Večerní usínání. Poraďte prosím

makelka
26. říj 2007

Dobrý večer,

mám opravdu problém. Mám 9,5 měsíčního syna, který ještě asi před 14dny v klidu usínal u kojení, pak stačilo u něj asi 5 minutek ležet a dala jsem ho do postýlky a spinkal. Pak jakoby se něco zlomilo a on ne a ne usnout. Při koupání je už děsně unavený, protírá si oči, kolikrát vypadá, že usne, ale jakmile ho po koupání nakojím, je to konec ☹ leze po posteli, a když ho lupnu do postýlky, řve jako tur, dokáže to bohužel i hodinu a víc. Fakt na to nemám nervy a bojím se, abych mu i neublížila, kolikrát je ten pláč a vztek úplně šílenej, přechází až v jekot a bezmoc ☹ Prosím poraďte mi něco ☹ ☹ ☹

honzulka
28. pro 2007

geegee-zkusím něco vymyslet,ale problém je,že náš Jeník je dosti živé dítko...Udržet jeho pozornost u krátké pohádky je umění...Toto období trvá tak 14 dní a přijdee mi taky,že mu leze stolička,tak nevím,zda to stím má souvislost...A fakt je u něj lepší ho nechat křičet a čekat až si lehne,dám mu na chvíli ruku a usne..Dneska spí ale stejně nějak neklidně,už jsem u něj dvakrát byla-jednou dala dudlíka(usíná bez něj) a pak jen udělat pššš.. 😒

petra.vavra
28. pro 2007

Ahoj u nás nezabírá vůbec žádná metoda. Pokud prostě nejde spát k nám do postele, tak nemám šanci. Prostě čekám na okamžik, kdy začne spát celou noc a pak ji snad pokaždé přenesu do jejího pelíšku a já se konečně vyspím. Na druhou stranu ani toto asi není v dohledné době, protože malá se budí i v noci cca po 2-3 hodinách a chce jíst, protože je docela jedlík, ale doktorka nechce dovolit příkrm. Ona se drží hesla kojit co to jde. Mám jí poslechnout nebo jí prostě na noc začít dokrmovat....je tu nějaká mamka, která to prostě takhle udělala a doktorku hodila za hlavu... 🙂

katako
28. pro 2007

Petro.vavro, každé miminko je jiné, některé spinká celou noc a jiné se často budí. Příkrmama bych tak malému miminku organismus nezatěžovala, mlíčko je to nejlepší, co může od tebe dostat. Navíc by to vůbec nemuselo vyřešit noční buzení, miminko prostě potřebuje cítit blízkost maminky, přitulit se, přicucnout a třeba se i trochu nebo hodně napít, ono i to krátké napití mu může pomoci, třeba proti prdíkům, strachu...

lucija
28. pro 2007

Ahoj, tak mi taky nespíme. Mladej si sedí v lehátku v obýváku , kouká na telku a vesele to komentuje 😀 Jsem na palici. Ale už začíná byt ufňukaný, konečně, tak mu půjdu zkusit dát kozouna. Třeba už konečně zabere. Už jsme měli tak hezky zaběhlý režim, ale teď dva dny ho nějaký režim nezajímá 😀

sarfy
29. pro 2007

lucija, nechcem ta strasit ale vraj okolo tych troch mesiacov sa rezim meni.. aj ja dufam, ze sa nezmeni, mala pekne spinka od cca 20.00 do 02.00 a potom sa budime kazde 2-3 hod na kojenie a ja sa aspon trochu vyspim kedze cez den toho moc nenaspime.. ale vela mamiciek mi povedalo ze sa to meni..

ja sasku uspavam na tri krat.. prvy krat zaspi na cicke, ulozim do postielky.. o cca 15 sa zobudi, vyvaluje okale, tak ju nosim a zaspi na rukach.. ulozim dop postielky a o 15 zas je hore.. no a na 3x sa to podari, zaspi na rukach, a po prelozeni do postielky taha az do tej 02.00

petra, ja by som tiez prikrm nedavala ako pise katako.. do tych 6 mesiacov by babatko nemalo mat nic ine len MM (ak sa da, samozrejme..) a vraj zenske telo vylucuje neaky hormon, ktory pomaha prekonavat unavu z nevyspatia.. ale mohli by ho aj zacat predavat, hned by som si ho kupila 🙂
😀

petra.vavra
29. pro 2007

Sarfy, až zjistíš, kde se dá hormon, který zmiňuješ koupit, dej vědět, protože na něj začne být patrně fronta 😀
nechci přestat kojit, protože chápu, že je to to nejlepší co může dostat, ale spíš je mi líto to, že když se neustále budí, nemůže být to mlíčko ani tak moc kvalitní ??? a hlavně u toho vždycky usne, tak se asi nenapije tolik, aby spinkala déle...no uvidíme a budeme vyčkávat co dál 😲

