V kolik ukládáte ke spánku? Máte večerní rituál?

eliotka
11. únor 2009

Ahoj holky, v kolik ukládáte večer děcka spát a jaký máte večerní rituál? My asi ukládáme dost pozdě. Koupeme kolem 21 hodin, pak masáž, pyžámko a kojení. Malý usíná mezi půl 11 a 11. 😕 Jak to máte vy?

mikulka
12. únor 2009

misakri: obdivuju, v půl roce těhu, juuu 😕 😉

kristi, alterna: máte pravdu, pak se nevidí s tátou, a kristi, ten nápad s pivkem, ten se mi moc líbí, pravda, je třeba myslet na léto!!! 😉 😀

eliis: no, přes den je dobrém mimčo vzbudit po 2 hoďkách, co ti spí. Ale neboj, vám se ten režim teprve bude tvořit.

kačka: mně se teda taky zdá, že ukládat děti v 7 je brzo. Mně chodí manžel domů mezi 18-18.30, někdy dýl, to by malého vůbec neviděl. Ale je fakt, že když nám malý někdy zaspí až o půlnoci, je toho za celý den atky dost. 😕

kacka2: díky, tak jsem ráda, že těch 6 hodin je asi v poho. 🙂

Myslím, že režim se prostě ustálí průběžně. Se zavedením příkrmů to bude taky jinak. Někdy se začnou děti prý budit v noci, někdy naopak spí líp.

ilci
12. únor 2009

no, tak prcek taky usíná kolem 23h a budí se mezi 6 a 7h
jí kolem 4h
snažíme se to posunout na dřívější usínání, občas se povede, páč jsme oba s MM už v půl desáté KO

ilci
12. únor 2009

jo a koupeme kolem 19h, pak jídlo, pohádka, ukolébavka a stejně nic a prcek je čilej 😀

eliiis
12. únor 2009

právě nevim jak to dělat když ji dám spát v 11 nechám ji do jedné pak třeba do tři vzhůru a znova na 2 hod to je do 5 tak to je pak brzo v 7 na spaní ne? u naši se těžko pozná kdy je unavená ona když je vzhůru tak skoro pořád řve 😵

gabka32
12. únor 2009

my máme takový rituál - že kolem 18-19h manžel dcerku vykoupe, nakrmí, chvilinku pohoupe v náručí a dá do postýlky, pohladí, pustíme relaxační hudbu pro miminka a do pár minut spinká 😉

v noci se budí kolem 4h na krmení a pak spí ještě do 7-8, i když měla i týden vkuse kdy spala celou noc až do 6.

dvojka
12. únor 2009

eliiis-no naše malá je nedonošená,tak možná ptoro ještě tolik spavá.Já už ted ve 3 měsících poznám kdy se jí chce spát...
Pokud vydrží dýl jak 3hodiny být vzhůru,tak v 19hodin je na ní opravdu brzo,to by musela jít dýl 🙂

mikulka
12. únor 2009

eliis, já si teda myslím, že ty ten režim u dvouměsíčního miminak vůbec neřeš. To se ti ještě 100 změní. Určitě vypozoruješ, kdy je nejvíc unavená, kdy usíná. Nám třeba malý ve dvou měsících pravidelně usínal v půl 9. Koupali jsme tedy v půl 8 a 8 kojení. Pak se to změnila. Být tebou, tak jí po těch 2 hod. budím, koupu třeba v 7 a pak spát. Stejně ti nevdrží celou noc, jestli kojíš, ne?

ilči, zdravím. My jsme s manžou taky už v půl 10 mimo, ale co se dá dělat, že jo.

nency
12. únor 2009

Tak také přidám svůj příspěvek. Mám 6-týdenní holčičku, ale moc toho zrovna nenaspí. Když jsem četla vaše
příspěvky tak tiše závidím.
Naše malá usíná až kolem 23.00 hod., v noci se budí 2x na kojení, vstává v 7.00 ráno. Všechny moje pokusy,
aby usínala dříve skončily neúspěchem.
Koupu už v 18.00 hod., pak kojíme, dám ji do postýlky, ale tam být nechce a řve. Večer jí bolívá bříško, tak
ji houpu na kojícím polštáři. Tam se mi ji podaří na chvilku uspat, bohužel když ji vrátím do postýlky, tak je
do několika minut vzhůru a vše se opakuje.
Kojíme po dvou hodinách, takže další kojení je ve 21.00 hod. a pak ve 23.00 hod. To když ji dám do postýlky,
tak většinou sama usne. Ale už se mi stalo, že usnula až v půl jedné. To je pak hrozný, protože ji musím uspávat, aby neřvala a nevzbudila druhou dceru, která ráno vstává do školy.
Bohužel ani ve dne toho moc nenaspí, když je dobrý den tak spí max. 6-7 hodin, ale také se nám už stalo, že
spala pouze 2 hodiny a stejně dříve neusla. 😠 Mám bohužel nespavce. 😢

dvojka
12. únor 2009

nency_neboj,bude líp 🙂

nency
12. únor 2009

dvojka
tak to doufám, protože už jsem z ní dost vyřízená. ☹ Večer když konečně usne, tak okamžitě spím.
Bohužel na "manželský život" už nemám ani chuť ani náladu a hlavně ani sílu.

