Z čeho nenadálá hysterie při usínání u 17ti m. dítěte?

ivanas11
28. čer 2011

Ahoj. Třeba mi někdo poradí, řekne svůj názor nebo se vám stalo něco podobného.
Moje 17m dcera usínala vždy jen položením, rozloučením a šla jsem pryč. Ale z ničeho nic mi poslední dva dny v noci šíleně řve a volá mami mami neustále dokola, třeba hodinu či dýl. Nepomáhá nic, musím přijít a uhoupat ji - když ne, je to znova dokola jak zavřu dveře. Když to udělám několikrát (a to ji nechávám nějakou dobu křičet, aby věděla, že nepřijdu hned nebo čekám, jestli ji to samo nepřejde), tak pak je tak rozčílená, že ani to houpání nepomáhá a já nevím, co s ní. Nechat prostě uřvat? Vím, že když byl ze začátku problém s usínáním, nic jiného nepomohlo ,rpsotě tam nejít a hotovo. Ale te´d nechápu, že z ničeho nic takhle otočila. A dokonce dnes mi to předvedla při spaní přes den, což padla vždy sama. Naučila se mi totiž tak 14 dní zpět, možná dýl, ukazovat, že ji mám ještě pohoupat, než půjdu. To jsem udělala, ale asi jen tak 10 tahů tam a zpět, aby se neřeklo a pak jí stejně dala pápá a šla. Začala se pak po zavření dveří trochu rozčilovat, ale to byla tak jeden výkřik a šla spát. Teď ze dne na den tohle. Taky jsem to sváděla na zuby, ale přes den není vůbec protivná, nic jí nebolí, průjem nikde, horečka... asi jí leze stolička, ale jinak dobrý. Tohle se mi ani u první stoličky nestalo, dostala prášky od bolesti a na horečku a spala, i když špatně.
Je to tedy tím, že si vyžaduje to houpání víc a víc a prostě chce, abych tam byla? Kdyby ano, asi to holt utnu a nechám vykřičet, aby se naučila zase usínat sama jako předtím. Anebo je to třeba jen dočasnej vrtoch, kterej sám přejde, nevím co si myslet. Díky za rady a omlouvám se za román. 🙂

hasky24
28. čer 2011

ahojky Jiřík vždy krásně spinká ale občas také chce ještě pomazlit 🙂 když vím že to dělá účelně nechám ho ´´uřvat´´ ale pokud pláč trvá víc jak 10 minut tak tam raději dojdu 🙂 myslím že je to jen ´´občasný jejich vrtoch´´ 🙂 🙂 🙂 🙂

smardik
28. čer 2011

ahoj, my měli to samé u Tomáška, on od 8měsíců usínal sám a pak ze dne na den sám spát odmítal a musel s ním někdo být v ložnici, jak ne řval a řval takže jsme ho uspávali-teda on ležel v postýlce a já hned vedle něj na posteli, chvíli mě kontroloval a pak usnul a bylo to dobré, asi za 14 dní to přešlo. tohle už měl 2x, ted spinká krásně sám

sebestka
28. čer 2011

Mně se přesně tohle stalo u naší Kristýnky a moc bych za to nedala, že i ve stejném věku.Do té doby jsem ji položila a šla pryč. Někdy usnula dřív, někdy později, ale usnula a sama. A potom prostě ze dne na den, začala šíleně řvát, vztekat se a prostě sama spát nebude. Nechala jsem ji taky vybrečet, ale samozřejmě to nepomohlo. Křičela půl hodiny, vztekala se, až se zajíkala, pak začala kašlat a jakoby se dusit...prostě jsem to nevydržela a šla si lehnout s ní, s tím, že je to třeba vyjímka a zítra se to vrátí do starých kolejí. Zkrátím to, nevrátilo se to a bylo to stejný.Takže když jsem chtěla, aby spala, tak jsem ležela s ní a vlastně to tak praktikujeme doteď. Mám tu výhodu, že malá lehne a fakt tak do 10. min. spí, takže se to dá. Ale nevím, jak to bude dál. Za chvíli se nám narodí druhé.Já totiž nemám nervy na to, abych ji tak nechala řvát, když mně volá a chce být se mnou, ikydž už je "velká". A přiznám se, že nejsem moc důsledná, možná to ze mně vycítila, nevím.
Takže jsem asi moc neporadila a kloubouk dolů před tím, jestli se to bude u vás opakovat a ty ji vydržíš nechat vykřičet.

