V kolik vám vstávají 10ti měsíční prcci?

cacorka_andrejka
26. led 2011

Ahojky maminy,mám dotaz v kolik vám vstávají 10.měsíční prcci? Snažíte se je ještě nějak uspat? Daneček ted začal vstávat v 6h a to je pro mě smrt!! Zkouším ho nechat vyplakat,někdy ještě usne na 30min,ale někdy vzbudí i starší sestřičku a to je pak úplně konečná. Navíc když malá vstává do školky a je pak trochu protivná.. Jak mu prodlouit dobu spání? Není moc veliky spáč i v noci se budí tak 3x...Poraďte,díky!

k.ate
26. led 2011

@cacorka_andrejka Mně se malej definitivně, budí už docela dlouho kolem půl deváté, ale kolem deseti měsíců vstával klidně o půl desátý 😀 V noci se sice budil (a ještě i budí), ale kojení ho vždycky uspí, já usnu u kojení a jsme spokojení oba dva. Vybrečet bych nenechávala... 😕 Ale některý děti prostě vstávají dřív a mají to tak nastavený. A s tím podle mě těžko pohneš...

jasekd
29. led 2011

Spat chodi mezi 20. a 21. hodinou, vstava mezi 6. a 8. hodinou, posledni dobou celkem pravidelne kolem 7. hodiny, nekdy spi celou noc, nekdy se i dvakrat vzbudi. Spis se nam spani trochu pohorsilo, zaclo to cca v 7. mesici. Predtim vstaval kolem 6,30, ale zato byl uz v 20 hod v postylce a spal spolehlive celou noc.

brisalek
29. led 2011

me mala usinala mezi 21- 22h a vstavala mezi 5-6 hodinou v noci vstavala i 10x a nejmene 5x v tomhle veku. Pres den spala tak 1hodinu. Prijde mi to dost hrozne nechat ho plakat. Kdyby byly 4hodiny ale v 6??? Myslim, ze ty deti co spi dele jak do 7 jsou fakt mensina🙂.

kefir
29. led 2011

spát dávám kolem 6 nebo půl 7 večer, vstáváme kolem půl 8 ráno, v noci spíme nonstop bez probuzení. dopoledne spíme ty 2 až 2a půl hodinky a odpoledne už jen tak hodinku max hodinku a půl. myslím že každý dítě je jiný a na každý platí něco jinýho, já doporučuju ještě když spí tak jí dát mlíko aby jí ráno nebudil hlad. tohle se mi osvědčovalo dřív když jsem potřebovala aby mi déle spala, ale musela jsem jí ho dát ještě ve fázi tvrdého spánku tzn. kolem půlnoci max 2 ráno a ráno se pak natáhlo spaní o tu hodinu dvě

majatob
29. led 2011

ja davam asi mesic v 19-19.30 spat a budi se mezi 7-7.30, pres den spi jen jednou 11.30-13.00 🙂 u nas zabral hlavne pevne dany rezim pres den, pak vi, ze uz se spinkani blizi a je to bez problemu 🙂 stejne tak u starsiho 🙂

gabinkaha
30. led 2011

náš usíná v 18.30, pak se v noci párkrát vzbudí, ve 23.h a ve 3.00 mu dávám mlíko a vstává kolem 5-6 hod. starší syn vstává taky brzo kolem půl šesté 😖

seb
30. led 2011

@kefir , to mlíko myslíš mateřský nebo UM ? jestli UM, tak to dáš pít z hrnečku vleže ? my chodíme spát mezi 19-19,30 v noci 2-3x kojím, jednou o půlnoci, pak kolem 3 a pak kolem 5 a vstává většinou teď kolem 6, když byl menší, tak spal do půl 8 :-/

seb
30. led 2011

@cacorka_andrejka , podle mě je to normální pro takhle malý děti, že vstávají kolem 6 hod., vyjímečně někteří spějí o hodně dýl, to jsou fakt spíš rarity a nechat ho brečet v 6 ráno, aby ještě spal, mi připadá promiň opravdu špatný, chápala bych , kdybys chtěla tímhle způsobem zrušit už noční kojení (buzení), ale v 6 už by ses na malýho měla usmívat a popřát mu hezký den, i když chápu, že se ti nechce tak brzo vstávat, to mě taky ne , řeším to tak, že si s ním pak jdu lehnout přes den , sestřičku bych dala do svýho pokojíčku a malýho nechala v ložnici, aby jí nebudil

olgas
30. led 2011

holky, já myslím, že to spaní je individuální, a hlavně to ranní vstávaní. my jsme měli dobu kdy malý vstával v 6 hod, pak v 7 hod, pak i párkrát v 5 hod, a teď je to tak , že většinou vstáváme mezi 6,30 a 8 hod. Jak kdy. Nijak to nekoriguji, prostě se přizpůsobuji

kefir
30. led 2011

seb myšleno je UM, zakladatelka nepíše jestli kojí, nebo dává UM nebo navečer kaše, ale proč z hrnečku?normálně flaškou s cumlíkem 😉 a nedávám to v postýlce při ležení, normálně vytáhnu z postýlky a nakrmím v náručí, ale kvůli tomu jsem psala že jsem musela krmit jen ve fázi tvrdého spánku kdy jí vytáhnutí pořádně neprobudilo a byla schopná po nakrmení spát dál. ale jak jsem psala tohle jsem praktikovala spíš dřív, jak se najelo na kaši, nebo spíš našla se kaše která stačila zasytit na celou noc tak už jsem to nedělala. teď ale jsem to udělala před pár dny, zdálo se mi že malá se k ránu začíná moc vrtět, tak jsem šla kolem 5. hodiny pro flašku s mlíkem nakrmila jsem, sice se vzbudila ale skoro hned zase usnula a spala až do 9 (přitom normálně vstává kolem té půl 8) takže na nás funguje k ránu nakrmit 😉

