Vadí spaní na bříšku a na boku? Jak dáváte spát vy?

bocinka
7. led 2010

ahoj holky,

možná už tady tohle téma je, ale nenašla jsem - takže začínám nové...

Naše Sofi trpí na prdíky, přes den jen tlačí, skoro nespinká a pak je nevrlá... Používáme SabSimplex, masáže, rektální rourku, po litrech piju fenyklový čaj... ale moc to nepomáhá... 😒 ani v noci malá nespinká klidně, pořád kňourá, pobekává a tlačí...

Dneska jsem ji přes den zkusila položit na bříško a prospala celé dvě hodiny - což se ve dne nestává... 😅 zrovna se s úsměvem probouzí a vypadá moc spokojeně... 😵

Jenže všude se píše, že mimi nesmí spát na bříšku, ani na boku, ale pouze na zádech kvůli SIDS... 🙄 Maličká spí na boku už od porodnice - otáčí se sama... Jsem teď na vážkách...

Jak dáváte svá mimi spát Vy??? Máte někdo zkušenost se spaním na bříšku??? Dáváte tak svá zlatíčka??? 🙂

momin
7. led 2010

bocinka maly spal na boku taky porad kdyz byl malicke mimi....
Ale na brisko bych se ji bala dat dokud se sama nepretoci zpatky.... 😉

bocinka
autor
7. led 2010

Momi, no jo... já se taky bojím, ale zas máme monitor a malinká je na tom bříšku úžasně klidná... 😵

rimmel
7. led 2010

bocinka moj tiez spava na boku a to tak ze lezi na velkej posteli resp matraci na zemi a pouzivam normalnu perinu, nie pre babatka, a ona ako vies je ohybna a prisposobiva takze ked zaspi zakryjem to nou a zo zadu ho podopriem a aj spredu takez nema sancu sa otocit i ked teraz ked je vacsi a otacat sa vie, robi to dakedy potom ma zavola nech ho otocim naspat a spime dalej 😀 na brusku by som sa tiez bala.

lucie777
7. led 2010

Boci, já malou občas na bříško dám, ne v noci, jen když ji mám na očích. My jako mimina tak spali pořád, dřív se zas říkalo jen na bříško..

evinkaa
7. led 2010

bocinka: Nám například už v porodnici říkali, dávejte děti spát na bříško, aby se vyprděly. 😉 Já malou na bříško dávala, ona mi přes den ani jinak neusnula, ale to jsem ji měla na očích a samozřejmě zapnutý i monitor dechu.

bocinka
autor
7. led 2010

Luci, no právě, pamatuju se, že můj brácha - 10 let - spal jen na bříšku...

rimmel - zpátky se neotočí???

evinka - nám to zakazovali... 😒 ale aspon přes den ji tak budu dávat... 🙂

rimmel
7. led 2010

bocinka nie moj sa este nevie z brusku na chrbatik spat otocit, i ked pred tyzdnom mi to parkrat predviedol 😀

moravanka
7. led 2010

Holky, vy co mate monitor, umite i dobre poskytnout prvni pomoc miminku? Ja jenom teoreticky, tak se i pres monitor snazim malou porad pretacet. Na zadech mi nespi ani nahodou, tak aspon na boku.

adajar
7. led 2010

boci na brisku muzes pres den a hlidat ji. v knihach pisou ze na brisku je vedsi moznost SIDS

adajar
7. led 2010

moravanka umim. A jinak co se tyka alarmu musis nejdriv rozsvitit a skontrolovat dite nez volat a resuscitovat. POkud je ruzove a dycha je vse ok.

petkula
7. led 2010

bocinka,
pokud mas monitor dechu, tak bych se nebala ji nechat spat na brisku i v noci. My monitor nemame a Vojtika taky trapily prdiky, tak jsme si ho vzali k sobe do postele a protoze se na zadech trapil, dali jsme ho na brisko a spal klidne. Samozrejme, ze jsem mela strach a pozorovala jsem ho ale nikdy nelezel tak, ze by mel pusinku zaborenou v matraci, ze by nemohl dychat.

