V noci se budí každou hodinu a brečí. Máte zkušenost?

amina
26. únor 2008

Ahoj maminy,
už asi měsíc se mi prcek budí hodinu co hodinu v noci. Rozbrečí se, nahlas fňuká, hází sebou, krčí nožky. Když ho pohladím, vrátím dudlíka, usne max. na hoďku a situace se opakuje. Dr. se vyjádřila, že to mohou být zuby(ale už měsíc každý den?), noční děsy (neřve tak dramaticky, není v šoku) nebo hlad. S hladem to myslím nemá nic společného, neb noční "dovádění" začíná již hodinu po usnutí a to předtím jí (v 5, 19.30) a pije ode mě (20.30). Uvažuji o konci kojení, nasazení sunaru apod. Přitom přes den je vcelku veselý, nebulí, tak ho snad nemůže nic bolet (rozjelo se to tedy, když začal aktivně lézt, ale to s ním snad nemá co dělat?). Ani přes den však moc nespí, max. hoďku. Už si nevím rady, máte s tím někdo zkušenost? Prosím o rady, jsem na dně.

kejka
26. únor 2008

Tak přesně vím,o čem píšeš.Prošli jsme tím samým.V noci to byl děs,ječel i 10x za noc a usínání bylo příšerný.Došlo to tak daleko,že jsme ho chovali,aby vůbec usnul.Žádný problémy neměl,byl najedej,zuby to nebyly,v té době byl na sunaru,takže hladovej nebyl.Vydržela jsem to půl roku.Zkoušela všechno možný,co holky radily,nic nepomáhalo.Nakonec jsem nasadila metodu vyřvání.To víš,že mi to trhalo srdce,ale ono to fakt vyšlo.První 4dny to bylo o nervy.První den řval hodinu,než usnul-chodila jsem k němu,pohladila a odešla.Pak usnul a spal s jedním probuzením.Pro nás úžasný.Druhý den si to o pár minut zkrátil,tak to pokračovalo a nakonec od té doby spí sám a celou noc.Samo,že jsou výjimky,kdy se vzbudil-asi prožíval sny,ale spal.Vím,že by se mnou spousta mamin nesouhlasila,ale už se to nedalo vydržet,chodily jsme jako mrtvoli 😖 😖 .Starší synové spali jako špalci od narození,žádné prdy,buzení jen na kojení.Tenhle poslední nám dal pořádně zabrat.Jen to jen moje zkušenost,ale vyšla.Chce to jen vydržet ty první dny.Zkusit to můžeš a uvidíš,jestli to pomůže. 😢 😢 😢

unka7
26. únor 2008

Souhlasím s Kejkou naše dcerka doslova zkoušela, co vydržíme. Každou hodinu se vzbouzela a řvala, pak jsme v létě odjeli na dovolenou a tam spala celou noc. Říkala jsem si to není normální, že by změna vzduchu??? Po návratu domů první noc zase prospaná, ale tu další už zase začla zkoušet a mě to naštvalo, řekli jsme si, že vydržíme dva dny zkoušení rodičů, kdy jsme se navzájem drželi za ruce, aby tam z nás ani jeden nešel a vyplatilo se to, spíme celou noc. A když zapláče bolestí nebo po zlým snu, tak to poznám a utěším jí. Zkus to a uvidíš

alt
17. dub 2008

my přesně takhle malého taky odnaučili. měli jsme problém s tím že se 6krát za noc probudil a chtěl čaj za noc mi vypil 900ml čaje několikrát se za noc počůral durch i s pižamkem, pak jsem ho v noci denně převlékala a to se pak probudil a nespal už v noci vůbec a dělall strašný cirkus. Tak jsme nasadili taky tu známou metodu: a to je nechat VYŘVAT.. den, dva a třetí den si na pití už ani nevzpomněl a ráno byla plína od večera skoro suchá.. tom začal spávat i v noci. asi ho přestalo to nutkání čůrat ,protože v noci nepil tak se mu nechtělo a tím pádem se nezbouzel..

