Večerní usínání. Poraďte prosím

makelka
26. říj 2007

Dobrý večer,

mám opravdu problém. Mám 9,5 měsíčního syna, který ještě asi před 14dny v klidu usínal u kojení, pak stačilo u něj asi 5 minutek ležet a dala jsem ho do postýlky a spinkal. Pak jakoby se něco zlomilo a on ne a ne usnout. Při koupání je už děsně unavený, protírá si oči, kolikrát vypadá, že usne, ale jakmile ho po koupání nakojím, je to konec ☹ leze po posteli, a když ho lupnu do postýlky, řve jako tur, dokáže to bohužel i hodinu a víc. Fakt na to nemám nervy a bojím se, abych mu i neublížila, kolikrát je ten pláč a vztek úplně šílenej, přechází až v jekot a bezmoc ☹ Prosím poraďte mi něco ☹ ☹ ☹

krikri27
12. led 2008

Ahoj , moc jsem vás nepročetla
Já jsem metodu 5,10,15 párkát vyzkoušela u první a druhé dcery, nikdy nám nezabrala a bylo to maso 🙄 Pamamtuju se, že Eliška, jak stála a řvala v postýlce, pozvracela koberec na 2 metry daleko 😖 a to tam byla těch 5, 10 minut ☹
Takže tentokrát do toho určitě nepůjdu ani za nic ...
Jinak, už jsem to psala jinde, mám postýlku přiraženou k posteli bez bočnice, takže Adelka spí s námi a přitom ve svém, používáme ji jen v noci a spím s ní,takže nevypadne 😉
Někdy se ukojí, někdy usne sama, někdy ji uvakuju a za chvilku nakojím , ale už nikdy nenechám mímo řvát podle receptu našich rodičů, nám se to prostě neosvědčilo 😉

markeeta
12. led 2008

taky se pridavam do klubu, nase mala ne a ne usnout sama. Obcas pomaha to, ze ji hladim nebo drzim za rucicky, ona dudla a potom usne. Kdyz to nefunguje, tak je rev. Nedavno jsem ji takhle snasela do obyvaku 3x za vecer a dala do jejiho lehatka a nevsimala si ji. Uz bylo pozde a chtela sem mit svuj klid, mozna i citila, ze jsem nervozni. Po treti uz usnula. (normalne to takhlenepraktikuju, to byla krizovka)
Na tom ,ze citi moje mliko asi neco bude. Zacneme praktikovat to, ze ja ji nakrmim a potom ji manza da spat. Prijde mu uz nenormalni, ze trva tak dlouho (i 2h) nez usne, a to ji davam spat po 19h. Ona si dudla a spinka v postely a presne jako u vas, kdyz ji prenesu, tak se probere.
Zajimave je, ze kdyz usne, tak spinka. Probouzi se jen kdyz ma zizen a pokud ji prenasim behem noci do postylky, tak se neprobira, ti jen z toho vecerniho usinani ma nejake trauma.

venuss
6. říj 2010

@markeeta ahojky, četla jsem tvůj starý příspěvěk, kdy ti dceruška nechtěla usínat.Můžu se zeptat,jestli to přešlo, nebo jak jste to vyřešili? Můj syn mi dělá strašný scény,když usíná v postýlce.Venku v kočárku je to v pohodě.V postýlce mi dělá scény, přes den i večer, jen v noci,jak mu dám papat, tak v pohodě usne v postýlce.Můžeš mi prosím tě poradit,jak jste to řešili?Děkuji

markeeta
4. pro 2010

ahoj, ono uz je to davno a snad i nepisu pozde. Dlouho jsem tu nebyla. To slo o usinani pres den nebo v noci?
Kdyz nechtela spat vecer, tak je dulezite delat stejne ritualy, aby dite bylo naladene na nocni spanek a nahrat perinku, aby mel v postylce teplo, kdyz ho tam das.
Dalsi vec je, kdyz dela rachot a vyzaduje si pozornost, tak jak pisou odbornici, nechat chvili brecet a vzdy prodluzovat prichody k diteti. Tohle bere u srdce, ale zabira to. Natascha je dobry spat, pokud nema jo nejake boleti nebo sny.
Uz ji jsou tri roky

fely
28. pro 2010

Ahoj, maminky 🙂
potřebuji od vás poradit. Mám nyní půlroční dceru a už měsíc mi usíná až kolem půlnoci. Nevím, jak jí přemluvit (jestli je vůbec nějaký způsob) aby šla spát dřív. Několikrát se stalo, že usnula v devět večer, ale před desátou zase byla vzhůru. Už nevím co dělat. Teď navíc máme problém i se spaním. Spí sice celou noc, ale většinou kolem třetí ranní začne brečet a uklidní jí jen náruč. Jakmile jí ale dám zpátky do postýlky, tak je brek zpátky. Takže si jí musím dát k sobě do postele. Nevím co děláme špatně. :(

januarova
29. pro 2010

@fely ´, a ako ju uspavas? Kolkokrat ti spi cez den? dieta v tomto veku sa velmi meni kazdy den, lebo coraz viac vnima. tvoja mala je pravdepodobne "prepracovana", t.j. ma malo spankua preto aj nemoze zaspat a v noci sa budi. mne to moje deti toto presne zacali robit tiez tak aokolo 5 meaiacov veku. ja som teda kojila a tym padom som aj na prse uspavala. Moj nazor je ten ze do roka treba dietatu vyhoviet, ked place, lebo nieco chce a potrebuje, neplace len tak. Neskusala si si ju dat k sbe do postele, ze by spala lepsie. My napr. inak uz ani nespime, ked sa mi zacala budit aj 6x za noc, tak som si ju jednoducho dala k sebe do postele a odvtedy spi lepsie, je taka istejsia, ze ma ma pri sebe. A nic nerobis spatne 🙂 , proste take male deti sa budia aj x krat za noc. my im musime pomoct naucit sa zapsinkat dalej.

fely
30. pro 2010

@januarova Přes den spí tak 4x, ale většinou jen půl hodinky. Když ale usne na procházce v kočárku, tak je schopná spát i dvě hodiny. Většinou jí uspávám v náručí. Někdy se sice stane, že usne třeba při hraní, ale to je málokdy. Dávám jí spát do postýlky, ale zpravidla kolem třetí hodiny začíná poplakávat a víc sebou v postýlce šije, tak si jí dám k sobě. Přemýšlíme, zda by nestačilo přisunout její postýlku k mojí a odendat jednu bočnici, aby spala u mně, ale zároveň ve svojí postýlce. Asi to budeme muset zkusit a nějak přestěhovat ložnici :D