V kolik ukládáte ke spánku? Máte večerní rituál?

eliotka
11. únor 2009

Ahoj holky, v kolik ukládáte večer děcka spát a jaký máte večerní rituál? My asi ukládáme dost pozdě. Koupeme kolem 21 hodin, pak masáž, pyžámko a kojení. Malý usíná mezi půl 11 a 11. 😕 Jak to máte vy?

marselina
9. dub 2009

on je ještě malinkej tak mi nevadí že jde spinkat tak brzo,spinká dopoledne tak dvě hodinky,po obědě už jenom tak hodinku a od 14h už spinkat nechce,tak ho kolem půl 5okoupu a po 17 usne.v létě to ale určitě natáhneme a změníme,jen je mi ted blbý ho trápit at spinká odpoledne když mu nejde usnout.
naše první dítko ale do roku a čtvrt chodilo taky spát v 17h,vzbudilo se o půl noci na jídlo a pak spalo až do půl osmé,mám asi divné dětičky 😀 😀

bereninka
9. dub 2009

marselinko, tak to máš dobrý, to máš doma dva me 😉 dvícky, ne?

shaulo, ale on právě přes den spí méně, než by měl. Měl by přes den naspat 5 hodin a to nenaspí, a v noci má jen těch 7-8 hodin. Jak bych ho měla naučit, aby měl přes den jen dva delší spánky? Přece když se mu chce spát, nebudu ho trápit, že ho nedám spát? 😕

marselina
9. dub 2009

berenika:asi joooo.jinak tatínek dělá na směny tak si kluků užije kolikrát až až

mikulka
9. dub 2009

Tak v těch půl roce by mělo mít děcko 2-3 spánky za den po hodině až dvou...

Já třeba nevím, jak to udělat, aby večer nešel spát, a spal jen v noci.... Poradíte?

marselina
9. dub 2009

mikulka:co takhle některý ze spánku posunout,bude trvat než si zvykne,al zvykne si.
taky chystáme změny ve spánku tak uvidíme jak nám to pujde

shaula
9. dub 2009

Holky, dost pomáhá pravidelnost. Naši taky spali několikrát denně po 20 - 30 minutách, výjimečně 45. Pak jsem je začala dávat pravidelně do postýlky v deset dopoledne, ve tři odpoledne a večer v osm. A najednou vydrží spát i dopoledne hodinu až hodinu a půl, někdy i dvě (dneska dokonce dvě a půl!!!) Odpoledne spí tak cca hodinku.

mikulka
10. dub 2009

shaulo, já dávám malého taky spát pravidelně v podobné časy: 9, 12, 15.30, ale taky spí třeba jen 3.4 hodiny. Tak nevím, co s tím?

marselinko, my ty pokusy o posunutí zkoušíme průběžně a vžyd se nám tím akorát rozhodí režim a malý je z toho pak rozhozený na dva dny. 😒

fim
10. dub 2009

Já teda nechávám spinkání přes den na Toníčkovi - stejně nakonec vytuhne. Ale jen na půl hoďky dopoledne (větš. v 10:30), po obědě jde povinně - to spí tak hodinu a půl a odpoledne je nutný, aby si schrupnul kolem páté - stačí zase půl hodiny. Ale kdy to je přesně nechávám opět na něm.
Koupeme v půl sedmé, večeře v sedm a ukládání v půl osmé nejpozději. Bohužel poslední dobou huláká tak do devíti, ale pak spí celou noc. 😵 (Asi 3 dny)
Samozřejmě všechno ovlivňuje, jak moc jsme venku a jestli chrupe v kočárku. Když se vrátíme v 16:30 hodin z procházky, kde spinkal, tak nemůže spát v pět hodin, ale třeba až v šest. Tím se všechno trochu posouvá. 😉

mikulka
10. dub 2009

fim, a kojíš? Celou noc je kolik hodin , resp., kolik hodin ti vydrží bez kojení? Mně malý asi 7 hodin, ale jak kdy.

fim
10. dub 2009

Mikul: nekojím. K večeři už má právě kašičku a spinká od devíti, kdy přestane s tím hulákáním, do půl osmé. 😉 🙂

anezka14
10. dub 2009

ahoj.
My sme taky najeli na rezim uz od navratu z porodky. Funguje to super.Ale ma rad, ked je na vecer zabaleny v zavinovacke. No kdyz budou i nadale takove vedra, tak ho snad nebudu balit do zavinovacky.(Mimochodom jeste stale lecime potnicky ☹ ).Co s tym? Jak to delate?

