• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

V noci se budí po 2 hodinách, dá se to odnaučit?

11. února 2014 
Ahojte holky, nemáte některá zkušenost s tím, že se vám prcek budí v noci po 1-2hod? Dávám ho spát kolem 20 hod a tedka v posledních týdnech vstává kolem půl 8. V noci se budí po 1-2 hod, tak mu dám vždycky napít čaje a dudlíka (když mu nedám napít, tak se za 10min. zase vzbudí a pláče), otočí se na bok a usne. Tato situace trvá cca 4 měs.... :confounded: v posledním týdnu dopoledne nechce ani spát a odpoledne si jde lehnout, ale to spí jen tak hodinku a večer je pochopitelně nevrlý a unavený. Má necelých 11 měs. a dva zoubky, které mu vyrostly v 8/9 měs. a v pusince se mu nijak další ani nerýsují... Poradily by jste mě jak na něj? Myslím, že jemu by se taky ulevilo, kdyby se prospal.... Dávám mu kaši před 19 hod a mlíčko před 20 hod. Moc velké teplo ani zima mu určitě není, deky jsem zkoušela taky různé, pláče když jsme i když nejsme s ním v pokoji...tak nevím :-/ děkuji za rady =)
25. pro 2013 ve 13:03  •  čeká miminko, termín má v únoru 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
co zkusit přestěhovat postel? my když přestěhovali dceru mimo ložnici do vlastního pokoje, najednou spala celou noc. Teď to plánuji i s mladším osmiměsíčním, protože taky se budí docela často, ale spíš hlady, protože mu škruňká bříško a jak se nají, tak spí dál.
25. pro 2013 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Nevím, jestli to je Váš případ, ale nám se dcera budila v noci hlady. Ptali jsme se doktorky a prý je určité procento dětí, které jsou hladovější. Znala případ, že jim to vydrželo do 2 let. My jsme museli dávat mléko 5x za noc do 2 let. Po druhém roce se snížilo na 3x za noc a teď má 2 roky a 4 měsíce a chce mléko 1 x za noc nebo vůbec, takže jásáme, že se blíží konec. Její noc má ale 8 - 9 hod. Více nechce spát. Přes den spí celou dobu 1,5 hod. - 3 hod. a měla 1 mléko. Teď už ho přes den nechce. Mléko určitě napomáhá spaní, ale zase se špatně odnaučuje a kazí zuby...
25. pro 2013 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj mam uplne stejny problém! mam dvojčátka chlapecka a holcicku za dva dny budou mit 7 mesicu. a po prvním ockovani hexavakcinou to bohužel zacalo u chlapecka. holcicka usne a proste spi celou noc uz od 4 mesicu. na jidlo ji presto dvakrát za noc vzbudim - mam hodne mlika a ona pije když ji prilozim, ale chlapecek se uz skoro dva a pul mesice po hodine nekdy po 45 minutach budi.
tedy nebudi ale spis place ze spani je v polospanku krouti se a place. když mu dam dudlik snazim se ho uklidnit nic nepomaha jedine ho vzit do naruci a uhoupat - ale to se zase za 5 minut budi musim ho tedy vždy prilozit k prsu tam se uklidni i když nepije jen si párkrát hltne a usne. pak mam na hodinu pokoj. uz vazne nevim co s nim. zkousela jsem nezvedat a nechat plakat 5 dni. to byla hruza protože to vedlo jen k tomu ze se probudil uplne a neumel sam usnout. byla jsem s nim vzhuru od 1 do pul 6 do rana celych pet dni a nicemu to nepomohlo. zkousela jsem ho nechat si ho u nas v posteli ale budi se stejne. i když o neco méně ale ja se nevyspim protože se bojim ze ho s manželem zalehneme takze je to horsi nez když k nemu vstavam. chci dnes zkusit dle rady jedne zname zavinout. my zavinovali i když ne uplne tesne do 3 mesicu. znama zavinuje i ted male je 8 mesicu. tak nevim zda to zkusit nebo ne. naj malej je hrozne neklidny budi se když mava ručičkama tak nevim třeba by to pomohlo. zkousela jsem i davat spat v ruzne hodiny. dřív dyl - ale je to jedno. presne v 00:45 to pokazde zacne. a je jedno jestli usne v 11 nebo v 7 vecer.
zkusila jsem na tyden bydlet u sve maminy - nic se nezmenilo. ale lip sem se vyspala protože mi ho prinesla jen na nakojeni a uklidňovala ho tech par dni sama. ale po 4 dnech uz me lifrovala zpatky domu!
zuby ma dva narostli mu v 5ti mesicich a od te doby nic.....
fakt nevim co s nim a hledam všude radu !
25. pro 2013 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, mi pomohly rady z knížky - viz. můj fotoblog. Držím palce, ať u vás taky zaberou. papa niax
28. pro 2013 ve 20:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsem naprosto ve stejné situaci jako gyty. Dříve se můj, teď 6měsíční, synek budil tak 2x za noc (od 20 do 8h) a z toho bylo jednou kojení a jednou stačilo podání dudlíku a hned zase usnul. Ale co dostal druhou hexu, budí se od půlnoci každou hodinu až dvě...přesně jak píšete - není úplně vzhůru jen kňourá se zavřenýma očima a mele s sebou - hlavičkou ze strany na stranu. Nejdřív mi pomáhalo, když jsem ho překulila na bok. Po týdnu to ale už nestačilo, tak jsem si ho začla brát po půlnoci k sobě do postele a účinnost byla opět týden. Teď už kňourá i u mě v posteli a já začínám být celkem zoufalá :( Nejhorší je, že předtím očkováním spal fakt celkem dobře. Jestli máte nějaké nápady, budu ráda... Díky
15. led 2014 ve 20:51  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@vinushka
musim napsat jak se u nas vyvijela situace.
bylo to uplne stejne jako u vas. do postele a pak uz ani to nezabiralo. a do toho se k tomu pridala holcicka!
takze jsem uz nespala vubec. bylo to sileny.

