Velmi často kojím v noci, nemá hlad? Mám mu dát příkrm?

pismenka
10. pro 2012

jsem hotová, dnes jsme šli spát v 19h z toho do půlnoci 3x pil a asi 4x jsem mu dávala dudlíka. No tak že se bojím zabrat, aby náhodou nezačal plakat, protože pak bych ho špatně uspala. Teď si v posteli povídá. Nebývalo to tak, je to poslední týden. Jsem tak vzteklá,když ho musím kojit ještě hlídat dudana ☹ ☹ Nemá hlad? já mu snad už dám oběd, příkrm ☹ Bude mu za 14dní pět měsíců. Doma jsem vzteklá,pořád na ně doma řvu,protože jsem nevyspalá a i nešťastná zároveň. Máme jet v lednu na hory a po tomhle si to teda rozmýšlím. Mamky, poraďte

terrav
10. pro 2012

@pismenka já toto nikdy nezažila, ale šla bych se poradit s pediatrem, jestli by na noc nebyl lepší nějaký ten sunar, možná tím, že málo spíte a nemáte klid, který potřebujete není vaše mlíčko pro malého tak výživné jak by potřeboval a hlavně, jak jsem si všimla jste těhotná, tak se snažte nikterak se nestresovat, nedělá to dobře nai vám ani miminku. Jsou speciální hustější mlíčka na noc, jen si teď nejsem jistá od kolikátého měsíce jsou vhodná, ale věřím, že pediatr vám poradí a bude vše v pořádku, hlavně klid a kdy to jde tak odpočinek 🙂 😉

ofelieee
10. pro 2012

@pismenka ufff nevím jestli poradím... Můj Kuba to měl podobně tak okolo 6 měsíců... mě pomáhalo kašlat na rozčilování. Spím s ním, takže jsem kojila v polospánku, a brala jsem to tak, že dokud jsem rozhodnutá kojit na požádání, tak prostě kojím na požádání, i když mě občas napadlo "dopr... už zas" stopla jsem to a prostě jen kojila. Hladem to nebylo, kaše, který začal dostávat tak v 7 nebo 8 měsících nezabraly. Brala jsem to tak, že prostě potřebuje vědět, že jsem na blízku. Ale upřímně - opravdu jsem se ten klid naučila až snad v jeho roce a půl (to zase chtěl i 6x za noc 😅 ) a už jsem to neřešila - a pak to prostě jednoho dne utla, ale opravdu a důsledně.

veruska007
11. pro 2012

@pismenka Také jsem to tak občas měla, že jsem měla kojící noce 😝 . Ale naštěstí jen občas, většinou to trvalo tak týden a pak to zase přešlo. Nicméně u mladšího jsem začala na doporučení dr. s příkrmy ve 4 měs., protože malý málo spal, byl velmi živý a přestal přibírat, i když se kojil dost. Noční kojení jsme stopli v 8 měs., na měsíc jsem se odstěhovala ze společné ložnice a po manželovi prcek v noci nic nechtěl 😅 .

pismenka
autor
11. pro 2012

@terrav NEJSEM TĚHOTNÁ!!!!!!!!!!!!!!!!! kde jsi to četla? A myslím, že pediatr mi s tím asi nepomůže. Proto píšu sem, na vaše názory, pediatr mi řekne to co říká všem. Nechala jsem ho vyřvat a pak usnul jako nemluvně 🙂

pismenka
autor
11. pro 2012

@veruska007
@ofelieee
no někdy si řeknu jako ty "dopr.....😀" jak jsem psala, nechala jsem ho vykřičet. Taky chci kojit,ale já už mu dnes zkusím dát nějakou tu mrkvičku, vařit mu nebudu, i dcerce jsem kupovala Hami,tak uvidíme, jak mu bude chutnat. U dcerky mi žádné husté kaše nebo mlíčka hustá nepomáhali a to byla taky kojená. uvidíme tuhle noc.

mircisek
11. pro 2012

@pismenka Máš napsané, že máš 2 děti - čeká miminko, termín má v červenci 2012. 🙂 @terrav si asi nevšimla roku. 😀
Do tohohle stavu jsme se dostali taky a nezabralo nic. Prostě to časem přešlo samo. Fakt Ti moc rozumím. Někdy jsem měla pocit, že to dítě nenávidím. Unavená, vzteklá, bezradná. 😖

pani_haf
11. pro 2012

@pismenka Ahoj, já to tak měla do 21.měsíců, prostě to byl noční pijan, přibíral ukázkově, ale matku ničil 🙂. Hlavu vzhůru! Bude líp!

