Velmi neklidný spánek. Nevíte někdo co s tím?

myskyva
31. led 2010

Podobné téma jsem nikde nenašla,pokud takové je tak se omlouvám....
Už skoro měsíc je A. v noci hodně neklidná,celou noc sebou mlátí v postýlce,přetáčí se na bříško pak brečí že chce na záda nebo se zvedá do sedu,několikrát za noc začne lítostivě plakat,to všechno ve spánku 😒 denní spánek probíhá v podobném duchu,malá ač "prospí" cca 16hodin denně tak je nevyspalá,rozkňouraná....o sobě ani nemluvím.Nemáte někdo podobnou zkušenost a radu co s tím???

klematis
31. led 2010

myskyva náš malý taky sebou celou noc mrská, sedá si, cestuje po celé posteli (spí s nama), ale teda neplače, taky vůbec nevím co stím, přes den to nedělá, spí odpoledne v kočářě a dopoledne na rukách. Trvá to asi tak 2, 3 týdny....

momin
31. led 2010

Holky ja myslim ze je to normalni...... 🙂 Sice mozna jen u nekterych deti,ale Danik to dela taky...
Radu bohuzel nemam..... 😒

tommik
31. led 2010

Ahoj, tak my se poslední 4 noci trápíme taky. T. vstává skoro každou hodinu a vyžaduje pohladit, dát dudlík, pustit kolotoč,... Jsem už z toho strašně unavená. Už se probouzel jen jednou za noc a teď tohle. Také nevím co s tím. Zuby nikde 🙂 Jen jako kdyby se ujišťoval, že tam někdo je. Fakt tomu nerozumím.

myskyva
autor
31. led 2010

když mě je divný že to všechno dělá ze spaní.Kdyby se budila tak k ní vstanu,pohladim,pochovám....ale takhle jsem bezradná jestli jí v takových situacích když ze spaní třeba pláče mám budit a narušit jí tim ten spánek o to víc nebo nechat a čekat až se sama zklidní......

tommik
31. led 2010

Já jsem to napsala špatně, on to dělá také ze spaní, kňourá,.. Když k němu nevstanu, tak se potom tím kňourám probudí a začne brečet. Takže to všechno děláme také ze spaní. Myskyva, já nevím. Já bych to asi nevydržela poslouchat, že brečí. Jak se znám, tak bych vzala do náruče a uklidňovala hlazením apod. Asi bych nenechala plakat. Ale nemám s tím zkušenost. Já teď bojuju s tím naším 🙂 Fakt nevím, proč se to teď děje. Jestli prožívá znovu den nebo je nějaký lítostivý. Ale vstávat po hodině je opravdu náročné. Dneska už na mne dolehla krize. Chtěla jsem založit téma, ale předběhla jsi mne. Přes den dávám spinkat vždy když si řekne a už je to tak naučené, že usne dopoledne na cca 2,5 hodiny, pak kolem 16 hodiny na 1 hodinu a někdy vytuhne kolem 19 hodiny tak na 30 minut. Chodí spát po 21 hodině a probouzí se kolem 7 a když kojím v posteli, tak si třeba ještě na 20 minut schrupne. Nespí moc?

aponchie
31. led 2010

tommik dela to i me uz to trooosku prestava pac uz umi od vcerejska sedet 😀 podle me je to mnoho zazitku a vjemu a dovednosti a v noci to nemuzou ten pretlak zpracovat..maji toho hodne 😎 vydrzat

tommik
31. led 2010

Od 21 hodiny spí klidně tak do 24 hodin. Pak už začíná boj. Nejhorší je, že se hned ve 21 hod nedostanu do postele. Chodím později tak kolem půl 11. Potřebuji se umýt, uklidit si, navařit na další den. Však to znáte. A když se dostanu do postele a usnu, tak už zase vstávám.

tommik
31. led 2010

Aponchie, díky. Alespoň vím, že je to normální. Tak teď jsem to řekla manželovi, že to možná přejde v cca 8 měsících (podle tvého pasu) a řekl, že mu to udělalo "velkou radost" 😀

aponchie
31. led 2010

hehe u druheho uz to prejdes s optimismem taky sem to resila a byla z toho nervni u T ,ale ted uz to ani nejde jak se staras o starsi decko tak to proste musis delit ..to bude v klidu a hele nase mala ma 8+1a vcera si sedla a musis ju drzet a v noci dela strasne veci,ale zjistilasem,ze je to tim,ze tam spim ja .. 😀 jak je tam muz nebo sama je to v klidu nebo vice v klidu ,citi asi mlicko ze me a spi s nama od 1-2v noci pac me nebavi stavat k ni jo a uz zacina sedat v noci a stoupat to bude toco teprve 😀 😀 😀

myskyva
autor
31. led 2010

tommik já k ní taky vstávám,ale vědět že to pomůže tak bych to i zkusila jí nechat plakat,jenže mi nepřipadá že je neklidná protože by mě chtěla u sebe.Hladem to taky neni,zuby - no možná,2jí zrovna rostou ale že by díky tomu dělala takový kusy se mi nezdá 😒
Spí mi přibližně jako tobě Tomášek,myslim že to je tak akorát.

