Vadí spaní na bříšku a na boku? Jak dáváte spát vy?

bocinka
7. led 2010

ahoj holky,

možná už tady tohle téma je, ale nenašla jsem - takže začínám nové...

Naše Sofi trpí na prdíky, přes den jen tlačí, skoro nespinká a pak je nevrlá... Používáme SabSimplex, masáže, rektální rourku, po litrech piju fenyklový čaj... ale moc to nepomáhá... 😒 ani v noci malá nespinká klidně, pořád kňourá, pobekává a tlačí...

Dneska jsem ji přes den zkusila položit na bříško a prospala celé dvě hodiny - což se ve dne nestává... 😅 zrovna se s úsměvem probouzí a vypadá moc spokojeně... 😵

Jenže všude se píše, že mimi nesmí spát na bříšku, ani na boku, ale pouze na zádech kvůli SIDS... 🙄 Maličká spí na boku už od porodnice - otáčí se sama... Jsem teď na vážkách...

Jak dáváte svá mimi spát Vy??? Máte někdo zkušenost se spaním na bříšku??? Dáváte tak svá zlatíčka??? 🙂

lopejznikova
28. črc 2010

Ahoj holky, malá má 2 měs a nám v porodnici říkali jenom na záda. Malá mi tak spala i doma, ale nebylo to nic moc. Pak si jednou dost blinkla, a byla u toho i mamka, a ta mi řekla ať ji dávám na bok a od té doby jinak nespí a je celá spokojená. Na bříško ji dávám jenom na chvilku, ale vyřešila jsem to tak, že si ji dávám na svoje bříško a když má prdíky, tak ji tlačím svým do jejího a to pak střílí jak raketa a teď už ani nemusím. Myslím si, že je to vše trendové, teď se všude propaguje kojení, já s bráchou jsme kojení nebyli a ségra jenom první 3 týdny a kdo teď nekojí, tak je pomalu "krkavčí máma". Stejné je to i se spaním na bříšku, my jsme spaly jenom tak. Ale červíček hlodá a hlodá....a prodejci si mnou ruce. Já mám taky monitor dechu.

lipetra
7. lis 2011

Ahojky holky, v porodnici nam rekli, ze maji novorozenci spinkat na boku, ktere se maji stridat a na zadech pouze pod dohledem. Takze jsme spali doted vetsinou na boku na stridacku a na zadech jsme jen pres den, ale vzdy dava hlavicku na stranu. Je mu mesic. Myslite, ze neni pozde ho naucit lezet na zadech, aby drzel hlavicku v rovne poloze, aby nemel deformovanou hlavu? Zacali jsme polohovat, tak snad to pomuze.

jancip
18. bře 2012

Vytahuji tuto starou diskusi. Náš malej má 3 týdny a hodně ho trápí bříško, ať zkoušíme cokoliv. Mamka říkala, že ho mám dávat na bříško, což je nyní proti novému "trendu" a doporučením z porodnic. Mám docela strach, ale dneska přes den to zkouším a malej mi hezky spinká. I tchýně říkala, že její děti spaly jenom tak a myslím, že většina naší generace. Ve mně se to nyní bije. Na jedné straně doporučení, že se tak spávat nemá, na druhé straně spokojené miminko a naše generace odchovaná v této poloze.

knobloska
18. bře 2012

@jancip máš monitor dechu? Naše Terezka měla stejný problém, trápilo jí bříško a jakmile jsem ji otočila na břicho na spinkání, bylo po problému. Ale musím se přiznat, že bez monitoru dechu bych do toho asi nešla, takhle jsem byla klidná. Moje mami taky říkala, že dřív děti spaly na bříšku a nikdo to neřešil.

mmmiska83
18. bře 2012

já taky dávala malého na bříško,jinak by neusnul (prdíky nás dlouho trápily),ale taky jsem měla monitor dechu.Ted u druhého už monitor nechci,přijde mi to jako zbytečné nervy....mimi to stejně nezachrání,jen upozorní , že nedýchá (když už bývá pozdě stejně...) Uvidíme,jak na tom bude malá s prdíkama,přes den bych ji na to břicho i dávala,v noci uvidíme 🙂

romcovaklarka
18. bře 2012

@jancip Začala jsem dávat Sama spát na bříško v necelém měsíci, do té doby mi skoro nespal - nenaspal snad víc než hodinu v kuse 😖 a pak náhodou ho dal můj táta na bříško a byl klid 😵 V postýlce jsem měla monitor, ale je fakt, že přes den jsem ho tak dávala spinkat i ven v cestovní postýlce nebo v kočárku a tam monitor neměl.
@mmmiska83 Neřekla bych, že monitor nic nezachrání. Naopak někdy se mimi samo lekne a nadechne se, když "zapomnělo", nebo můžeš poskytnout první pomoc.

