Ve spánku se mlátí rukama a tím se budí. Co s tím?

eliiis
27. únor 2009

ahojte maminy,
mám 2,5 měsíční holčičku která když usne tak je za 10 min vzhůru protože kolem sebe začně mávat rukama a boxovat se 😵
na noc se snažím ji plinkou omotat ručičky podél těla a dát ji do spacího pytle ale stejně se z toho po čase dostane a tak se zbytečně vzbudí.
Máte s tím některá zkušenosti a jak jste to řešili? Krásně by spinkala dál ale jak se začne boxovat tak se zbytečně probere. Prosim o nějaký dobrý tip 😉

eliiis
autor
2. bře 2009

zatím zkouším svazat ty ručičky plinkou ale nějaku zahadou se mi z toho vždycky dostane. zkusim koupit ty větší plenky 😀 je to fakt malá boxerka 😀 😀

eliiis
autor
2. bře 2009

moc moc díky za rady sem ráda že v tom nejsme samy.

coriven
2. bře 2009

Ahojky,
můžu se přidat a taky požádat o radu, naší malé je už 10,5 měsíce a usíná krásně, ale v noci se budí právě tím, že se přetočí na 4 a začne plakat, neumí si sama lehnout - tak ječí a ječí... Teď se naučila lozit, takže se přetočí na 4 a začne putovat po postýlce, zastaví ji šprušle (mantynel máme, obskáladá je i polštářky, ale nic nepomáhá), pokud ji přetočím na zádíčka (na bříšku nikdny neusnula) tak se začne vzpírat a zase točit na bříško a na ty 4... usne jen když si ji vezmu do postele a "zalehnu" ji - musím ji držet nožky, aby se netočila 😒 , Spící ji přenesu, ale do hodinky zase šup a je na na čtyřech 😠 . Jinak takto ji uspávám i přes den, je ospalá, sotva mžourá, ale furt se točí - a to ju dycky naštve a začne plakat 😒
Měli jste to někdo podobné? CO s tím?
Díky za rady.

eliiis
autor
2. bře 2009

nám do 10 měsíců ještě hodně chybí 🙂 ale co spací pytel? nepomohl by nebo v něm už nechce být?

kacenka25
2. bře 2009

Ježkovy zraky coriven to je docela děsný. Taky mám do 10 měsíců daleko, tak nevím. Ale určo bych zkusila taky spací pytel, aby nemohla tolika hýbat nohama a rukama. Pak by neměla mít prostor se otočit na 4 tlapky.

Ty jo, holky, to jsou případi ty naše děti co 😀

Elí, máš rychlozavinku? Zkus to! Já se docela děsím toho, až mi Kubí z ní vyroste.... No naštěstí mám deku, zabalím ho do deky, ale třeba se věkem zklidní.... Indián jeden 😀

delina
3. bře 2009

eliiis, necitala som vsetky prispevky, co ti tu maminy radili... my sme mavali ten isty problem... kupili sme zavinovacku Red Castle Miracle Blanket a balili ju vzdy pred nocnym spanim a mala nam krasne odvtedy prespala celu noc...

janzi
3. bře 2009

My malu este teraz balime do zavinovacky, skusam ju ale postupne nezavinovat, niekedy prespi s rukami navolno celu noc, inakedy je nekludna a ked ju zaviniem okamzite spi!! Na jednej strane mi je jej luto, ze spi ako v kazajke, ale na strane druhej je to pre nu lepsie, ked sa dobre vybuva! Inak som bola velky odporca zavezovania ruk......ale nam pomohlo

eliiis
autor
3. bře 2009

delina to mi tu holky radili ale je na ni napsaný že je jen do 14 týdnů to by jsme ji měli na 2 týdny.
kači rychlozavinku mám ale už je nám malá. ta naše modelka má už 6200 g 😀

delina
3. bře 2009

eliiis, myslim ze by si ju mohla mat dlhsie a mozno tie dva tyzdne by prave stacili na to, aby sa Nikolka naucila pekne spavat... my sme ju pouzivali tusim tri tyzdne a teraz uz nemusime...

eliiis
autor
3. bře 2009

no za zkoušku by to stálo ale je dost drahá tak mám strach že když už bych ji tam pak nedávala tak na 2 týdny je to docela pálka

delina
5. bře 2009

ja som kupila lacnejsiu z MMB... mne sa to az tak vela nezda, clovek mina peniaze na ine zbytocnosti 😀 a ta zavinovacka je fakt zazracna... my sme ju kupovali v 10t alebo 11t, mala v nej spala dva tyzdne a tych penazi nelutujem... odlozim pre dalsie babo 😵

tamarka
5. bře 2009

eliiis, nečítala som všetky príspevky, obidve moje dcéry mali problém čo s rukami a nohami počas spánku, vyriešili sme to spánkom na bruchu a bol pokoj.