kefir
30. led 2011

Seb tak já se zase cacorce nedivím, mě když se někdy vzbudí malá dřív tak jsem z toho taky hotová a nějak mi nejde být hned usměvavá zvlášť teď v zimě se špatně vstává za tmy a to mi malá spí v noci bez probuzení takže budit se mi prcek 3x za noc a ráno vstávat v 6 tak jsem z toho taky rozladěná a snažila bych se to nějak změnit. 😅 každopádně přeju v úpravě režimu spánku zakladatelce tématu hodně štěstí 😉

storm07
31. led 2011

ahoj holky, malé je 9 měsíců - spát chodí jak kdy mezi 19 až 21 hod. V noci se mi občas budí a ráno vstáváme mezi 5 až 6:30. Přes den mi téměř nespí, max. venku hoďku.
Jsem už taky pěkně hotová. Ale nedá se nic dělat.
Jednou za čas se o víkendu domluvím s manželem,že jeden den s ní vstane on a já si alespoň do 8 poležím. Je to příjemná změna

mates22
31. led 2011

Ahoj, my usínáme mezi osmou a devátou, v noci se dost budí, většinou musím vstát a uložit ho na zádíčka a tak 2* za noc nakojit. Vstává mezi 6-8, ale většinou podle starší sestry kolem sedmé, vstáváme do školky. Ale přes den spí 2* hodinu v kočárku. Ale já byla zvyklá spát 5 hodin denně, takže když sem si teď navykla na to noční vstávání, tak většinou nemám problém. Někdy ale jo ☹

cacorka_andrejka
autor
31. led 2011

@seb díky za odpověď, malej chodí spát v 19h,dostane 140ml kaše a tak 50 mlíčka, už nekojím a budí se tak kolem 22h,ale to stačí jen pohladit a dát dudu,pak kolem jedné druhé,to dostává mlíko 180ml a pka kolem páté to znova dostane 180ml a pak budíček v 6h,ale ted poslední dny je to lepší,az v 6.30 🙂 chodím spát přes den,vůbec se na něj nezlobím,miluju ho i když není spáč a já ano! 🙂 přes den spí dopo hodku,odpo hodku někdy i dvě a kolem půl páté ještě si dá 30 min

cacorka_andrejka
autor
31. led 2011

@kefir děkuju 🙂 já miluju spaní a u dcerky která vstávala v 9h jsem se hodně rozmazlila 🙂

denisia
31. led 2011

Moj maly vstava medzi 6.35-6.40 rano zhruba 4 mesiace (ale cez leto vstaval o 6, takze vlastne zlepsenie), spat ide okolo 20.00 a pocas noci kojime 2-3 krat ... cez den spi dopoledne asi 1 hodinu a odpoledne 1-2 hodiny ... tiez by som privitala lepsieho spaca, ale v porovnani so starsim synom vlastne spi super, tak by som sa nemala stazovat 😒 vydrzat!!!

nikitka26
31. led 2011

Ahoj, malý chodí spát mezi 19-20, buď spí celou noc nebo jednou má UM (většinou ho vzbudí starší, když hystericky řve, že nechce tatínka, ale maminku 😖 ). Vstáváme většinou okolo 7, někdy déle, někdy dříve, většinou to záleží, kdy vstane starší a probudí hlasitým mluvením všechny 😀
Myslím si, že to fakt nejde nějak naučit, aby vstával déle, ty prckové to mají nějak nastavené v sobě. Jak psala Kefir, také mám zkušenost, že když pije mléko v noci ( u nás spíš k ránu 4-5), tak pak spí déle 😉

seb
31. led 2011

@cacorka_andrejka , to mi povídej, já jsem taky byla vždycky spáč , tak každý ráno je pro mě šok, i když spí někdy vyjímečně do půl 8, tak já bych klidně spala do půl 10 😉 , no ale co naděláme, v pubertě je to přejde 😀 , jinak my nejsme dudlíkový, takže já bohužel musím nakojit (UM mi taky nechce, vlastně neumí ani pít z lahve z dudlíku, tak nevím, jak mu budu UM dávat v noci, jestli ho bude vůbec ochoten někdy pít)

seb
31. led 2011

@cacorka_andrejka , jo ale jestli tě to trošku potěší, tak mojí kámošky holčičce je 1,5 roku a budí se jí od mala v 5, takže na tom nejsme zas nejhůř ;)

marky27
1. únor 2011

no pokud chcete, aby dítko spalo ráno déle, je dobré ho dát spát později večer. To je doporučováno i ve známé knížce "Každé dítě může dobře spát" nebo tak nějak se to jmenuje. A je to celkem logické. Mojí malé je 11 měsíců, chodí spát v 8 a spí do 7. 11 hodin nočního spánku je dlé té knížky na tento věk tak akorát.

kefir
1. únor 2011

Marky tak to u nás teda nefunguje že dávat spát později a později vstávat, ať dám spát v 5 nebo v 8 tak se mi budí ráno úplně stejně. dneska jsem k ránu zase dala trošku mlíka a šoupla zpět do postýlky a v ložnici jsem pořádně zadělala žaluzie a spali jsme do 9 tudíž mlíko a tma nám prodloužila spaní o celý 2 hodiny juchůů