apollo11
28. čer 2011

Vyřvání podle mě způsobí další a další kolotoč hysterií 🙄 Ale jestli to praktikujete od začátku, tak se ani nedivím. Náhlý pláč může být třeba jen z bolesti zubů, vás když něco bolí, taky nechcete být sami a být s někým blízkým.. Co je na tom divného?

berenika39
28. čer 2011

Taky si myslím, že je to jen volání po tovjí blízkosti, nic víc. Prostě má období, kdy sama nechce být při usínání, nic divného, chce se přitulit. Proč jí to nedopřeješ, zůstan s ní, než usne, lehni si k ní, nebo sedni vedle, vezmi si knížku, počkej, než usne. Zůstávala jsem s petrem, když to potřeboval, asi od roka a půl prostě usínal přitulený. Časem zase usínal sám po pohádce. Nikde není napsáno, že dítě musí usínat samo, dost dobře to nejde. Tím, že jí tam necháš, to bude jen a jen horší. Najdi si tu chvilku pro ní, vrátí se ti to v dobrém.
Před spaním je fajn si vzít knížku, prohlížet, číst, zklidnit prcka, pak to jde snáz. Celý den je v akci, pak najednou konec, odchod, zavřené dveře.....to jí není příjemné, chybí tam ten přechod z akce do klidu....

hanka.knizkova
28. čer 2011

Jéé to bylo u nás taky..do 22.měs.sem jí položila,pustila ukolébavky a odešla,do 10.min krásně sama spala,pak najednou začla hystericky řvát,stála v postýlce,odmítala si lehnout,řvala tak moc až se z toho poblinkala,musela sem u ní ležet,klidně sem si mohla číct nebo cokoliv jiného,ale musela sem to dělat u její postýlky,trvalo to asi 14 dní,pak to samo přešlo,ted je to zase dobrý tak nevim co to mělo znamenat 😅

neu.sona
28. čer 2011

Ahojky, tak my jsme starší a máme tohle období přesně asi 14 dní. Je to občas na nervy, protože on v ložnici nechce absolutně zůstat sám. Řve a hystericky volá mami, mami hají hají. Takže jsem tam s ním a počkám až usne. Prohlížíme knížky, číst teď nemůžu, protože jsem přišla o hlas 🙂.
Do téhle doby usínal sám bez nějakých problémů. Dostal pusu, pohladila jsem ho a šla pryč. On si sám prohlížel knížku a usnul.
Je pravda, že se teď začal dost bát mouch a takového hmyzu. A taky ví moc dobře, že chodím za pejskama na dvůr dát jím třeba najíst a napít.
Prostě dozrává a chápe spoustu věcí, co dřív asi tolik nevnímal.
Jen doufám, že to období zase zmizí. Nevadí mi, že tam jsem s ním, ale vadí mi, že hystericky pláče a je na nervy, i když se mu to snažím klidně vymluvit a domluvit mu.

jzizala
1. črc 2011

ahoj tak my tohle měli před měsícem ,trvalo to asi 14dní.Prostě jsem odešla a ona spustila hysterickej křik až se zajíkala,take jsem tam prostě musela leel vedle ve svý posteli a čekat dokud neusne.CHvilku mě kontrolovala a pak sama v klidu usnula.ASi jen nechtěla být sama .Ale přešlo to a zase usínala sama bez problémů.Ale včera to zkoušela zase ,takže asi se nám to opět vrátilo 😒 Ale tak na těch 10 min. si tam lehnu a klidně usne tak mi to přijde lepší než jí nechta půl hodiny řvát,to já nevydržím.