veri1984
8. dub 2009

ja mám 11 týždňového chlapčeka a ten sa mi tiež začal budiť na to že trepal ručičkami tak som to vyriešila plienočkou dám mu ručičky vedľa tela a zaspí v pohode ...poväčšine to robím ked už je moc unavený a ručičky ho vždy preberú...

zeez
16. dub 2009

Kdyz si na youtube zadate heslo "How To Swaddle A Bab"y vyleze vam hafo videi jak zavinout mimi. Ja to delam do prosteradla a taky fajn.

zorina
16. dub 2009

náš Vojtíšek se taky budil šermováním tak jsme to řešili zavinovačkou a to až do konce 4 měsíce pak jsme ho postupně nechávali bez zavinovačky napřed přes den a pak i v noci a zvyknul si.

lencinni
19. dub 2009

urcite pomoze zavinovacka. babatka su zvyknute na tesny priestor z bruska a nahle myknutie rukami ich moze lahko zobudit. A nie je treba kupovat predrazeny kus flisovej latky na dva tyzdne! my sme mali uplne obycajnu rychlozavinovacku na suchy zips, bolo to prakticke a jednoduche. mala v nej spavala do cca 4 mesiacov, postupne sme jej ju prestali zapinat, aby si odvykla (stala 350 Sk)

danu
26. únor 2010

korbicka • Dnes o 18:44
Potřebovala bych poradit.
Můj 2,5 měsíční chlapeček má hrozné problémy s usínáním. Je vidět, jak moc je ospalý, ale jakmile zabere, rozhodí ručičkama a sám sebe se lekne a hned je vzhůru..... Samozřejmě jsem zkoušela zavinout.....ale způsobí to akorát hysterický pláč, který nebere konce ani při hopsání na balonu, ani drncání, nošení..... Takže nevím co s tím ☹ A další problémek je v tom, že mi usíná u prsa a jakmile mu ho vyndám z pusinky, je vzhůru. Zkoušela jsem ho ošidit dáním dudlíčku, ale to hned pozná a jakoby se začne dávit.... (zkoušeli jsem všemožné dudli) a nechce ho ani ve dne..... jen by pořád cumlal prso. To je spokojenej a hned usíná......

lilly21 • 1d • Dnes o 18:47
aj nasa sa budila sama rucickami, ale nam to zvazovanie pomohlo, zaspala hned... skus mozno kociar
a vyskusaj pockat, kym zaspi tvrdsie, potom ta pusti sam

pavcik • 1d • Dnes o 19:14
S tím dudlíkem bud ráda že ho moc nechce. Ten náš je zase závislák na dudlech a bez něj ani ránu....jsem zvědavá na to odnaučování...no a to usínání když vadí zavinování,to opravdu nevim. Ale třeba náš Matěj usne pokud má přeřinku až po bradu. Jakmile je níž tak taky hází rukama a nespí. Musí se s peřkou cítit útulně.

spalka • 1d, snž • Dnes o 19:17
nasa mala ma 10 mesiacov a este stale zaspava iba na prsku 😅, ako hovori lilly, trochu pockat, on odpadne sam 😀, v takom stave viem malu v pohode prehodit do postielky a spi dalej, ale nasadi si miesto prsa prstek...ten objavila asi v 3 mesiaci a odvtedy nam trochu odlahlo, lebo sa vie trosku ukludit aj sama, dudlik nikdy nechcela, nevedela co s nim, takze vydrzat, hned ked si zacne obzerat svoje rucicky tak si objavi aj prstek na cumlanie, ak to nevadi, su mamicky co preferuju cumel

korbicka • Dnes o 19:33
spalka: On už ručičky objevil 🙂 ale spíš se jima naopak vzbudí, protože se nějak nemůže hned do té pusinky trefit... a tak se vzbudí jak si šmátrá po obličejíku

lilly21 • 1d • Dnes o 19:46
korbi, z toho vyrastie...ked zacne do pusy triafat 🙂

lilili2 • 1d • Dnes o 19:47
korbicka: nám se Domís taky budil rozhazováním ručiček. Pomohly nám až polohovací válečky. Měli jsme je sice z jiného důvodu (sleželá hlavička), ale splnilo to i ten účel, že malý spí o hodně lépe. Je v těch válečcích moc spokojený. Taky jsme zkoušeli zavinovat, ale to na něj jaksi nefungovalo.