besinecek
19. dub 2008

ahoj, naše malá to taky dělala, srdce mi to rvalo, nechápu mámy které říkají, nechávám své dítě vyřvat. Já ti můžu poradit jen to, že chce tvou blízkost, já to vyřešila, že jsem si malou vzala k sobě do postele a je klid. Sem tam se vzbudí, pohladím ji, dám čajček, pak mě jen drží za ručičku a usne. Jestli ti to nedělá problém, zkus to. Přeji hodně štěstí.

petule.h
20. dub 2008

Ahoj, já jsem malého dala do svého pokojíčku v roce, jelikož se mu podařilo vypadnout z postýlky, tak jsme koupili postel formule a dali ho vedle do pokoje, velká chyba byla že jsem ho naučila mít lahev s čajem v posteli, ale to mě zase tak netrápí, spíš to, že jako berana bych mu nemohla zavřít na noc dveře a nechat ho řvát, pač mi v tom období do všeho třískal hlavou, tak jsme ho uspávali, jenže už se z toho stal zvyk ...a uspávám pořád.Taky jsem neměla to srdce ho tam nechat aby si neublížil..atd.Jinak ale spal skoro 6 měsíců tak, že se probudil 1-12x za noc, někdy vůbec.v prosinci na konci dostal angínu a jelikož v noci plakal, tak jsem si ho vzala k sobě, abych tam pořád nelítala v noci, no tak nějak to zůstalo.Chvilku spal sám a začal se budit taky 8-10x za noc, ted má období, kdy to dělá i když spí se mnou, kňourá, křičí třeba 20 min, tak nevím co to je....sny?? nevím, ale jsem už v 6 měsíci, tak ho mám u sebe, jelikož se chci vyspat...ale nijak mi to nevadí, mám zkušenost, že pokud je 2 dítě, že pak spolu děti spí dobře od toho roku a usínají i sami od známých co měli stejné problémy, tak to zase tak neřeším...Vyřvat bych taky nenechala, na to nemám srdce..ani nervy..

petule.h
20. dub 2008

jinak se spaním odpo jsem měla problém tak od toho roku taky, te´d občas spí, občas né, je to dle toho, kdy se budí, no naštěstí to máme tak okolo 7:30 - 8:30 🙂

petule.h
20. dub 2008

oprava, budil se 6 měsíců tak 1-2x za noc

alt
20. dub 2008

holky záleží co si pod slovem vyřvat představujete.. a jak dlouho u nás slovo vyřvat znamenalo, stěkání se, a vynucování , mrčení asi tak 5min pak lehl a spal, dýl bych to už nevyržela..

petule.h
20. dub 2008

myslím, že myslely tak 30 min a déle...já vím, že u někoho to do budoucna účinek mělo, ale já bych to nedokázala, protože jak říkám, on pak tloukl hlavou do dveří, plakal, teď už si zase otevře všude a zamykat ho nehodlám, takže to řeším klidem, ono až bude druhé dítě starší, tak se dám k sobě a to prý zabírá nejlépe 🙂

besinecek
20. dub 2008

holky jsem ráda, že jsou i maminky, které prostě nemají to srdce nechat dítě vyřvat. Ale jak se říká, zaleží na tom co si pod tím slovem představujeme. Vyřvat 5 minut to jo, ale znám případ kdy ho máma nechala plakat půl hodiny až se zalykalo a únavou usnulo. Tak to je mi líto. Panebože, vždyť do patnácti snad s mámou spát nebude. A četla jsem někde v diskusi, že kolem druhého třetího roku pak dítě spinká samo, dá se mu domluvit.

mapris
20. dub 2008

ahojte maminy,
jen jsem nakoukla a přečetla vaše články. Zrovna dneska jsem zkoušela Estvillova metoda - spaní. Chodit tam každých pět minut. Rvalo nám to uši ale vydržela jsem. Chodila jsem tam hodinu. Mám trošku výčitky, ale my u ní museli stát skoro hodinu a hladit jí. To podle mně nejde. Byla jsem s malou minulý týden u našich - celý týden. A tam spala úplně v pohodě .... Jak jsme se vrátili domů, tak zase začala blbnout. Asi tím, jak neviděla tátu. No nic, jdu spát. Dávám tý metodě 4 dny ... Víc asi nezvládnu ... Nejhorší je, že když jsem odešla, tak mně volala ... To mně rvalo nejvíc ...