terrav
11. pro 2012

@pismenka jo já fakt přehlídla rok velice se omlouvám ☹ ☹ ☹ ☹ raději mlčím

michaela2310
11. pro 2012

Zkoušela jsi mu dávat kaši?? myslím, že jsou od 4.měsíců....... nám teda moc nepomáhají, většinou spinká od půl 8 do 1 a pak se vzbudí na kojení a do rána se budí každé dvě hodiny, ale to si jen cucne a spinká dál... spíš se asi musí ujistit že jsem tam s ním.... když si ho vemu do postele tak spinká líp... sice jsme ho na to nechtěli učit, ale zas lepší, než mu začít dávat sunar....(teda aspoň pro nás)

veruska007
11. pro 2012

U nás teda kaše na spánek neměla vůbec žádný vliv 😠

pismenka
autor
11. pro 2012

@michaela2310
@veruska007
kaši mu dávat nechci,nejdřív chci začít zeleninkou - nebo jak to je? když mu dám první něco sladkého, nechtějí pak tu zeleninku. Dala jsem mu první lžičku mrkvičku od Hami a snědl čtvrtku skleničky. Ty bláho, on by snad snědl i půlku,ale nechci to napoprvé přehánět.
Taky nechci přejít na Sunar,chtěla jsem ho dokrmovat až po 6měs.,ale prostě to zkusím už ted. Kdybych měla první mimčo,asi bych to řešila víc,ale to druhé už tolika neřeším.
Dcerka spala jedině s náma a kojila se jedině v leže, ale Jaroušek né,ten v sedě, v leže nechce a se mnou spát už vůbec ne. Jsem radši, mohu se v posteli alespon víc natáhnout. Pamatuji si, že se Štěpánkou jsem byla pořád rozlámaná. Ale taky jsem neřešila to,že se mnou spinká v posteli, dělalo jí to dobře.Ale u Jarouška to tak nefunguje.

veruska007
11. pro 2012

@pismenka Mně dr. poradila v těch 4 měs. začít kaší, ale měla jsem už jedno dítko a doporučovalo se začít zeleninou, takže i můj mladší dostal prvně zeleninku, taky se cpal, první skleničku měl napůl, další zbaštil celou a cca po týdnu už jsem mu vařila doma. Po 14 dnech jsem přidala kaši (děti ji milují), protože mnohem lépe zasytí, ze zeleniny dítě moc energie nepobere. Po cca dalších 14 dnech jsem přidala ovocné pyré, v 7 měs. jogurt.

dana3262
11. pro 2012

@pismenka necetla jsem ostatní příspěvky, ale me to prijde normální. Nemuzes si lehnout pres den? Nebo doporučuju-a to velmi, jdi spat s nima treba v 7 nebo v 8. My takhle chodili ted i s muzem rok a az ted po roce to občas protahnem na 9-9:30. Malymu je 14mes a v noci se budí hodně. Treba vypije i 4 mlika nebo se vzbudi a je prostě vzhůru. Za hod treba usne apod.

pismenka
autor
11. pro 2012

@dana3262 právě že chodíme se slepicema - jak se říká 🙂 spát. A nechci spát přes den, no uvidíme jak to bude dál.

dana3262
11. pro 2012

@pismenka je to typicky.. clovek uz chodí jak zombie a nemá sílu na nic. Je to narocny období. Pak začne hubnout nebo tloustnout a mam pocit, ze to trvá nez to dospis. Jestli vubec. Ten spánek uz neni, co to bejvalo před detma, co? To je dobře, ze chodite brzy spat. Pro me je to teda takovej grunt. Dokonce jsem přibrala asi 2 kg 😀

pismenka
autor
11. pro 2012

štěpánka ta už spí normálka celou noc,ale ted můžu jít třeba spát,malej Jára spí,ale už mi to nějak nejde

pismenka
autor
11. pro 2012
lidi
18. pro 2012

@pismenka a jak dlouho si ho nechala vyřvat? Já to nejdýl vydržela 15 minut a pak jsem ji musela dát najíst. Kojím, ale začínám s Hami mlíčkem neb jsem jak chodící mrtvola. Zatím však žádný výsledek. Kaše nepomohla, příkrm taky ne, tak zkouším na noc UM ale obávám se že to taky nepomůže. Ještě prý radí vodu místo mlíka..