sherry28 • 2d • Dnes o 19:58
korbicka: to dělá spousta dětí 😉 i moji dva kluci 🙂 mají různé zážitky(nebo sny) a reagují na to 😀 já nezavazovala 😅 také to bylo ještě horší ☹ a po dudlíkách se mi také ten starší dávil, tak jsem nedávala a u toho mladšího už jsem ho ani nechtěla 🙂 buď ráda, že na ně nejsou zvyklý 😀 musíš vychytat dobu, kdy spí tvrdě 😕 u nás to bylo asi 10-15 min od usnutí, ono je to přejde časem 🙂 teď máme zase období kdy malej už 10 dní chodí plynule a ze spaní se mu zdá, že padá, tak také rozhazuje rukama a dává je před sebe 🙂 to všechno je způsobený zážitky, nechávám vše volně odeznít a rozhodně nepřekračuji jeho dobu spaní, to pak má také problém zabrat 🙂

didiana333 • 3d • Dnes o 20:06
Aj moje deti to robili...snažila som sa vždy pred kupanim a spánkom ich držať v klude...to znamená žiadne bláznenie už a návštevy už potom navečer vobec...každe babo spracovava zažitky z celeho dna,preto sa niekedy s ulakom budia.Nám pomáhal ten klud...

bibione
28. únor 2010

aj nam to robil,drzala som ho za rucicky ako taka trubka kym nezaspal,potom som ho dala na brusko,zalomil jak keby ho do vody hodili a odvtedy to uz nerobi 😉 nam nepomahala ani zavinovacka,ani zvazovanie,,,stale sa metal a sermoval o dusu,,,ale uz je klud 😉

asshanti
6. kvě 2010

ahojte,

mame rovnaky problem... maly celkom rychlo zaspinka, aj ked niekedy na rukach, niekedy v kociku, ale staci chvilka a zacne sa mlatit rucickami, ide si usko odtrhnut, ocko vylupnut, bucha sa po celej tvari, skriabe, no hruza... hned sa zobudi, sucha si ocka, place, je unaveny, nervozny a chce spat. tak mu zaviazem rucicky a celkom dobre haja... len neviem ako sa neskor nauci s tymi rukami spat, ked mu ich budem stale zviazovat...??? 😠 😠 😠 😒 😒 😒 do akeho veku je to vhodne este ho zavazovat? spi stale na boku, polohujem ho. odkedy moze na chrbatik? vdaka. 😉

blumka
7. kvě 2010

asshanti, maly sa nauci spat aj mimo zavinovacky, raz to pride, je ale individualne kedy ;)
moja prva dcerka spavala zviazana v zavinovacke do pol roka...mala ale zaviazene len hore rucky lebo by nespala vobec, dolu bola rozviazana takze mohla kopkat. Spala tak aj v noci aj cez den. Potom od pol roka som jej kupila taku deku s maznacikom a davala som jej to do ruky, jej ale vadil aj priestor v postielke, tak spavala asi 2 mesiace oblozena vankusmi aby sa velmi nemohla hybat, lebo kazdy pohyb ju budil..Teraz sa v posteli rozvaluje, cim vacsia postel, tym lepsie :D
Mladsia v noci spi celkom ok. Zaspi mne na rukach, prelozim ju do postielky, dam ju na bok, tak sa velmi nemlati ale nad ranom ked uz ma lahky spanok, tak sa budi aj kazdych 10 minut a pritom vidno aka je nespokojna, par noci som ju uz supla takto nad ranom na brusko a spinkala dalej aj 3 hodiny.
Prestala mi ale spavat cez den prave preto lebo sa mlati rukami a budi sa. Kym bola vo fusaku tak mala ruky zatazene nemohla sa nimi budit akonahle je teplejsie a spi len tak polozena v kociku tak koniec sveta...a je jedno ci kocik stoji alebo sa natriasa. Parkrat som ju uz zaviazala do zavinovacky a spinkala asi dve hodky. takze asi ju budem musiet tiez zacat zavazovat...dost neskoro v troch mesiacoch ale radsej akoby mi nemala kvoli tomu spavat a potom byt nervna 😉

sunea
7. kvě 2010

asshanti, nas tak spaval prve 4 mesiace. Krasne sa vyspal a vsetci boli spokojni. Rucicky sme mu balili tesne k telu pomocou plienky (take polozavinutie) a este bol v rychlozavinovacke. Ocividne bol tak velmi spokojny. Po 3 mesiacoch uz si babo vie ovladat rucky, takze uz sa tak nekoordinovane nebije. Nas najprv vystrkoval zo zavinky jednu ruku, potom druhu a ked sme videli, ze sa dobre vyspi aj s rukami volnejsie zavinutymi (len zabalene v plienke, nie moc stiahnute), tak to bol signal, ze uz je to ok. To poznas sama, kedy uz netreba, ale nehladaj v tom nieco zle - do puberty zavinuty spavat nebude 🙂 Na chrbate nas maly spaval od narodenia, mal vyvysenu postielku na cca 20 st. uhol (moze sa az 30 stupnov).