Večerní usínání. Poraďte prosím

makelka
26. říj 2007

Dobrý večer,

mám opravdu problém. Mám 9,5 měsíčního syna, který ještě asi před 14dny v klidu usínal u kojení, pak stačilo u něj asi 5 minutek ležet a dala jsem ho do postýlky a spinkal. Pak jakoby se něco zlomilo a on ne a ne usnout. Při koupání je už děsně unavený, protírá si oči, kolikrát vypadá, že usne, ale jakmile ho po koupání nakojím, je to konec ☹ leze po posteli, a když ho lupnu do postýlky, řve jako tur, dokáže to bohužel i hodinu a víc. Fakt na to nemám nervy a bojím se, abych mu i neublížila, kolikrát je ten pláč a vztek úplně šílenej, přechází až v jekot a bezmoc ☹ Prosím poraďte mi něco ☹ ☹ ☹

tini
28. říj 2007

Bibinka, mna takisto irituju poznamky a otazky od vsetkych premudrelych naokolo, ze to uz ma vediet zaspavat sam a to este stale nespi celu noc?

katarinka308
28. říj 2007

moje deti zaspavali skoro doroka v kočari a hupaním a nespia celu noc a to už maju 3 a1 apol tomu strašiemu sa to už chvalabohu upravilo aprespí celu noc ja simyslím že každé dieťa je ine a jednoducho tým musí prejsť

lucildol
28. říj 2007

Tak se asi taky přidám do klubu. Malýmu je 8,5 měsíce a včera předváděl všechno, co tu popisujete. Po kojení jsem ho dala do postýlky, asi v sedm hodin, zazpívala a odešla jako vždy. Ale pak se strhl tak strašný řev, který prokládal motáním v postýlce a asi pokusem z ní vylézt. Pak se trošku uklidnil, když jsme z manželem nevydrželi a střídali se u něj "na stráži", tak si s námi "povídal". A skončilo to tak, že jsem ho musela o půl 10 nakojit a pak teprve usnul. Potom jsem ho kojila v podstatě celou noc, jako když byl maličký. A to už spával krásně do pěti do rána bez probuzení. No jestli nás tohle teď čeká každou noc, tak potěš pánbůh... ☹

januskaababoo
28. říj 2007

Ahoj...taky to same. Elis mi usina v posteli se mnou a ted, nevim jestli je to tim uplnkem je to jeste horsi, po koupani usne jen na hodinu v osm vecer, nebo v devet je vzhuru az do jedenacte, kdy uz odpadavam vycerpanim. Ona proste nespi, chce sedet a zpiva si, ale dost nahlas a uz to prestava byt sranda...

Ale jsem vypozorovala, ze mimo kojicich krizi se takto "divne" chova kdyz prejde nejaky vyvojovy meznik...proste udela nejaky pokrok, zacala mi sedet! Anebo ji leze sedmy zoubek, anebo to pak prejde samo od sebe...vydrzet!
V noci se mi budi, myslim ze na kojeni, ale ona se pricucne a spi, kdyz ji chci vymenit dudel za prso, tak jeci...nevim, jestli ji nabidnout caj, nebo co...dnes ji chci dat do postylky, myslite ze to vydrzim???

markeeta
28. říj 2007

my tedka mame taky problemy s usnutim. Pricin muze byt hodne.
U nas to nejcasteji souvisi s vyvojovymi etapami. Prvni dva tydny zadny problem, potom cely jeden mesic problematicky, po sestinedeli spinkala uplne ukazkove a tedka v 2,5m ma zase problemy.
Posledni tyden ji trapi zase prdiky. Jako naschval kazdy vikend se budi velice brzo a uz neusne. Ja s ni chodim do obyvaku si hrat, aby pritel mohl spat po pracovnim tydnu. Dneska jsme zrovna meli takovou nedeli, ze jsme spolu strasili skoro od 6h a on kdyz se po 9h probudil, tak sem sla dospat ja.