lucianka
20. dub 2008

Mapris, Terezka už je relativně velká, nevím jak rychle to zabere... 🙂 My máme šílenýho nespavce a neříkám, že jsem používala úplně Estvillovu metodu, ale prostě jsem ho položila do postýlky a odešla... brečel. Nenechala jsem ho tam dýl jak 3 minuty... přišla, pohladila, řekla, že ho máme rádi a odešla... přišla znovu po 3 minutách 🙂 Takhle třeba 2 hodiny (ze začátku)... postupně jsme se naučili spát večer v postýlce, přes den v postýlce, teď učíme spát bez uspávání 🙂 Náš malej mi do 3 měsíců absolutně nebyl schopný přes usnout doma. ☹ Třeba 2 dny (v zimě, když byly inverze a já s ním do toho nechtěla jít ven) byl schopný přes den nespat, až jsem to psychicky nezvládla a šla s ním ven ☹ Teď už usíná i doma, tak ho postupně učíme to spaní přes den 🙂 Zezačátku totiž usínal jen v naší posteli, ale už měsíc mi leze, takže je to velmi nebezpečné ☹

mapris
21. dub 2008

lucianka,
no, nám se spaní zkazilo u mých rodičů, protože jsem spala s ní. Včera večer mi jí fakt bylo líto. Chodila jsem tam hodinu každých pět minut, a pak usnula. A vstávala dneska před devátou. Přes den usíná sama - dávám jí tam, když je najezená a unavená. Jenže teď mi v bytě bouchli dveře a vzbudila se mi, tak se jí snažím "uspat", ale nějak se mi nedaří.... Tak pro ní asi půjdu, snad vydrží do večera po těch 45ti minutách spánku. Jen dneska se jí spustila rýma, tak si říkám, jestli mám vůbec v tom pokračovat. Nemá se to prý dělat, když jsou děti nemocne .... chjo ...

kupinka
23. dub 2008

Já jsem byla vždycky nadšená z toho,že dám malého do postýlky,tam si vypije mlíčko,pohladím a jdu....a to prosím v 17.30...pak se vzbudil kolem 5 ráno a spal do těch osmi 🙂 no a teď spí až kolem osmi,za hodinu hysterák,ukolébavka,nechám ho pak i křičet a co 5 minut tam chodíme..nakonec usne a kolem půlnoci se nedá uklidnit ničím,tak spí u nás ☹

zuzule
23. dub 2008

Tak my už víc jak měsíc každou noc musíme malého vzít k nám do postele, aby byl v klidu. Prostě ho večer uložíme do jeho postýlky, která je vedle naší postele v ložnici a během noci se vzbudí, řev, skáče v postýlce tak dlouho dokud ho nevezmem k nám do postele, klid a spí...s námi už je to horší, nejen, že se bojíme, že spadne z postele (jednou už se to stalo), ale taky hrozně ve spaní cestuje, takže nás kope a to není nic moc...taky bychom chtěli aby spal celou noc ve své postýlce, ale nevím nevím, jak toho docílit. TAky jsem ho zkoušela nechat vyřvat, ale nakonec jsem vždy povolila, protože to bylo fakt děsné. Nejen, že mi ho bylo děsně líto, ale i jsem se bála, že na nás přijdou sousedi, jestli ho netýráme, že tak řve...takže ho každou noc vezmem k nám do postele a je to...

