Ve spánku se mlátí rukama a tím se budí. Co s tím?

eliiis
27. únor 2009

ahojte maminy,
mám 2,5 měsíční holčičku která když usne tak je za 10 min vzhůru protože kolem sebe začně mávat rukama a boxovat se 😵
na noc se snažím ji plinkou omotat ručičky podél těla a dát ji do spacího pytle ale stejně se z toho po čase dostane a tak se zbytečně vzbudí.
Máte s tím některá zkušenosti a jak jste to řešili? Krásně by spinkala dál ale jak se začne boxovat tak se zbytečně probere. Prosim o nějaký dobrý tip 😉

ronie
27. únor 2009

zázračná zavinovačka od red castel 😀 všude ji propaguju, nedám na ni dopustit, zachránila nás-fakt malá začla v pohodě spinkat a nedostane se ze ní 😉

karot
27. únor 2009

Dát jí spát na bříško. 😉
My měli ten samý problém,tak jsem to ve 3.měsících riskla a do 8.měsíců mi spal přes noc v kuse 12 hodin. 😵
Pak to pokazilo prožezávání stoliček. 😖

diddi
27. únor 2009

nasa Ella to mala tiez...v poradni u neurologa nam povedali, ze s tym sa neda nic robit, ze takto vyzera temperamentne dieta...obcas byva aj cez den zuriva, vie sa sama na seba nastvat....v noci ide o tzv.nocny des...Ella sa dokonca aj strhavala zo spanku...ide o to,ze deticky este nevedia spracovat podnety zo dna...takze sa snaz, aby cez den nebolo vela ruchu, ludi...okolo nej, nech je kludna...lebo toto sa jej presne zacne snivat a nevie sa branit....mozno nechaj zapalenu malu lampu a ked zacne mavat s rukami a plakat, vezmi si ju na ruky a pritul si ju k sebe,aby vedela,ze je v bezpeci....deti toto vacsinou robia v bdelom spanku a rano si to vobec nepamataju

fifinna
27. únor 2009

eliiis, mala si zacala uvedomovat, ze ma rucicky a pouziva ich aj v spanku, je to obdobie, ktorym prejde asi kazde babo. Môzes skusit jemne zavinut do deky, ak by sa uz nezmestila do zavinovavky. Mne ked sa maly prebral a vymotal sa s deky, tak som mu chytala ruky, aby sa nezobudil, ked snimi trepotal. 😉

diddi
27. únor 2009

neviem,ci je dobre stahovat dieta do zavinovacky ked spi

lanka
27. únor 2009

Taky jsme ten problém měli... vyřešila to na čas Swaddle Me speciální zavinovačka od Kiddopotamus. A po čase to malá přestala dělat, takže teď spí celkem solidně.

ronie
27. únor 2009

lanka to je stejná zavinka jako ta od red castel

didi zavinování dětí ve spánku je naprosto neškodné, důležité je to, co dělají v době bdění, když nespí tak si s miminkem hrát-nechávat otlapkávat hračky na hrazdičce, dávat na břiško atd atd, ale ve spánku může být klidně pevně zavinuté 😉

eliiis
autor
27. únor 2009

ronie: tu zavinku sem viděla v letáku ale píšou tam že je jen do 14 týdnů jak dlouho ste ji měli vy? to by totiž nemělo cenu když má malá 12 týdnů 🙂

eliiis
autor
27. únor 2009

já nevim asi bych měla strach ji nechat na bříšku. přijde mi to nepohodlný celou noc 😲

diddi
27. únor 2009

mne to pride hrozne nepohodlne..zviazat dieta ako do kazajky...ja som si tam predstavila seba...nase ani jedna neboli v zavinovacke, boli volne v postielke, aby mali pohodlie

ronie
27. únor 2009

na bříšku mi ani jedno dítě nikdy neusnulo...s tou zavinou-já jí mám jen teď s Julinkou, u Oliho sme používali klasickou a to asi do 4 měsíců, je fakt že pak už začal spát nějak sám a v klidu, takže v tom ti moc neporadim, jesi se to ještě vyplatí, blbý je, že se nedá moc sehnat bazarová, je to novinka a je drahá 😒 tak nevim..

ronie
27. únor 2009

didi mě by ani jedno dítě bez pevnýho zavinutí nespalo-máš štěstí na kliďase-ti závidim 😀

eliiis
autor
27. únor 2009

diddi- mě by to bylo taky nepohodlene ale naše malá například třeba v postýlce řvala nemohla usnout a dala sem ji do zavinovačky a byl klid. i do kočárku ji dávám s rukama ve s´fusaku a je spokojená.
ronie- no právě že je dost drahá na to aby sme ji měli třeba tři týdny to to radší vydržím a holt ji budu dvakrát za noc znova zabalovat 🙂
taky nevim jestli by mi na bříšku usla protože když například pase a už nemůže tak si na bříško nelehne ale řve s hlavou nahoře 😀

ronie
27. únor 2009

přesně elii, to dělal Oliver taky na břichu 😀 😉 tak držim palce ať to nějak vymyslíte a přežijete 😉

fifinna
27. únor 2009

babätka su naucene na stiesneny pocit uz z bruska, preto im nevadi, ked su zavinute, teda ako ktorym 😉