syrael
29. říj 2007

Hlasim se do klubu!
Nase noc vypada tak, ze vecer uspi tatulda a kolem jedne se budime a papame. U prsa pochopitelne zabere, jak se ho snazim prenyst do postylky / okamzite cilous! Takze mam bobiska celou noc u sebe, prakticky porad u prsu...Uz to fakt prestavam davat, ale vyspim se aspon trochu, rozhodne vic, nez kdyz jsem prochodila noci ve snaze uspat a soupnout ditko do postylky. Jak tak premyslim, kterak to zmenit, jedine co me napada je nakojit bobana primo v postylce. No, byt tak subtilnejsi, tak do toho fakt jdu a vlezu mu tam:-}

shiju23
29. říj 2007

makelka, moj je v rovnakom veku,ako tvoj,tiez mava dni, ked bojuje so spankom, co je normalne, pretoze ked nespi, tak vidi a spoznava nove veci, telicko chce spat,ale nie on.to robi moj, dakedy rychlo zaspal, teraz je to dakedy horsie, bojuje o sto sest, tiez lezie po posteli, dviha sa,vsetko chyta,neplace iba mrci, dakedy zacne plakat,ked sa mu uz nic nechce, tak to je horsie, velmi mi pomaha ho uspat,ked mu pustim hudba s deckima pesnickami,co maly uz pozna a ukludni sa a zaspi,rovnako aj moj spev,ked je nekludny, nevsimam si to a dalej si spievam, dam mu dudel, zatvorim oci aj ja, po case vidi,ze spim tak zatvori aj on.tieto metody nanho funguju. skus daco.

shiju23
29. říj 2007

januskaababooo,v noci,ked sa ti budi, nemyslim, si,ze je hladne, pretoze niekedy, aj ked maly otvori oci, ale spi,ja mojmu, dam vodu alebo caj,raz potiahne a spi dalej. nebriem ho von z postielky, to by som ho len zobudila. pokial idu mu zuby, moj maly zaspal v klude,ked som mu dala prasok na zuby pred spanim na jazyk a spal celu noc.
dieta sa meni kazdym dnom, moj je tiez cim dalej tym viac aktivnejsi.

petpet
29. říj 2007

No tak my chodime spat dle unavy, plus minus hodina. A podle toho take koupeme a krmime. Nekdy proste v sest, jindy v osm...Jinak kdyz neunavene ditko dam do postyky, tak je taky rev a klidne pul hodiny bez poleveni, nejake uklidnovani neplati. Hlavne kdyz opravdu neni znaven, stale se toci na brisko a na tom pat neumit tak pase v postylce, plazi se po ni a ryci.
Mame jeste jeden problem. Hodne se v noci budime, ale ani ne hladem jako prave tim, ze kDyz ma uz jemnejsi spanek, nuti ho to NA BRISKO! NO A NA BRISKU SE ZAVRENYMA OCIMA PASE A BRECI, ZE BY SPAL! ALE NEJAKA VNITRNI SILA HO NUTI SE NA TO BICHO OTACEK!!! Takze nekdy hodinu chodim k postlyce ho rpetacet zpet, davat dulik a uspavat. Ruzne valecka a zasprajcovani nepomaha, najde si cesticku vzdy i ve spanku 🤐 Jak ho naucit na brise hajat (i kdyz nevim zda to vlastne chci) nebo naopak co uciniot at se nepretaci? Uz pomalu leze, takzde navic k paseni se pridalo lezeni dopredu dokud hlavou nenarazi na konec postylky. A pri tom taky "polo-spi" a pofnukava...

shiju23
29. říj 2007

to robil aj moj,ze sa daval na brusku a budil ma kazdych 10min dakedy aj skor, ja ho davam do spacieho vaku,hoc aj tak sa vie otocit,ale tazsie a necha tak a zaspi, ked ho dam na postel a otoci sa na brusko,zacne plakat bo chce spat, tak ho prevratim bez slov, privinierm k sebe a nedovolim mu dat sa na rusko, poplace nie silno, som ticho, prestane a spi, to iste v postielke, ked sa to stane, tak ho prevratim dam dudel, pridrzim ho a zaspi dalej.mozno to je tym,ze pocas dna sa dava na brusko a lozi, v spanku alebo v polospanku, preziva to,co robil cez den.

bubatko
29. říj 2007

olianko, my na 90% zaspime krasne do 5 minut po papani (aj poobedny spanok, aj vecerny), no a tych 10% je urcenych na niektore dni, kedy maly vymysla 🙂 ale to zas moze mat aj inu pricinu (zubky, pocasie alebo ktovie co)

inak fakt drviva vacsina zaspavania je uz teraz pohoda, ale ako som spominala tak po tom prvom roku bolo cca obdobie 3 mesiacov doooost o hubu

baby len trpezlivost a ktore este kojite, tak asi tak skoro celu noc neprespite 🤐 proste kojene deticky takmer vsetky chcu papat aj v noci a teda mate na vyber, kojit s tym, ze sa moc nevyspite, alebo odstavit babo 😒

ewellin
30. říj 2007

nas drobec ani za nic zaspat sama v postielke.. len pri mne na ceciku chce.. a ked ju chcem preniest zobudi sa a je dlho do noci hore.. nechce ani cumlik s ktorym si myslim ze by lahsie zaspala.. ona vsak nechce ani pocut o cumliku.. a ked ju okupanu nakojenu dam do postielky vydrzi sa tam 10min. hrat a potom spusti krik.. chce sa pritulit k ceciku a buvat.. neviete poradit ako to zmenit a naucit ju tam spinkat? pomohlo by keby ju tam necham trosku vymrnkat? zaspi??? 😖

lukynek
30. říj 2007

Ahojky!! Tak vidím, že ten samý problém má více maminek. U nás je to teď úplně šílené. Malého okoupu v šest hodin, nakojím. Je doba, co by měl zrovna usnout a on si narve ručičky do pusiny a pláče a pláče a pláče..... Už jsem dokonce zkoušela na radu Dr. koupit Nutrilon na zasycení (tvrdí mi,že mám slabé mléko, ať ho dokrmuji) ale vůbec to nepomáhá. A navíc malý mi vypije tak 40ml a konec. Chce zpátky k prsu, a tam se mi ho konečně podaří uspat.
Tak pevné nervy nám všem!!!

alcatko.j
31. říj 2007

lukynko, co je to za doktorku??,Slabe mleko neexistuje, jen je ho mozna min, ale slabe?!?!

holky, zkuste si cele procist toto tema, vsechny prispevky, ja jsem zasla a kdyby u nas nezafungovala jina metoda, uz davno aplikuji tuto:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

mimec1
31. říj 2007

no čaute mamniny som dalšia,čo má taký istý problém.Moja má zajtra 8mes a v postielke sama nezaspala ani raz.večer prebehnú rituály-kupanie, kašička,cicka a šup do kočíka.Tam o pár minút zaspí a ked prituhne prenesiem ju do postielky.v noci sa zobudí na hlad tak jej dám prsník a ked má dosť otočí sa nabok a spí.potom ju zase prenesiem do postielky.Lenže..stáva sa,že ked si cicne tak sa zvrtne na brucho a koniec spania....robím všetko možné,ale nezaspí..neplače len nechce spať...musím ju uspať v kočíku a zase preniesť.Vposteli ju nechcem nechávať,lebo sa bojím,že zaspím a ona sa mi zgúľa na zem a ja sa vôbec nevyspím.
Čo sa týka metody nechaj vyplakať-nesúhlasím,lebo aj môj muž by už po prvých sekundách zrušil nervy aj mňa,tak to radšej ani neskúšam.Asi to treba pretrpieť a potom budeme "zbierať smotanu".Tiež už neviem čo je nočný spánok,mám kruhy ako smrtka a chudnem tiež, ale ....uvidíme.

lukin
1. lis 2007

alcatko.j: No ta metoda je super a podle příspěvků z odkazu fakt zabírá 😉 . Miminko teprve čekám, ale jsem rozhodnutá (a doufám, že nepovolím), že od začátku bude spát ve své postýlce a ne s námi v posteli. Když se to nedodrží, tak je vše jen horší. A dítě přece potřebuje být vyspané a jeho mamka taky 🙂

malena
2. lis 2007

Poslušne sa hlásim do klubu 🙂 Ale mne to nevadí, hovorím si, ak je moje mimčo takto šťastné a spokojné, tak som štastná aj ja 🙂 . Moja dcérka má 8 mesiacov a tiež doteraz sama nezaspala v postielke. Zaspávala na rukách, potom postieľka - asi tak do polnoci, potom sa zobudila na mliečko a už zostala so mnou v posteli až do ráno. Tak to je doteraz, len s tým rozdielom, že už nezaspáva na rukách, je už predsa tažšia, ale zaspáva mi na hrudi a ja ju hladkám a spievam až kým nezaspí. Hovorím si, no čo už, nikam sa neponáhľam, som predsa na dovolenke 😉 , nech si môj pokladík užije svoju mamku. A ja si tie chvíle užívam tiež. 🙂

malena
2. lis 2007

...u batoliat ide láska cez pokožku. Každý drobný prejav nežnosti si bábatko navždy zapamatá. Preto je sústavný láskyplný vzťah s Váším bábatkom to najlepšie čo môžete urobiť pre jeho telesný a dúševný vývoj.

Deti, ktoré sú často nosené na rukách a hladkané - najma v prvých mesiacoch života - sa cítia dobre a v bezpečí.

Pestujú si v sebe zázračný pocit, ktorý my nazývame "pradôvera", a ktorý z nich neskôr urobí priateľských, citlivých a láskavých ľudí... 🙂

malena
2. lis 2007

januskaababo, pobavil ma tvoj príspevok 🙂 , a určite to vydržíš, ved čo by sme neurobili pre naše zlatička a patrí k tomu aj sebaobetovanie.
Viem, že pre Teba už to nie je sranda,...ale ja sa stále usmievam pri predstave ako tvoja dcérka sedí a pospevuje si 😀 musí byť chutnučká. A volá sa Elisabeth, nádherné meno!!! Mám s ním malú príhodu: moja dcérka sa volá Izabelka, ked sme ešte z pôrodnice volali domov našim, že majú vnučku, tak môj otec cely natešený chodil a každému hovoril, že má krásnu vnučku Elizabeth 🙂 čo som potom musela ešte dlho vysvetlovať, že to môj papá tak trocha poplietol.

zonja
28. lis 2007

tak co holky, změnilo se u vás něco?
asi bych měla napsat spíš do diskuse kvákám na metodu 1,5.... neboť jsme ji zkoušeli a malýmu se akorát zhoršila pupeční kýlka ☹ a to bylo jen dva dny a navíc bez efektu, ale už to bylo neúnosné. nakojím ve velké posteli - usne, přendám do postýlky a hned se vzbudí, tak znovu a tak to jde dokola dopoledne, odpoledne, večer, v noci.... takže v noci jen se mnou v posteli a stejně si mě hlídá a je za noc třeba 10x vzhůru. ☹ už fakt nevím, co....
tak jsme vyměnili postýlky - do ložnice dali takovou větší kovovou se stahovací bočnicí a malýho uspím v ní - kojením samozřejmě a zatáhnu. sice spí stejně jako předtím, ale aspoň hned napoprvý 🙂 tak doufám, že to tak vydrží 😅

aponchie
28. lis 2007

tak to ja sem mela 4mesice od porodu jen rvani a rvani prdiky a furt chtela kojit takze sem prvni 4mesice byla s deckem na rukach u prsu v noci spala s nama pac sem nemela silu chodit k postylce a ani bych se nevyspala asi bez ni.nic nepomahalo,jen bejt u prsu tak sem ji nechala ty prdy na to nepomohlo nic az v poslendi fazi jsme dosli na to ze ji koupime obycejny termofor ta lahev na teplou vodu dali na brusko a byl klid!skoda ze jsme na to prisli az po 4mesicich 😀 jinak mala se budila porad cimkoliv v podstate sme byli sami dve porad tak nebyla zvykla na hluk hruza!hned po kojeni sla do postylky a musela sem ji hladit po celicku drzet za ruku jinak rvala a kdyz sem ji obcas nechala rvat tak mela sopel nemohla dychat zvracela nemohla usnout jak vzlykala atd a ja byla na nervy takze sem ji nechala spat kde chtela jak dlouho chtela klidne s nama u tv pak sme sli lehnout s ni bohuzel nemela sem dite ktere nakojim odlozim do loznice a jdu k tv ha ha ha ale me to nevadilo pominulo to samo casem jako vsecko a ted na to vzpominam jako na nejkrasnejsi obdobi kdy jsme spolu porad lezeli v postylce

medvedik21
28. lis 2007

tak my byvame so svokrovcami/hrooooza/ a neviem si predstavit ze by som maleho po nakupani a papani dala do postielky a nechala plakat kym sa unavy! 😅
aj ked som zastanca teto metody...nas mama ties nechavala a zvykli sme si potom zaspavat bez problemov...moja sesternica jedna robila takties a pohoda druha si chodila s malym lahnut a uspavala ho na rukach a mala dost velky problem s dietatom neskor... 🙄 mam teda bludny kruh

honzulka
28. pro 2007

Ahoj holky,obracím se na Vás s dotazem,zda nemáte podobnou zkušenost jako my.Máme 20-ti měsíčního synka..Uspávání mělo od narození několik etap a poslední je,že usínal sám v postýlce,já ležím vedle něj na své posteli a držel mě za ruku...Hodně lidí do nás stále šije,zda už usíná sám a mně už to začalo být protivné.Začala jsem tedy s odpoutáváním...přestala jsem mu dávat ruku a zkoušela se vzdalovat od postýlky.Začali ale perné chvilky..Malej teď při usínání tak neskutečně řve,minimum slz,hlavně pusa dokořán a sliny mu z ní tečou jako blázen.Na uklidnění ani ruka už někdy nezabírá,někdy zabralo slovní ujištění,že jsem tam s ním...Někdy mi ale dochází trpělivost..Poradí mi někdo???

geegee
28. pro 2007

honzulka, my sme tym istym presli pred 8 mesiacmi. Maly zaspaval najskor pri kojeni, potom pri mne v posteli, potom v postielke, drziac ma za ruku a teraz sam...tiez sa to neobislo bez velkeho protestovania...len vydrzat 😉

honzulka
28. pro 2007

geegee-já pořád přemýšlím,čím to je.Chtěla jsem ho začít učit usínat samotného,protože čekáme druhé a už tu chybu nechci dělat a v bytě 2+1 moc dobře nejde jedno uspávat a druhé ne...Tyhle jeho stavy mě ale překvapili...Mohu se zeptat,jak se ti to podařilo,že usíná tvůj drobek sám???

geegee
28. pro 2007

honzulka...no zacala som mu davat do postielky hracku - plysaka, namiesto mojej ruky. Alebo teraz niekedy staci ked ho chvilu podrzim za ruku a poviem, ze idem tam a tam...a on ma pusti a zaspi sam.
Vecerne zaspavanie vyzera tak, ze vo velkej posteli precitame rozpravku, potom ho dam do postielky a odidem. Nechavam pootvorene dvere a Matik sa parkrat postavi, nabehnem, ulozim, odidem a tak dookola...az zaspi. No ked mu idu zubky, ostavam tam, lezim vo svojej posteli a rozpravam rozpravku...len musi pochopit, ze si sa rozhodla uz ho za ruku nedrzat, ale aj tak ho lubis 😉

honzulka
28. pro 2007

geegee-tak jsem zkusila toho plyšáka a z postýlky ho vyhodil..Dokud byl u mně v posteli a četli jsme pohádku,byl v pohodě,jakmile jsem ho dala do postýlky,nastal opět řev jak blázen.Snažila jsem se mu říkat,že jsem u něj apod.,ale zabralo až to,že jsem mu po nějaké době dala na chvíli ruku.Nechala jsem mu ji jen chvíli a dala ji pryč a během chvíle usnul.Tak nevím,zda mu nepořídit větší postel,zda mu nevadí už málo místa v postýlce.Budí se i v noci a zklidní hned,jakmile ho dám mezi nás...Já prostě nemám sílu ho nechat řvát na celý barák a mám strach,aby mi z postýlky nevypadl,protože už dvakrát se mu to skoro podařilo.. ☹ Tak teď kdo mi poradí???? 😢 A kolik bylo tvému drobkovi,když začínal sám usínat?

biba12
28. pro 2007

Ani moj este nespi celu noc a jedna znama mi stale hovori, ze jej mala spavala od 3 mesiaca celu noc. Dostala papat o 23 hod a potom spala do 5-6 hod. MOj maly zaspi o 20 hod, zobudi sa o 1:30-2 hod a potom o 5 hod, potom o 7 hod a o 8:30-9:00 hod vstavame. je mi luto ho zobudit o 23 hod, nech mu dam jest. Uz som to parkrat skusila a aj tak mi vstal este o 2 hod. Tak to mam zajedno. Aspon mame s muzom chvilu casu aj pre seba.

honzulka
28. pro 2007

biba12-náš prďola usíná tak ve 20hod.a spával celou noc až do 7-8hodin.Je ale už větší a hlavně bohužel nekojený..Jen teď tak 14 dní zlobí,ale nevím,zda to taky nejsouí zoubky... 😒

geegee
28. pro 2007

no u nas spanok celu noc nehrozi...su to vynimky, kedy sa maly asi pomyli a zabudne buntosit...tiez ho niekedy prelozim k nam a spi dalej, niekedy len pohladkam a ulozim a spi dalej u seba.
honzulka, pytala som sa muza a tomu sa zda, ze nieco vyse roka ked mal...mne sa to zda dlhsie, tak neviem presne. Podla mna sa bude budit aj vo vacsej posteli...skus vydrzat a skusat finty na zaspavanie...rozpravat rozpravky...rekapitulovat den, planovat dalsi, pustit hudbu...