mmmiska83
18. bře 2012

@romcovaklarka nevím no,malý byl nedonošený,tak proto jsem ten monitor pořídila..ale říkám věčné nervy,jestli to bude houkat nebo ne.Jendou byl i planý poplach.Používala jsem ho do cca 6 m malého.Pak jsem ho prodala a už ho nechci.Podle mě pokud se má něco stát se stane, pokud ne, tak ne.Náhlé úmrtí jak už tu někdo psal prostě nebývá opodstatněné a nikdo nikdy neví proč se to stalo.Nezavrhuji ho a nikoho ani nechci tímto ovlivňovat,je to jen můj názor 🙂

rewq
19. bře 2012

@jancip chápu tvoje obavy a kdybych měla první dítě, taky bych se bála. Všude se člověk dočte, jak tato poloha zvyšuje riziko náhlého úmrtí kojenců (což samozřejmě nezpochybnuji).Naštěstí už mám druhé dítě😉 a tak se více řídím mateřskou intuicí. Syn od návratu z porodnice také spává na bříšku. Tuhle polohu si vybral sám. Na zádech spával tak půl hoďky, na bříšku dvě hoďky. A to si pak dobře rozmyslíte, jestli v noci vstávat každou půlhodinu nebo každé dvě hodiny 🙂 A špatný pocit z toho vůbec nemám. I když se na mě dětská doktorka dívá s vykřičníkem, tak to neřeším. Jak říkám, tuhle polohu si vybral sám. Já jen můžu udělat pár opatření. Oddělala jsem zábrany (ať má dostatečný přístup vzduchu), v postýlce má tvrdší matraci (aby se "nepropadal" a hlavička se mu nezakláněla - to jsem se náhodu dozvěděla na kurzu první pomoci.) Tu jsme ale měli i tak, myslím, že měkké se pro děti obecně nedoporučují. A máme monitor dechu (ten bychom měli stejně, využívali jsme ho i u starší dcerky). V kočárku syn spinká kupodivu na zádech. Já jsem prý také spávala na bříšku.

jancip
19. bře 2012

@knobloska
@rewq

Monitor dechu nemáme, protože bysme stejně potřebovali tak tři. Jednou spí v postýlce, jednou v koši v obýváku, jednou s námi v posteli....V noci kupodivu pěkně spinká na zádech, vzbudí se jen na jídlo a pak zase hned usne. Ale přes den je to boj. Na druhou stranu je to lepší jak opačně. Přes den ho ale na to bříško dávat budu, když to pomáhá...děkuji za reakce.

davdan
19. bře 2012

Taky spinkame na brisku asi od trech tydnu. Krasne se vyprdel, vybrkal a spokojene spinkal. Vim, ze je to proti poslednimu trendu, tak to ani nekonzultuju s doktorkou, jednou jsem se omylem prorekla a jeji reakce byla desna. Pripadala jsem si jak matka, ktere nezalezi na vlastnim diteti. Nicmene polohu jsem nezmenila, pac mi jinak vubec nespal, maximalne pul hodky a hotovo. Takze pres noc pouze na brisku, pres den v kocarku na zadech. Monitor dechu pouzivam, meli jsme ho uz na prvniho syna a za nic bych ho nevymenila, nikdy jsme nemeli falesny poplach, a je to pro me uklidnujici, kdyz se v noci probudim, kouknu na zeleny svetylko a jsem v klidu 😉

evcasol
15. dub 2012

ahoj, nas maly spal cca do mesice a pul v klidu na zadech. jenze ted zacal ze spani hrozne rozhazovat rucickama a budi se tim. jednou jsem ho pres den zkusila dat na brisko a krasne v klidu usnul. pak jsem to jednou zkusila i v noci a krasne spinkal. mame monitor dechu a spi ve sve postylce. taky jsem si pripadala jako spatna matka, kdyz vsude pisou, ze se to nema. takze me potesilo, ze nas je vic, kterym spi mimco na brise. ted spi na brisku celou noc a je spokojeny, budi se jen na krmeni.takze to mame uplne stejne jako treba davdan, coz me uklidnilo. jo a jeste me napadlo nevadi to nejak na kycle?