Vydrží vám plně kojené děti spát celou noc?

zurkova
1. lis 2011

Dělám si takový průzkum, protože se mi zdá, že miminka na UM vydrží spát mnohem dýl než ty, co jsou jenom kojené. U nás to tedy vždy platilo. Jak je to u vás?

prezdivkos
1. lis 2011

Zdravím, tak u nás toto neplatilo, malá už od narození spala dlouho i v noci, budila se tak jednou max dvakrát a byla plně kojená do půl roku a pak dokojovaná do 13 měsíců. Nikdy jsem jí nebudila, protože přibírala o sto šest 😉

bambulkaivanka
1. lis 2011

Ahoj, náš malý bude mít ukončený 6 měsíc a v noci se mi budí každé 2 hodiny. Usne v 19h, probudí se ve 22h a potom každé 2 hodiny, přibírá 1 kg za měsíc, ale má pořád hlad. U nás je to ale asi tím, že již při narození měl 4510g a 54cm, teď na půl roce má 9860g a 74 cm..Je plně kojený.

jasekd
1. lis 2011

Syn plne kojeny 5 tydnu, pak dalsi 3 mesice kojeni a stale vic UM, od 5. mesice plne UM. Od konce 3. mesice spal celou noc cca do 7 mesicu, od ktereho zacly ruzne nocni krize, ale ne kvuli hladu, spis strach, curani, zizen atd atd.
Dcera plne kojena. V porodnici po hodine, pak asi po 3 hodinach, pak asi tyden prospala temer celou noc, pak krize po hodine... Jak na houpacce. Ted na pul roce kojim cca ve 20, 00, 3-4 a v 5-6 hodin, pres den tak po dvou hodinach, max po 3, obed uz ma a pomalu zaciname ovoce. Kasi nechce. Pribejva tak 300 g za mesic, nejsem holt zadna mlikarna... Nar. se 3,6 kg, na pul roce mela 6,9.
Takze u nas to plati. Plus syn se nechal pohlidat od kohokoli, holka je mamanek. Ale zas je zdrava a s tim kojenim mi to moc ulehcila, takze jsem spokojena 🙂

trija
1. lis 2011

Naše Viktorka teď bude mít 5 měsíců. V noci se mi budí co dvě hodiny ☹ doktorka říkala, že to nebude hladem,ale tím, že je malá "vyděračka" a chce být se mnou. Máme zkusit dát na noc nemléčnou rýžovou kaši, ale že si myslí, že to nepomůže a budeme muset na malou vymyslet jiný fígl 🙂 zatím stále jen kojím.

kami1984
1. lis 2011

Plně jsem kojila do konce 4měsíce, te´d už jen ráno a v noci. malý šel spát okolo 19,30, budil se ve 2 a v 5 a pak kolem 7,30...teď večer vypije UM ale díky posunu usíná okolo 19hod, pak se vzbudí na kojení ve 2 cca a zase v 5.... je to asi individuální.. budí se,že má hlad....

helcas
1. lis 2011

Radeček spal celu noc asi v 8mi měsících, možná dřív, předtím kojení mezi 2 a 3... Markétka dokud jsem kojila (do 11měs.) tak spala celou noc (samozřejmě ne v prvních měsících), teď když je na sunaru, budí se mi mezi 3 a 6, každý den jinak :/

j.cien
1. lis 2011

Plne jsem kojila obe holky pul roku,pak s prikrmy stale kojeni az do roku ,kdy Tea zacla znovu bojkotit kojeni a uz jsem to s ni nezvladla,takze pak pila jeste chvili odstrikane MM a pak uz jen UM.Pokud neni neco divneho,zuby,ryma-tak spi celou noc-ale to az ted 😉
Miu kojim stale ,mame 18m a kojim tedy uz jen vecer a nad ranem mezi 4-6h.Mezitim spi.
Do 8m jsem kojila co 2-3h,celou noc... a samo pekne na stridacku se budily,spala jsem kdyz bylo dobre,tak 4hod za noc.ale .nekdy jen 2h....takze o prospane noci se mi mohlo jen zdat 😠 😀 😀 a to jeste hodne dlouho...a faktem je,ze v okoli vsechny nekojene deti na UM krasne chrupkaly celou noc a jejich mamy take..
Ale presto nelituji a kojim dal 😵

romcovaklarka
1. lis 2011

Malej - 4,5 měsíce, plně kojen - spí už asi od necelých tří měsíců tak osm hodin v kuse, pak se nají a ještě dvě hodinky dospí. Jsou teda občas výjimky, že si do toho ještě jedno probuzení přidá, ale bývá to takto.

