Vadí spaní na bříšku a na boku? Jak dáváte spát vy?

bocinka
7. led 2010

ahoj holky,

možná už tady tohle téma je, ale nenašla jsem - takže začínám nové...

Naše Sofi trpí na prdíky, přes den jen tlačí, skoro nespinká a pak je nevrlá... Používáme SabSimplex, masáže, rektální rourku, po litrech piju fenyklový čaj... ale moc to nepomáhá... 😒 ani v noci malá nespinká klidně, pořád kňourá, pobekává a tlačí...

Dneska jsem ji přes den zkusila položit na bříško a prospala celé dvě hodiny - což se ve dne nestává... 😅 zrovna se s úsměvem probouzí a vypadá moc spokojeně... 😵

Jenže všude se píše, že mimi nesmí spát na bříšku, ani na boku, ale pouze na zádech kvůli SIDS... 🙄 Maličká spí na boku už od porodnice - otáčí se sama... Jsem teď na vážkách...

Jak dáváte svá mimi spát Vy??? Máte někdo zkušenost se spaním na bříšku??? Dáváte tak svá zlatíčka??? 🙂

ibolia
8. led 2010

Ahoj, to je těžko říct. Sestra má 18 měsíčního kluka a ten jí hned od porodnice spával jen na bříšku, protože na zádech nedokázal usnout a neustále se budil. Dala pod něj monitor dechu. Zkus to.

romana29
8. led 2010

Bocinko pokud máš postýlku pěkně vypodloženou, aby malá spinkala né rovně, ale jakoby z kopce, tak je to bez problémů. Daneček spával od narození rád na jednom boku, měla jsem takovej ten malej mantinelek, do kterýho jsem ho položíla na jeden bok a spal, na druhém spával nerad, až měl jedno ouško slehlé a tchán nadával, že bude mít špatný ucho 🙂.
Na prdíky trpíme taky i doteď :( a spí na bříšku.
Jestli chceš vrážet peníze do monitoru dechu, tak je dej. Ten se ale doporučuje jen když je dítě nedonošené, nemocné nebo tak...Zdravému děťátku se nic nestane.

moravanka
8. led 2010

No ja myslela, ze k nahlemu umrti kojence dochazi u zcela zdravych deti, dodnes neni jasna pricina. Jsou tam jista rizika, ale proc k tomu dochazi, se zatim nedokazalo vysvetlit. Aspon tak jsem si to myslela.

misellll
8. led 2010

moravanka:SIDS jak říkáš je pro všechny velká neznámá,ale doktoři se schodují v tom,že k tomu může přizpět právě spinkání na bříšku a to proto,že děťátko si vydýchá vzduch díky tomu,že má pusinku blízko madrace a dochází právě k SIDS,ale prý to má do zajista víc příčin ano je pravda,že dochází k SIDS i u dětí které jsou zcela zdrávy.Největší riziko je u novorozenců asi až do čtyr měsíců.To však neznamená,že starší miminko už není ohroženo.Nechci nikoho strašit,jen říkám fakta

micha3
8. led 2010

Ahoj holky, teď nechci být nějak přechytračelá, nebo tak. Ale kamarádka ten monitor měla - 2x ji spustil sám od sebe, takže z toho byla ještě víc psycho než aby ji to pomohlo. A co jsem jednou jukla do diskuze holek co ho používají tak s tím občas měli taky problémy. Ale osobní zkušenost , to nemám

momin
8. led 2010

Ja sem slysela ze to hrozi do roku ditete.... 😕

A k tomu monitoru dechu..nam taky jednou spustil-plany poplach,ale ani me nenapadlo ze bych ho prestala pouzivat.

bocinka
autor
8. led 2010

Miselll, jo v pohodě... 😉 je to hlavně o pocitech, já mám zase pocit, že na zádíčkách se mi udusí zvratky, takže radši bříško... ale malinká sama spinka na boku - sama se otáčí, tak ji nechávám...

romana, já monitor mám - nannynku - dostala jsem ho... a jsem za něj ráda... líp se mi spí... 😅 tak nějak mi dodává pocit klidu....

Misell, k tomu SIDS, někdo to říká tak jako ty, jiné zdroje říkají, že miminku prostě nevyvynutý mozek zapomene přikázat, aby se nadechlo... tak nevím... je asi více faktorů...