kupinka
23. dub 2008

No,je nás holt víc 😉 taky mám nohy za krkem,kopance do žeber atd...jsem někde četla,že pokud pláče v první polovině noci,tak že ho něco bolí a pokud ve drhé,tak nemůže spát a volá o pomoc...nebo se bojí tmy atd.... 😔

luciferek
24. dub 2008

naprosto souhlasím s besinecek 😉 . Nedá mi nechat malou vyřvat v postýlce, když chce spí s námi v posteli a je klidná a my spokojení 🙂 , sice se moc nevyspíme, ale říkám si, že do 18 s námi určo spát nebude 😀 a až přibude sourozenec, bude líp 😉 . Je to naše zlatíčko a dlouho plakat a zajíkat se bych jí ani náhodou nenechala, srdce by mi puklo ☹ .

sokolka
27. dub 2008

Ahojky holky, takže mi večer uspáváme. V naší posteli dostane kozinu a pak putuje do postýlky. Ale je to tak 14 dní, jinak usínal u nás a pak jsem ho přenášela. Postýlku mám přímo u mojí postele opřenou, takže si lehnu v podstatě vedle něj a třeba ho hladím po hlavičce nebo ručičce a pak už ani to ne a on nejdéle do 15 min usne. Hodně se nám budil i po hodině, když byla špatná noc, ale někdy vydržel od 19 h až do 22:30 h. Pro mě je to úspěch. Vyřvání u nás nefunguje, prostě na to nemám a on je z toho úplně hotovej. Je schopnej se z toho i poblinkat a když ho jdu znovu uložit (jednou za čas mě to chytne a zkusím ho nechat vyřvat) a vidím jak strašně pláče a natahuje nešťastně ke mě ručičky tak prostě to srdce nemám. Je to přece jenom můj miláček. No a když jdeme spát my tak putuje k nám do postele. Prostě ho už v postýlce neudržím ani s čajem. Pořád doufám, že se to zlomí a začne spinkat, nebo přijde čas, kdy mu to prostě vysvětlíme a bude to fajn. 😔

Jo a ještě k tomu spaní v posteli rodičů. V nové betince (vyšla v pátek) je o tom článeček a v podstatě z něho vyplívá, že to není na škodu a pokud to neva rodičům tak je to v pořádku. Dítě se u rodičů uklidní a má to dobrý vliv na jeho psychiku.

waltrovka
7. kvě 2008

Mám skoro dvaceti měsíčního syna a asi od osmého měsíce se mnou spí v posteli. To by mi ani tak nevadilo, ale on se dokáže budit i každou hodinu. Už jsem z toho byla vyčerpaná, tak jsem ho zkusila dát do postýlky vedle do pokojíku ke staršímu synovi. Někdy dost brečel a někdy to trvalo jen chvilku. V noci jsem si ho zase brala k sobě, aby staršího neprobudil.Teď byl nemocný, tak jsem ho měla zase u sebe. Dnes jsem ho opět zkusila dát do postýlky a hrozně vyváděl. Takže jsem zase nevydržela a vzala ho k sobě. Nezvládnu ho nechat vyřvat, tak budu muset doufat, že se brzy naučí spát celou noc sám.

lennis
8. kvě 2008

Holky, jsme na tom stejně, uspávám na kozině, budí se furt (i každou hodinu), ale někdy míň a postýlku máme přivázanou k naší posteli a oddělanou tu jednu bočnici (prodloužené letiště), spí u sebe, ale v noci přelejzá 😀 a vůbec mi to neva 😀

cherub
9. kvě 2008

Ahoj holky, tak u nás jsou noci také tragédie. Nikolka je kojená a vyžaduje v noci velmi často. Když se budila i po hodině a půl a já byla na druhý den naprosto nepoužitelná, začala spát s náma v posteli, ale to moc nepomohlo a navíc jsme byli s manželem oba rozlámaní. Rozhodli jsme se to řešit "násilnou" formou. Malé jsem prostě nedala mlíko dřív jak za 3 hodiny. Asi 2 noci byli hrozné, plné řevu a bdění, ale vyšlo to. Navíc jsme Nice koupili normální postel, která je přiražená na naši manželkou a na druhé straně ke zdi... Úspěch byl fantastický, Nikolka se dokonce začala za celou noc budit jen 2x 🙂