lukin
12. únor 2009

nency: Já mám naprosto stejného nespavce, řekla bych, že i horšího. Usíná mi v deset večer, spí cca do sedmi, jenže mezitím vstává asi tak 5x. Přes den spí max. 2 hodiny. Sice teď ji už bude rok, ale šestinedělí bylo ještě mnohem horší. V noci spala max. 5 hodin, častokrát i jen 3 hodiny a přes den taky skoro vůbec, ale měla hrozné koliky, tak to přičítám tomu. Taky jsem se radovala, že se to zlepší, ale nic moc ☹

kalerat
12. únor 2009

Tak malej usíná tak kolem 20 hodiny. Většinou už je tak vyčerpaný, že po položení do postýlky usne do 5 minut.

surynka44
12. únor 2009

Ahojky všem...naše malá usíná mezi 21.30- 23.15 když to tady tak pročítám nejsme samy,tak to jsem i ráda. Koupeme mezi 17.00 - 18.00 pak třeba usne cca na 20-30 min.Než usne úplně několikrát kojíme.Ráno vstává mezi 7-8 někdy se stane,že kolem 5 má hlad,tak kojíme.Přes den spí občas dopol. hoďku, odpoledne i dvě.V kočárku vždycky. Kdy budeme mít nějaký režim netuším...Asi začnu zkoušet koupat později a třeba se to spraví. Zatím nám to vyhovuje. Máme se stěhovat do nového, tak mám spíše strach,že se ji bude špatněji usínat, no uvidíme 😉

kalerat
12. únor 2009

Jo a koupeme o půl 8, pak jídlo, pohlazení. Na pohádku není čas, protože lehne a spí ťuk ťuk

mallorry
12. únor 2009

elis dva mesice - to je jeste male miminko a to jeste tak nechape rezim, my ho zacali chapat az tak ve ctvrtym mesici, nebo na konci tretiho...jinak to bylo taky kazdej den pomalu jinak...
no a pak jsem hlavne dodrzovala priblizne stejne casy kojeni a denniho spanku a pred vecernim spankem ho nedavat spinkat...aby byl aspon dve hodky vzhuru pred koupanim...
driv, kdyz mel dva, tri mesice, tak se vzbudil v pul sedmy a po koupani sel hned spat, to usinal dyl...
ale ted zhruba od ctvrteho mesice je to takto:
v 7 vstavani, kojeni
hrani do 9
9-10 spani (priblizne plus minus)
10 kojeni
hrani do 12
12-13 spani
13 kojeni
hrani do 15
15-16 spani
16 kojeni
hrani a udrzovani vzhuru az do koupani v 19:20
19:50 kojeni
20:00 ukladani do postylky
04:00 kojeni
v 7 vstavani

a takhle to jde porad dokola 😀 😀 😀 denni spanek se odviji podle toho, jak rano vstane...takze casy sou plus minus hodina...ale vecerni ukladani vzdy ve stejnou dobu a to v osm...uvidis, az bude mimco starsi, taky si zvykne a bude rozlisovat den a noc 😉

mallorry
12. únor 2009

nekde jsem cetla, ze ukladat k vecernimu spanku by ses nemelo pred sedmou hodinou, ze to jeste dite neni pripraveno jako na spanek vecerni...ze nejlepsi je to treba mezi pul osmou a osmou, ze je to nejlepsi cas

mikulka
12. únor 2009

nency, neblázni, tvoje miminko je ještě malé na jakýkoli režim. V 6 týdnech je fakt nrzo, to se ti ještě mockrát změní. Zvlášť když kojíš tak často, nejde ani režim nastolit. Zbytenčě se tím stresuješ, vyhov miminku a časem se uvidí, jak to bude.

mallorry
12. únor 2009

nency je fakt, ze my mely to same cele sestinedeli a kousek....davidek trpel na prdiky, takze to byla katastrofa, furt plakal...i pres den, v noci, porad...des....musis vydrzet, jina rada neni, uvidis, po tretim mesici jak mavnutim proutku bude lip, ver!!! 😉 🙂

knobloska
12. únor 2009

Majenka přesně, jakmile jsme se jí snažili udyndat dřív, za hoďku byla vzhůru a řádila do hluboké noci. Nikdy víc. To radši ať chodí spát v těch 11.
Meleri režim? Já vlastně ani nevím. Pořád se to mění. Vždycky nám to nějakou dobu vydrželo a pak to bylo jinak. My patříme mezi ty, co nastolit dítěti režim absolutně nezvládli, takže neporadím. Přeju Ti, abys nedopadla jako my 😉
Dneska nám spala jen po obědě a holky...hodinu a půl!!! Poprvé tak dlouho. Nemohla jsem tomu věřit. Druhé spaní od 16.30 do 17 dnes nebylo, myslela jsem, že odpadne večer dřív a asi neeee....teď oškubává manželovo mobil a " zpívá si " u toho. Nevypadá unaveně 😒 Ale stejně ji moc miluju i za to, jakej je vykuk čilounkej 🙂 🙂 🙂