janca.23
7. led 2010

ahoj bocinko.malá spi na bříšku už co byla v inkubatoru,protože měla věčně nafoukle bříško tak se doktoři rozhodli takto,no a do tří měsíců mi ani jinak nechtěla spát,teď si to zařídila po svém,přes den spí celkově 4 hodinky na zádech,ale to se věčně budí,no a v noci jí dávám na bříško a to dokáže spát 8,5 hodin v kuse.Jo mě taky všíchni říkaji až ji dávam na záda (já totiž monitor nemám)ale malá mi zas často blinka tak mám strach,kdyby si náhodou ublinkla aby se neudusila.Dokonce jsem se ptala doktorky jak jí mám ukládat,svolili na bříšku i kvůli tomu,že malá je nedošená a lépe se jí dýcha

bocinka
autor
7. led 2010

rimmel, tak to už se bude brzo otáčet pořád...

moravanka - jojo, teoreticky to umím... prakticky jsem to naštěstí ještě nedělala a radši bych nechtěla...

Janca a myslíš, že ji to odnaučíš??? My právě taky čassto ublinkáváme...

Petkula maličká taky krásně otáčí hlavičku na obě strany - když je na bříšku... takže není zabořená...

ada, naštěstí jsme neměli planý poplach, ale je jasný, že bychom drobky nejdřív zkontrolovali... aby neměla šok... 😀

janca.23
7. led 2010

Bocinka-.To ubinkávání má s toho,že neví kdy skončit z jídlem,doktorka nám řekla že ji mám dávat dávky kolem 80ml,ale ona vypije i 120 a pak to v sobě neudrží,no a když ji dám jen těch 80 tak m i řve a ani čajem ji neošálím,prostě řve,tak dlouho než ji fakt jěště nepřidám,ale už se trochu usmirnila,a pije 90-100max,tak už jsme dlouho neblinkali,ale musím zaklepat 🙂

momin
7. led 2010

Holky to nemusi byt s prejezeni... nektere deti proste blinkaji...
Napr Danik si obcas ublinkne do ted....

adajar
7. led 2010

bocina moje kamoska to taky vedela a pak kdyz prisel planej poplach volala zachranku a pak se sla podivat na dite skrat. Jinak my uz jsme meli plane poplachy.

no nas Danysek ma reflux a ublinkava je taky nedonoseny a lezi na zadech jen jsme mu zvedli postylku pod hlavou.

bocinka
autor
7. led 2010

janca, já kojím, takže to neukočíruju, ale vím, že ve v týdnu už vypila u doktorky 100 ml... takže ted určo víc...

momi, asi jo... malá si ublinkne i dvě hodiny po jídle...

princessp
8. led 2010

Bocinka
Ahojky tak to mi mluvis z duse malimu je jen 5tydnu atake tlaci jako o zivot sem tam u toho krici jako tygr...no nic moc ve 3hod. rano a to takto muze knourat i hodiny. Mame monitor a sem tam kdyz ma hrozne prdiky tak to take dam na brisko a to mu pomaha...je proste klid.
ALE holky jak to je s tim ublinkavanim? Malej sem tam trochu ublinkne....ale treba dnes se pozvracel...bylo toho docela hodne ja mela ohozenej rukav...jeho rukav byl take mokrej a i na dece bylo toho trochu tak nevim...jsem z toho trochu vyplasena...proste nevim co je normalni a s cim by se melo jit k doktorovy. Zatim moc dekuji za rady.pa

momin
8. led 2010

bocinka tak co zkusila si to s tim spinkanim na brisku? Maly by tak neusnul-a kdyz byl maly tak to na brisku uplne nesnasel tak asi proto sem ho tak nedavala... 😉 Ale i tak bych se asi bala kdyz se neotoci... 😅 Ale zase na druhou stranu pokud to Sofince pomaha....... 😵

princessp maly mi blinkal po kazdem jidle-a dost........ Lekarka nam rekla ze se to upravi vekem. jak sem psala obcas si ublinkne jeste do ted,ale uz je to o 100% lepsi.... 😉 Ale lekarky by ses asi mohla zeptat... chodite tam kazdou chvili kdyz je vam 5 tydnu ne? 🙂

bocinka
autor
8. led 2010

princes, malá si včera u brkání odplivla mě na záda taky hodně, ale bylo to z přepití... a pokud to není 5x denně, tak to prý nic není...

momin, zkusila, ale malá nechtěla, tak nevím... 🙂 chvilku vydržela, potom se vyprděla a už chtěla otočit... 🙂 tak jsme otočili a spinkala dál... 😵

micha3
8. led 2010

Ahoj holky,
Malý měl taky období kdy spal na bříšku,nechávala jsem ho, a chodila ho kontrolovat. Ale to trvalo jen chvilku, pak už se mu to zase nelíbilo. S ublinkáváním to u nás bylo každodenně, opravdu hodně, ale když jsme začali dávat příkrm tak to ustalo. Můžete zkusit zahustit mlíčko Nutritonem, a od čtvrtého měsíce rýžovou krupičkou od Nestlé /neobsahuje lepek/ ta se nám osvědčila nejlépe. Po kaších měl na noc prdíky, ale takhle zahuštěné mlíčko mu nevadí.