sokolka
29. pro 2007

Holky uvidíte samy až překonáte ty první měsíce. Mě spinkal Kubík do 4 měsíců od 20 h do 5 h a od té doby vstáváme tak 4-5 krát za noc. Někdy když je špatná noc tak i každou hodinu. ale ani nejsem nějak zvlášť unavená, protože už jsem si asi zvykla. Malej se vždy přicucne a usnem oba takže to celkem jde, ale nadšená z toho taky nejsem. Byla bych radši aby spinkal celou noc už jenom proto, že pak bude lépe vyspinkanej. 😔

dasap
29. pro 2007

petra.vavra: jestli se budí po třech hoďkách, tak to mi přijde super. Kvůli tomu bych rozhodně příkrmy nedávala. Maruš se budila po těch třech hoďkách taky a myslím že tak do 4 měsíců? Už si to přesně nepamatuju. Ale nikdy mě nenapadlo,že by to mělo být nekvalitním mlíkem, přece to miminko je malinký, a ten životní rytmus má jiný než dospělák. Já bych v tom nehledala žádnou vědu, jestli normálně přibírá a všecko je v poho, tak bych to neřešila.
Maruš začala spát celou noc asi v 6 měsících, a já ten první měsíc co spala celou noc dospávala jak divá, a po měsíci jsem měla pocit, že je ze mně po roce nevyspání úplně novej člověk🙂)) A každej večer si říkám, že není na světě většího blaha než moct spát na břiše a celou noc 😀

petra.vavra
29. pro 2007

dasap. to buzení po třech hodinách bylo do minulého týdne, teď je to skoro hodina a půl co se vzbudí a cucáním ruky mi sděluje, že už má zase hlad. Spíš má pocit, že se prostě nestačí udělat tolik mlíčka, aby se zasytila na delší dobu, protože i naomak mám ty prsa úplně prázdný. Ohledně přibírání problém nemáme, spíš naopak, paní doktor pořád není s něčím spokojená. Nejdřív nám dala váhu, že přibíráme málo, na 6-ti nedělí zase, že vážíme moc 😀 tak nevím co by jí bylo vhod 😀 , ohledně toho spaní na břiše, tak na to se těším jak malý dítě, protože před otěhotněním jsem ani jinak neusnula a strááášně mi to chybí. Budu ale s kojením držet co to dá 🙂

syrael
30. pro 2007

Zensky, ja uz mam dost! Prave sedim u komplu a davam si dalsi desetiminutovku...Kubik krici, usne, krici...Mame pevny rezim kolemmdesate vecer zalehnem a bezvadne usnem. Zhruba za tri hodky se ale pravidelne vzbouzime a pak je to az do rana boj...Manzel muj mileny usne tak, ze ho nevzbudi ani vystrely z Aurory, natoz pak nase ditko a ja prakticky celou noc vstavam v ruzne dlouhych, ale spis kratkych intervalech...U prsa vzdycky usneme, ale po presunu do postylky je to problem...Pokud se Kuba nevzbudi hned, byva to tak do pul hodiny...UF!

nika251
30. pro 2007

Syrael- my to mame od 18stej do 23tej kedy sa natlaci tak ze mu az z ustociek vyteka a vyplace sa. Dudel chce ale akonahle zacne zaspavat-vypluje ho a to ho samozrejme zobudi. Strasne sa chce pestovat a zaspavat na mne ale na to ho ucit nechcem- aj ked je to tazke odolat tym krasnym ocickam 😀 . A za 3,5 az 4,5 hodiny je hore na dalsie papanie. . Potom zatne a spi. Potom vstava o 5tej zacne vzdychat, mrvit sa, prehadzovat a to potom vacsinou zacneme vyhanat prdiky.

gabca1
30. pro 2007

syrael - U nás to samé, když se malá v noci vzbudí tak manžel spí a nic s ním nehne. To fakt nechápu. Spíš mi připadá, že to nechce slyšet a ví, že se postarám já... Večer pláčeme taky ihned po vykoupání a uložení do postýlky. Zkouším jí dávat něco přes oči, třeba plenku nebo ruku a usíná, ale opakuju to třeba i 5x. Takže hustý večery.

jaruskaaaa
30. pro 2007

a co ty ony..kamaradky malá řvala,řvala kdyř přestěhovali postýlku byl klid..určitě to zkus

honzulka
30. pro 2007

Ahoj holky,tak jsem nakonec to naše štěstí zkusila dát spát do naší velké postele a vůbec neblbnul,lehl si a během chvíle usnul(a já tedy s ním 😅 )..Tak nevím,zda mu opravdu už nevadí ta postýlka a nepotřebuje jen víc místa...Uvidím,jak to bude pokračovat.Včera mu vylezla další stolička,tak je taky možný,že to bylo tím.... 😝 Uvidíme...

