Ve kterém věku vám začalo dítě utíkat z postýlky?

karotky
24. kvě 2009

Zdravím maminky všech temperamentních dítek a zajímalo by mě,kdy Vaše děti začaly opouštět postýlku(a jakým způsobem),aby v ní nemusely usínat? 😀
Tak u nás to nastalo ve 2.letech(asi týden po narozeninách).Adámka jsem uložila do postýlky,jako vždy jsem se s ním rozloučila a odešla jsem do obýváku k PC.Manža byl zavrtaný pod dekou a sledoval svůj oblíbený program v TV.Najednou (přelezl bočnici u postýlky) vrznul práh u dveří a Adam stál jak přízrak ve dveřích.............chechtal se jak blázen. 😀
Manža otráveně vstal a šel mu snížit rošt úplně na minimum.Jakmile se vrátil do svého předehřátého pelíšku,práh opět vrznul a situace se opakovala.😀
Tak jsem se toho chopila já a šla mu domluvit.Sice to už od té doby neudělal,ale raději jsme mu tam nenápadně instalovali webkameru a sledujeme ho přes PC,než usne. 😅

popelka.miri
24. kvě 2009

Mně holka brzy začala přelézat postýlku asi ani ne ve 2 letech!! Nejhorší bylo, když se ráno první vzbudila tak si dělala, co chtěla a já musela hned letět za ní 🙄 a taky odmítal ve 2 letech v ní spát a chtěla na normální velkou postel 😅 . Kluk spal v postýlce dlouho asi do 3 let. A malá zatím vydrží, naopak ta jinde, než ve svém pelíšku neusne 😀

peppapig
24. kvě 2009

Karot, fajn jsi to popsala, uplne si dokazu predstavit, jakou z toho mel malej srandu 😀
Nase M zacala hrozne lomcovat s postylkou a skrabala se nahoru okolo 15.mesice, radeji jsem chtela predejit pripadnemu padu a taky se trosku vyspat a bocni stranu postylky jsme dali dolu. Ted mela dva roky a stale spi v otevrene postylce (velkou postel dostane pri prestehovani do sveho pokojicku)

monik111
24. kvě 2009

Tak u nás to bylo podobné. Verča poprve přelezla postýlku v roce a půl. Měla jsem málem infarkt,ale naštěstí se jí povedlo tak dobře že nespadla. Jenže jelikož nám tam nešly vydělat ty šprušle,tak jsme neměly moc na vybranou.....a jelikož se to opakovalo a to boužel občas i s pádem a křikem,tak jsme koupily norm.postel. Týden trvalo něž si tam zvykla ale naštěstí v pohodě.

mkr
24. kvě 2009

to jsem zvědavá, kdy to zkusí naše kaskadérka, jinak u nás není možný sundat boční stranu malá hodně cestuje po postýlce :(

caira
24. kvě 2009

ja se tohodle taky desim, moje dite se snazi po spriclich splhat nahoru ( nastesti spi ve spacim pytli takze zatim neuspesne) ale nechci to videt az se ji to jednou podari..ja jsem totiz byla jako mala taky utekar, pry jeste nez mi byl rok a pul tak jsem umela z postylky vylezt a delat veselo jako prcek od Karotky 😉

kristi
25. kvě 2009

my jsme meli postylku cca do 2 let pristavenou bokem k nasi posteli, takze si vylezla stejne kdy chtela. Od ledna spi ve vlastni normalni posteli s malinkou zabranou, jeste nikdy nespadla a vetsinou si rano okolo 6 prijde k nam a jeste chrni 🙂

melysa
25. kvě 2009

Tak u nás se to stalo ve 21 měsících , jsou to asi 2 týdny, a prúběh naprosto stejný jako u karotky. Od té doby malej v postýlce nespal, když ho tam šoupnu, spustí řev a v momentě začne přelézat bočnici. Tak jsme si libovali, jak jsme ho měli krásně naučeného, sám usínal v postýlce snad od roku, a teď? Spává se mnou v manželské lóži ( manža v obýváku), a než usne tak tam musím ležet s ním. No děsné. Postel jsme mu chtěli koupit až do nového domečku, jenže jak se teď naučí spávat půl roku se mnou, tak to pak nechci vidět ☹

sarinkam
25. kvě 2009

Nas mladej spi i ve trech letech v takovym tom pytli, takze ma nohy zneskodneny, ale uz asi rok si pres den pri hrani volne vyleza a sleza.