marselina
10. dub 2009

anezka:kubíček je ještě maličký tak má rád to teplo v zavinovajdě.my když jsme si dovezli z porodnky tobíka domů tak když byl v zavinovačce byl spokojený miminko,ale jak ji neměl,tak brečel a to že mu byla zima.doma jsme měli 25stupnu a stejně zav.musel mít,potil se,měl na čele krůpěje potu,ale bylspokojený a hrozně dlouho spinkal

shaula
10. dub 2009

marselina: myslím, že neplakal proto, že by mu byla zima, ale proto, že mu chyběla zavinovačka - ta v malých miminkách vyvolává podobné pocity jako v děloze, tak proto se jim tak líbí.
mikulka: a zkoušíte to posouvat po malých časových úsecích? Třeba po 15 minutách, to si myslím nemůže žádné mimi rozhodit.

mikulka
11. dub 2009

shaula, to jsme právě nezkoušeli, vždy tak o půl hodinu i hodinu a to byla asi chyba.
Holky, a myslíte, že když se dá kaše na noc, že pak děcka lépe spí?

shaula
11. dub 2009

mikulka: je to podle mě jeden z velkých mýtů - je tu na to někde diskuze, a v ní naprostá většina maminek píše, že jim kaše k lepšímu spánku nepomohla. U nás se kluci budí naprosto stejně jako bez kaše.

shaula
11. dub 2009

Tak tu diskuzi nějak nemůžu najít, asi to bylo součástí nějaké jiné☹

fim
11. dub 2009

My baštíme kaši asi měsíc a spí celou noc poslední tři dny. 😉 A garantuju ti, že když se nacpal velkým množstvím - to bylo zezačátku, když jsme začínali při průjmu nemléčnou s banánem, tak futroval a futroval, snědl pomalu mísu a ještě hulákal, ale jen proto, že mu to chutnalo - a vzbudil se mi dřív jak po mlíku. Roztaženej žaludek je dřív hladovej, takže tak. 😎 Když kaši, tak přiměřeně a spát bude aspoň stejně jako předtím. 😀

markchina
11. dub 2009

Nazdar holky, musim dat za pravdu, ze pravidelny rezim se opravdu vytvori sam, je to jen o pravidelnych ritualech. Z pocatku po prichodu z pordodnice jsem chtela nastolit naky rezim, ale vubec se mi to nedarilo, zkousela jsem to a pak jsem to vzdala a vubec to neresila. Kdyz mel maly mesic, tak jsem to zkusila zas a opet marne. Aniz bych se o cokoliv snazila, tak jsem si vsimla, ze posledni 2 tydny fungujem jak hodinky 🙂 . Kolem 19:30 koupani, v 20h. kojime a pritom se mu uz klizi ocka. Tak ho odnesu do loznici, kde ma postylky, tam ho zabalim do zavinovacky a i kdyz nespi, tak za chvili spokojene chrupka, nekdy s cumlikem, nekdy bez. Nekdy ho trapi prdiky, ale staci ho vzit do naruce a zas polozit. Vzbudi se mi mezi 3-4h. rano na kojeni, to uz si ho vemu do postele a do 15min. oba zas usiname a rano mezi 7-8h vstavame. Naprosto mi to tak vyhovuje, vecer mame s manzelem cas pro sebe a rano jsem krasne vyspana. Maly mel ted v patek 9 tydnu, tak jen doufam, ze se mu to nezmeni.

m1rti
11. dub 2009

anezka14: na potničky jsem do koupání přidávala odvar z heřmánku a pomohlo to. Nebo mi radili v lékárně mazat normálně Bepanthenem, a to teda pomáhalo stoprocentně.j
Jinak Markétka spinkávala v zavinovačce dlouho, i když jí už čouhaly nohy. Potřebovala asi teplo a pocit bezpečí, byla tam schovaná i s hlavou, celá zpocená, až měla mokrý vlasy, ale byla nejspokojenější na světě.
My máme taky problém s uspáváním, malá je mazel od mala, jak mě cítí u sebe, tak spí raz dva. Tak poslední týdny si s ní lehám do postele, někdy se ještě napije a usne u toho. Sama moc neusíná, leda v kočárku. Taky s tím budu muset něco dělat. Ale ona tak lítostivě pláče a kouká zděšeně všude kolem sebe, jak ji vezmu, tak je samozřejmě ticho. Je hodně společenská a být někde sama, to je pro ni asi něco nepochopitelnýho. Ale i tak ji dávám do postýlky, nechám pobrečet, nebo pohulákat, a teprve až to nezabere, tak uspávám jiným způsobem.
Ona se aspoň víc unaví a pak to nedá tolik práce.

shaula
11. dub 2009

m1rti: tvoje holčička je ještě malinká, tak má na to uspávání nárok 😉 Neboj, časem se to vyřeší - já jsem taky kluky nechala v postýlce chvilinku poplakat a pak jsem je šla zase uklidnit, ale doporučuje se to nejdříve až po půl roce (já je učila usínat samotné až cca v 7,5 měsících), do té doby to ty děti moc nechápou a když jí zmizíš z očí, je to jako bys umřela. Tak se nediv, že pláče a chce tě u sebe.

