Velmi často kojím v noci, nemá hlad? Mám mu dát příkrm?

pismenka
10. pro 2012

jsem hotová, dnes jsme šli spát v 19h z toho do půlnoci 3x pil a asi 4x jsem mu dávala dudlíka. No tak že se bojím zabrat, aby náhodou nezačal plakat, protože pak bych ho špatně uspala. Teď si v posteli povídá. Nebývalo to tak, je to poslední týden. Jsem tak vzteklá,když ho musím kojit ještě hlídat dudana ☹ ☹ Nemá hlad? já mu snad už dám oběd, příkrm ☹ Bude mu za 14dní pět měsíců. Doma jsem vzteklá,pořád na ně doma řvu,protože jsem nevyspalá a i nešťastná zároveň. Máme jet v lednu na hory a po tomhle si to teda rozmýšlím. Mamky, poraďte

olusenka
28. pro 2012

@veruska007 jenže já nevím, jak na to, jak často jídlo v tomhle věku, kolik jídel denně a čím nahradit tolik kojení. Musím se někde poradit. Nechci dávat denně třeba 3x přesnídávku.

veruska007
28. pro 2012

@olusenka Malej má skoro rok, to už může většinu normálních jídel. Já dávala prckovi:
Ráno láhev UM (staršímu, mladší mlíko nepije).
Snídaně: pečivo.
Svačina: jogurt / pudink/ pribináček/....
Oběd: polévka, druhé (většinou hlavně přílohy)
Svačina: přesnídávka/ pudink/ buchtu
Večeře: kaše (výjimečně něco jiného, třeba děti milují knedlu na vajíčko, selskou omeletu, bramborovou kaši, těstoviny...)
Druhá večeře: mléko (mladší nic nebo cucne od bráchy)

olusenka
28. pro 2012

@veruska007 tak tohle by u nás neprošlo, spoustu věcí by nepozřel, neukousal (rohlíku nebo chleba sní tak 4 kostičky a zbytek patlá a hází na zem) prostě by si s tím neporadil a spoustu bych mu jich nedala já. Dohlížím na to, aby jedl hodně zdravě, takže žádné piškoty, pribiňáky, pudinky, ještě aspoň nějakou dobu ne, trochu se inspiruju ohledně jídla u Katyxq. Polévka by taky neprošla, tu by vylil, musí to být hustší. No, každé dítě je jiné.
A mezi jídly tak dvě hodiny? Nebo 2-3? Já pořád nějak špatně poznám, kdy má hlad. Do výstřihu se mi nesápe, nakojím ho, když si začne hodně cucat ruce a začne být protivný. možná by někdy vydržel i déle, musím to víc vyzkoušet. Díky.

olusenka
28. pro 2012

@ivular přiznám se, že nevím, zda touží po kojení, pořád to nějak hůře poznávám. Většinou dodržuju systém mezi jídly 1 kojení, odpoledne už většinou ne, to dostane zhruba v 5 svačinu a pak +- v sedm večer večeři, nakojím ho ještě a jde spát. Když si zacne hodně cucat ruce, začíná být protivný a od minulého jídla je to 2 hodiny, tak kojím. Na jednu stranu se nechci kojení zbavovat nějak násilně, je to pohodlné a přijde mi i divné dítě odstřihávat od kojení, abych mu pak cpala nějakou umělou náhražku nebo dokonce kravské mléko, které je pro tele, co má 4 žaludky. I spousta dospělých dnes mléko hůř tráví. Navíc malý je atopik, tak by musel HA mléko nebo allergy care a to je prý hořké, tak už ho vidím, jak ho s chutí pije. 😒 Taky máme kojení už X měsíců konečně v pohodě, první půl rok byl často boj (růstové spurty apod.), tak si ho užíváme. Jenže kojím ho za 24hodin asi 6-7x (5x přes den), což je na roce dost, myslím si to a slýchám to často . A taky mám jednu nemoc, a když kojím, nemůžu brát léky. Zkušební odběr po porodu nedopadl nejlépe, dr. řekl, až přestanu kojit, ať přijedu, že se na to mrknem a zase začnu léky brát. Navíc přijet nemůžu když kojím, manžel by si musel vzít volno a H. bychom museli brát s sebou taky kvůli kojení. Je to cesta na půl dne, mimo naše město. Na druhou stranu mám zas jinou nemoc 😉 u které je zase nejdelší kojení a být bez MS to nejlepší. Holt to nemám jednoduché.

veruska007
28. pro 2012

@olusenka U nás se jí po 2-3h. Cca od 8 do 14 měs. jedli naši kluci takhle. Polévky dělám často hustší, krémové. Nebo vývary. Pribináky dávám výjimečně, až teď, pudinky taky. Zpočátku měl malý holandii a přesnídávku bez cukru. Ale časem dávám i ovocné jogurty, běžné přesnídávky... Teď už mi jí i muslityčinky, tak dobrý. My jsme hodně venku, tak třeba obě svačinky mívám i jen tak něco do ruky (loupák, pletýnku, musli tyčinku). A evergreenem jsou bezlepkové křupky, to oba baští od 5 měs., klidně pytel na ex.

Jinak já můžu děti klidně vykrmovat, oba mají spalování po tatínkovi -jedí opravdu hodně (mladší klidně 4-5 naběraček polévky, potom 3-4 knedlíky)... a oba jsou hrozně hubení. Tak já se spíš snažím i nějaké ty kalorie nahonit 😉