ladunka
25. kvě 2009

Karolínka měla od roku a půl vyndané dvě šprušle z postýlky, aby mohla vylézt kdy potřebuje, od dvou a čtvrt má velkou postel. Večer usíná u sebe v posteli, během noci nebo ráno se stěhuje do postele k nám (má ji půl metru od té své).

iloha
25. kvě 2009

Ahoj, naše Terezka se do pokojíčku do velké postele odstěhovala sama..........vymalovali jsme jí pokojíček, a protože se jí to moc líbilo, tak tam hnedle zůstala, takže na postýlku vůbec nedošlo.
Jen jsme měli problémy na dovolených, kde nám do pokoje nastěhovali postýlku - odmítala v ní spát, takže nás vždy zachránilo rozkládací křeslo 🙂

binki
25. kvě 2009

14 mesíců 🙄 , takže jsme sundali bočnici a od té doby ho před spaním honím

karotky
autor
25. kvě 2009

Kristi,.................a jak to máte s uspáváním?
Chodí Mia do postýlky sama a zůstane tam?
Máte jí v ložnici nebo má svůj pokojíček?
My kdybysme dali Ádu do normální postele,tak si myslím,že bysme ho honili celý večer po bytě jako Binki. 😅

vojtisek2007
25. kvě 2009

tak nám už utíkají oba dva mrnousové - vojta vyleze ze své a pustí i elis, aby chudák nebyla zavřená....takže jsme sundali bočnice, mám postýlku přiraženou ke své straně postele a večer s nima ležím dokud neusnou, jinak bych je honila stejně jako binki..naštěstí je položím a do 10ti minut spí oba dva jak dřevo

kristi
25. kvě 2009

KArotky, docela jednoduse. Ona usne s nama v obyvaku a ja ji pak prenesu do postele. Pak neutika. A svou postel ma u nas v loznici ( maly byt)

karotky
autor
25. kvě 2009

jj.A v kolik Vám tak chodí spát? 😅

betka1
25. kvě 2009

my mame postielku, kde sa da jedna strana zosunut asi o 20 cm nizsie. Tou stranou ju mame opretu o velku postel. Moja mala vyliezla z postielky, ked mala asi 14 mesiacov. Bolo to tiez dost prekvapenie, ked stala vysmiata vo dverach. Teraz skoro kazdy druhy vecer, ked nie je velmi unavena, tak z postielky utecie. Ale ja si myslim, ze je lepsie, ked ma pocit volnosti, nez aby tam za tycami plakala. My jej vzdy povieme, ze ma ist naspat, ona sa s usmevom otoci a ide, ale musime ju do postielky vlozit my. Obcas to tak urobime viac krat za vecer, ale aspon je uspavanie bez placu a stresu.

iloha
25. kvě 2009

karotky, různě, většinou v osm ale taky i v deset, to když vytuhne např. v autě, po o totiž už nespí od února, nějak se jí nechce. Někdy si zdřímne venku v kočárku, ale i to už je jen světlá vyjimka. 😉

kristi
25. kvě 2009

no, tak mezi 21-22h, jak kdy....vcera treba nespala po obede a vytuhla v pul 8

side
15. črc 2009

nám malý prvně a zatím naposled vylezl z postýlky v 15 a půl měsících. Spíš máme problém, že se v noci vzbudí a v postýlce být nechce. Přes den tam spí v pohodě, večer tam usne, ale jak se v noci probudí, tak už tam neusne a putuje k nám do postele:(

