V kolik ukládáte ke spánku? Máte večerní rituál?

eliotka
11. únor 2009

Ahoj holky, v kolik ukládáte večer děcka spát a jaký máte večerní rituál? My asi ukládáme dost pozdě. Koupeme kolem 21 hodin, pak masáž, pyžámko a kojení. Malý usíná mezi půl 11 a 11. 😕 Jak to máte vy?

slavkah
7. pro 2010

nam malej ze zacatku pred 10 neusnul ted se vetsinou zadari mezi 8 a 9, naucila jsem ho usinat v postylce, napred si hrajem aby se unavil, pak nakrmim a dam do postylky, pustim pisnicku, chvilku drzim za ruku pak odejdu, kdyz nespi tak se tam vracim pohladim zase chvilicku drzim a zase odejdu tak porad dokola, ted uz se vracim vetsinou jen jednom max. 2x a ona sam usne, ale je fakt, ze musi byt unaveny, kdyz se zadari ze odpoledne spi dlouho nebo jeste usne navecer tak jde spat az kolem 11, rozhodne bych nedavala do autosedacky, malymu ze zacatku taky vadil ten prostor v postylce (napred byl v kolibce), zacla jsem mu davat spaci pytel a v tom spi lip, kdyz jsem byla u rodicu kde nemel kolibku tak spal v kocarku

many
7. pro 2010

tak kolem roku my chodil spát od 19.00 a spal do 7.00, usínal vždy u prsu, ale v 15ti měsících sem přestala kojit a pak jsem ho vždy uspala, šla jsem sním, později kolem 2 roku měl období, že usínal sám kolem 7-8 a teď chodí kolem 8-9 semnou 😉 a spí skoro do 8 🙂 už to nehrotím jako dřív 🙂

ija1
23. pro 2010

Ahojky, muzu mit dotaz? nebo spis asi netusim.............
mame 7,5 mesicni holcicku, spinka celou noc.........akorat rpres den max hodku, dve.......... vecer v sest po mlicku zabere a v 10 vecer davame kasi kterou bez problemu sni.........a spi pak celou noc.............
akorat na radu doktora jsme ji davali od malicka do tech polohovacich valecku, ted uz je davat nemame a mame ji nechat...........ale tim ze ona je rada na brisku tak se nam treba pul hodiny, hodinu porad obraci na brisko a neusne, dokud ji zase do tech valecku nedame................. proste je pri tom usinani asi potrebuje mit, pac jinak neusne......, jak ji mam odnaucit aby usnula i bez nich?....... diky moc 🙂