pismenka
autor
19. pro 2012

@lidi nevím jak máš staré miminko, ale nechala jsem tak 10min., pak jsem mu dala dudlíček a usnul jako dudek, né na celou noc, to mi nespí ani ted. Ted vstává tak po 2h dnes po 3h, jak kdy. Zjistila jsem, že ted třeba uspávám tak, že vše vypnu, i světlo, chytnu ho za ručičku, když pláče, udělám pššš, pššš, pořád ho držím za ručičku a spí raz dva. Prostě zkoušet jak zrovna chce usínat. V noci se nakojí a usne. Nevykecává se 😀 Vodu místo mlíka???? ježíši tak do toho bych nešla. Járovi budou za dva dny 5měs. a sní mi celou skleničku k obědu, kdybych mu už nedala příkrm, asi bych ho měla na prsu každou hodinu. Ale víc mu dávat nechci, jako je flaška na noc nebo kaše na noc, to chci ještě kojit. Když pláče po tom vyřvání, tak když jsem mu dala prso, najedl se a pak taky krásně usnul. Ted se nám to vše zase hezky srovnalo.

lidi
19. pro 2012

@pismenka malá má 6,5 měsíce. Je ji jedno jestli lahvička nebo prso, pije z obojího, ale mléka se mi tvoří příkrmama asi míň. V poledne sní celou skleničku zeleniny. Přes den vydrží někdy i tři hodiny od kojení,ale v noci v 95% po dvou a nad ránem i po hodině. A u kojení pláče. Chytí se pustí zabrečí a pořád dokola tak to střídám s dudlíkem aby neplakala moc (aby se manžel vyspal). Někdo říká, že kojit půl roku stačí a někdo zas že čím dýl tím líp.

pismenka
autor
19. pro 2012

@lidi já si myslím, že půl rok stačí, když to dál nejde. Také sní celou skleničku,ale pak se dokojí a kojíme stejně jako kdyby přikrmy neměl. Jen jsem dnes dostala menstruaci, u dcerky to bylo až v 8měs. kdy už prso nechtěla tak jsem jí dala lahvičku. Byla jsem i ráda, nechtěla jsem kojit do roka nebo i dýl. To mi přijde, že nemá stejně cenu, protože pak jedí stejně ostatní věci a pak je to jejich závislost to prso, jako lahvička. To mi syn dělá taky, že pláče, nakojí, pláče, ale to já beru tak, že chce třeba spát, tak ho dám spát a on fakt usne.

olusenka
19. pro 2012

@veruska007 to bych se taky chtěla naučit nebo spíš malého, aby byly noce bez kojení.

veruska007
20. pro 2012

@olusenka U nás pomohlo, když jsem se odstěhovala z ložnice. Za první manžel nemá tak lehké spaní, takže se drobek asi sem tam vzbudil a zakňoural, ale jelikož nikdo nepřiběhl, tak se zavrtěla a zase usnul. A když se ozval a nedostal víc než vodu, zjistil, že to nemá smysl a naučil se spát sám v pohodě. Tak týden se asi sem tam vzbudil, 2x fakt brečel a měsíc trvalo, než celou noc spal bez buzení (když jsem se vrátila do ložnice po dvou týdnech, byla jsem zas na začátku 🙄 ). Co jsem přestala kojit v noci, zlepšilo se denní jídlo 😉.

olusenka
21. pro 2012

@veruska007 takže asi nechat ho v noci prostě brečet? Zkusila/i jsem to párkrát, někdy dát vodu, někdy nechat brečet, ale nevydrželi jsme to dlouho. Jednou po vodě vydržel asi hodinu a za hodinu zase spustil, někdy jsme chovali, po položení do postele začal znovu, ale po mlíku usnul jak andělíček a spal dál X hodin. Někdy nepomohlo nic a brečel a brečel... Ono to není tak hrozné, musím to zaťukat, většinou to bývá 1-2 kojení za celou noc. On nespí s námi, spí sám v pokoji už od 3 měsíců... Tak nevím, jestli to nechat, nebo to zkoušet dál. Bude mu rok brzy. Zvláštní je, že do příkrmů v 6 měsících spal celou noc, pak se to změnilo. Teď se stane, že spí celou noc bez probuzení a breku a kojení tak 1x za 1-2 měsíce, náhodou zrovna včera.

veruska007
24. pro 2012

@olusenka Zkus ho nechat co nejdéle. Někde v nějaké knížce jsem četla, že máš dělat cokoli, abys to krmení oddálila. Když malý hystericky řval moc dlouho, tak jsem také vyměkla a nakojila, ale výjimečně a to fakt řval, jako že má hlad. Jinak chtěl jen pozornost. Děti se totiž v noci často budí, jak se mění fáze REM a nonREM. Já to mívám v těhu - vždycky mezi tím se vzbudím nebo jsem v polospánku. A děti to tak mívají. A když se vzbudí, tak chtějí maminku, pozornost. Ale když se dítku pořád věnuješ, probereš ho a naučíš ho, že budit se a divočit v noci je normální - což určitě nechceš. Zkus něco vymyslet, aby mimčo spalo celou noc - u nás fakt pomohlo, že jsem nespala s prckem. Nebo knížku co koluje na netu - každé dítě se umí naučit spát.