sisi.v
15. črc 2009

asi v 18ti měsících jsem jednou večer dala malou do postýlky, ona si lehla a všechno ok, jako že jde spát. tak jsem jí řekla mini pohádku jako každý večer, odešla a přivřela dveře...jdu do pracovny, rozsvítila jsem lampičku na stole a vrátila se, že zavřu dveře - stála přede mnou na chodbě a smála se. hrozně jsem se lekla, vůbec jsem nechápala, kde se tam vzala. a protože se to stalo jejím sportem a já se pořád bála, že žuchne, tak jsme koupili normální nízkou dětskou postel s bočnicí. ráno kolem páté přijde stejně k nám 🙂

ygreen
15. črc 2009

náš mladej je dost vysokej - ve 13 měsících má 84 cm, tak se taky trochu bojím že přeleze a bací sebou na zem. Tak zvažujeme v bzké době koupi matrace na zem - té zvýšené jako mají v ikea, nebo dětsk postýlky se zábanou. Jenže on se ve spaní hodně točí. A navíc nemáme úplně vyřešené spaní, páč ještě v noci jí a občas si zapláče - ale to jsou všechno hnusný zuby 😒

kacka79
15. črc 2009

Tak nám jsou dva roky a neutíká... je teda fakt, že Fíla není až tak temperamentní 🙂

timbouctou
15. črc 2009

No naše čertisko se ve 14 měsících rozhodlo, že končí se spaním v oddělené posteli a tak dlouho tam stál a řval a řval až jsem vyměkla a spí se mnou. Manža stejně spí v jiném pokoji pod průhlednou záminkou, že ho aspoň nikdo v noci neprudí že chrápe, ale já vím, že hraje do rána na compu 😀 Takže mám chlapa v posteli a čekám, až prodám postýlku a koupím mu normální postel s malou zábranou.

binki
16. črc 2009

usíná mi tak 9-10, někdy se mi zdá, že uspává spíš on mně 🙄

akzeret1
16. črc 2009

u nás už před druhym rokem zkoušela přelejzat a ve 2 se jí to prvně povedlo naštěstí bez úrazu tak jsme jí vyndali šprušle z postýlky,jakmile nespí celej den tak zalehne po sedmé a spí až do rána to problém není jakmile spí přes den tak vylejzá většinou ji nechávam ještě hrát a v deset uložim 😉

ina.b
16. črc 2009

Malá je taky hodně divoká, tak jsme předešli utíkání z postýlky tím, že jsme jí pořídili do pokojíčku vlastní postel s postranní zábranou (aby se v noci neskulila). Od 1,5 roka spí tedy v posteli a podle potřeby si vyleze / a v noci nebo brzy ráno/ se k nám přesune do ložnice.
V postýlce se vždy postavila a vykláněla ven, začale brečet, nebo křičet... Z postele si pěkně sleze, vleze si k nám a spíme dál 🙂

caira
18. črc 2009

holky muzete nekdo hodit odkaz na detske postylky s postranni zabranou? chtela bych videt jak je ta zabrana asi vysoka, premyslime, ze bysme male taky behem pristiho pul roku prestehovali do postylky, ale ona je desny cestovatel a po posteli se hodne toci, tak se bojim,ze by asi jeste spadla..

tomasek06
20. črc 2009

Nám ani nestihl utéct v roce a půl jsme koupili velkou postel 😀

bramburka
20. črc 2009

my radsi uz vyndali šprucle....

trixi
20. črc 2009

nas maly spava od roka a pol v riadnej posteli (postielka mu bola mala a neznasal ju). Z postele zacal sam zliezat pred dvoma dnami. Celu noc spi vo svojej posteli a rano cca medzi 6-7 hodinou sam zlezie, zatlieska si a vylezie za nami do postele. Je z toho velmi nadseny.