petra.vavra
30. pro 2007

Honzulka- rozmysli si to s tou postelí, my máme malou v posteli denně a já už necítím záda. Když jí dám do postýlky, tk řve jak ur klidně hodinu a kdybych se překousla, neusne tam ani za nic a jakmile jí dam do postele, lehnu si k ní, dám jí cucnout a za 10 minut chrupe. Sice máme teď rýmu, tak je to náročnější, co se vstávání a buzení v noci, klidně i po hodině, ale až tohle období opadne, tak jsem rozhodnutá razantně udělat režim spaní v postýlce. Musím říct, že záda mám, jak paragraf, jak dávám v noci pozor, abych jí něco neudělala. Přeju ti, aby to byly jen ty zuby a zase jste v klidu usínali v postýlce 🙂

dana_l
31. pro 2007

pridam nase nocne uspavanie. asi do 4 mesiacov mala zaspala okolo 10-11vecer a potom sa zobudila len 2x (okolo 2 a 5) a potom bolo rano. ale po 4 mesiacoch si zmyslela ze sa bude budit kazde 2 hodiny pripadne kazdu hodinu.
no a teraz uz asi tyzden zaspi vecer okolo 8pm, zobudi sa okolo 10pm a nezaspi az okolo 12 alebo jednej v noci (dam jej hracky a ona sa hra ako by bol slnecny den). radost nad radost. dufam ze je to prechodne lebo ak to bude takto pokracovat tak neviem ..... a to o 2 tyzdne musim ist spat do prace. 😒

syrael
31. pro 2007

nana l - tak to ti zavidim, u nas se misto hracek krici - prave ted to frcina plny pecky - tuto noc jiz po pate....

binki
31. pro 2007

ahoj, tak prcek mi už od třetí pořád houká, tak zase nespím 🙄 Jinak s tím ukládáním je to taky obtížnější, malej je zvědavej a klidně zívá několik hodin, než usne, natřepáváme ho, ideálně nekřičí, ale většinou je mrzutej, hlavně po koupeli v 18.00 a to pak řve, běžně do 23, jednou i do 1.00. V noci vstávám 2-3krát, někdy bdím ale i 6 hodin jako předevčírem od 2.30 do rána. Kdy se to upraví? 😅

dana_l
31. pro 2007

syrael, to mas pravdu. neviem co by som robila keby mi kricala a plakala.
nasi susedia nam stale vravia - my ani nevieme ze mate malu. u vas sa neplace. 😉 ale mozno to dozenieme neskor 😀

syrael
31. pro 2007

Jak to tak vypada, mmuzem tady zalozit klub nocnich ptaku🙂Dneska to zkoncilo v pul seste....

jandalinka
31. pro 2007

Tak vidím,že nejsem sama 😒 Naše sluníčko má už od narození svou hodinu"H"a začíná to kolem 18:00 a nemůže usnout a křičíme,brečíme....Kojím někdy i po hodině,když už nevím čím by to mohlo být,ale nezabírá.Vyzkoušeli jsme nechat vykřičet,ale po cca 15min.to vzdávám a jdu k ní.Někdy se řvaním unaví a usne.Všichni nám radí,ať jí nezvykáme na nošení hned jak zamrčí a nechat jí vykřičet,ale je to opravdu těžké. ☹
Teď zkouším novou metodu:sedím u postýlky,do náruče jí nevezmu,ať si moc nenavyká a hladím po vláskách a držím za ručičku a pokoušíme se uspat dudlíkem.Hm,dudlík nevydrží v pusince a vyplivuje ho po zhruba 1min.a tak jí ho podávám cca 2hod.až nakonec vyčerpáním usne 😕
A další rada zní:mluvit,mluvit,mluvit a pouštět uklidňující písničky pro miminka.Sice to nemá dlouhodobý efekt,ale tak na 1hod.to u nás zabírá. 😅

gabca1
31. pro 2007

jandalinko - zkus jí hladit od čelíčka ke kořenu nosu a nebo jí rukou přikrej očíčka, někdy jen nevědí jak zabrat a tohle je donutí mít očíčka zavřená. U nás to občas zabere.

jandalinka
31. pro 2007

gabca1 díky moc.Právě jsem vyzkoušela a zatím to zabírá,ale po 5min.jakoby se to "zlomí",buď ji něco probudí nebo se lekne ze sna a jsme opět v breku.Ale zkouším dále..... ☹

gabca1
1. led 2008

Jandalinko - mě se to taky podaří až třeba po páté, ale jsem ráda, že alespoň přestane plakat a jen vrní a uspává se. Po chvilce odcházím a když začne plakat zase se vracím asi po 2-3 minutách. Ale taky už mi usnula i napoprvé.

