dopo, někdy víc, 3.4 hodiny kolem poledne, 1. a půl odpo, 3.4-1 hod. v podvečer. (přes den tedy tak 3.5 - 4 hodiny... možná málo?)

marselinko, v 17... to je taky extrém, hrozně brzo! To ho amnžel vůbec nevidí, ne?

😅 😕

mikulka
9. dub 2009

Já si ymslím, že děcko si vezme tolik spánku, kolik potřebuje. Do půl roku by mělo spát 15 hodin. Můj malý naspí tak 12 max. Taky ukládáme pozdě a zatím nám to vyhovuje, zvlášť v létě.

marselinko, ty jo, to ani nemůžete nikam jít, abyste byli v 17 doma na spaní, to koupete ve 4, ne? 😕

kristi
9. dub 2009

y jo, to by mi vadilo muset byt v 17h doma na spani, zvlast teda v lete....

shaula
9. dub 2009

bereninko, podle mě má těch denních spánků moc. Nauč ho spát jen 2x přes den (naši spí cca 10.30 - 12 a 15 - 16, samozřejmě jak kdy) a pak ti bude spát i lépe v noci. Jinak já je kojím, až se vzbudí - obvykle kolem půlnoci a pak asi ve čtyři.
Marselinko: na můj vkus je to taky moc brzo. Jak píše mikulka, čtyřměsíční dítě by mělo spát 15 hodin celkem, z toho 11 hodin v noci. Jinak ale klobouk dolů, že ti tak dlouho spát vydrží.