Micha, taky jsem slyšela o planých poplaších, kdy se miminko třeba otočí a dostane se z dosahu monitoru... zatím naštěstí jen slyšela - nám to klape....

momin, jj do roka...

rkk
8. led 2010

ahoj bocinka ja malou davala od začatku na břiško pač trpěla na prdiky a na břišku ji bylo lepe 😉 i doktorka mi to poradila je to asi na nazoru.Ale když maš nanynku tak je to super ta ti to ohlida.Taky mam ten nazor že na zadičkach se muže zadusit zvratkama.

bocinka
autor
8. led 2010

rkk, jojo, přijde mi to logické... asi proto... 😅

dukie
8. led 2010

Já k SIDS slyšela mimo jiné velmi jednoduchou a velmi zajímavou teorii... že se miminku zdá, že je v bříšku u maminky a nemusí dýchat... a dýchat přestane...

Samozřejmě jde o teorii, kterou těžko dokázat či vyvrátit... 😕

Každopádně SIDS není spojena výhradně se spaním na bříšku... takže je to celé opravdu jedna velká záhada.

janca.23
9. led 2010

Každá maminka má jiný názor a každému miminku se spí dobře jinak.To se nedá rozhodnout co je lepší,na zádičkách hrozí udušení zvratkama a na bříšku za SIDS.Když se to tak vezme miminko si ,,řekne'' samo jak se mu spí lepe 🙂

k.ate
9. led 2010

holky, nám říkali v porodnici, že spaní na bříšku je blbý právě kvuli tomu, že když si mimi ublinkne, a neumí pořádně ještě pohnout s hlavičkou, může to vdechnout zpátky, takže nám říkali, že mimča máme nechat spát na boku... 😕

kristyna_01
9. led 2010

Ahoj Bocinko,
Šimonek má teď 5 měsíců- taky ho dost trápilo bříško-prdy. Začala jsem pokládat na bříško tak od 1 měsíce- přes den, když jsem byla u něho a i na spaní. Všude píšou, že je to nebezpečné, ale mimi se ulevilo, a mámě taky. Pro můj osobní klid jsme v cca 2 měsících koupili monitor, ale dost cestujeme, sebou monitor netaháme, a pohoda. Mám na to vlastní teorii- naše generace byla zase striktně pokládána na bříško, no a nevědělo se, jak vysvětlit nějaká úmrtí, tak to vysvětlili takhle. Vsadím se, že za pár let zase budou doporučovat ukládat na bříško, a potom zase na zádíčka. Dej přednost svému instiktu.Ať nám zvířátka hezky rostou 🙂

elzik
9. led 2010

Boci , musím se připojit s názorem ke kristyně 01 - mí bráchové (dnes už dospělí) nespávali od narození jinak než na bříšku. Tehdy se to doporučovala, ukládat mimi na bříško a mamča říkala, že si nepamatuje, že by je trápili nějaké prdíky nebo bolesti bříška. Spinkali tak od narození a byli spokojení. 🙂 Nevěřila bych všemu, co se radí, ono se vždy musí něco svést na něco 😉 Pokud je maličké takhle příjemně, nebála bych se toho. A pokud se bojíš, tak ji tak nechávej přes den, kdy ji můžeš bez problému kontrolovat a na noc ji ukládej na bok.

bocinka
autor
9. led 2010

Elzi, Sofi se tak na noc ukládá sama, už od porodnice se otáčí na bok,m na zádech spí jen v houpátku.... 😅 😅

Kristy, taky si myslím, že za 10 let se bude zase dávat na bříško... 😉

elzik
9. led 2010

BOci, můj malý se taky otáčí a spinká na bříšku. KDyž ho dám na záda, šíleně se vzteká a automaticky se přetočí na bok a schoulí to klubíčka - do tzv. prenatální polohy 🙂 🙂 Jedna maminka na jiném diskusním fóru psala, že se ji na zádech udusila vnučka - dr. radila a doporučovala spát na zádech, že to je jediná vhodná poloha pro miminko a vidíš, prý ve věku pár týdnů se v noci začala dávit a udusila se zvratkama. Já proto také dávám Šimiho na bok a postýlku mám přiraženou úplně k posteli bez jedné bočnice, abych slyšela každý jeho prd. 😀 😀 Přes den Šimonek také občas usne na bříšku, ale to už musí být hooodně unavený, protože jinak začne zvedat stále dokola hlavičku a po chvilce za začne vztekat. Nejspokojenější je v houpačce nebo u mě ve vaku. 🙂