neviem
11. led 2008

Prosba na Mirku. Spievaš dieťatku "Búvaj bába maličká". Včera som si zničoho nič spomenula na túto pieseň. Mne ju spievala moja mama a ja mojej dnes už 15-ročnej dcére. Ale neviem ju celú. Prosím ak môžem, napíš text. Veľmi ďakujem.

aponchie
11. led 2008

u nas se spalo dohromady cca6mesicu ve spolecne posteli a bylo to super jak pro me tak pro malou sice sem musela chodit driv spat ale zase si sama cucla kdy chtela (samo ze rvaa budila se atd ale rozhodne to bylo mensi zlo nez se potacet k postylce nastesti ona se pokazde uklidnila jak sme sli spat)a spala dal od 6mesicu spala celou noc do6do rana.v roce opet 13xza noc kojeni rekord!asi to byly zuby ale proc ji to prso nedat kdyz pomaha.postylku sme vubec neresili naucila se spat normalne potom a ted je ve velke posteli uz jinak u nas pomohlo nenechavat vyjricet ale sebemrskacsky se obetova a byt permanentne s kozou ven v posteli anebo pridrzavat dudanek v pusince pac se budila jak ji vypadaval fakt super 😀

katako
11. led 2008

jandalinko, Ondra ve 2 měsících taky plakal před spaním. Uspávala jsem ho v babyvaku - v kuchyni, na balóně, kdekoli. Ten pláč ho pak nějak sám přešel a kolem 3 měsíců byl schopný usnout i v postýlce s dudlíkem. Ale to jsme ho nechávali jen tak měsíc. Teď spí s náma v posteli, usne většinou při kojení, já pak odejdu a když se probudí, tak jdu za ním, pohladím po hlavičce, strčím prso, nebo přebalím a spí dál. My jdem spát později za ním. V krizových situacích uspávám večer v šátku.

Nenechávala bych dítě vykřičet, protože mi to někdo poradil. Se svým dítětem žiješ ty, tak si to udělej, jak vám to vyhovuje a nenech si do toho mluvit. Představ si, jak by tobě bylo jako malinké v postýlce, třeba kdybys měla strach a ještě tě tam někdo nechal plakat jen z jakéhosi hloupého principu. Navíc křičení určitě nepomůže k tomu, aby se dítě uklidilo a spalo.

A vážně doporučuju babyvak, nebo lépe šátek, mimčo tam usne mnohem tvrději než samo v postýlce. S babyvakem jde pak líp sundat a i s ním strčit do postýlky.

petra.vavra
11. led 2008

Ahoj, naše zlatíčko snad konečně dospělo k tomu, že se tedy spí v postýlce, ale to usínání je pořád strašný. Nakojím jí a usne mi u toho, ale jakmile se zvednu a chci jí položit do postýlky, má oči dokořán a začne takový řev jako by jí někdo na nože bral, což nechápu. Oči má, jak číňanka, ale raději bude spát u mě na ruce nebo v mé posteli. Teď manžel vymyslel úžasné uspávadlo a musím říct, že u nás to funguje. Jde k ní a povídají o všem co ho napadne a ona poslouchá a opravdu usne, tak třeba vám to některé také pomůže. Zrovna včera jí vyprávěl, jak si spolu jendou všichni zajdem na pořádný steak (jsme hodně masožravci) a dnes zase o jeho pejskovi, kterého už nemáme, ale chceme si pořídit nového a ono to prostě jako zázrakem funguje. 🙂

syrael
12. led 2008

Ja tomu nemuzu porad verit, ale ten nas maly terorista uz tyden spi s jednim probuzenim na prebaleni a slus. Rano se budi kiolem osme. Uf, uz jsem tomu ani neverila. A vite jak se nam to povedlo? Zacali jsme s manzou spat ve vedlejsi mistnosti a Kubik okamzite hned od prvniho dne spi jak do vody hozenej...Nikdy jsem neverila famam typu - dite citi tvoje mliko a proto se budi, ale ono to tak zjevne bude...Navic kdyz se vzbudi na to jedno nocni prebaleni, jde k nemu manza a usne jak spalek do 5ti minut...Kdyz tam jdu ja, radi pak jeste dlouho. No, neco na tom asi bude...Ted ale resim novy problem - jak mi to nase robatko v posledni dobe vubec v noci nespalo, mam uolne obracenej biorytmus. Dite chrni a ja bloumam po dome..

sokolka
12. led 2008

Syrael velká gratulace. Jenže u nás to moc zabírat asi nebude. protože když malej usne tak se stejně vzbudí ještě dřív než si jdeme k němu lehnout takže to u nás o tý samotě v noci asi nebude ☹