V noci se budí po 2 hodinách, dá se to odnaučit?

kaczuska
25. pro 2013

Ahojte holky, nemáte některá zkušenost s tím, že se vám prcek budí v noci po 1-2hod? Dávám ho spát kolem 20 hod a tedka v posledních týdnech vstává kolem půl 8. V noci se budí po 1-2 hod, tak mu dám vždycky napít čaje a dudlíka (když mu nedám napít, tak se za 10min. zase vzbudí a pláče), otočí se na bok a usne. Tato situace trvá cca 4 měs.... 😖 v posledním týdnu dopoledne nechce ani spát a odpoledne si jde lehnout, ale to spí jen tak hodinku a večer je pochopitelně nevrlý a unavený. Má necelých 11 měs. a dva zoubky, které mu vyrostly v 8/9 měs. a v pusince se mu nijak další ani nerýsují... Poradily by jste mě jak na něj? Myslím, že jemu by se taky ulevilo, kdyby se prospal.... Dávám mu kaši před 19 hod a mlíčko před 20 hod. Moc velké teplo ani zima mu určitě není, deky jsem zkoušela taky různé, pláče když jsme i když nejsme s ním v pokoji...tak nevím :-/ děkuji za rady =)

janulickaj1
25. pro 2013

co zkusit přestěhovat postel? my když přestěhovali dceru mimo ložnici do vlastního pokoje, najednou spala celou noc. Teď to plánuji i s mladším osmiměsíčním, protože taky se budí docela často, ale spíš hlady, protože mu škruňká bříško a jak se nají, tak spí dál.

lucieandrlova
25. pro 2013

Nevím, jestli to je Váš případ, ale nám se dcera budila v noci hlady. Ptali jsme se doktorky a prý je určité procento dětí, které jsou hladovější. Znala případ, že jim to vydrželo do 2 let. My jsme museli dávat mléko 5x za noc do 2 let. Po druhém roce se snížilo na 3x za noc a teď má 2 roky a 4 měsíce a chce mléko 1 x za noc nebo vůbec, takže jásáme, že se blíží konec. Její noc má ale 8 - 9 hod. Více nechce spát. Přes den spí celou dobu 1,5 hod. - 3 hod. a měla 1 mléko. Teď už ho přes den nechce. Mléko určitě napomáhá spaní, ale zase se špatně odnaučuje a kazí zuby...

gyty
25. pro 2013

ahoj mam uplne stejny problém! mam dvojčátka chlapecka a holcicku za dva dny budou mit 7 mesicu. a po prvním ockovani hexavakcinou to bohužel zacalo u chlapecka. holcicka usne a proste spi celou noc uz od 4 mesicu. na jidlo ji presto dvakrát za noc vzbudim - mam hodne mlika a ona pije když ji prilozim, ale chlapecek se uz skoro dva a pul mesice po hodine nekdy po 45 minutach budi.
tedy nebudi ale spis place ze spani je v polospanku krouti se a place. když mu dam dudlik snazim se ho uklidnit nic nepomaha jedine ho vzit do naruci a uhoupat - ale to se zase za 5 minut budi musim ho tedy vždy prilozit k prsu tam se uklidni i když nepije jen si párkrát hltne a usne. pak mam na hodinu pokoj. uz vazne nevim co s nim. zkousela jsem nezvedat a nechat plakat 5 dni. to byla hruza protože to vedlo jen k tomu ze se probudil uplne a neumel sam usnout. byla jsem s nim vzhuru od 1 do pul 6 do rana celych pet dni a nicemu to nepomohlo. zkousela jsem ho nechat si ho u nas v posteli ale budi se stejne. i když o neco méně ale ja se nevyspim protože se bojim ze ho s manželem zalehneme takze je to horsi nez když k nemu vstavam. chci dnes zkusit dle rady jedne zname zavinout. my zavinovali i když ne uplne tesne do 3 mesicu. znama zavinuje i ted male je 8 mesicu. tak nevim zda to zkusit nebo ne. naj malej je hrozne neklidny budi se když mava ručičkama tak nevim třeba by to pomohlo. zkousela jsem i davat spat v ruzne hodiny. dřív dyl - ale je to jedno. presne v 00:45 to pokazde zacne. a je jedno jestli usne v 11 nebo v 7 vecer.
zkusila jsem na tyden bydlet u sve maminy - nic se nezmenilo. ale lip sem se vyspala protože mi ho prinesla jen na nakojeni a uklidňovala ho tech par dni sama. ale po 4 dnech uz me lifrovala zpatky domu!
zuby ma dva narostli mu v 5ti mesicich a od te doby nic.....
fakt nevim co s nim a hledam všude radu !

niax
28. pro 2013

Ahojky, mi pomohly rady z knížky - viz. můj fotoblog. Držím palce, ať u vás taky zaberou. papa niax

vinushka
15. led 2014

Jsem naprosto ve stejné situaci jako gyty. Dříve se můj, teď 6měsíční, synek budil tak 2x za noc (od 20 do 8h) a z toho bylo jednou kojení a jednou stačilo podání dudlíku a hned zase usnul. Ale co dostal druhou hexu, budí se od půlnoci každou hodinu až dvě...přesně jak píšete - není úplně vzhůru jen kňourá se zavřenýma očima a mele s sebou - hlavičkou ze strany na stranu. Nejdřív mi pomáhalo, když jsem ho překulila na bok. Po týdnu to ale už nestačilo, tak jsem si ho začla brát po půlnoci k sobě do postele a účinnost byla opět týden. Teď už kňourá i u mě v posteli a já začínám být celkem zoufalá :( Nejhorší je, že předtím očkováním spal fakt celkem dobře. Jestli máte nějaké nápady, budu ráda... Díky

gyty
1. únor 2014

@vinushka
musim napsat jak se u nas vyvijela situace.
bylo to uplne stejne jako u vas. do postele a pak uz ani to nezabiralo. a do toho se k tomu pridala holcicka!
takze jsem uz nespala vubec. bylo to sileny.

protoze mam dvojcatka pisu i do diskuze o dvojkach a tam mi holky poradili nechat proste plakat.
ja se hrozne bala a trhalo mi to srdce. bala sem se ze kdyz necham plakat jednoho vzbudi mi logicky druhou a budou rvat dva.

trvalo to tri dny a holcicka spi zace celou noc a chlapecek se budi tak 2-3x. coz je nadhera kdyz to srovnam s 27mi probuzenimi jen u chlapecka!

zacala jsem uz u usinani. vykoupat nakrmit pomazlit nechat v postylce samotne usnout. vracela jsem se davat sem tam jen dudlicky.
a zabralo to . v noci jsem se rozhodla kojit jen jednou. jinak nechat zase usnout samotne.
maji 8 mesicu a od 4. mesice jsem nespala.
deti ted sice spi /je to 5 dni co zkousim nebrat z postylek a uklidnovat/ a ja tedy jeste nespim. naucila jsem se byt proste stale vzhuru takze i kdyz deticky hajaj ja nemuzu ale doufam ze se to taky zmeni a ja se zase vyspim kdyz uz me nechavaji.

bursma
11. únor 2014

Prectete si knizku Kazde dite muze dobre spat muzete si ji stahnout zde http://uloz.to/xm78Njz/kazde-dite-muze-dobre-sp... OD te doby co jedeme podle toho,spi malej nadherne 🙂

lenicka07
11. únor 2014

U nás teda pomohlo až to, když jsem nechala malého spát samotného v pokoji, prostě se budil díky mojí přítomnosti. Teď se budí maximálně 1 krát za noc. Univerzální rada to není, ale za vyzkoušení to stojí.