protoze mam dvojcatka pisu i do diskuze o dvojkach a tam mi holky poradili nechat proste plakat.
ja se hrozne bala a trhalo mi to srdce. bala sem se ze kdyz necham plakat jednoho vzbudi mi logicky druhou a budou rvat dva.

trvalo to tri dny a holcicka spi zace celou noc a chlapecek se budi tak 2-3x. coz je nadhera kdyz to srovnam s 27mi probuzenimi jen u chlapecka!

zacala jsem uz u usinani. vykoupat nakrmit pomazlit nechat v postylce samotne usnout. vracela jsem se davat sem tam jen dudlicky.
a zabralo to . v noci jsem se rozhodla kojit jen jednou. jinak nechat zase usnout samotne.
maji 8 mesicu a od 4. mesice jsem nespala.
deti ted sice spi /je to 5 dni co zkousim nebrat z postylek a uklidnovat/ a ja tedy jeste nespim. naucila jsem se byt proste stale vzhuru takze i kdyz deticky hajaj ja nemuzu ale doufam ze se to taky zmeni a ja se zase vyspim kdyz uz me nechavaji.
1. únor 2014 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Prectete si knizku Kazde dite muze dobre spat muzete si ji stahnout zde http://uloz.to/xm78Njz/kazde-dite-muze-dobre-spat-pdf OD te doby co jedeme podle toho,spi malej nadherne :slight_smile:
11. únor 2014 ve 22:28  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás teda pomohlo až to, když jsem nechala malého spát samotného v pokoji, prostě se budil díky mojí přítomnosti. Teď se budí maximálně 1 krát za noc. Univerzální rada to není, ale za vyzkoušení to stojí.
11. únor 2014 ve 22:34  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek