Velmi časté buzení/nespavost 19měs. dítěte

mamitom
13. zář 2017

Ahoj, prosím o radu či názor na spánek našeho syna. Pročetla jsem spoustu diskuzí zde na mk, ale nenašla jsem odpověď na náš problém.
Syn je od porodnice velmi špatný spáč, ovšem to, co "předvádí" poslední týdny je už neúnosné a už s manželem opravdu nemůžeme.
Syn se velmi často budí celou noc, běžně po hodině až dvou a pokud už spí první část noci 3 hod., tak se okolo půlnoci vzbudí a je 3 hod.vzhůru. někdy jen řve a nejde skoro ničím uklidnit, někdy má potřebu si hrát a poslední noci i jíst... Kdyby se to stávalo občas, dá se to přežít, ale trvá to už několik týdnů. Pokud po těch 3 hod.řevu usne, tak je zase po hodině vzhůru a tak až do rána +- do 7hod.
Řešilo se to několikrát s doktorkou a ta řekla, že je velmi čilý, zdravý a je to normální, ale oba s manželem chodíme jak mrtvoly. Takže zde sesumíruju co a jak, jak si vzpomenu. ;)
Kojila jsem do roku. Syn nikdy nepoužíval dudlík, nechtěl ho.
Přes den jí méně, ale dle mého normálně 5x za den. Večer je zvyklý na kaši, jiné večeře odmítá. Sladké na večer nedávám (přesnídávky, sladkosti, ovoce...). Před spaním má ještě láhev mléka (allergy care). Před 2 měsíci zkoušen test na alergii na bílk.kr.mléka-v pohodě, jí jogurty, snáší dobře. Alergie zjištěna ve 4 měs., postupně odeznívá. V noci dávám 1,5dcl mléka kolem 2-3 hod.ranní, vodu na žízeň nechce. Snažím se odnaučit 3/4 roku, po hodině řevu vzdávám a dám mléko.
Kromě 4 zadních stoliček má všechny zuby venku. Když řval bolestí, poznali jsme to.
Rituály máme, snažím se je používat i když je mimo domov. Pohádky nečteme, rozblbne se. Má puštěnou ukolébavku. Sedím u něj, občas ještě houpu. Posledních 14 dní s menší pomocí usíná sám vcelku rychle. Byl zvyklý se nosit nebo houpat v křesle od malička. Po obědě chodí taky spát na 1-1,5h., do večera by to nedal.
Zkoušeli jsme i homeopatii, bachovky, kineziologii, proutkaře na geopat.zóny...
Je zvyklý být odpoledne až 4 hod.venku, pak si spolu hrajeme (lego, kreslení...) nebo kouká na pohádky o vlacích, jde se koupat, rituály a spát (ovšem po hod.je vzhůru). Dopol.někdy jdem ven, dle počasí, vaření...
Kdyby se mi budil jen 2-3x za noc a relativně rychle usnul, bylo by to v pohodě a v mezích normálu. Všem, kteří dočetli až sem, děkuji!😉

mamitom
autor
13. zář 2017

A ještě jsem zapomněla, spí s náma v ložnici, někdy přímo u mě v posteli, nebo si přeleze k sobě do postýlky (přiražená, bez bočnice).

ai30
13. zář 2017

Mame trochu podobnou situaci, s tim rozdilem, ze memu synovi je 16 mesicu, jeste kojim a resili jsme i velky problem s vecernim uspavanim (museli jsme u syna i 1-1,5 lezet zatimco on protestoval v postylce, nez usnul). Uz jsme byli tak bezradni, ze jsme si objednali konzultaci u psycholozky specializujici se na detsky spanek a jeji rady nam v mnohem moc pomohly. Poradila bych ti udelat to stejne, protoze v tomto je kazde dite jine a co fungovalo nekomu jinemu, nemusi vam. Vykaslete se na 'alternativni' metody, zadne kapky a cukrove pilulky nezpusobi, ze syn bude dobre spat, jsou to jenom zrouti penez... :/

mamitom
autor
13. zář 2017

@ai30 no my už byli tak bezradní, že jsme chtěli zkusit cokoliv...

ai30
13. zář 2017

@mamitom To verim, ja jsem v casech nejvetsiho zoufalstvi taky prcka sjela homeopatikama, ale krome toho, ze mu to chutnalo, protoze cukr, zadny efekt se nedostavil :D

syrinxka
13. zář 2017

Dcerka, skoro 20měsíců mi občas taky špatně spává a to spává taky v naší posteli. Když se mi budila víc nocí za sebou s řevem, většinou jsem měla za to, že jí zlobí zuby a když bylo nejhůř dala jsem jí Nurofen a byl klid. Teď posledních cca 1
dní se mi budí taky kolem půlnoci a nemůže pořádně zabrat až do 3-4h ráno, ale je to bez křiku. Jen nespí. Tak jí dávám napit a hold hojdám a uspávám dokud neusne. Teď pozoruju, že každý den umí něco nového tak možná to ten její mozeček nějak zpracovává a nemůže spát. Hlavně se ji snažím před spánkem co nejvíc nakrmit aby se nebudila hladem. A někde jsem četla že doporučují nevyndávat dítko z postele, i když se vzbudí, prostě pojednat to co je nutné v posteli pokud možno a hold uspávat a uspávat.