Už jsem to někde psala, ale na noc na prdíky nám pomáhal koupací kyblík. Opravdu úžasná věc, celou noc ho prdíky netrápili ani jednou, takže byl schopen spát celou noc a budil se jen na jídlo.

bocinka
autor
8. led 2010

micha a jaký má ten kyblík vliv???

micha3
8. led 2010

když ho tam večer vykoupáš, on si tam tak pěkně sedí v teplé vodě, tlačí si kolínkama na bříško a vyprdí se. Fakt to funguje, měla jsem to od kamarádky, do doby co se do kyblíku vešel, jsme měli klidně noci 😉

bocinka
autor
8. led 2010

micha, hmmm, možná to zksíme, ale maličká si sotva zvykla na vanu - nerada se koupe... 😔

dukie
8. led 2010

Já jsem se taky bála dávat malýho spát na bříško. Teda on spíš nespal, než spal... ale když už teda spal... 😀 Nakonec jsem to rešila kompromisem - dávala jsem ho spinkat na bříško jen když jsem byla hned vedle něj. A to jsem ho ještě každou chvíli kontrolovala, jestli dýchá. 😀 😀 😀

Ale víte jak... ono se to dneska nedoporučuje... v době našich maminek se to doporučovalo... naše dcery už to třeba taky budou mít jako normu... těžko říct.

Jinak k první pomoci... u dospělého prvně volat záchranku, u dítě prvně oživovat (pokud tedy aspoň tušíte, co dělat) a pak volat záchranku. Dítě má prý největší šanci na záchranu v prvních minutách (kecala bych, jestli ve dvou nebo třech, to už si nepamatuju...).

micha3
8. led 2010

bocinka-malý ve vaně být taky nechtěl, ale v kyblíku si lebedil. To se mu opravdu líbilo, vydržel tam i 15 minut🙂
Škoda, že jsi až z Bruntálu, půjčila bych Ti ho na ozkoušení🙂 zkus se podívat někam do bazárku, budou tam levnější, než kupovat nový

bocinka
autor
8. led 2010

micha, už koukám, malá dostala od babiček ještě nějaký penízky a nevím co už bych jí koupila... 😅

misellll
8. led 2010

bocinka:Já bych to na tom bříšku moc nerizkovala je to podle mě docela nebezpečné,ale zase musíš vědět ty jestli se na to cítíš

bocinka
autor
8. led 2010

misel, já spala jen na břiše a můj brácha - ted mu je deset - taky spal jen na břiše a to bez monitoru, beze všeho... 🙂

misellll
8. led 2010

bocinka:Určitě je to věc názoru netvrím,že ji tak nemáš dávat,jen si já osobně(a to neznamená,že mám pravdu)myslím,že je to celkem rizkantní.Pokud ji tak chceš dávat a myslíš si,že je to dobrý,tak vpořádku 😉 Ale já bych z toho měla strach.Ano i mě a mojí sestru naše mamka dávala spát na břicho,jak už tu někdo psal,tenkrát se to dokonce doporučovalo.Jedním z důvodů,bylo právě blinkání,jenže čas ukázal,že díky spaní na bříšku je větší pravděpodobnost,že dojde k SIDS.A kord u tak malého mimnka jako je tvoje Sofinka.Prostě a jasně já bych si to u takhle malého miminka nerizkla,snad v pozdějším věku jak tu píší jiné maminky až když se miminko dokáže samo přetočit.A pokud se jedná o ten monitor dechu ten tě jen upozorní,když není něco vpořádku,ale nezaručí ti,že nedojde k něčemu zlému.No já tě nechi ztrašit,jen píši svůj názor.Každopádně si to udělej podle svého(co uznáš za vhodné a dobré)jen si tu načala to to téma,tak píši svůj názor 😉