carodkaa
1. lis 2011

Týnka je plně kojená usíná kol 8 a budí se na kojení ve 4 ráno a spí ještě do 8h,myslím,že je to spíš o zvyku než o UM nebo kojení 😉 mám kamarádky co maj děti na UM a stejně nespí,a budí se třeba co 2hod ;)

apollo11
1. lis 2011

Vydrzela cca od 2,5 mesicu 😵 budila se nad ranem a pak jsme jeste spaly (pribirala opravdu dobre, takze hlad mit nemohla). Je to jen teorie.. Jsou deti na UM, co se budi 10x za noc. Ono to vetsinou neni hladem, ale z ruznych pricin 😉

marrei
1. lis 2011

U nás - oba usnuli po kojení cca v 19 hod., pak kojo v 1 a ve 4 hod., v 7 hod. už vstávačka. Celou noc spala Anetka až po odstavení v 1,5 roce. Ani kaše na spaní nezabraly 😒 😅

hpaja
1. lis 2011

Ahoj, syna jsem kojila přes den i v noci po 2h a co jsem začala v půl roce dávat příkrmy, stejně se pořád v noci budil co 2h. Až pak okolo 10M, kdy už jsem mlíka neměla tolik, tak jsem místo jednoho nočního koja začala dávat Bebu, se intervaly prodloužily na 3h. Kojit jsem ho přestala ve 13M, v tu dobu se budil 2x za noc a to už jsem ho kojila jenom večer a ráno, v noci měl UM. Od 15M se budil 1x, ale když se mi v 17M začal budit zase 2x, tak jsem si řekla dost (za 3M se nám mělo narodit 2. mimčo a nechtěla jsem pak vstávat v noci ke 2 dětem) a mlíko prostě nedala (trvalo to 2 noci a od té doby spí celou noc).
Dcera se mi budila a stále ještě budí po 3h, do půl roku taky plně kojená. Zatím UM není třeba a ona ho v noci stejně ani nechce (večer před spaním by si ale asi klidně dala, pořád bere synovi flašku s kakaovým sunarem). Ale už kolikrát jsem si říkala, že bych jí UM občas nejradši dala, abych se vyspala (jak jí rostou zoubky, tak se budí častěji a bez koja mi neusne).

coxa
1. lis 2011

U nás to tak bylo u obou kluků, po přidání kaší na večeři se protáhla první část noci, ale dál už si pak jeli v tom jejich intervalu stejně. Nevím,jestli za to může v našem případě UM,nebo zavední příkrmů a tím víc sytějšího jídla přes den - možná spíš to. 😉

sarkaa
1. lis 2011

Starší syn - kojen pouze 6 neděl, poté na UM a spal vždycky celou noc.
Mladší syn - kojen do 7 měsíců a teď na UM - nikdy nespal celou noc a budí se vícekrát za noc .

ivarei
1. lis 2011

Nekojila jsem a celou noc jsme od narození spali jen asi 2x, ségra kojila Barborku do 9 měsíců a spala celou noc od čtyř měsíců, Matouše kojila do roka a spal celou noc od tří týdnů. Jinak ale musím potvrdit, že kamarádkám, které přešly z kojení na UM spala pak dítka lépe.

dasa2804
1. lis 2011

Moja dcera je plne kojena uz rok. Iba jednu noc prespala bez zobudenia. Mam pocit, ze cim je starsia, tym horsie v noci spi a teraz napr. sa budi na mlieko kazde 2 hodiny. Do 6 mesiacov sa budila v noci menej casto-kazde 3-4 hodiny.

werry
1. lis 2011

kojila jsem do plně do půl roka a od narození neprospala v kuse jedinou noc 🙂 do třech měsíců se budila třeba jen 2x, pak už to jelo z kopce, ani teď to není žádná sláva. Je fakt, že kamarádky co mají prcky na UM si pochvalují, jak jimk rásně spí celou noc 🙂

pavcza
1. lis 2011

Náš Tadeášek, když byl jen plně kojený asi od 6 neděl spinkal od těch 20-20:30 do 5-6 ráno někdy i do 7-8. Co jsme na zeleninových příkrmech + kojení, tak se mi občas vzbudí i v noci, někdy jednou, někdy 3x, jindy spí do těch cca 6.

