Vadí miminku na spaní tma? Máte zkušenost?

verunda
10. dub 2008

ahojky, chtela jsem se zeptat myslite ze vadi miminku na spani tma? My kdyz zhasneme tak je celkem tma. Ale skoro nad postylkou je stresni okno tak trosku svetla z venku jde. Kdyz davame prcka spat tak jeste necham chvilku svitit lampicku ale pak v noci zhasnu. Jakou stim mate zkusenost?diky 😉

malovani
10. dub 2008

Ahoj, Eva od malička chodila spinkat do tmy, usíná ve tmě, spí ve tmě, je na to zvyklá... naopak, když není tma, tak mám pocit, že nechápe, proč spát, když není noc 😀 😎 ...

megee
10. dub 2008

souhlasím s malovani malej taky od narozeni spi ve tme tak ví že je noc a že se spinká 😀

karot
10. dub 2008

My to máme taky stejné. 😀 ...................Když je tma,tak se spí,ikdyž přes den s usínáním taky není problém. 😉
Máme v ložnici střešní okna do zahrady,takže pokud nesvítí měsíc,máme tam totální tmu.

zevina
10. dub 2008

verunda, většině miminek tma opravdu nevadí, naopak jsem četla, že strach ze tmy a potřeba rozsvícené lampičky přichází až kolem roku a později, ale samozřejmě to není pravidlo, jen myslím, že není nutné v dětech pěstovat návyk na lampičku a že tma je něco nepřirozeného 😉

verunda
autor
10. dub 2008

holky dekuji za odpovedi. 😀

kacamar
10. dub 2008

Tak to jsou mi věci. Mě v porodnici sestra vynadala, že mám zhasnuto, že si mám rozsvítit lampičku, abych na mimi viděla a tak se toho držím i doma. Spíme při lampě 😀 , ale je teda ztlumená na minimum, jen abych dohlídla na postýlku. Tak já to teda zhasnu - MM to jedině uvítá 😉

zany
10. dub 2008

Prcek je taky zvyklý na tmu 🙂 Teď teda chodí spát za světla jak posunuli ten čas, ale evidetně mu to nevadí! Dáme ho do postýlky a jdeme pryč 😵

Kacamar, nám v porodnici říkali, že máme mít rozsvícenou malou lampičku jen na kojení, abychom nekojili po tmě a viděly na to 😉

petja
10. dub 2008

v porodnici se všude a furt svítilo 😠 ,malej tak měl potom problém bez světla usnout,řešili sme to čajovou svíčkou,pak sem koupila takový to malý světýlko dio zásuvky v dm drogerii.Te´d už s tím problém nemáme,ale světýlko dáváme zatím pořád...

pitrska
10. dub 2008

My taky spinkame ve tme neucila bych ji na svetlo pak budes muset nechavat svetlo do skolniho veku a kdfyz bude nekde tma bude se bat 😉

kacka79
10. dub 2008

Tak my taky spinkáme při tmě, a s tou porodnicí to nechápu, stejně jako měření teploty v šest ráno a spoustu dalších věcí....

elly
10. dub 2008

Tak mi take mame to svetylko do zasuvky.....je to male cervene svetylko..... 😉