myskyva
autor
31. led 2010

aponchie pozitivnější zpráva by nebyla??? 😅 😀 sakra ještě 3 měsíce,jdu koupit velkou krabici kafe 🙄

aponchie
31. led 2010

tommik bohuzel pro nas co chodime pozdeji spat /ja az kolempulnoci/je detsky spanek nevyhodny 😀 jelikoz dite spi nejlepe a nejvic hned po ulozeni do postylky cca tech 5-6hodin a proste vstavaji brzo ikdyz das dite spat pozdeji nezaruci to spanek delsi rano ..bohuzel no a to je jeste zima pockej az bude leto a bude parit slunko od 4.30od rana 😀 to mi T vstavala v 5 a cumela na slunce a ja uz nezabrala tak sem aspon podelala rano vsecko 😀

tommik
31. led 2010

Myskyva, tak to jednou zkus. Mně osobně se stalo v těhotenství, že jsem plakala nebo se smála ze spaní. Manžel mi říkal, že je to skoro každou noc. Někdy mně to probudilo a vím o tom, byly to zlé sny a někdy vůbec nevím, že jsem to dělala. Když to budou zlé sny, tak se probudí. Možná je to jen zpětné prožívání dne a "ventilace" energie.

tommik
31. led 2010

A neroste rychle? Ještě by ji mohly třeba bolet nožičky apod. Také se to prý stává.

aponchie
31. led 2010

mysky zpetne uvidis ,ze to tak hrozne nebylo..clovek na to "spatne"zapomina rychle.. 😀 pockej to neni vsecko az zacne stavet a chodit tak to je o hodne horsi vleze vsude porad hlidat pady na zem brr jsem rada,ze to je trosku pozdeji vsecko nez u prvni ta byla rychlon 😝 a jak pises v pase..to je dobre motto 😎 zkusila jsi nekdy jit spat vedle a nechat manzu s malou?

myskyva
autor
31. led 2010

tommik,ona je z těch větších.Toto mě nikdy nenapadlo ani jsem o tom neslyšela 😒 ale kdyby to tak bylo tak by byla plačtivá asi i během dne ???
aponchie toho už se bojim teď až se začne víc hejbat 😀 manžel nepomůže,ten má tak tvrdej spánek že absolutně neví co se u nás v noci odehrává 🙄
Mě teda hodně uklidnilo že je to asi normální a dělá to víc dětí protože všehcny známé mi tvrdí jak jim děti prospěj noc akorát semtam nasadit dudlika,tak jsem nevěděla jestli jenom já mám takovýho teroristu

icejane
31. led 2010

myskyva...mi takto spime od 5 mesiaca ... nieje noc aby sa takto s palcom nezobudila aspon 3 krat... 😀 no čo...hadam z toho vyrastie

iivik
31. led 2010

tak holky, u nás spánek taky hrůza, asi 14 dní, nejdřív nemůže usnout, pak se točí, na břicho po postýlce, začne plakat.... je to síla

aponchie
31. led 2010

myskyva tomu prosim never 😀 ja mam zkusenost,ze skoro vsecky deti delaji vsecko dokonce spi s rodicema a to ty maminky tvrdi jak to neni dobre delat apod..ono malokdo ti rekne jak to doopravdy je,ale fakt je ten,ze je to normalni ve vetsine pripadu a nejsi sama ..me to taky uklidnuje kdyz slysim,ze nekdo to ma taky tak a jsem rada,ze nektere to priznaji takze kotel caje kavy nadopovat se vitaminama a prezit to 😀 😀

tommik
31. led 2010

Myskyva, kamarádky syn plakal v noci a říkal nožičky, nožičky. Je pravda, že byl malinko starší než je tvoje A., ale prý když děti rychle rostou může je bolet tělíčko. Ale asi to tvůj případ nebude. Také se v noci uklidňuju, že jednou vyroste 😀

myskyva
autor
31. led 2010

tommik to mi napadá že když chodim v noci k Adélce tak jí chytám nožičky pod kolínkama a zvedám jí je do výšky a ona tak po chvíli znovu usíná.Nejdřív jsem myslela že jí bolí bříško a proto jí to uklidňuje ale když je to bříškem tak se kroutí jinak.....Ona teda na svůj věk je poměrně vysoká 70cm,že by jí to mohlo bolet?? 😒 😒 sakra,sakra,už aby mluvila...........