levata
1. lis 2011

ani jednu noc jsem se nevyspala, dokud jsme nepřestali úplně s kojením ... tj. ve 13 měsících, kdy se sám prcek odstavil

weri1
1. lis 2011

zatím kojím a zatím nespí celou noc 🙂

nunik
1. lis 2011

Malý má 26 měsíců a je pořád kojený,nikdy nespal celou noc a pořád se v noci budí i někdy 10x za noc. ☹

ja.na81
1. lis 2011

Dokud jsem maleho plne kojila, celou noc nespal. Nejdriv se budil po 2 hodinach, pak se intervaly prodluzovaly az treba na 4 hodiny.... a pak se to postupne zase zhorsovalo az se mi budil zas kazde 2 hodiny.... ted je to par dni, co uz nekojim vubec a budi se tak 2 - 3 za noc.... Ale vsak oni jednou spat budou 🙂

anty
1. lis 2011

malý bude mít rok a budí se tak třikrát za noc pořád při plném kojení a to ho můžu zasytit vydatnou večeří, tak stejně nespí celou noc ☹

maikyp
1. lis 2011

Když jsem malému večer udělala krupicovou kaši nebo vločky..pěkně spinkal..Ale s tím se netrap..Mně pak spinkal krásně a do toho přišly zuby..a začaly jsme znova 🙂

jajulin
1. lis 2011

Dcerku plně kojím a v noci vydrží spát i 11 hodin v kuse. Jinak se budí cca kolem čtvrté a pak kolem osmé. Syna jsem kojila 17 měsíců a pravidelně se až do skončení kojení budil 1x za noc - ale to bylo ze zvyku, ne z hladu.

helcenka
2. lis 2011

Prvního prcka jsem kojila s dokrmem 4 měsíce, to vstával v noci jednou maximálně dvakrát, pak jsem o mlíčko bohužel úplně přišla, tak jsme byli jen na UM a od půl roku spal celou noc.
Druhého prďolku plně kojím, je nám půl roku a stále vstáváme co 2 hodiny někdy hodinu a půl. Prostě má pořád hlad, zkoušela jsem dát víc mlíčka, ale to je malá přepitá a blinká.

evlyn
2. lis 2011

Ano, větší část noci - tak od čtyř měsíců chodil spávat mezi osmou a devátou (poslední kojení), další kojení pak bylo mezi čtvrtou a pátou ráno, potom až při vstávání kolem sedmé až osmé. Kolem pátého měsíce se to hodně zhoršilo - to se začal budit už před půlnocí - vyřešilo to přestěhování do samostatného pokoje - od první noci se začal budit zase až kolem té páté. Celou noc (když nepočítám občasné zaplakání v noci - já taky nespím vždycky celou noc v kuse) spává tak cca od 7. měsíce s příležitostným zhoršením - zuby, pohyby měsíce nebo co já vím ☹

vladii
2. lis 2011

Ahoj, náš brouček byl plně kojený do půl roku a celý ten půlrok spal celou noc...pak začaly zuby a vstáváme 1-2x za noc, výjimečně i 4x ☹

luciebx
2. lis 2011

ja sem malyho kojila behem dne a nez sel spat pred 8 tak sem mu dala lahev UM a pak se budil treba az ke 3 hod rano na kojeni.. pak nekdy kolem 6 a to sme usnuli u me v posteli az nekdy trea do pul 9.... ale byli noci ze i po UM byl v 11 vzhuru.. tak nevim.. ono je to individualni.. o detech kojenych se tvrdi ze jsou klidnejsi.. pac ten dotyk s maminkou a kojeni je nejak vic uklidne nez flaska.. ale ma to asi jak kdo..

janca_dobi
2. lis 2011

U nás je to různé. Malá chodí spát po koupání a kojení kolem osmé, někdy vydrží jen do půlnoci a pak se znovu vzbudí zhruba kolem čtvrté, páté, někdy vydrží klikně rovnou (bez kojení kolem půlnoci) do té čtvrté, páté, výjimečně i do šesté a pak klidně spíme ještě až do desíti, půl jedenácté. Poslední dva tři dny ale vstáváme už v půl deváté. :-/ Fakt je to docela různé, asi jak dobře se po tom koupání nabaští. 😀