bocinka
autor
9. led 2010

elzik, taky jsem to četla, ten příspěvek od té paní... já vak nemám, ale v houpátku je taky ráda... a přes den ji mám v obýváku v cestovní postýlce, kam jsme dali klasickou dětskou matraci... 🙂 tak ji mám stále na očích...

elzik
9. led 2010

boci - mám tak překlep - můj malý se taky otáčí a spinká na boku (ne na bříšku) 😀 😀

bocinka
autor
9. led 2010

elzi, malou dávám na bříško taky jen když mi usne, jinak se začíná zvedat... 😵 😵 no a taky rozčilovat... 😕

vvvecna
13. led 2010

ahoj ak já přidám svůj názor,mému Tomíkovi jsou 4 měsice a zhruba od 10 tt mi spinká na bříšku,je tak nejspokojenější nebo na boku,na zádech mi neusne,to si povídá a kouká všude.občas se stane,že kouká i když je na bříšku nebo se rozčilujeale po chvile toho nechá a krásně mi usne a já vím,že kdyby si náhodou ublinknul,tak se mi neudusí a taky se mi takhle lépe vyprdí a nebolí ho bříško 🙂

bocinka
autor
13. led 2010

Byla jsem v poradně a doktor říkal, že máme dávat na bříško - kvůli těm prdíkům... že má spát tak, jak jí to vyhovuje...

vvvecna, taky mám větší strach, že se mi udusí, když je na zádech... 😔

crca
13. led 2010

My spali od začátku na boku-měli i podložené postýlky-asi ve 3 měsících jsem přes den dávala kluka na bříško,taky kvůli prdíkům a spinkal jak miminko 😀 😀 to jsem ho teda měla nadohled,teď asi poslední měsíc a půl mě usne holka jedině na břichu.Když jí uhoupu a položím,tak musím hned na břicho,nedej bože jí položit na záda,to je řevu 😀
a monitory máme od začátku-sice se mi narodili v ukončeném 38tt(u dvojčat je to jako u jednoho 40tt 😅 ),ale stejně...,a jak už jsem psala v jiné diskuzi.......už se mi spustil nespočetně jak u holky,tak u kluka a vše plané poplachy,ale radši 100x planý poplach než........

andykov
13. led 2010

malá mi tak taky spala, ale jen přes den, když jsem ji sledovala, jinak moc nespala a byla neklidná, ještě měla ty tonusový reflexy a to ji budilo. no já si spíš než, že dojde k sids, myslím, že se může stát, že se mimi nějak šprajcne do matrace a jak nemá vyzralý svaly, tak se nemůže otočit a vlastně udusí se ☹ proto taky nejvíc do 4.měsíce, kdy nejsou ještě tak rozhýbaný, no a teda mají i hooodně tvrdý spaní ☹

etinka
14. led 2010

Ahoj, nedá mi to nereagovat. Já i moji dva sourozenci jsme před 30lety spali zásadně na bříšku, dřív se to tak doporučovalo. Takže když se narodila má dcera, váhala jsem, zda jí na bříško dát. Po příjezdu z porodnice na zádech první týden vůbec nemohla zabrat, trpěla prdíky, v noci nespala, ve dne to nebylo o moc lepší. Po 14dnech jsem dala na radu své mamky a dala jí na bříško. Neznám ani jednu probdělou noc!!!!, prdíky nebyly, protože bříško se zahřeje a lépe odchází. Miminko si i pěkně na bříšku odříhne, takže spokojeně usíná a netrápí ho to, že není odkrkané a pak brečí v kočáru, dokud se neuřve, jak velice často v dnešní době u maminek vídám. A v kočárku spala taktéž jen na bříšku, takže vždycky koukala jen čepička. Ten, kdo mi nahlídl do kočáku se divil, většinou komentoval a kritizoval, ale mně to nevadilo. Výzkumům nevěřím, za několik dalších let zjistí, že bylo škodlivé pro děti třeba balení do papírových plen, nebo něco jiného ☹