miaa19
12. dub 2009

Náš malý ma 10mes. a papá okolo 18:45h a okolo 19:30 zaspinká sám v postieľke,v noci sa nebudí a spinká do 7:00h,potom vypije mliečko,doobeda zaspinká v kočíku na takú hodinku a poobede spinká tak tie 2hod.,tak my so sponkaním nemáme žiadne problémy 🙂 🙂

lusi80
2. pro 2010

holky obnovuju po dlouhé době diskusi 😀
jen tak co jsem si přečetla,tak mě kluci asi od 2 měsíců spaly dvě hoďky dopoledne,většinou od půl 10,a potom od půl 2 taky tak dvě hoďky,ten mladší teda v kočáře chvilku,max.hodinu,pak jsem si ho naučila na postýlku a to dal i dvě 🙂 večer se koupaly kolem půl 7,nakojila jsem je,a po 7hodině byly tuzí,nemůžu říct že by jim to přes den nestačilo,někdy se stalo že když jsme někde byly,jely autem tak mimčo usne,to je jasny,ale tím pádem to měly pak posunuty a v 7 už neusly,ale tak to je no.Třeba ségry malej když byl mimčo,usnul v 5 a pak šel normálně v 7hodin spát večer,a usnul,to jsm nikdy nepochopila,ale když si ho tak člověk naučí tak to tak je no 🙂 každej to má jinak.
Ale hlavně se chci zeptat už na větší dítka,konkrétně:v kolik hodin Vám chodí spát asi 3 leté dítě večer????????náš malej chodí do školky na dopoledne,po obědě chodí spát doma,to usne tak kolem 1,za hodinu ho musím budit protože pak je to večer děs než usne,chodí s tim starším kolem půl 10večer,a usínají tak po 10 což se mi zdá pozdě ☹ zkoušela jsem je dát dřív ale ani to nezabírá,takže večer moc klidu nemám 😠 😠 nevím jak na ně.V létě třeba usl dřív,byl utahanej z venku,ale teď moc ven nechodí,v tom počasí,ani ho to nebaví tak nemá být z čeho unavenej právě,tak nevím jak na ně 😉 díky za rady 😉

irasek
2. pro 2010

ahoj, u nás se odchází do koupelny cca kolem 20,30, usíná se do 21h. Ráno se vstává kolem 7h a po obědě je schopný spát i 2hodinky. A celou noc o něm nevíme 😀

rena2
3. pro 2010

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám 2mesiční holčičku a naučila jsem ji spát v autosedačce, je tam i pres den, houpu s ni a proste mi tam krásne usína treba i 3hodiny.. a v noci to same ted je to tretí noc co tam spala... Jak ji to mam odnaucit kdyz mi v postýlce pláce myslim ze je to na ni moc velký prostor... tak jsem tam dala polstár a lezi na nem.. je to spatne na záda? nevim si uz rady .. poradte dekuji.

hamma
3. pro 2010

@rena2 Mám 7 týdenního kluka a tak mi v postýlce skoro vždycky brečí a v sedačce spí líp, taky se mu dobře spí na pohovce (dávám kolem něj kojící polštář, aby nespadl). Do postýlky ho teď dávám jenom na noční spaní a vyřešili jsme to tak, že jsme z postýlky odstranili jednu postranici a dali ji hned vedle naší postele. Nakojím ho, to už trošku spinká, uložím ho do jeho postýlky, ale na kraj a lehnu si vedle něj a držím na něm ruku, než přestane máchat ručkama, někdy trochu zabrečí, ale tím, že jsem tak blízko, tak se zas uklidní. A když usne, tak už tam vydrží až do rána (teda v noci ho ještě kojím, ale to se většinou ani neprobudí, takže ho šoupnu zpátky do postýlky a ani o tom neví).

weri1
3. pro 2010

@rena2 já osobně bych nenechala dítě tak dlouho v autosedačce, ale je to jen můj názor. Mě malej usíná kolem 22-23 hodiny. Už neřeším uspávání, protože je to pak ještě horší. Prostě až usne tak usne, jinak to u nás ani nejde

weri1
3. pro 2010

ale u usínání jsem s ním, dokud neusne

weri1
3. pro 2010

a spí se mnou v posteli, postýlka je nám zatím k ničemu 😀

dexonka
3. pro 2010

u nas starsi syn-3 roky- chodi spat v 19 hodin a mladsi dcera-3 mesice- mezi 18-20 hodinou,jeste zatim režim jako takovy u ní není,až usne tak usne.............

glimmer
7. pro 2010

@knobloska tak to já mám doma to samé ... přes den minimum spánku, asi aby jí něco neuniklo a přes noc usíná kolem 21.30 i když koupeme pravidelně každý den kolem 18. hodiny