eliiis
13. únor 2009

ahojte, tak naše dítě si asi včera vzalo vzor z téhle diskuse a ve 20:00 byla tuhá a spala až do půl 1 napapala se a spinkala do dalšího kojení dál 😉 tak to tak zkusíme nechám ji do těch 4 spinkat když chce a kolem 8 ji zkusím pokládat třeba si zvykneme at se pak netrápíme ještě v roce. 😉

dvojka
13. únor 2009

no vidíš eliiis-jen tak dál 😉

bonparka
13. únor 2009

my koupeme mezi 7 - 8. malej je noční člověk, stejně jako já...takže usíná po 9 - ale zase pak spí do 8 do rána a nebudí se...

missymici
13. únor 2009

eliotka :Ahoj, tak jsme na tom stejně.Taky s drobčekem začíname ve 21hod. Nám to takhle vyhovuje.Hezky se unaví po koupeli, masáži, povídaní a spívaní a nakonec papání.

eliotka
autor
14. únor 2009

missymicu, to jsem ráda, že tu nejsem jediná, kdo koupe tak pozdě. Mně to tak možná nakonec vyhovuje, sice nemáme s manželem společný večer, ale dokud kojím, asi to tak nechám. A pak, doufám, s příkrmama, začnu posouvat na dřívější dobu...

iris
14. únor 2009

My koupeme tak na 19.h a usíná kolem 19:30...bývá hodně unavenej, protože přes den spí jen mezi 10- 12.h

eliiis
14. únor 2009

tak včera vztuhla už v 19. ve 20:00 se vzbudila napapat a pak chtěla až ve 2:30 asi ji ovlivnila tahle debata 😀

alenka83
14. únor 2009

ahoj, tak i náš rituál. Je tedy od narození stejný a tak to má už zabudovaný. Prostě jak to vyjde, koupeme okolo té 18 hod a nejpozději do 19 hod je v limbu a když je hodně unavený, tak jde spát už kolem 18 hod. Jinak mi vždy vytuhne při krmení, takže ho dávám do postýlky spícího nebo napůl bdícího, když nespí, jde do postýlky, pohladíme a odcházíme s tím,že ho necháváme a třeba po půl hodině znova polložíme, pohladíme a to už chrupe. Takže já si myslím, že pokud to jen jde, je dobrý začít dělat stejné věci v přibližně stejnou hodinu hned od narození. Jinak náš tatín chodí domů v 16 hod, tak si ho užije 😉

kaca75
14. únor 2009

Ahoj holky, jsem tu nová a pročítám tuto diskuzi , mame 2,5 mesiční holčičku ktera neusíná dřív jak o půlnoci ☹ spinká pak druhý den do 11 hodin.Od začátku spinkala špatně,v šestinedělí usnula třeba až ve 2 rano,ale řikali jsme sii,že se to po šestinedělí zlepší,nejdřive s to zlepšilo,usínala kolem 23 hodina,ale poslední týden to je kolem 24-01 hodiny.Nevíme jak jí přetočit trochu režim,přes den se jí snažíme udržet bdělou co nejvíc,ale pokud se jí chce spinkat tak stejně usne.Budeme rádi za kazdou radu,Díky.Katka

tuxik
14. únor 2009

Ahoj maminy, tak já mám 4měsíčního prcka a od narození jsme se ho snažili koupat kolem 7 hodiny. Od třetího měsíce už si drží svůj rituálek - koupání, kojení, masírování dásniček, chování, zpívání (pohádka) a do půl hodinky spinká. Budí se mi mezi 3-4 ráno, pak sice usne a spí max do 7, ale už to není tvrdý spánek a někdy k němu několikrát vstávám, proto si ho pak kolem té 5-6 ráno vezmu k sobě do postele, jinak usíná zásadně ve své postýlce. Tenhle rituálek si drží ale fakt až od těch 3 měsíců, jinak nám dřív usínal kolem 11 a vstával po 3 hodinách...

lilip
14. únor 2009

Tak u nas to probiha kazdy den stejne, teda hodne se snazime, aby to tak bylo. Prcka koupeme tak kolem 18:00, pak namasirujeme telicko, dame mlicko, odkrknuti, polozeni do postylky, dame dudlicek a jdeme pryc. Vetsinou mu jdu jeste tak dvakrat ten dudlicek dat, protoze si ho uz umi vyndat 🙂 a nejpozdeji do 19:00 vetsinou spinka. Vydrzi spat tak do te seste. Ale pres den nam moc nespi, tak 2x30 min.