aponchie
31. led 2010

prvni dcera usinala s podlozenyma nozickama delalo ji to dobre a M spinka na brisku a vystrcenej zadecek do stropu a obalena plinkou jenze kdyz se vzbudi a vypadne ji dudu tak mrci

klematis
1. únor 2010

náš malý si občas taky vyhodí nožky nahoru, opře si je o mě a pak líp spinká 🙂

luthien.k
1. únor 2010

Holky, mluvíte mi tu z duše, u nás taky noční horor 😒 Máme to o to složitější, že malej je zvyklej na zavinování ručiček, takže když mu je stáhneme, hezky usne, a to jak přes den, tak večer. Ale v noci se v tom zavinutí hrozně kroutí, tak ho rozvážu, to ale začne máchat rukama a zase se kroutí... A tak pořád dokola. Vstáváme taky každou hodinu, i častěji. Prso ho absolutně neuklidní, dneska sebou nejvíc mlátil právě po nakojení. Takže mám taky podezření na bříško, slyším ho i sem tam v noci poprďávat... Přijde mi i, že ani o to napití moc nemá zájem, jen tak si dudá, ale jak dudá delší dobu, tak se spustí mlíko, takže pije, ale není to myslím cíleně.
Náš plán je, že s ním nebudu spát v ložnici. Dneska to tatínek rozhodl, že mě odstěhujou a zkusí to vybojovat sami, tak jsem na to zvědavá... 😅

vlastovka385
1. únor 2010

Holky u nás je to to samý, bojujeme s tím už od půlky pátého měsíce, akorát já vím jistě, že je to bříško. V noci mívá koliku a prdí jak starej kůň 😀 . Navíc má hlen ve stolici. Doktor nám diagnostikoval alergii na BKM, vysadila jsem ze svojí stravy veškeré mléko, ale zlepšilo se to jen velmi mírně, rozbor stolice negativní, tak dáváme laktobacilky a čekáme, kdy se to zlepší. Zjistila jsem, že jediný způsob, jak se vyspat, je mít ho u sebe v posteli, jak začne mrčet, tak strčit prso, on začne pít, tím se mu to posune v bříšku, prdne si a většinou zas usne, tak na hoďku 🙂 . A tak jedeme celou noc. Vím, že je to blbý, že si zvykne a na postýlku se pak bude učit s řevem, ale zatím to jinak nejde, vstávat 10krát za noc k postýlce, kojit a zas uspávat, to nedávám.

dont_speak
1. únor 2010

Nám se jednu dobu budil malej v noci po hodině, pak jsme začali přikrmovat a líp i spal, ale te'ď posledních dní je to zase co hodinu, takže půjdeme zítra k dr pro radu, protože zubama to určitě není a ani zvýšení dávek mléka nepomáhá. 😒

klematis
1. únor 2010

Dont_speak my jsme měli období kdy se budil po půl hodině celou noc, taky to nebyly zuby a nepomohly na noc ani kaše na spaní, UM nechce, tak mu muselo stačit prso, to si každou tu půl hodinu podudlal a hned zas spal, spí se mnou v posteli. A najednou to přestalo, u prsa stále uspávám, ale už není pravidlo aby u něj usnul a vzbudí se tak 3-4x za noc a přešlo to úplně samo. Takže paráda 😀

lucie777
1. únor 2010

Tak koukám, že se mám ještě na co těšit, když už teď Karolínka v noci spí jakože nespí, po první dávce spánku (cca 5 hodin, kdy spí klidně) se vzbudí, napapá se, usne, ale až do rána šermuje ručičkama, když jí je "svážu", chvíli je klidná, ale pak k tomu začne házet hlavičkou ze strany na stranu a ze spánku toho hlavně já moc nemám, navíc do toho šermování a házení hlavou vrčí.. 😕

luthien.k
1. únor 2010

lucie, no, je to s nima prostě pořád něco 😅 Náš malej taky u toho mrskání sebou vydává takové divné, nelibé zvuky, takže spát se u toho fakt nedá 😒

crca
2. únor 2010

Jak už jsem tu psala my máme to samé a tak jsem jí koupila včera homeopatika,je to sirup,tak jsem zvědavá jak ro zabere 😀