Kdy jste dětem pořídili normální postele?

marce20
10. říj 2017

Ahojky. Potřebuji poradit, kdy jste dětem pořídili normální postele? Malá má 12m a spí u mě v posteli. Chceme jí dělat pokojíček a zvažuji, zda jí rovnou nekoupit postel, protože v postýlce stejně nespí. A poradíte jak naučit roční dítě usínat samo? Sama mi vůbec neusne a přes den chce spát jen v kočáru, z postele mi utíká a v postílce brečí.

krystalka
10. říj 2017

@marce20 - my jsme synovi pořizovali velkou postel ve 2 letech, když jsme zařizovali pokojíček, do té doby měl postýlku u nás v ložnici, s odmontovanou postranicí a přiraženou k naší posteli, takže si klidně přelezl k nám, když chtěl být s námi....Jinak do 2 let spal přes den jedině venku v kočárku na vzduchu, za každého počasí, doma v postýlce neusnul....někdy kolem 2 let se naučil spát po obědě v obýváku na pohovce - tak jak byl se natáhnul, hodila jsem přes něj deku, pustila 1-2 díly Krtečka na DVD a spal 🙂. Samostatně usínat se naučil snad někdy v 5, ale já to nevidím jako problém, prostě jsem tam s ním těch pár minut, než usnul, vždycky zůstala a byli jsme spokojení všichni....kdybych tam s ním měla ležet hodinu, tak bych asi hledala jiné řešení, ale takhle o nic nešlo.....vždycky jsme chvíli četli pohádky, pak jsem zhasla, lehla si k němu, on se přitulil a do 10 minut spal..... Nikdy neusínal tak, že bych ho položila, dala dobrou noc a šla....to vždycky brečel....tak jsem tam s ním zůstala....teď je mu 9, usnout sám umí dávno, ale stejně je rád, když u něj těch pár minut zůstanu v pokoji, než usne.... Jinak přestěhování z ložnice do pokojíčku jsme nechali taky na něm a proběhlo úplně bez problémů.....do 3 let spával v pokojíčku jen po obědě, v noci byl u nás....a pak jednoho dne večer sám prohlásil, že dneska spí u sebe v pokoji a od té doby usínal tam....jasně, že ještě dost dlouho chodíval nad ránem k nám a dospávali jsme všichni, ale většinu noci spal ve svém....postupně pak chodil méně a méně, až jednoho dne přestal úplně....

marce20
autor
10. říj 2017

Nám asi začne za pár měsíců boj s druhým dítětem, takže bych ráda malou přestěhovala do pokojíčku a naučila ji usínat samotnou. Neumím si představit uspávat dvě děti. Druhé budu chtít učit spát v postílce a usínat samo už od začátku. I když u malé jsem to tvrdila taky a dopadlo to úplně jinak :(

krystalka
10. říj 2017

@marce20 - já mám sice jen jedno, ale uspávání dvou dětí si představit dokážu - záleží v kolik bude které usínat.....buď uspat nejdřív miminko a pak chvíli věnovat tomu staršímu a nebo bych si sedla k tomu staršímu, četla mu pohádku a v náručí uhoupala miminko....případně obě děti v postýlkách a já mezi nimi....a nebo bych si je vzala obě do postele, přitulila a po usnutí je odnesla každé do jeho postele 🙂. Samozřejmě, že ideální by bylo, kdyby usínaly samy, ale některé děti tomu zdatně odolávají 🙂

pajounek
10. říj 2017

Nam i kdyz starsi usnul ve sve posteli, v boci stejne prisel a chodi i ted ve ctyrech letech :D a chvili po nem vetsinou prijde i dcerka (2roky). Takze v pokojicku je velka postel, kam se kdyztak muze jit dospat tatinek nebo ja a napul vyuzita postylka. Mala spala donedavna proste jen s nami a casto i ja s detmi v loznici, tatinek v pokojiku 🙂 drzim si pesti, aby uz aspon starsi spinkal az do rana ve sve posteli ;)
A uspavat ve deti jde. Starsiho bud uspaval tatinek nebo jsem u nej sedela i s malou - vetsinou se kojila a usnula rovnou taky. Za me nelamat pres koleno, ale do pokojiku dat uz rovnou cetsi postel 🙂

krystalka
10. říj 2017

@pajounek - já bych zpětně po našich zkušenostech teď asi ze začátku udělala někde v rohu ložnice veliké letiště ode zdi ke zdi, aby tam bylo dost místa a nemohl nikam spadnout a spali bychom tam všichni, dokud by se nerozhodl malý odstěhovat 🙂, bylo by to asi nejjednodušší a nejpohodlnější pro všechny, měli bychom dost místa, nikdo by se nikam nemusel stěhovat ani nikoho přenášet.... 😀 Fakt kdybych to řešila dneska, tak bych to tak udělala....klidně i s více dětmi najednou 🙂

pajounek
10. říj 2017

@krystalka moje rec :D nedavno jsem si to taky rikala, ze nase 160x200 je na dva dospele a ve maly rozpinavky hrozne mala ;) az se clovek divi, ze se da spat i na 15cm mista :D

marce20
autor
10. říj 2017

U nás se tatínek bude muset víc zapojit. Zatím ho má malá jen nablbnutí a uspat ji je pro něj nemožné, protože malá hned začne řádit. Do postele si druhé učit nebudu (i když to říkám teď). Ráda bych spala s manželem v ložnici a děti nechala spolu samotné, časem. Teď manžel okupuje obývák, malá manželskou postel a já spím na těch 15 cm manželské postele. Takže do nového pokojíčku určitě postel pro malou, asi postel pro mě a postýlku. Ještě že máme pokoj 5x4,5m. A manžel bude mít ložnici.

laskonka85
10. říj 2017

Nase starsi dcerka ma svuj pokojik a ,,velkou postel ,,se zabranou od 14mesicu.U postele je na noc jeste matrace,kdyby nahodou spadla.A je ji 27 m.a neusina sama.Pred spanim bud čteme pohadky,nebo kouknem na nejakou krátkou.Prituli se a usne.A mladsi dcerka 3 m.mi cca 3 tydny vecer usina sama🙂 Nakojim ,pohladim odchazim.Do 15min.spinka.:-) Ale zacatky uspavani obou holek byly krusny:😀

krystalka
10. říj 2017

@pajounek - tak to věřím, to ani nechápu, jak se tam vejdete, u nás by bylo těch 160 cm málo i pro nás dva s manželem....máme dvě postele 90cm, takže 180 cm dohromady a dokud byl syn malinký, tak to bylo v pohodě, v těch 2-3 letech už jsme se tam trochu mačkali....ale zase měl tu postýlku bez postranice hned vedle naší a matrace byly stejně vysoko, takže když se moc roztahoval, tak jsem ho zašoupla to té jeho, nebo někdy spal tak, že měl tělo a hlavu u mě a nohy v postýlce a tak různě 🙂