Když se narodil syn, přetrpěli jsme porodnici, kde jsem ho musela dávat v zavinovačce na bok a na zádíčka a kde mi vrchní sestřička prorokovala, že ten bude trpět plyynatostí a abych si nechala napsat SAB Simplex apod. Doma putoval syn opět hned na bříško. Dávali jsme na radu našho pana doktora od amlička i ke kojení po lžičkách fenyklový čajík ( On sám říkal, vždyť i malé miminko má žízeň, kojte, ale dávajete i čajík). Prdíky téměř nebyly a spinkal celé noci. A SAB Simplex jsem nikdy nepoužila. A vlastně spí krásně oba dodnes, nikdy jsme neměli se spánkem problém. Takže co se týká mě, tak já jedině doporučuji.

kikinda
1. črc 2010

ahoj holky chci ze zeptat mala mi uz od malinka spinka na brisku ted by chtela spinkat i v kocarku na brisku myslite si ne to neni blbi??

strouzek
1. črc 2010

ahoj holky naše malá nespí skoro vůbec na zádech snad jen v kočárku, na bříšku občas to že se sama tak přetočí ale na boku to spí tak od porodnice a jinak skoro nespí. na prdíky netrpíme a spíme celou noc vkuse. moje máti mě taky jinak nedávala a spaní jsem prej měla taky parádní, nechápu proč se teď spaní na břichu a boku zakazuje, v porodnici se na mě dívali jak na debila když jsemjí otočila na bok a hned mě jí přetočili nazpět. já si spíš myslím že na zádech se má větší šanci udusit zvratkama než na boku protože mě se malá jednou na zádíčkách dusila, plakala a pak najednou začal houkat monitor a přiletěla jsem tam a ona na zádech a měla asi zaskočenou slinu. takže od tý doby jí ještě podepírám dekou aby na zádech nespala skoro vůbec.
jinak s těma čajíkama no já jsem taky pro čaje, naše Neluš sice není kojená ale i kdyby byla čaje bych dávala, naše maminy je taky dávali a žádný kapky na prdy nepotřebovali. hlavně sama vidím u malé kolik toho vypije, teď jak jsou ty vedra je schopná vypít i 600 ml čaje za den a i když je venku škaredě tak bez čaje večer prostě neusne a budí se, jakmile ale dám čaj vypije ho jedním hltem a klidná usne a spí spokojeně až do rána.

kikinda
1. črc 2010

ahoj holky ja malou taky na zada nedavam taky se toho dojim a na prdiky neptrpime a zadne kapicky nepouzivame mala ted taky porad jen pije ani moc nechce jist v tom horku mala taky nebyla kojena kojila jsem jen tydel ale jeste porad nespime celou noc jednou se budime porad premyslim proc? kdyz se vecer naji dost...prosim poradte dekuji

strouzek
2. črc 2010

kiki no každý dítko je jiný, jedno probuzení je krása tak buď ráda, kdybys kojila budila by se asi častěji,někde jsem slyšela že dítko je schopný spát bez probuzení až po půlroce života že až tehdy je ten metabolismus přizpůsobený na to aby vydržel tolik hodin. my sice takhle spíme celou noc už od 2.měsíce ale nikde není dáno že se to jednoho dne nezmění od základu a budeme se budit co hodinu 😀 dáváš malé večer čaj? protože moje malá by bez čaje neusnula a vypozorovala jsem že když jsem ho večer nedala tak se budila a když ho dávám tak spí až do rána takže zkus čajíka jestli jí nebudí žízeň

vvvecna
28. črc 2010

ahojky můj prcek na bříšk spal asi od 2 měsíce a strašně mu to vyhovovalo,porotže trpěl na prdy

janicka006
28. črc 2010

ahojky naše Michalinka na břiše nespí v§bec..když neuměla pást,tak jí to čílilo,že musí ležet na břiše a teď je to zase zvědavka,takže jakmile může něco pozorovat,tak prostě tu šišku na deku nedá,ale pořád je vyšpiclovaná nahoru a musí koukat.Dávám jí spát na bok,doporučila mi to tak i mudra,ale v noci se stejně přetočí na záda...