Večer se budí už po hodině a nechce usnout

lennyna
25. říj 2009

Ahoj, prosím o radu - malej se nám už týden vzbudí přesně hodinu po večerním usnutí (usne při kojení u prsa), zkouším zachránit tím, že ho rychle přiložím k prsu 🙂 , sice se napije, ale pak se odvrátí a směje se jako že je vyspalý, uspat nejde, když odjedu brečí, takže ho vezmu do obýváku, kde si střídavě hraje, ale spíš chce jen chovat a znovu se mu chce spát sž po 3-4 hodinách! Máte někdo podobnou zkušenost a poradíte mi jak na to, nebo alespoň uklidníte, že to přejde? 😉 hezký večer - malej se dnes probudil ve 21h, takže nás čeká ještě dlouhý večer 😒

kutcher
25. říj 2009

Jo deti jsou desni hadi, nam malej delal neco podobnyho do 6. mesice, pak desne pomohlo, kdyz mel na vecer chladnejsi pokoj a sam by v teplym spacim pytli, asi nemohl spat kvuli horku!

henri001
25. říj 2009

lennyna , akoze najprv som si myslela ze halucinujem , ale je to tak, pises mi z duse .... 😅 u nas navlas podobny scenar uz asi 3 noc 😨 😨 😨 prave som vysla zo spalne, s malym pod pazuchou , uspavala som dnes od 19:30 , zaspal na po hodku ....odvtedy sa len smeje , blazni, uz ani nevidi id unavy , ale ide ...jak duracel ...unaveny je uuuplne , boli sme na vecer vonku na prechadzke , plavali sme ....nechapem 😕

klematis
26. říj 2009

Ahoj, náš malý dělal přesně totéž, nevěděla jsem proč, i jsem se tady radila s holkama, takže malého držím vzhůru od čtyř hodin odpoledne, aby nebyl přes den přespaný, večer ho nacpu kaší na dobrou noc a do devíti je tuhý. Uspávám ho u prsa, jen si potom musím dávat pozor na moje odchody, musí spát dostatečně tvrdě abych mohla odejít, jinak se hned vzbudí a začne plakat, ale už pár dní večer líp díky tomuto systému usíná 😀

lennyna
autor
26. říj 2009

ahoj holky, děkuju za odpovědi a hlavně za uklidnění, že v tom nejsem sama 🙂
Henri- to se nám stalo u Aničky taky, a skoro ve stejném věku, ale tam jsme ji nechali na radu 3x vyplakat (spíš vyvztekat) a najela zpátky na svůj pohodový režim, ale u malýho se mi to zdá brzy a hlavně je od narození jiný, jak se smějí kamarádky "prostě kluk no" 🙂
Klematis - zkusím kaši, díky za radu, jaký tedy máte s Domčou denní režim? A usíná tedy kolem 21h?
Kutcher - teplo nemáme já to nesnáším, takže spíš zimu a řekla bych na spaní ideální podmínky, tak nechápu proč se mu nechce spinkat, já bych spala 14dní v kuse 😀

klematis
26. říj 2009

ráno chodíme spát cca 9.00-10.00, odpoledne tak po jedné, max do čtyř, pak ho držím vzhůru, aby byl večer unavený, po sedmé koupem a večeříme a cca 20.30-21.00 uspáváme. Ještě před pár dny si vždy dáchl navečer kolem šesté na čtvrt hoďky a to byla nejspíš ta chyba. V noci se pořád ještě častějš budí, ale večerní divočení do jedenácti přestalo. Zatím,... ťuk ťuk 😀

henri001
26. říj 2009

tak to vam zavidim ...my sme mali rezim krasny, spinkal 2 krat denne min po 1,5 hodiny, ale prisli 4 zubky naraz a rezim je prec....spinka okolo 11 hodku a potom nespi nespi nespi az napr ako vcera do pol jednej v noci a to bol prosim pekne este posun casu , takze vlastne do pol druhej 😠 verim ze je to len prechodne obdobie a dnes sa teda vecer do uspinkavania nepustam, az kym ma nezacne na kolenach prosit 😀 😀 😅

eldenisa
26. říj 2009

Holčiny,my sme měli ten samý problém ale trvalo to jen 3 týdny.Děti se mění a je to takové chvilkové,alespoň u nás to tak bylo. 😉

lennyna
autor
26. říj 2009

Eldenisa - a jak to to řešili? Prostě mimi vzali a čekali až bude chtít znovu spinkat? Dnes stejná situace, hodina spánku a je vzhůru. A to byl vzhůru od 14.30h až do večerního uspávání v 19h.

kinsen
26. říj 2009

Ahojda, my tohle máme s přestávkami už několik měsíců. Dost často usne kolem sedmé v devět už je vzhůru a usíná kolem půlnoci. Zkoušela jsem už úplně vše a zjistila jsem, že to u nás není na ničem závislé 😒 Občas to jsou zuby, někdy zase bříško jindy rýma nebo kašlík a dost často jsem důvod nenašla. 😒

Takže tady je každá rada drahá 🙂

tymothy
27. říj 2009

U nás se tohle objevilo asi před měsícem - Magdalenka usnula kolem 8 hodiny a za půl hoďky se probudila úplně čilá. A pak usínala také až kolem půlnoci. Trvalo to několik dní - odhaduju tak týden, a pak se zase vrátila do normálu. První dny, kdy to dělala, jsme zkoušeli všechno možné, aby zase usnula - nic nepomohlo. Takže pak jsme ji ten její režim nechali a až do půlnoci si s ní hráli. No naštěstí to trvalo jen ten týden. 🙂

klematis
28. říj 2009

Tak nevím jestli jsem to zakřikla nebo je to tím posunem času, ale včera malý zase řádil do půl jedenácté, to si po osmé na chvilku schrupnul, načerpal nové síly a pak hurá divočit. 😀 No snad se to během pár dní zas upraví 😀