Ve kterém věku vám začalo dítě utíkat z postýlky?

karotky
24. kvě 2009

Zdravím maminky všech temperamentních dítek a zajímalo by mě,kdy Vaše děti začaly opouštět postýlku(a jakým způsobem),aby v ní nemusely usínat? 😀
Tak u nás to nastalo ve 2.letech(asi týden po narozeninách).Adámka jsem uložila do postýlky,jako vždy jsem se s ním rozloučila a odešla jsem do obýváku k PC.Manža byl zavrtaný pod dekou a sledoval svůj oblíbený program v TV.Najednou (přelezl bočnici u postýlky) vrznul práh u dveří a Adam stál jak přízrak ve dveřích.............chechtal se jak blázen. 😀
Manža otráveně vstal a šel mu snížit rošt úplně na minimum.Jakmile se vrátil do svého předehřátého pelíšku,práh opět vrznul a situace se opakovala.😀
Tak jsem se toho chopila já a šla mu domluvit.Sice to už od té doby neudělal,ale raději jsme mu tam nenápadně instalovali webkameru a sledujeme ho přes PC,než usne. 😅

marfigirl
23. črc 2009

tak nam maly vylieza z postielky od 13 mesiacov, ma ju hned vedla nasej manzelskej. Raz som ho dala spat cez den do nasej postele a ked som ho isla skontrolovat bol vo svojej postielke. Potom v tej isty den som ho dala do jeho postielky, prisla som skontrolovat a spal v nasej posteli 😀
a potom sa hocikedy v noci premiestnil a robil si zo mna blazna. Som nevedela, ci som uz kojila, ked bol v nasej posteli, lebo sa mi to nezdalo. Az som prisla na to, ze on aj v noci prelieza. A samozrjeme hned zacal vyliezat aj ked som ho dala spat na noc. TAk sa skoncilo super zaspavanie bez nas

sakura77
24. črc 2009

mne nevyliezal nikdy,bol tam do 2 rokov a 4 mesiacov-len cez den tam obcas liezol ked sa hral-akoze vedel tam ist a j von z nej,ale ked mal ist spat tak spal,nikdy ho to nenapadlo-samozrejme ako je vo velkej posteli,tak uz tie napady ma obcas 😅 ale nastatsie sa zatial k nam do postele nenasackoval,aj ked som to cakala,obcas pride nadranom okolo piatej ako vyorana mys ze:tu je moja maminka"-navigujem ho naspat do izbicky a spi dalej az do rana

ninucha
12. bře 2016

Máme trochu jiný problém a nějak nevím, jak ho vyřešit. Malý přesně v den, kdy mu bylo 11 měsíců přelezl postýlku a samozřejmě spadl na zem, následovala cesta na kontrolu k lékaři, čemuž bych se už moc ráda vyhnula, byl to hrozný zážitek. Bohužel ho to ale nepřešlo a zkouší to pořád a to má a i při pádu měl postýlku úplně dole, níž už to nejde. Je mrňavej a přesto to přeleze, fakt nevím jak na něj. Navíc je to velký cestovatel, takže sundat přední čelo nemožné a naučit ho vylejzat pomoci vyndaných špryncí, na to je ještě malý a nechápe co po něm chci, do všeho jde po hlavě. Co s ním????

zpevanka18
19. srp 2016

@ninucha Dobrý den,
vidím, že tahle diskuze je už dost stará, ale mám stejný problém. Dcera se naučila postavit a v ten den vypadla večer z postýlky. Naštěstí se jí nic nestalo, ale zážitek to pro nás byl dost hrozný i tak. Dceři je teprve devět měsíců. Rošt postýlky jsme dali úplně dolů (rozdíl cca 20 cm), ale i tak mám prostě obavu, že za měsíc udělá to samé a už nebude kam posunovat. Jak jste to vyřešila? Brzo bude hotový pokojíček a postěhuje se z ložnice, ale na velkou postel, byť se zábranou, se mi zdá ještě brzo. Hlavně si myslím, že bych ji uložila a ona by vzala dráhu z postele dřív, než za sebou zavřu dveře…

evulina77
19. srp 2016

@zpevanka18 kmile dítko vyleze z postýlky, je potřeba sundat bočnici, aby nevylézalo a nepadalo z výšky. Prostě ta etapa skončila a je potřeba najít jinou. Třeba uspávání v posteli s dítkem...

ninucha
11. říj 2016

my tuto situaci vyřešili cestovní postýlkou. Nemá se o co zapřít, ani přitáhnout, stěny mu kloužou a do dnešního dne se mu přelézt nepovedlo, už se o to ani nesnaží, v postýlce sedí a čeká, než si pro něho někdo příjde

novisek
13. říj 2016

v roce a půl už utíkali z postýlky..=)