Válečky na spaní. Používáte je?

misha08
11. čer 2008

Náš chlapeček v noci spí od příchodu z porodnice v postýlce pouze v poloze na boku mezi válečky (do naší postele si jej beru až nad ránem kolem 5:00). Po kojení jej vždy uložím na druhý bok. Ve dne válečky vůbec nepoužíváme a malý spí jen na zádech.
V noci se zatím bojím na záda jej položit, protože občas ublinkne.
Zajímalo by mně, jestli mu nemůže ublížit, když spí na boku (bocích) každou noc. Přece jen se trošku stáčí na záda, protože válečky nemá těsně u těla (potřebuje se občas kroutit kvůli prdíkům), takže ho občas najdu v poloze, kdy záda a podložka mají mezi sebou cca 60 stupňů.
V kolika měsících případně válečky odbourat? Používáte někdo válečky? Spí vám děti jen na zádech?
Díky za názor.

atreides
11. čer 2008

taky jsme byli zvyklí z porodky dávat Ninču na bok, ale už ji nějakou dobu dávám na záda, páč dává hlavičku na stranu 😉

misha08
autor
11. čer 2008

Malá Ti neblinká?

atreides
11. čer 2008

sem tam si ublinke, ale bez problémů a hlavičku má pouze na stranách

schwarzovka
11. čer 2008

malej spí jedině na zádech, hlavu má na straně...takže se nebojím a v nějaký knížce jsem četla, že se nemůže zadusit zvratky, když spí na zádech....je ale fakt, že všude píšou něco jiného 😉

janahakova
11. čer 2008

Mě malý také dost ublinkává a spí na zádech. Hlavičku má taky vždycky na bok, takže je to v poho. Dávala jsem ho na bok, ale stejně se mi přetočí na záda.

andys26
11. čer 2008

Já malého dávala taky od narození na boček, ale neměli jsme válečky tak jsem ho jen podkládala polštářem, a teď už si lehne jak se mu zlíbí. 😉 točí se na bříško a putuje po celé postýlce takže nějaké podlkádání by stejně nemělo smysl. 🙂

emfi
11. čer 2008

Aj ja dávam maličku búvať na bok, je tak zvyknutá, inak ani nazaspí, ale potom sa pretočí ako chce. Tiež som si tak zvykla, lebo často vrackala . Teraz sa ale prevalí aj na chrbátik, tak ako sa jej páči

misha08
autor
11. čer 2008

Holky, děkuju za odpověď 🙂 🙂 . Zkusím ho dát dnes na záda a uvidím, jestli mi usne.

pamuk
12. čer 2008

já dávala malého spát na záda. Jen v noci, když si nechtěl říhnout jsem ho dala na bok. teď už se otáčí sám a lehne si stejně tak, jak je mu pohodlnější.