olusenka
25. pro 2012

@veruska007 připadá mi, že to píšeš, jakoby se budil Xkrát za noc, ale to se naštěstí nebudí. Díky bohu to není náš případ. Většinou 1x, někdy 2x, to je vše a navíc za dlouhou dobu, zhruba od osmi večer do devíti ráno. To není zas tak špatné skóre, ne? Někdy jen tak pobrekává, asi ze spaní, jak říkáš, asi různé fáze spánku, to tam ani nejdu, jak začne a brečí souvisle a déle, jdu za ním. Pohladit nezabírá, vzít na ruku někdy, nakojit téměř vždy. V noci poslední týdny či spíš měsíce nerozsvěcím ani lampičku, od narození na něj prakticky v noci nemluvím, minimálně, rozdíl den a noc samozřejmě chápe. Takže žádné divočení. 😉 Mě se začal budit až od 6měsíců, do té doby spal celou noc. I teď se to výjimečně stane, ale výjimečně, spíš asi náhoda. Říkáš něco vymyslet. Já četla jen dát vodu na žízeň, nekojit, pochovat a dát zase do postele příp. z ní vůbec nebrat. A prý si za pár nocí dítě zvykne, že v noci není mlíko. No nevím, já bych to asi nevydržela psychicky ani fyzicky, a sousedi asi taky ne. 😖

veruska007
27. pro 2012

@olusenka No, on se budíval za noc cca 1x-3x, v průměru 2x... jenže pak měl sem tam krizi, kdy se budil třeba po hodině, ale jen si cucnul, víc nechtěl... a za hodinu znovu. Tak to mě vždycky donutilo udělat nějakou změnu 😉. Dělej, jak Ti to vyhovuje. Znám maminky, co kojí třeba do dvou let i po hodině ve dne v noci a nevadí jim to, jiné odnaučují dítě od kojení třeba už ve třech měsících... každý to má jinak. Já jak měla pocit, že malý už v noci nepije z hladu, tak jsem to stopla.

olusenka
27. pro 2012

@veruska007 já mám dilema, nebo resp. nevím. Pije v noci dost, řekla bych, takže asi žízeň, ale zase na druhou stranu je pravda, že jak tam přijdu a zvednu ho z postýlky, je taky klid. Jenže po položení brečí zas. Až po nakojení zase usne. Já bych to spíš potřebovala dost omezit přes den, pokud to bude v noci takhle jako dosud, tak to ještě jde.

veruska007
28. pro 2012

@olusenka Já myslím, že je důležité, aby sis sama v sobě napřed rozhodla, co chceš a pak to za všech okolností dodržovala. Jak pak jednou povolíš, tak je celé snažení na nic a týráš sebe i dítě. Já třeba chtěla kojit do roku... a přesně v roce došlo mlíčko. A malý to přijal úplně v pohodě. Už jsem z toho byla vyčerpaná, nehty se mi lámaly, vlasy padaly, připadala jsem si jak mlékovar... a když se ze dne na den přestal kojit, vůbec se už o mlíčko nehlásil, do výstřihu mi nelezl (a to bylo léto a já fakt výstřihy nosím). Denní kojení jsem zrušila v pohodě, stačilo jakékoli jiné jídlo. Nejhorší bylo kojení před usnutím, ale jak došlo mlíčko, zájem ze dne na den opadl.

ivular
28. pro 2012

@olusenka Olu, možná položím kacířskou otázku, ale proč chceš to kojení nějak výrazněji omezovat? Jasně, jde o to, aby si zvykal na příkrmy, ale pořád ještě je ve věku KOJENCE. Vem si, že v některých zemích (např. Japonsko) se doporučuje kojit plně až do roku. Je to z toho důvodu, že dle WHO cca do 18 až 24 měsíců jsou pro děti velmi cenné imunoglobuliny, které ani v UM ani v potravinách obsaženy nejsou. Až od těch cca 18 m je dítko schopno si je samo v plném rozsahu vytvořit, čili z MM je už opravdu nepotřebuje.
No a kromě toho, že si kojením možná ušetříte pár nemocí, jde taky emocionální stránku věci. Laktační ligy zpravidla uvádějí, že tahle role je pro děti významná až do 3 let věku (což je teda fakt dost, to uznávám). Chci zkrátka jen říct, že každé dítě je jiné, některé víc samostatné, některé víc úzkostné. Pokud tvůj chlapeček patří mezi ty, které touží po častém kojení, pak mi v jeho věku připadá zbytečné trápit vás oba nějakými snahami to eliminovat.