Ale teď v posledních dnech se to zase všechno kazí. Malá se budí každé dvě hodiny a dožaduje se mlíka, jinak šíleně řve. Dneska v noci jsem opět začala násilně prodlužovat intervali, takže jsme uprostřed noci svítili, hráli si a čekali jsme na dobu kojení. Spát jsme šli ve 2 ráno 😖 😖 😖 😖 Je to hrozný nápor na psychiku, ten její brek se nedá vydržet, je nešťastná a úplně se zaliká ☹ Doufám, že dneska už to bude lepší, protože jinak nás to řvaní čeká znovu 😒

janasxx
27. kvě 2008

Náš Adámek byl do 8. měsíce vzorově hodné dítě, usínal skoro na povel, když se mu chtělo spát, stačilo položit ho do postýlky a okamžitě usínal. Bylo vidět, jak je šťastnej ve svojí postýlce, uspávání jsem vůbec neznala. Od 8. měsíce se to zlomilo, začal se budit v noci, kdy vyžaduje kojení, bez kterého neusne a přes den v postýlce jen řve, usne mi jen po hodinovém vožení v kočáru. Noci jsou navíc čím dál horší, dnes v noci byl vzhůru se šíleným řevem 3 hodiny, ztichnul jen když jsem ho hladila. Zkusila jsem si ho vzít k nám do postele, ale tam neusne už vůbec ☹ Pořád zkoumá co je kolem, převrací se, prostě nemá čas spát. Jediné, co na chvíli pomůže, je kojení. Většinou mi vytuhne u prsa, tak ho jen položím do postýlky. Jenže za 2 hoďky je zase vzhůru a já jsem na prášky. Nějak nevím co s ním... 😅

majaaita
27. kvě 2008

Jani, myslím, že váš Adámek má klasické příznaky separační úzkosti. Začíná si uvědomovat, že jste jiná osoba než on a potřebuje se zároveń ujistit, že jste stále s ním, i když nejste jeho součástí. Radím vydržet, být "po ruce" a za čas se to zlepší.
Můžeš mu zkusit dát místo prsa vodu, aby se neutěšoval jen prsem - už to určitě nedělá z hladu, ale právě pro ten pocit blízkosti a ujištění, že jsi tam pro něj. Přes den ho hodně chovej, mazli, poponášej. Chce to pevné nervy.

K dennímu spánku v postýlce - zkus mu dát místo sebe (a kočárku) nějakého muchláčka jako náhražku, případně např. svoje roznošené tričko, které voní tebou, nebo hračku s tvou vůní.

bertik
6. črc 2008

Ahoj maminy,

tak já se přidávám - do roka jsem neměli se spaní problémy, teda když neberu, že se budila co dvě hod. na kojení, ale to jsem nakojila a malá hned zase spinkala. Ale teď z ničeho nic najednou se začala od osmé večer i 5x, začala plakat a vyžadovat mě. Dopadlo to vždy tak, že jsem si jí okolo půl dvanácté rezignovaně vzala k sobě do postele. Je to fakt mazec, třeba už týden má vytažené žehlení a žehlím po kusech 😅 , o knížce nebo TV ani nemluvím! Vyplakaní na nás asi moc neplatí, moc jsem to nezkoušela, páč vím, že Kačka má výdrž 😅 . Vůbec nevím, co s tím ☹ ☹ ☹

petule.h
7. črc 2008

bertík...nic s tím neuděláš,nebo mě se to nepovedlo..tomíkovi jsou 2 roky a 3 měsíce...vždycky má období klidné..spinká v pohodě a pak je období řevu, kdy se vzbudí několikrát za noc a není k utišení..nepomůže ani , že se mnou spí v posteli...takže nic moc...mám okolo sebe maminy, co měli to samé a jakmile se jim narodilo 2 dítě, a pak když bylo tomu jednomu rok a dali je do jednoho pokoje...tak to ustalo...navíc některé děti okolo mají stavy úzkosti ze tmy...některé ze samoty...některé jsou v pohodě...dle mě je to obdobím...upozorńuji, že mléko dostává jen na noc a v noci už od roka né, takže to bude asi nějaká úzkost...

lennis
7. črc 2008

HOlky, my měli taky problém se spaním, budil se furt a neustále, dávala jsem i homeopatika na sklidnění, min. týden jsme o půl metru šoupli postýlku tak, že na mně krásně vidí, máme postýlku vedle postele, přivázanou k naší a když potřebuje malý ke mně, tak přileze, máme oddělanou bočnici a když usne, tak ho pošoupnu zas zpátky, nevadí mi u sebe, jen jsem se bála, abych ho ze spaní nekopla, nebo nešťouchla loktem, ale co chci říct - je to neuvěřitelné, ale co jsme o půl metru posunuli postýlku, tak spí i 7 hod v kuse!!! Holky pro mně dosud španělská ves, i jako malej spal max 2,5 hod v kuse, v noci jsme kojili i 5x za noc, takže jsme fakt "nespali". Nevím, jestli je to tím či ne, ale popř. to zkuste, dali jsme jinam noční bludičku, je jiný osvětlení a je na moji úrovni vedle a týden spí!!!! Kojím 1x za noc!!! Fakt u nás olympijský výkon 😉

blikiki
23. zář 2010

ahoj holky,
nevim,jestli tohle vubec bude nekdo cist,vzhledem k tomu,ze posledni prispevek je stary prez 2 roky,ale stejne se podelim 🙂
mam 5ti mesicni holcicku,ktera se budi az 7x za noc..problem je to,ze je zavisla na mamincine prsu 😒 coz je samozrejmne moje vina..odmalicka jsem ji nechavala usinat pri kojeni a pak ji opatrne prenesla do postylky.coz nebyl problem,ale vedlo to k problemum s nocnim usinanim..pokazde,kdyz se vzbudi,tak chce na prso,s prsem v puse usina behem 3 minut,ale jakmile ji ho vytahnu z pusinky,tak je vzhuru,takze ji musim nechat aspon 20-30minut,aby spala tvrde..zkousela jsem vsechno,od umeleho mlika,vsemoznych dudliku a...NIC nezabralo..
ziju v cizine,takze podopra od rodiny nebo blizkych kamaradek se nekona a pritel dost pracuje,takze jsem tu casto sama..
takze jsem se rozhodla k radikalnimu kroku a to nechat ji vyrvat! prvnich par noci jsem nevydrzela a vzdycky ji sla vyndat,protoze moc plakala,zalykala se,cela se klepala,byla cela opuchla od place,bla bla bla..znate to asi vsechny,ale dnes jsem docilila sveho..nechala jsem ji rvat,trvalo to hodinu (a ze vriskala pekne),ale pak to vzdala..
je to porve,co jsem vydrzela a hodlam v tom pkracovat,uz vim,ze to jde,takze kdyz se v noci probudi,tak ji klidne nakojim,ale pak ji hned dam do postylky,nebudu cekat,az usne..tak mi drzte palce!!!! 😀

bocinka
23. zář 2010

@blikiki tak jsem to přečetla... nechala jsem malou vyplakat asi tři noci, když už to bylo neúnosné a zafungovalo to... jenže jen do té doby, než začaly růst stoličky... ale chystám se na to až vylezou zase.... bohužel to u nás byla jediná možnost jak spát.... ☹

blikiki
23. zář 2010

@bocinka
no me ted sice usnula,ale obavam se noci..nevim,jak to vydrzim s nervama a bojim se,ze couvnu,ze polevim a necham ji usnout pri kojeni,jen abych mela klid.. ☹
je proste zavisla na prse 😒 ☹

bocinka
23. zář 2010

@blikiki jestli jsi to včera vydržela, tak dneska by měl být pláč kratší a musíš si říct, že jsi ji přece včera nenechala plakat zbytečně... protože, jestli dneska polevíš, tak to bylo zbytečné.... 😒 vím, že je to těžké, seděla jsem v čele postýlky a brečela taky.... 😔