natys.p
27. únor 2009

nase mala zase boucha hlavou o celo v postylce a porad se vrti tam a zpet nebo si ve spanku klekne na 4 a tak spinka

diddi
27. únor 2009

nase sa asi od 8m. zacali tocit po postielke, velakrat som ich nasla opacne ulozene...a tiez spia niekedy na "korytnacku" 😀

valka
27. únor 2009

staci obycajny kus latky, cca 0,5 metra siroky a 1,5m dlhy......a obvinut...staci rucicky k telu, aby si nestlacala zbytocne nozicky (kvoli klbikom) 😉

natys.p
27. únor 2009

nesnasela perinku kdyz byla male ne tak kdyz ma skoro 9 mesicu

fiallinka
27. únor 2009

ellis, náš malý to taky dělal, prostě sebou začal celý mlátit, i ty ručičky, i obracet hlavu...ale taky už byl na zavinování velký...prostě se probudil a my ho znovu uhoupali...jenže on to dělal hlavně tehdy, když měl ten spánek ještě slabý (nebyl prostě "jeho čas"), takže prostě jsme ho tam přestali dávat "předčasně"...když už byl hodně unavený, tak se pak nevzbudil. No a teď už to v podstatě přešlo, ne, že by spal dobře, ale tohle už nedělá, spíš si žere ručičku nebo plenku...to přijde, uvidíš 🙂

kamiletka
27. únor 2009

Ahoj, ja som mala ten isty problem, vraj je to tym ze somju nedavala do perinky,,, tak preto, lebo dieta sa musi citit bezpecne zviazane ako v maternici,,, vtedy je spokojne,,, ale potom som to riesila tak, ze na jednu stranu postielky som jej dala deku alebo poskladany uterak a malu som natocila na bok, ked zaspala, tak rucky sa jej ulozili same, v smere jednej strany a nemohla sa na to zobudit, lebo ju automaticky tahali smerom dole, lezala tak napr, na pravej stane, a zadocek mala oprety o uterak, dufam ze si pochopila ako to myslimm

danielah
27. únor 2009

Ahoj,
zavinovala jsem obě děti do velkého šátku, hodně pevně,
Ondru (8měs) občas zavinuju ještě dnes, většinou když je hodně přetažený a nemůže zabrat, zavinu a okamžitě usíná

astrane
27. únor 2009

já zabalila malýho do plíny složené na trojúhelník a rohy zasunula pod něj...a fungovalo to.celýho jsem ještě šupla do zavinky.Jinak nespal a pořád ho ty ručičky budily...už v porodnici-takhle je tam balili sestry a já se to od nich naučila...a je to levný.. 😉

cessy
28. únor 2009

ja som si vsimla, ze uz len ked dam maleho do spacieho vaku, tak spi kludnejsie, ako ked je len tak v overaliku.nas maly hlavne kope nohamy a ten spaci vak mu az tak kopat a dvihat nozicky nedovoluje....

ditka1
28. únor 2009

aj ja som si vsimla,ze ked ho poriadne zabalim do zavinovacky aj rucucky tak spokojnejsie spinka,lebo tak hadzal s ruckami,ze sa aj udrel do tvaricky,tahal si uska a cmulal si prsty a ozaj davam mu rukavicky aby sa neposkriabal.

bianca
28. únor 2009

eliis my sme malu museli na tvrdo zosnurovat do tetra osusky a na to zavinovacku alebo len tak.Pomahalo.Mala spala celu noc.Teraz to uz nepotrebuje.Fotku ako to vyzera mam v prvom albume

bianca
28. únor 2009

tu je ta fotka.Spala tak aj cez den.ruky k telu a bolo to.Potom ked bola unavena tak to vyzadovala sama.Poskladala rucicky sama a ja som ju len zatocila

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

eliiis
autor
28. únor 2009

díky za rady ja ji právě taky balím do plínky ale vždycky se mi z toho dostane. asi budu muset pořídit větší 😀 když se mi podaří ji zavinout dobře tak krásně spinká skoro celou noc 😉

kacenka25
28. únor 2009

elí, mám doma to samý, mydlí ručičkama i nožičkama tak urputně, že má nožky samou modřinu. bací se ručičkama do obličeje a pak vyvádí. taky zavinuju a to velice pevně. připažím mu ručičky k tělu a honem zavážu a fakt pevně, aby se nedostal ven. ptala jsem se dr. a prý zavinování ve vývoji nevadí, prý to spousta dětí vyžaduje, aby vůbec usnuly. prý jim to připomíná máminu dělohu a život devíti měsíců... taky jsem se bála, abych Kubíčkovi neuškodila ve vývoji, ale je tak akční, že mu houby je, vůbec mu to neva. pevně zabalím a spinká dlouho. nezabalím a za deset minut je vzhůru a pak je protivnej. zkus to. já mám rychlozavinku a musím ji stáhnout šátkem, jako v zavince v porodnici (tu nemám) a funguje to. je to levný a nemusíš kupovat žádný speciální zavinky...

marselina
2. bře 2009

co takhle svázat miminku ručičky jako to dělají v porodnicích,nám to hodně pomohlo.